ون پرسی ، اسطوره یا کابوس!

نویسنده: Saeed Milani

وبلاگ من
نویسنده: Saeed Milani
بچه تهران هستم ، 30 سالمه ، عمران خوندم ، عاشق دنیس برگکمپ بودم و خواهم بود و قبل از اینکه به آرسنال بیاد آرسنالی شدم . به شخصه معتقدم مهاجم تمام عیاری با خصوصیات بازیسازی و هوش بالایی در حد برگکمپ دیگه پا به عرصه وجود نخواهد گذاشت!
کل بازدید: 423,062 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

ون پرسی ، اسطوره یا کابوس!

بررسی شرایط فعلی و آینده کاپیتان آرسنال ، رابین ون پرسی ...رابین ون پرسی ، متولد 6 آگوست 1983 در سرزمین لاله های نارنجی از پدر و مادری هنرمند. پسرک بازیگوش و شرور دیروز امروز مبدل به یک مرد هنرمند تمام عیار همانند والدینش شده است. بازیکنی که همواره وی را با مارکو فان باستن ، ستاره تکرار نشدنی هلندی ها مقایسه می کنند و او را جانشین بازیکن های بزرگی همچون دنیس برگ کمپ می دانند. ون پرسی فوتبال خود را در سال 1998 از اکسلسیور آغاز کرد و به سرعت پیشرفت کرد و با طی نمودن پله های ترقی در همان سال به تیم اول شهر روتردام یعنی فاینورد ملحق شد و تا سال 2001 در تیم جوانان این باشگاه به فعالیت پرداخت بعد از آن یعنی تا سال 2004 در تیم بزرگسالان فاینورد بازی کرد و طی این مدت موفق به ثمر رساندن 17 گل شد. او بین سال های 2000 تا 2006 در تمام رده های سنی پایه فوتبال ملی هلند حضور داشته و  طی 31 بازی که برای تیم های زیر 17 ، زیر 19 و زیر 21 ساله های هلند انجام داده موفق شده 12 بار دروازه حریفان را بگشاید. سر انجام در سال 2004 و به توصیه برت فان مارویک لیگ هلند را ترک کرد و برای ادامه فوتبالش و برای جانشینی دنیس برگ کمپ افسانه ای در ازای مبلغ 2.75 میلیون پاوند راهی آرسنال شد. اما این روزها شایعاتی پیرامون تمدید یا عدم تمدید قرارداد این بازیکن با آرسنال به گوش می رسد که در این مقاله سعی شده علل و عواملی که می تواند بر روی تصمیم گیری نهایی ون پرسی اثر گذار باشد بررسی گردد.


مروری بر حضور ون پرسی در آرسنال


2005-2006 : ون پرسی در بهترین فرم خود بود و بعد از به ثمر رساندن 8 گل در 8 مسابقه در نوامبر 2005 لقب بهترین بازیکن ماه لیگ برتر را از آن خود نمود و با یک قرارداد جدید 5 ساله از سوی باشگاه مواجه شد ، اما بلافاصله دو روز بعد از امضای این قرارداد در دیدار برابر کاردیف از سری مسابقات جام حذفی دچار مصدومیت شد. اولین فینال آرسنال در لیگ قهرمانان نیز برای او با خاطره تلخی همراه شد و از رسیدن به موفقیت باز ماند.


2006-2007 : در آغاز فصل با زدن یک ضربه والی گلی به تیم چارلتون زد که آرسن ونگر آن را زیباترین گلی که در عمر خود دیده است نامید ، همچنین گل ماه بی بی سی نیز لقب گرفت. ون پرسی در این سال به عنوان مرد اول ورزش روتردام نیز نائل گشت. اما این فصل نیز خیلی زود برای رابین پایان یافت. وقتی در حال خوشحالی برای زدن گل تساوی دیرهنگام در برابر یونایتد ها بود از ناحیه پای راست دچار آسیب دیدگی شدید شد و با 13 گل زده برای آرسنال تا انتهای فصل حاشیه نشین شد.


2007-2008 : اما در این فصل نیز مصدومیت دست از سر رابین برنداشت و در حالی که بارفتن آنری به بارسلونا تمام امیدها برای گلزنی به ساق های او دوخته شده بود سه بار مصدوم شد و نتوانست انتظارات را برآورده سازد.


