فرورتي

نویسنده: HAMED toopchi

وبلاگ من
نویسنده: HAMED toopchi
من حامد 24 ساله، دقيقا يادم نيست از كي طرفدار آرسنالم. 2002-2001 بود احتمالا، يادمه كه رو پيرهنش DREAMCAST بود! تا حالا سه چهار باري خطر سكته رو رد دادم، ولي مطمئنم آخرش از دست آرسنال جون ايست قلبي ميكنم.!! با اين حال بازم "آرسنااااااااااااااااااااااااال"
کل بازدید: 53,498 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

فرورتي

فراتر از يك نماد و نشانهدرود به بر و بچ آرسنالي، از اونجايي كه كانون الان 2 ساله كه به بازيكن برتر تيم فروهر هديه ميده، كه كار بسيار زيبايي هم هست، يه كوچولو از فروهر بگم كه البته شماها ميدونيد. ولي خب شايد واسه بعضيا جالب باشه بيشتر بدونن!خيليا وقتي يه فروهر ميبينن، ميگن كه هخامنشه، بعضيا ميگن كه علامت زرتشته! بعضي ديگه هم ميگن اين علامت كوروش هست كه به خودمم گفتن اين حرفو!!!!!!!!
از اونجايي كه هويت يه ملت رو باورها و تمدن اون ملت نشون ميده، بد نيست يكم از هويتمون اطلاعات داشته باشيم!


فروهر چيست؟

فروهر يا فروشي( در اوستا) يا فرورتي چيزي فراتر از يك نماد يا نشانه هست و ميشه گفت كه يه مختصر از كل تمدن بالاي نياكان ما رو به تصوير ميكشه،
فروهر در واقع نشان دهنده روح انسان + شيوه زندگي پاك براي سعادت هست
كه به وسيله فر ايزدي كه يزدان به انسان ارزاني ميدهد برقرار ميشود
اين نگاره انساني را به شكل پيرمردي با لباس آراسته نشان ميدهد كه رو به سوي خاور دارد و به شكل پرنده اي با شكوه در حال پرواز است. اين نگاره بسيار پر معني يكي از كاملترين نمادهاي تاريخ بشريت است كه ميتواند به راحتي تمدن يك جامعه را شرح دهد. و از اين روي يكي از نخستين نقشهاي سوررئاليستي ( دارنده مفاهيم فلسفي) در گيتي ست. و مفاهيم آرماني يك انسان راستين را به تصوير ميكشد.1= چهره انسان نشانگر زندگي يك انسان در طول زندگي است كه تجربه و دانش فراوان كسب كرده ست

2= يكي از مهمترين و جالب ترين قسمتهاي فروهر  چمبره (حلقه) دست اوست، در فرهنگ ايرانيان كهن چمبره يا حلقه نماد پيمان بستن است، ايرانيان در هنگام ازدواج به يكديگر چمبره ميدادند تا با يكديگر پيمان مهر ببندند، اين رسم بعد از فتح مصر به دست كمبوجيه به اين سرزمين راه يافت كه امروزه آن را به اشتباه ميراث مصريان ميدانند، پس حلقه ازدواجي كه امروز در سرتا سر گيتي رواج داره، ابداع ماست. و در برخي از سنگ نگاره هاي ساساني نيز پادشاه در حال ستاندن يك چمبره از فرستاده يزدان است كه به او فر ايزدي ميدهد كه پيمان ببندد به مهرآوري و دين گستري
حال چمبره در دست اين مرد نشان دهنده دين است، چرا كه حلقه پيمان او با اهورا مزدا خداي واحد ايرانيان است. و پيمان با خدا دين و راستيست!

3= بالها، در باور نياكانمان هر انساني كه با خداوند پيمان راستين ببندد به وسيله بالهايي كه حاصل اين پيمان براي اوست به وهيشتم مينو ( دنياي بهشتي) پرواز ميكند
اين بالها متشكل از 3 قسمت است كه نشانگر همان سه اصل معروف هومت، هوخت، هورشت (پندار، گفتار و كردار نيك) است، كه دين و ايمان به خدا باعث شكلگيري آن در وجود يك فرد ست كه موجب پرواز او ميشود

4= يكي ديگر از عجايب اين نقش، دايره موجود نشانگر زمين است كه انسان بر روي او زندگي ميكند، خيلي جالبه كه ايرانيان هزاران سال قبل از گاليله پي به گرد بودن زمين برده بودند، گاليله اي كه به خاطر گفته اش به جرم كفر گويي به اعدام محكوم شد!!!
حتي شاهپور بزرگ ساساني  تاجي كروي شكل بر سر دارد كه به دليل آن بود كه شاهپور قبل از تولد پادشاه ايران شده بود كه اين را فر ايزدي دانسته، و او را شهريار گيتي ميخواندند، كره بر روي تاج نشانگر اين امر ست!

