عنوان:هرچی خودت دوست داری!

نویسنده: Farhad Rahbari

وبلاگ من
نویسنده: Farhad Rahbari
از حوالی ۲۰۰۰ عاشق آرسنال شدم و این عشق همچنان پابرجاست
کل بازدید: 225,733 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

عنوان:هرچی خودت دوست داری!

پنج  تمرین قابل توجه در مورد  چگونگی‌ دفاع کردن

مورد تائید هیئت فنی اتحادیه فوتبال انگلستان

از همین الانم بگم انتظار ندارم اینجور پست ها با استقبال زیاد مواجه بشه
بازی به صورت هند بال  9-9
بازیکنان در گروه‌های دو نفره ،هر بازیکن فرد هم تیمی ش رو به صورت نفر به نفر هدف می‌گیرند
بدون دویدن با تو پ -بدون تکل کردن،تنها بازیکنان مجاز به توپ دزدی هستند.
چنانچه توپ روی زمین بیفتد توپ به تیم مقابل  عوض میشود.
پاس دادن توپ به صورت هند بال ،نحوه امتیاز گیری به صورت رساندن توپ به نقاط نهایی ( پایان )در دو ضلع محل تمرین می‌باشد.
هیچ بازیکنی حق ایستادن در نقاط پایانی را ندارد.تمرکز روی ،یار گیری نفر به نفر،رهگیری مسیر توپ و بازی خوانی  به ویژه در هنگام تعویض توپ و تیم.
.   
1-1 و 2-2:
موقعیت 1-1:
با زیکن مهاجم بادریافت  پاس قوسی بلند از سرور به سمت دروازه حرکت میکند.
مدافعین به محض سرو شدن توپ  راه مهاجم را می بندد.
هر کدام از بازیکنان  به محض توپ گیری می توانند به سمت دروازه مقابل  حرکت کرده و امتیاز بگیرند.
مربی روی تکنیک دفاع فردی تمرکز می کند.
تکنیک های دفاع فردی:
تنظیم فاصله مناسب مدافع  با توپ – پوشش دادن فضای ما بین دروازه و توپ( یا) توپ و هم تیمی تیم مقابل
نگاه کردن مدافع به توپ- نحوه هماهنگی پا های مدافع با مهاجم- تمرکز روی راندن مهاجمین به سمت خطوط حاشیه میدان یا در اصطلاح تبدیل جریان بازی به سمت دلخواه مدافع .


موقعیت 2- 2 :
هنگامی که مربی دستور حرکت داده یا سوت می زند - مهاجمین منتظر مانده تا مدافعین آرایش دفاعی 2 -2 بگیرند.
تمرکز تمرین روی همان نکات کلیدی  موقعیت  1-1 تست  ولی مدافعین به طور پیوسته باید یا هم در ارتباط و گفتگو بوده و روی زاویه پوشش و فاصله مناسب از یکدیگر و دروازه  تمرین کنند . در اصطلاح مانع ایجاد فضا سازی شوند
موقعیت 3 - 3 :
سه گروه سه نفره مهاجم و مدافع  در دو سمت میدان ارایش پیدا می کنند.
مربی یا کمک مربی توپ را  به سمت  گروه دلخواه سرو میکند.
مهاجمین دریافت کننده – بیشتر از دو مرتبه مجاز به  لمس توپ نمیبا شند. بازی ازاد بوده و به محض سرو توپ مدافعین ارایش میگرند. نکته حیاتی گفتگوی بین مدافعین بوده و توصیه میشود اگر مدافعی به هدف توپ گیری حرکت رو به جلو دارد  به نشانه مطلع کردن هم تیمی ها یش  فریاد من به سمت توپ میروم زده یا حد اقل به هنگام پیش روی دستش را بلند کند.
چنانچه واحد سه نفره دفاعی پیش روی کرد- تنظیم فاصله مناسب بین مدافعین  به عنوان واحد باید حفظ شود. مدافعین از تکل کردن جدا" بپر هیزند چون باعث از هم پاشیدگی اتحاد و هماهنگی اشان خواهد شد
نحوه امتیاز گیری به این صورت است که مهاجمین با رساندن یک تک مهاجم و توپ به منطقه نهایی و گذاشتن پاشنه اشان روی توپ امتیاز میگیر ند.این کار میتواند با  دریبل کردن  یا دویدن انجام شود.