2008-2009 : از جمله اتفاقات مهم این فصل ضربه آرنجی بود که از روی عمد به صورت توماس سورنسن کوبید و مستقیما از بازی اخراج شد ، هر چند بعدها سورنسن گفت که در تحریک او خود مقصر بوده است. با گلی که در برابر لیورپول به ثمر رساند برای بار دوم از سوی بی بی سی عنوان گل برتر ماه را دریافت نمود و بعد از مصدومیت فرانسیس فابرگاس کاپیتان اسبق توپچی ها در 3 ژانویه 2009 در دیدار برابر پلی موس از سری مسابقات جام حذفی برای اولین بار بازوبند کاپیتانی آرسنال را بر بازوی خود احساس کرد. درخشش او در ژانویه به حدی بود که آمار بیشترین گل زده و پاس گل را از آن خود کرد و به عنوان بهترین بازیکن ماه باشگاه انتخاب شد. این یکی از موفقترین فصول حضور او برای آرسنال بود در نهایت با به ثمر رساندن 11 گل در لیگ برتر و دادن 11 پاس گل و مجموعا 20 گل در تمامی مسابقات از سوی سایت رسمی باشگاه به عنوان بازیکن سال معرفی شد.


2009-2010 : در حالی که یک فصل از قراردادش باقی مانده بود دوباره با توپچی ها تمدید کرد و گفت : " دل من با آرسنال است و هرگز نمی توانم خودم را در لباسی به جز لباس آرسنال تصور کنم. " در حالی که در فرم خوبش بود و تقریبا به هر تیمی گل زده بود در 14 نوامبر از ناحیه زانو مصدوم شد و دوباره شش هفته از کوران مسابقات دور شد و در 14 آوریل به تیم اصلی بازگشت.


2010-2011 : در این سال شماره پیراهن خود را به 10 تغییر داد که سال ها بر تن اسطوره توپچی ها و هموطنش یعنی دنیس برگ کمپ بود. مصدومیت همچنان یار جدا ناشدنی ون پرسی بود و در 28 آگوست بار دیگر از ناحیه مچ پا مصدوم شد و تا 7  نوامبر در جایگاه تماشاچیان شاهد بازی هم تیمی هایش بود. از 1 ژانویه تا 12 فوریه موفق شد 10 گل بزند و رکورد جدیدی در لیگ برتر ثبت کند و عنوان بیشترین گل زده در دو ماه ابتدایی سال را به نام خود به ثبت برساند. در 27 فوریه 2011 موفق شد اولین گل خود را در یک فینال و در  استادیوم ویمبلی برای آرسنالی ها به ثمر برساند ، در بازی فینال جام اتحادیه . اما در نیمه دوم بار دیگر از ناحیه مچ پا مصدوم شد. در 1 مارچ 2011 بعد از پشت سر گذاشتن سه هفته مصدومیت در مقابل بارسلونا به میدان رفت و بعد از دریافت دو کارت زرد از ماسیمو بوساکا از بازی اخراج شد. خود رابین در خصوص این اخراج به خبرنگاران گفت : " خنده دارترین جکی بود که تا به حال شنیده بودم! "  ون پرسی با زدن 7 گل خارج از خانه رکورد قبلی  که در اختیار دیدیه دروگبا بود را شکست و با زدن گل به منچستر یونایتد در ماه آوریل لقب بازیکن ماه را از کارشناسان ای ای اسپورتس دریافت نمود. در 8 می 2011 رکورد 7 گل خارج از خانه خود را به 8 گل ارتقا داد و بازدن 18 گل و دو گل کمتر از دیمیتار برباتوف و کارلوس توز فصل را به پایان رساند. او به عنوان بازیکن دوم سال آرسنال انتخاب شد و زننده بهترین گل سال آرسنال در پیروزی دو بر یک برابر بارسلونا شناخته شد.


2011-2012 : بعد از رفتن فابرگاس به بارسلونا ، رابین همچنان کاپیتان اول این تیم باقی ماند و موفق شد عدد گل های زده خود برای این تیم را به بیش از صد گل ارتقاء دهد. او همچنین سریعترین گل این فصل را نیز در ثانیه 28 در برابر ساندرلند به ثمر رسانده است. هت تریک او در دیدار رفت مقابل چلسی در استمفورد بریج از روزهای بیاد ماندنی او با توپچی ها بود که با پیروزی 5 - 3 آرسنالی ها همراه گشت. این بازی های درخشان و گل های فراوانی که به ثمر رسانده بود موجب شد جایزه بازیکن ماه اکتبر 2011 لیگ برتر را از آن خود نماید. 4 فوریه 2012 بود که رقم گل های زده خود با پیراهن آرسنال را به ببیش از 120 گل رساند و توانست جای الگوی خود ، دنیس برگ کمپ را در بین 10 گلزن برتر تاریخ ادوار باشگاه آرسنال از آن خود نماید. هم اکنون ون پرسی با 27 گل زده در لیگ برتر و مجموع 129 گل برای آرسنال رتبه هشتمین گلزن برتر تاریخ آرسنال را از آن خود نموده و بدون شک موفق ترین فصل خود را با توپچی ها سپری می کند.