5 و 6= جهان بر پايه دو نيروي خير و شر استوار است، كه نشانگر بدي و خوبي در جهان است
5 نشانگر سپنتمن، نيروي خير و راستي و 6 نشانگر انگره من، پليدي و دروغ است

7= نشان سرپيچي و بدي است
متشكل از سه قسمت دژمت، دژوخت و دژورشت ( پندار، گفتار و كردار بد ست) كه دشمن سه عامل سعادت بشر است. هر چند دم پرنده در پرواز نقش مهم دارد، اما در اينجا نشان ميدهد كه انسان پاك براي پرواز پليدي را بايد به زير افكند!

و اينست باور زيباي نياكانمان از زندگي و معاد

خب دوستان اميدوارم خونده باشين و فقط عكساش رو نگاه نكرده باشين!!!
ايرانم، جهان تا جهانست پيروز باشي
            برومند و بيدار و بهروز باشي


تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

محمدرضاجاشي در 10/1/1391 | 20:54 گفت:

ممنون اما ربطی به چیزی که من گفتم نداشت اخه توضیحی نداده بود

HAMED toopchi در 10/1/1391 | 19:12 گفت:

http://www.anjomanemobedan.com/index.php?view=items&cid=1%3A------&id=7%3A-----------&pop=1&tmpl=component&option=com_quickfaq

اميدوارم اين كمكت كنه، آقاي جاشي

محمدرضاجاشي در 10/1/1391 | 17:29 گفت:

قسمت 6و5

یه آرسنالی در 10/1/1391 | 15:52 گفت:

aشطرنجی کردنو خوب امودی

HAMED toopchi در 10/1/1391 | 15:32 گفت:

آقاي جاشي، كدوم قسمتش به نظرتون خرافه بود تا بيشتر توضييح بدم؟

سید محمد رضا در 10/1/1391 | 15:23 گفت:

تو مسابقات بعد گل زدن فروهرم رو از داخل پیراهنم آوردم بیرون و میبوسمش
یچه بسیجیه بهم میگه منظورت از صلیب گردن کردن و بوسینش چیه مگه تو مسیحی هستی؟
خداییش شما بودید چی میگفتید؟

HAMED toopchi در 10/1/1391 | 15:16 گفت:

علي آقا دست راست نشانگر احترام، مشت كردن دست چپ رو سينه و اين حالت دست راست نوعي كرنش بوده، نيايش رو نشون داده، حتي در ايران ساساني وقتي در پيشگاه شخص بزرگي يا در آتشكده قرار ميگرفتن با يه دست مچ دست ديگه رو ميگرفتن كه نشان تواضع بوده، با ورود اسلام به ايران اعراب اين رو در نماز اجرا كردن، اون كاري كه اهل سنت امروز انجام ميدن در نماز خوندن،

گاليله گفت زمين كروي هست و نقطه پاياني نداره، چون روحانيون اون موقع اعتقاد داشتن زمين تخته سنگ بزرگيه كه به دوش يه تايتان غول پيكر هست، اعتقادي كه از يونانيان بهشون رسيده بود!!!!!!
البته عده اي هم اعتقاد دارن كه به خاطر فرضيه كپرنيك بهش گير دادن، همون زمين دور خورشيد، يا خورشيد دور زمين!
دوستان ممنون از همه، درد و بلاي همتون تو سر يوهان!

(Hooman sam (Dark metal در 10/1/1391 | 15:06 گفت:

مرسی همشهری....
من که گذشتمون رو همراه با دینمون دوست دارم....فقط و فقط همین...
LIKE LIKE

مصطفی کاظمی در 10/1/1391 | 14:55 گفت:

میشه بگید ما هم بدونیم؟

محمدرضاجاشي در 10/1/1391 | 14:52 گفت:

اقا شرمنده من با حمید توپچی رفیقم اشتباه گرفتم ببخشید

محمدرضاجاشي در 10/1/1391 | 14:49 گفت:

راستی قرار بود حامد توپچی دیگه نیاد تو این سایت اشت منم با خودش میبرد تو یه سایت دیگه
چی میخوای اینجا حامد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

محمدرضاجاشي در 10/1/1391 | 14:48 گفت:

این پست خوبی بود ولی این نماد از لحاظ گرافیکی خیلی نکات منفی داره_این چیزا هم که تو ضیحات نماد بودن خیلیاشون خرافات محضه.اما در کل از حامد توپچی تشکر میکنم

علی آقاشاهی در 10/1/1391 | 14:36 گفت:

علی جون دیگه اگه دست راستشم به نشونه دست دادن با غرب باشه که دیگه هیچی ؛)
حامد بگو دیگه :دی
Good luck

علی ارشدی در 10/1/1391 | 14:05 گفت:

علی آقاشاهی دیگه سوالای سخت سخت نپرس دیگه اون سایتی که حامد اینا رو از اونجا برداشته اینو نگفته اذیت نکن =))