 
 مربی روی تمام نکات کلیدی قبلی تمرین میکند به علاوه نکات زیر :
متوقف کردن مهاجمین  هنگام دور زدن ( چرخش) دروقت مناسب
و جلو گیری از عریض شدن زمین توسط تیم مهاجم.
 موقعیت 9-9 حرکت  به سمت دروازه:

این تمرین میتواند با بازی تک ضرب – دو بار لمس یا بازی آزاد انجام شود که متناسب با موقعیت تیم و نظر مربی است.
همچنین میتوان با یار گیری نفر به نفر  یا ازاد  تمرین  را انجام داد.تمرین بدون دوازه بان انجام میشود  و هیچ بازیکنی حق وروود به مناطق علامت گذاری شده را ندارد.
امتیاز گیری:
یک تیم میتواند به سمت  دروازه های به  هم وصل شده  گل زنی کرده- و تیم دیگر به دو دروازه های  عریض در دو سمت  میدان امتیاز بگیرد.
نکات کلیدی:
تمام نکات مهم قبلی .
تیم مدافع باید توپ و مهاجم را به سمت خطوط  حاشیه برانند و واحد  و ساختار دفاعی خود را حفظ کنند.
مهاجمین باید سعی در عریض کردن  زمین کرده و بر به  هم زدن سازمان دفاع تیم مقابل  تمرکز کنند.
موقعیت 9- 9 و پرس کردن  در نیمه  تیم مقابل

متناسب با موقعت تمرینی تیم را در آرایش 2-4-3 که انعطاف پذیرتر با این تمرین است شکل دهید.
دروازه بان ها باید روی نیم  دایره  محوطه جریمه  قرار بگیرند.
 دروازه بان تنها مجاز به بازی و انداختن توپ در نیمه خودی را دارد.
 موقعیت آفساید فقط در منطقه خطوط بعد از نقطه چین در نظر گرفته شود.
نحوه امتیاز گیری با پاس دادن از هر جا ی زمین تا رساندن توپ به دروازه بان تیم مقابل میباشد.
هنگامی که دروازخ بان توپ را میگیرد با بازی دز نیمه خود ادامه میدهد.
نکات کلیدی:
تمام نکات قبلی به خصوص  هنگامی که مهاجمین قصد امتیاز گرفتن دارند. دفاع کردن باید بلا فاصله بعد از انداختن توپ توسط دروازه بان شروع شود.و در نیمه تیم مقابل پرس انجام شود.

پی نوشت:به امید روزی که مربیان ایرانی در سطح اول دنیا شناخته شده به حساب بیان
واسه منم دعا کنید که تا چند سال دیگه قصد دارم پا به این عرصه بذارم

تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

ehs در 9/3/1391 | 00:13 گفت:

خيلي جالب بود!!چه چيزايي مي دوني فرهاد!!!!فقط يكم تصورش مشكل بود با اين حال جالب بود مرسي فرها جان

reza در 8/3/1391 | 17:12 گفت:

چرا چرا فکر میکنی پست فنی استقبال نمی شه . به نظرم ایمن قشنگترین پست هستش پسر

محمد على(اباى) در 8/3/1391 | 13:39 گفت:

مرسی....لایک

رضا توپچی در 8/3/1391 | 00:35 گفت:

میگم تمرین کشیدن زیرش کجاش قرار میگیره؟؟؟؟؟؟
اگه تو ایران بخوای شروع کنی اول باید بتونی بکش زیرش رو خوب یاد بدی...

شایان در 8/3/1391 | 00:06 گفت:

رضا شرافتیان@انقدربلاگ میذارم تا سهمیه بندی بشه

علی دائی علیه دائی............نماد اعتراض هستیا فرهاد

شایان در 8/3/1391 | 00:05 گفت:

رضا شرافتیان@انقدربلاگ میذارم تا سهمیه بندی بشه

علی دائی علیه دائی............نماد اعتراض هستیا فرهاد

soroosh در 7/3/1391 | 23:27 گفت:

دمت گرم بسیار عالی بود
فک کنم تو ایران تو هیچ یک از باشگاه ها این تمرین ها صورت نگیره

soroosh در 7/3/1391 | 23:21 گفت:

دمت گرم بسیار عالی بود
فک کنم تو ایران تو هیچ یک از باشگاه ها این تمرین ها صورت نگیره

Farhad Rahbari در 7/3/1391 | 23:20 گفت:

شهرام عمویی@ تصحیحش کن!
امیدوارم به جای مظلومی مربی استقلال شوی..............
رضا شرافتیان@انقدربلاگ میذارم تا سهمیه بندی بشه

Farhad Rahbari در 7/3/1391 | 23:19 گفت:

شهرام عمویی@ تصحیحش کن!
امیدوارم به جای مظلومی مربی استقلال شوی..............

علی ارشدی در 7/3/1391 | 23:19 گفت:

می بینم که دست از اسپم کردن برداشتی و باز داری همون پستای معروفتو رو می کنی

ehsan arabzadeh در 7/3/1391 | 23:06 گفت:

عالی بود عاشق این پستاییم که اطلاعات توشون هست مرسی

توپچی جنوب در 7/3/1391 | 22:39 گفت:

وای فرهاد این ها رو باید یکی تو گوش کوشینلی و مرتساکر و فرمایلن و گیبز و سانیا کنه که پدرمون رو درا وردن با این دفاع کردنشون!!!!!!

مرسی به این پست فنیت خیلی خوب از این موضوعات سر درمیاری
----------------------------------------------------------------------------------------
واسه منم دعا کنید که تا چند سال دیگه قصد دارم پا به این عرصه بذارم
------------------------------------------------------------------------------------------------

امیدوارم به جای دنیزلی مربی پرسپولیس شوی..............


شایان در 7/3/1391 | 22:33 گفت:

جیگر چقد بلاگ میدی