خانواده


زندگی شخصی این بازیکن همواره پر از فرازو نشیب بوده است ،  او سرانجام با دوست دختر سابقش بوچرا ازداواج کرد اما در سال 2006 هنگامی که با تیم ملی هلند در رتردام حضور داشت به جرم تجاوز به سندرا کریگزمان ، دختر شایسته نیجریه الاصل هلندی توسط پلیس بازداشت شد. اما مدتی است ثبات به زندگی این ستاره هلندی بازگشته است به خصوص بعد از به دنیا آمدن فرزندانش و پدر شدن او ، خانواده مفهوم تازه ای برای او پیدا کرده است.  رابین همیشه از زندگی در لندن لذت برده است. همچنین از بازی در ایمیریتس و فضای زندگی بیرون از تیم آرسنال نیز راضی به نظر می رسد. رابین در این خصوص گفته است  " از اینکه می بینم بچه هایم در اینجا زندگی می کنند و لذت می برند من هم خوشحال هستم. آنها بخوبی زبان انگلیسی را یاد گرفته اند و دوستان زیادی در این جا دارند. آن ها حتی آداب و رسوم مردم انگلستان را آموخته اند. وقتی من به آنها می گویم برای یک هفته به هلند برویم تا با اعضای خانواده دیدار کنیم به سختی راضی می شوند. " اما باید دید زندگی در کشورهایی مثل ایتالیا یا اسپانیا که هریک می تواند جاذبه ها و تجربه های جدید برای او و خانواده اش به همراه داشته باشد می تواند موجب تغییر نظر او در مورد زندگی در انگلستان شود یا خیر.


سن و شرایط بدنی


رابین ون پرسی هم اکنون 28 سال دارد و تنها یک سال از قراردادش با توپچی ها باقی مانده است. او هم اکنون در اوج دوران بازی فوتبال خود قراردارد و مسابقات یورو 2012 نیز می تواند میدانی برای درخشش مضاعف او باشد. به طور معمول فوتبالیست های حرفه ای در سطح اول فوتبال در اروپا تا حدود 33 سالگی در اوج دوران بازی خود قراردارند ، البته این اعداد و ارقام قابل استناد برای تمامی لیگ ها معتبر قاره سبز نمی باشد ، به طور مثال در لیگ سخت و فیزیکی به مانند لیگ برتر که با تعدد بازیها نیز همراه است معمولا باشگاه ها برای تمدید قرارداد با بازیکن های بالای 30 سال با اکراه عمل می کنند اما در لیگ هایی مثل ایتالیا یا اسپانیا که بیشتر روی تکنیک و حرکات فردی بازیکن ها متمرکز هستند در بسیاری از موارد دیده شده که بازیکن ها بزرگ تا سنی حتی بالاتر از 35 سال نیز به راحتی به فوتبال بازی کردن می پردازند. ون پرسی نیز  از این قاعده مستثنی نمی باشد او که با کارنامه ای پر از سابقه مصدومیت های طولانی مدت به اینجا رسیده است هم اکنون در حساس ترین بازه زمانی زندگی حرفه ای خود قرار دارد. باید دید او توانایی باز در لیگ برتر را همچنان داراست یا تصمیم می گیرد برای ادامه فوتبالش جایی را انتخاب نماید که سن و سال و آمادگی بدنی ملاک اصلی برای دوام نباشد.