(البته بازم شوخی کردم حامد خیلی اطلاعات خوبی در این زمینه داره بارها خودم ازش چیز یاد گرفتم)

علی ارشدی در 10/1/1391 | 14:03 گفت:

حامد مرسی حالا من یه مطلب طنز می نویسم

بررسی نشان فروهر از دید کارشناس اداره بووووووووووووووق: (لطفا با لحن مناسب بخونید)

این که چهره این فرد به سمت چپ(غرب) نشان دهنده ی غرب زدگی ایرانیان کهن بوده و اینکه دارای فرهنگ اومانیستی هستن چرا که چهره انسان رو به تصویر کشیدن
حلقه به نشانه پیوند با غرب به اون سمت گرفته شده که خود تاییدی هست بر نکته بالا
در مورد دو عدد سیخی که نشانه خوبی و بدی هستن باز هم می بینیم که نیاکان منحرف ما غرب زده بودن و دچار شرق ستیزی بودن نیکی در غرب و بدی رو در شرق قرار دادن که جای بسی تاسفه
لذا می بینید که این یک فرهنگ نا به جا هست که باید از بین بره و من همینجا از همه دست اندرکاران و متولیان امر می خوام که هر چه زودتر نسبت به نابودی اینا اقدام کنن

(بچه ها کل مطلب شوخی بود ها پس فردا نگید علی ارشدی همچین عقایدی داره)

علی آقاشاهی در 10/1/1391 | 13:51 گفت:

ممنون حامد خیلی خوب بود. فقط یه نکته که همه اشتباه برداشت میکنن اینه که گالیله نگفت زمین گرده بلکه -مرکزیت زمین در جهان- رو رد کرد. در واقع گرد بودن زمین از سال ها پیش مشخص بود و یک دانشمند یونانی ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد عیسی شعاع کره زمین رو اندازه گرفته بود (فکر کنم تو فیزیک دوم دبیرستان هم باشه).
در کل خیلی من لذت بردم خسته نباشی فقط یه سؤال میدونی حرکت دست راستش به چه معناست؟
Good luck

Hossein TT در 10/1/1391 | 13:12 گفت:

دستت درد نکنه واقعا ممنون

مصطفی کاظمی در 10/1/1391 | 13:07 گفت:

دستت درد نکنه آقا جان،به امید روزی که....... بیخیال بابا وللش.

Keivan در 10/1/1391 | 13:04 گفت:

ابولفضل برو upload.ir یا هر جای دیگه ای عکسی که میخوای رو آپلود کن بعد لینک عکسو کپی کن
برو add image بعد تو URL کپی کن...

JUGGLER 98 در 10/1/1391 | 12:57 گفت:

حمید چرا به مردم گیر میدی

دانیال در 10/1/1391 | 12:50 گفت:

دمت گرم،خیلی حال دادی،مردم ما اگر واقعا ایرانی باشن بهترین مردم دنیان

بازم ممنون

محمدرضا در 10/1/1391 | 12:49 گفت:

خیلی قشنگ بود !!!

♥Arsenal♥ در 10/1/1391 | 12:46 گفت:

abolfazl : من چطوری عکس بزارم.برا یه بلاگ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//
*****
اینطوری :دی

JUGGLER 98 در 10/1/1391 | 12:46 گفت:

ابولفضل خان عکسی رو که میخوای کپی پیست کن همین
ولی حداقل برای من اینطوریه که فقط مستقیم از روی اینترنت میتونم کپی کنم

♥Arsenal♥ در 10/1/1391 | 12:34 گفت:

هــــــــــــــــــــــــــی دلت خوشه ها.........

دارن هویتمون رو ازمون میگیرن از فرداست که بگن ما هم از عرب های حجازیم :دی

ولــــــــــــــــــــــــی بی نهایت ممنون به خاطر این حرکتت امیدوارم سایت پیلتر نشه :دی

محمود در 10/1/1391 | 12:33 گفت:

به خاطر این مطالب مفید سپاسگزارم.

abolfazl در 10/1/1391 | 12:29 گفت:

من چطوری عکس بزارم.برا یه بلاگ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

abolfazl در 10/1/1391 | 12:29 گفت:

من چطوری عکس بزارم.برا یه بلاگ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

Keivan در 10/1/1391 | 12:23 گفت:

واقعا عالی بود من عاشق فروهرم...

سید سجاد حسینی در 10/1/1391 | 12:04 گفت:

بهتره وقتی این فروهر رو میفرستید این اطلاعات رو هم بفرستید

JUGGLER 98 در 10/1/1391 | 12:03 گفت:

خوندم کاملم خوندم دستتم درد نکنه اطلاعات بسیار خوبیه
ولی فکر کنم نصری و فابرگاس نگاهشم نکنن

abolfazl در 10/1/1391 | 12:00 گفت:

thanks..................

abolfazl در 10/1/1391 | 12:00 گفت:

thanks..................