افتخارات


ابتدا مروری می کنیم به افتخاراتی که رابین ون پرسی چه قبل و چه بعد از پیوستن به جمع توپچی ها موفق به کسب آن ها شده است. کسب جام یوفا در فصل 2001-2002 همراه تیم فاینورد روتردام ، کسب جام خیریه درسال 2004 و جام حذفی درسال 2005 با آرسنال و نایب قهرمانی در جام جهانی فوتبال در سال 2010 با تیم ملی هلند که همگی جزو افتخارات تیمی او محسوب می شوند. اما افتخارات شخصی رابین عبارتند از جایزه بهترین استعداد معرفی شده از سوی فدراسیون فوتبال هلند در فصل 2000-2001 ، استعداد ناب فوتبال هلند در فصل 2001-2002 ،   بازیکن ماه لیگ برتر در نوامبر 2005 ، اکتبر 2009 و اکتبر 2011 ،  مرد سال ورزش روتردام درسال 2006 ، زننده گل ماه بی بی سی در سپتامبر 2006 و دسامبر 2008 ، کفش برنزی مسابقات یورو 2008 ، گلزن برتر آرسنال در فصول 2006-2007 ، 2008-2009 و 2010-2011 ، بازیکن فصل آرسنال در فصل 2008-2009 ، زننده گل فصل آرسنال در فوریه 2011 مقابل بارسلونا ، کفش طلای 10 و 20 لیگ برتر ، جایزه بهترین بازیکن لیگ برتر در فصل 2011-2012 ، جایزه حضور در تیم منتخب فصل لیگ برتر در فصل 2011-2012 و سرانجام جایزه برترین بازیکن از دیدگاه ورزشی نویسان در فصل 2011-2012. چیزی که در این کارنامه درخشان بیننده و حتی خود ون پرسی را آزار می دهد نبود عناوین قهرمانی در لیگ برتر ، جام حذفی برای دفعات بیشتر ، جام اتحادیه و از آن ها مهمتر نبود عناوین اروپایی است. بازیکنی در کلاس و حد و اندازه های رابین ون پرسی مسلما اگر در سایر تیم های بزرگ اروپایی ، تیم هایی که آرزوی داشتن چنین بازیکنی را دارند ، بازی می کرد تا کنون چندین مقام و جام اروپایی را در کارنامه خود به ثبت رسانیده بود. او همیشه از این که نتوانسته با آرسنال به اوج قله های موفقیت برسد ناراحت بوده است به خصوص با جدایی هم تیمی های سابقش نصری و فابرگاس که با همین بهانه توپچی ها را ترک کردند ممکن است رابین نیز در انتهای فصل آهنگ جدایی سر بدهد. برای او که در اوج دوران حرفه ای فوتبال خود قرار دارد تنها گرفتن جام است که می تواند ارضا کننده عطش سیری ناپذیر او در امر گلزنی و ارائه بازی های جذاب و درخشان باشد.


پول


رابین در سال 2004 با قرارداد نه چندان بالای 2.75 میلیون پاوند به جمع توپچی ها ملحق شد و سال ها زیر سایه نام هایی مانند آنری ، برگ کمپ و فابرگاس و ... به دستمزدهای کمتری از آنها قناعت نمود. اگر چه ون پرسی همیشه اعلام کرده پولی که از آرسنال دریافت می کند در اولویت اول برای او قرار ندارد اما گویا شرایط به نحو دیگری در حال رقم خوردن می باشد. هم اکنون تنها یک سال دیگر از قرارداد ون پرسی با توپچی ها باقی مانده است و او همچنان صحبت در این خصوص را به بعد از مسابقات یورو 2012 موکول می کند ، این در حالیست که ونگر از یک سو و مسئولان باشگاه از سوی دیگر در حال تلاش برای مشخص شدن آینده این بازیکن قبل از آغاز یورو 2012 می باشند. در این بینابین باشگاه های بزرگ اروپایی نیز بی کار ننشسته اند و تیم هایی همچون میلان ، بارسلونا ، رئال مادرید ، یوونتوس و ... کم و بیش پیشنهادات غیر رسمی خود را به وی ارائه نموده اند که در این میان سه تیم یوونتوس ، میلان و بارسلونا از سایر تیم ها مصمم تر به نظر می آیند. یوونتوس با ارائه یک پیشنهاد 25 میلیون پاوندی رسما باب مذاکره با مدیر برنامه های ون پرسی را باز نموده است. میلان نیز اعلام کرده برای تامین هزینه های انتقال ون پرسی به سن سیرو ، پاتو را درتابستان خواهد فروخت و وی را جانشین زلاتان ابراهیموویچ در تیم خود معرفی نموده است. بارسلونا نیز به خاطر حضور فابرگاس و توصیه های مداوم او به ون پرسی مبنی بر ترک آرسنال  و پیوستن به این تیم همواره در صدر اخبار هواخواهان این ستاره هلندی حضور دارد. پیشنهادی که آرسنالی ها برای او ارائه کرده اند یک قرارداد 4 ساله با دستمزد هفتگی صد هزار پاوند می باشد که با توجه به صحبت هایی مبنی بر انتقال پودولسکی با رقمی بسیار بالاتر از این قرارداد به جمع توپچی ها بعید به نظر می رسد ون پرسی به عنوان نفر اول این تیم با آن موافقت نماید. باید دید در نهایت سران یاشگاه برای نگه داشتن این بازیکن در تیم خود حاضر به ارائه پیشنهاد بهتری خواهند بود یا مثل فابرگاس و نصری نهایتا منافع مالی باشگاه را بر حفظ این ستاره ارجح خواهند شمرد.


تعصب


فاکتور به ظاهر رنگ و رو باخته در دنیای حرفه ای امروز ولی مهمی که همه طرفداران ون پرسی و حتی سران باشگاه را به ماندن رابین در جمع توپچی ها خوشبین می کند ، تعصب و عرقی است که ون پرسی همیشه از آن دم زده است. رابین همواره در مصاحبه هایش با تعصب خاصی نسبت به تیم آرسنال صحبت نموده و از بودن در جمع توپچی ها اظهار خشنودی و رضایت داشته است. شاید تصور مسئولان باشگاه نیز بر همین اساس استوار است که اقدام جدی در مورد تمدید قرارداد ون پرسی انجام نمی دهند. شاید آنها معتقدند وقتی که رابین مصدوم بود باشگاه از او حمایت کامل نموده و اکنون که اوج دوران شکوفایی این مهاجم 28 ساله می باشد نوعی تعهد اخلاقی در ضمیر نا خودآگاه این ستاره ، او را ملزم به ماندن در این باشگاه و ادای دین نسبت به لطفی که آنها در قبال او نموده اند ، خواهد نمود. بالاخره دیر یا زود رابین ون پرسی با در نظر گرفتن تمامی این فاکتورها پای میز مذاکره با آرسنالی ها خواهد نشست و تصمیم قطعی خود مبنی بر ماندن یا رفتن از ایمیریتس را برای همگان آشکار خواهد نمود. تصمیمی که به مثابه یک شمشیر دو لبه برای رابین و طرفداران خواهد بود. اگر رابین آرسنال را به قصد تیم دیگری ترک نماید تبدیل به کابوسی برای هواداران همچون تابستان گذشته خواهد شد و اگر تصمیم بر ماندن در جمع توپچی ها بگیرد به احتمال فراوان اسطوره دیگری در تاریخ پر افتخار آرسنال متولد خواهد شد. 

تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

(Hooman sam (Dark metal در 6/2/1391 | 15:38 گفت:

علی درست میگه ، اگه رابین تاحالا چند فصل بود در این صطح بود و تیم رو ترک نمیکرد میشد گفت حقش رو به تیم ادا کرده...
الان زوده اینو بگیم...
ما شدیم سکو پرتاب واسه ملت... ااااااااااااه
خداکنه نره و بازم نره ولی اگه میره بره رئال که بارسا رو داغون کنه!!!!دیییی
unlike \\m// like

سید امین هاشمی در 6/2/1391 | 14:50 گفت:

رابین 1دونه ای واسه نمونه ای.
مرسی سعید جان

علی ارشدی در 6/2/1391 | 14:42 گفت:

رابین تازه یه فصل درخشیده!!!!!!!!!!

این میشه ادای دین؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی آرسنال اینقدر کوچیکه؟؟؟؟؟؟؟؟

هی وای من

علی ارشدی در 6/2/1391 | 14:42 گفت:

رابین تازه یه فصل درخشیده!!!!!!!!!!

این میشه ادای دین؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی آرسنال اینقدر کوچیکه؟؟؟؟؟؟؟؟

هی وای من

رضا سلیمی در 6/2/1391 | 13:09 گفت:

نباید بدنش به یووه باید بدنش به رئال یا بارسا تا پول بیشتری گیر باشگاه بیاد اینم بره اونجا تعویضی بشه

ehs در 6/2/1391 | 13:08 گفت:

منم با حرفهاي ميلاد موافقم:
1_رابين دينشو به ارسنال ادا كرد يكي از مهمترين دلايل رفتن هانري رفتن ديويد دين بود يه جمله معروف داره كه ميگه وقتي دين باشگاه رو ترك كرد چرا من نكنم!!رفتن انري قطعا مهمترين دليل نگرفتن جام توست ارسنال بود در حالي كه اون موقع شرايط ارسنال به مراتب بهتر از الان بود!رابين بارها از رفتن ستارهاي تيم گله كرده ولي با داشتن پيشنهادهاي متعدد باز به باشگاه متعهد بوده!قضيه اين دوتا كاملا با هم متفاوته!
2_از نظر من اگه تو ليگ اسپانيا يا ايتاليا بازي مي كرد قطعا كمتر مصدوم ميشد و بيشتر بازي مي كرد و احتمالا سريعتر پيشرفت مي كرد
3_اب و هواي لندن هميشه بارونيه!(بدتر از اينجا!!!!(شمال رو مي گم))ولي رابين از بودن در لندن رضايت داره و اين به نظرم مهمترين عامل بودنش در ارسناله!!
4_حالا فرض كنيد رابين تمديد كرد!قطعا با سياستهاي ارسنال و سن رابين يه قرارداد نهايتا2 ساله ميبنده سال بعد هم فيكس بازي مي كنه ولي قطعا سال بعدش بدليل جفاي ونگر با بازيكنهاي بالاي 30 سال مي ره رو نيمكت و قطعا تو ژانويه از ارسنال جدا ميشه!!مگر واقعا ،واقعا،واقعا دلش بخواد تو لندن بمونه مثل دنيس كبير!!
سعيد جام مثل هميشه عالي بود!عالي!

♥Arsenal♥ در 6/2/1391 | 11:04 گفت:

وایــــــــــــــــــــــــــــــــــی ممنون بازم سعید میلانی گل.......!

ون پرسی به نظر من رفتنیه خدا کنه نظرم اشتباه باشه............!!

میلاد کشوری در 6/2/1391 | 04:56 گفت:

قطعا علاقه به آرسنال مهمترین دلیل تردید فن پرسیه. در مورد اینکه فقط یک سال درست کار کرده، من با تو هم عقیده نیستم و رابین اکثر مواقعی که مصدومیت بهش اجازه داده خوش درخشیده. مصدومیت هاش هم که دست خودش نبوده یا مثلا خودش نخواسته! به خاطر باشگاه بوده که هر از گاهی چند ماهی از زندگی میفتاده.
منظورم این بود که درامدی که امسال برای آرسنال به ارمقان آورد از تمام دستمزدهایی که از آرسنال گرفته بیشتر بوده.
بازیکنای دیگه و از جمله هانری موقعی باشگاه رو ترک کردن که تیم از لحاظ مهره اگرچه قابل رقابت با چلسی، تا حدودی منچستر و این اواخر سیتی نبود، اما هنوز هم بازیکن قابل اتکا توی تیم زیاد بود. اما وضع برای رابین اینطور نیست؛ تیم از لحاظ مهره به پایین ترین حدش در حداقل این 15 سالی که دارم بازیاشو می بینم رسیده. فداکاری رابین خیلی ارزشمنده، اما اگر مدیرا و روسا مسائل دیگه ای براشون اولویت داشته باشه چرا رابین خودشو کاسه ی داغ تر از آش کنه!
در مورد لندن هم حمید جان، زیباییش به کنار، اما به دلیل جزیره بودن انگلیس و چسبیده بودن لندن به اقیانوس، اکثر روزای سال بارونی و ابریه (خیلی بیشتر از شمال خودمون) و به خاطر عرض جغرافیایی بالاش سرده (هرچند به خاطر جریان آبی گلف استریم خیلی کمتر از اون چیزی که قاعدتا باید باشه، مثل روسیه)

در هر صورت منم آرزو می کنم که رابین همین جا بمونه و نشون بده بعضی وقتا عشق و تعصب رو نمیشه با چیز دیگه عوض کرد.

سينا در 6/2/1391 | 03:06 گفت:

اقا رابين هم مثل سسك و.... ميره شك نكنين اين فصل نشد فصل بعد با اين سيستمي كه ارسنال ميره جلو فقط بازبكن ميسازيم برا تيماي ديكه

(Hooman sam (Dark metal در 6/2/1391 | 01:24 گفت:

بالاخره دیدیم که بارسا با اینکه جان تری رو اخراج کردن و یه پنالتی واسه بارسا گرفتن بازم نتونستن جلو یه تیم انگلیسی دووم بیارن و زیر پاشون رو خیس کردن...
امیدوارم همیشه همینجور بشه و حق به حقدار برسه...
بارساییها اگه جرات دارن بازم بگن داور با ما یار نبود!!!خودم ترتیبشون رو به بهترین نحو ممکن میدم !!!دیییی
اینقد انرژی گرفتم که دلم نمیخواد تا 2روز بخوابم....
یــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــس آی لایک ایت !!!


like \\m// like

توپچی جنوب در 6/2/1391 | 00:20 گفت:

میلاد خیلی داری در مورد رابین از دید خودت تند برخورد میکنی...........
به نظر من حمید حرف های حمید منطقی تر و محتمل تر به نظر میرسه میلاد جان..................
البته این ها فقط نظر شخصی منه........

حمید فرازی در 5/2/1391 | 23:07 گفت:

میلاد منطور من این بود که رابین دینشو کامل ادا نکرده و اصلا موافق این نظرت نیستم.شما ببین باشگاه چندسال به پای مصدومیت رابین نشست و تازه یه فصله که داره برای ما میدرخشه و فکر نکنم یه بازیکن تو با یه فصل درخشش بتونه دینشو ادا کنه.

1- افتخارات برای هر بازیکنی مهمه ولی اسطوره باشگاه شدن هم خودش بزرگ ترین افتخاریه که میتونه نصیب یه بازیکن بشه.در ضمن همین چندروز پیش هم یه افتخار نصیبش شد که در تاریخ باشگاه تعدادش انگشت شمار بوده و شما اجازه بده تیم بسته شه بعد در مورد قهرمان شدن یا نشدنش نظر بدیم.

3- دستمزد پیشنهادی به رابین 100 هزار پوند در هفته هست و قطعا تا سقف بالاتری خوهد رفت یعتی چیزی در حدود دستمزد وین رونی

3- لندن یکی از زیباترین شهرهای دنیاست که آب و هوای گرفتشو نمیدونم از کجا میگی!! ولی چیزی که خود رابین و خانوادش میگن حداقل از زندگی در لندن بسیار راضی هستن

4- بله ممکنه یه نفر نیاز به تغییر داشته باشه ولی نه هر تغییری.تغییر که بخواد ریسک باشه قطعا براش مناسب نییست.

به نظر من دلیل موندنش علاوه بر اینی که در آخر گفتی علاقه خودش به آرسنال هم هست و فراموش نکنیم رابین یکی از بچگی هوادار آرسنال بوده و قطعا این خودش خیلی تاثیر داره

masoud mahmudpur در 5/2/1391 | 22:51 گفت:

رابین اگه بره هم من یکی که دوسش دارم

میلاد کشوری در 5/2/1391 | 22:09 گفت:

رفتن رابین اتفاقیه که به احتمال زیاد اتفاق میفته و اگر اینطور بشه من هیچوقت اونو سرزنش نمی کنم. بر خلاف حمید من عقیده دارم رابین دینشو به طور کامل به باشگاه ادا کرده. همین امسال رو در نظر بگیرین؛ اگر رابین نبود الان خیلی عقب تر از این بودیم و داشتیم برای سهمیه ی لیگ اروپا دست و پا میزدیم. سود بالا و اعتباری که از راه یابی به اروپا نصیب آرسنال میشه هم کافی نیست که دین رابین ادا بشه؟
اگه بخوایم واقع بین باشیم و از دید خود رابین به قضیه نگاه کنیم می بینیم که ترک آرسنال مزایای زیادی برای رابین داره:
1- افتخارات: سال بعد سیتی قدرتمندتر میشه و منچستر هم که همیشه یه ابر قدرت بوده، چلسی و تاتنهام و لیورپول و نیوکاسل هم بماند، شانس گرفتن جام با توجه به سیاستای باشگاه در جذب بازیکن زیاد نیست یا نهایتا بردن حذفی و خیریه است. نه فقط سال بعد، بلکه این وضعیتیه که متاسفانه در سال های باقیمانده ی ورزشی رابین هم وجود خواهد داشت.
2- دستمزد: مسلما پول نقش خیلی مهمی در تصمیمات هر شخص داره، به خصوص وقتی که شخص خودش رو با کسانی مقایسه کنه که با وجود نیمکت نشینی در تیم های دیگه دستمزدهای خیلی بالاتری نسبت به اون می گیرن. رابین هم مستثنی نیست و وقتی صحبت از دستمزد بیشتر از دو برابر به میون بیاد طبیعیه که وسوسه بشه
3- آب و هوا: فاکتوری که هرچند ممکنه خیلی مهم به نطر نیاد اما تعیین کنندست. آب و هوای سرد و ابری و گرفته ی لندن به هیچ وجه با سواحل اسپانیا و ایتالیا که مردم جهان در کوچکترین فرصتی به اونجا پناه میبرن نیست. در ضمن فرهنگ شاد و سرزنده ی مردم کشورهایی مثل ایتالیا و اسپانیا خیلی از انگلیسیای عبوس و خونسرد دلچسب تره.
4- نیاز به تغییر: هر کسی نیاز داره که دائم در زندگیش تغییراتی ولو منفی داشته باشه. نیاز طبیعی که حتی ارزش اخلاقی مثل تعصب و وفاداری به باشگاه شاید نتونه مقابلش عرض اندام کنه.

به نظر من رابین الان دوست داره و میخواد که بره، فقط ترس داره، از تنفر میلیونها نفری که دوستش داشتن، از اینکه هیچ وقت رابین فعلی نشه، و ....

مجتبی عابدی در 5/2/1391 | 22:04 گفت:

من از تنها کسی که بره ناراحت نمیشم رابینه .

hamidarsenal در 5/2/1391 | 21:46 گفت:

راسته که ونگر به رابین اولتیماتوم داده؟

شاهين در 5/2/1391 | 21:06 گفت:

به نظر من ... درصورتی که سوم بشیم و به لیگ قهرمانان صعود کنیم ، به احتمال 95 % می مونه ...


حمید فرازی در 5/2/1391 | 20:57 گفت:

مرسی سعید جان واقعا کامل و مفید بود. نظراتمو قبلا گفتم باز همونا رو اینجا هم میگم:

متاسفانه یا خوشبختانه بزرگ ترین دغدغه این روزای هواداری آرسنال تمدید قرارداد رابین هستش که به کلی داریم از ادامه فصل هم غافل میشیم در حالی که هنوز صعودمون به لیگ قهرمانان قطعی نیست ولی باز همین دغدعه موندن رابین هم خودش نشون میده که آرسنال هنوزم اینقدر بزرگ هست که بازیکنای در حد کلاس جهانی داشته باشه.

وقتی به رفتن آنری فکر میکنم یه جورایی از موندن رابین هم ناامید میشم شاید هیچ کس فکرشو نمیکرد آنری از تیم جدا شه و همین موضوع پیش زمینه ای برای ترس هوادارا از جدایی ونپرسی شده ولی دو موضوع در متن مقاله هستش که منو امیدوار به موندنش میکنه:

یکی خانواده رابین که همیشه از زندگی در لندن راضی بودن و البته خودشم همینطور و قطعا بازیکنا جدا از مسائل حرفه ای ابعاد و مسائل شخصی رو هم در نظر میگیرن و این خودش میتونه یه امیدواری رو به وجود بیاره در حالی که آنری وضعیت خانوادش به شکل رابین نبود حداقل این صمیمت رو نداشت.

مسئله دوم در مورد تفاوت این دو بازیکن اینه که آنری دینش رو به آرسنال ادا کرده بود و افتخارات زیادی برای باشگاه آورده بوده و قطعا هوادارا به خاطر رفتنش ازش ناراحت نشدن و پیش از اون اسطوره باشگاه لقب گرفته بود.

اما رابین طبق چیزی که در مقاله هم اومده در آستانه تبدیل شدن به یکی از اسطوره های باشگاه هست که اگه موند به این عنوان میرسه ولی با رفتنش قطعا شرایطی مثل آنری نخواهد داشت و ممکنه نزد خیلی از هوادار منفور بشه که قطعا خودشم به این موضوع فکر میکنه و امیدوارم تصمیم درستی بگیره.

محمد حسینی در 5/2/1391 | 20:31 گفت:

راستی سعید دست گلت درد نکنه!!! عالی بود

محمد حسینی در 5/2/1391 | 20:30 گفت:

هوم اول فصل هیچ فکر نمی کردم کاپتان انقد خوب عمل کنه!!!
در مورد شمشیر دو لبه هم موافقم اگه بره منفور ترین بازیکن برای من محسوب میشه و اگه بمونه از محبوب ترین ها!!!

توپچی جنوب در 5/2/1391 | 20:16 گفت:

کارت درسته سعید جون عالی بود پسر من که خوندم و استفاده کردم ولی خیلی پیشنهاد مالی کمی به رابین دادن اخه چیه این 4 میلیون پاند و حقوق هفتگی 100 هزار پاند منم باشم نمیمونم چه برسه به رابین مسخره خدشون کردن این مدیران بیلایق.

من مطمئنم رابین میمونه و اسطوره میشه مثل الگوش دنیس برکمپ بزرگ.

amir reza در 5/2/1391 | 20:15 گفت:

مرسی
ون پرسی اسطوره است...حیف شد که خیلی مصدوم شد

مصطفی کاظمی در 5/2/1391 | 20:14 گفت:

مرسی سعید،هممون امیدواریم همونی که علی میگه باشه.

Farhad Rahbari در 5/2/1391 | 20:05 گفت:

خدا قوت
رابین الان نماد باشگاه حساب میشه
Viva Robin

Keivan در 5/2/1391 | 19:42 گفت:

ممنون...

Saeed Milani در 5/2/1391 | 19:38 گفت:

با ذکر منبع اشکالی نداره :-) البته برای دوستان خوب آرسنالی حاضر در اینجا بی ذکر منبع هم اشکالی نداره :-)

Keivan در 5/2/1391 | 19:36 گفت:

سعید اجازه هست مطلبتو تو وبلاگم پست کنم؟

علی ارشدی در 5/2/1391 | 19:22 گفت:

همیشه به محض شنیدن اسم ون ون تو اخبار منتظر بودم بگن برای فلان مدت مصدوم شد واقعا حیف شد که نتونست زیاد از دوران جوونیش استفاده بکنه

امیدوارم بمونه و حداقل تجربه اش برای آرسنال مفید باشه موندن رابین یعنی داشتن یک لیدر واقعی درسته که گاهی وقتا کارای بچه گانه ای میکنه اما به هر حال از همه ی بازیکنای اصلیمون قدیمی تره

نمی دونم چرا ولی یه حسی بهم میگه این با بعضیا(شکلک سبز) فرق داره

مرسی

milad foadiyan در 5/2/1391 | 18:51 گفت:

اقا دم شما گرم همش عالی بود اما از همش عالی تر topic بود(ون پرسی اسطوره یا کابوس)
ایول