بررسی پنجره ی نقل و انتقالات تابستانی آرسنال

نویسنده: Saeed Milani

وبلاگ من
نویسنده: Saeed Milani
بچه تهران هستم ، 30 سالمه ، عمران خوندم ، عاشق دنیس برگکمپ بودم و خواهم بود و قبل از اینکه به آرسنال بیاد آرسنالی شدم . به شخصه معتقدم مهاجم تمام عیاری با خصوصیات بازیسازی و هوش بالایی در حد برگکمپ دیگه پا به عرصه وجود نخواهد گذاشت!
کل بازدید: 408,879 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

بررسی پنجره ی نقل و انتقالات تابستانی آرسنال

بررسی پنجره ی نقل و انتقالات تابستانی آرسنالخوب نقل و انتقالات هم به پایان رسید و همونطور که گفتم حالا میشه یک بررسی دقیق تر و موشکافانه تر روی عملکرد باشگاه انجام داد. بهتره خط به خط بیایم جلو و ببینیم چه اتفاقاتی رخ داده طی این تابستان. البته من در ابتدا بگم این ها نظرات شخصی من هست و برای هر نقطه ای که تیم نیاز به تقویت داشته من تقریبا یک درصدی از اهمیت رو در نظر گرفتم که نتیجه گیری کلی خودم رو هم بر اون پایه استوار کردم. قبل از بررسی خریدهای باشگاه و عملکرد اون ، موضوع قابل تقدیر آزاد کردن و فروختن بازیکن های بی کیفیتی هستند که سال های سال در باشگاه حاضر بودند و فقط موجب پایین اومدن اعتبار و نام این تیم در دنیا شدند. هر چند گاها به صورت جرقه وار و ناگهانی درخشش هایی رو هم داشتند اما به هیچ عنوان در حد و اندازه های نام آرسنال نبودند.


دروازه بان :


خوب ما در این پست یک خرید جدید انجام دادیم به اسم " ویویانو " که دروازه بان سوم تیم ملی ایتالیا بوده و سابقه ی بازی در سری آ رو هم داره ، اما این خرید قرضی ، فقط یک مساله رو اثبات کرد که کلا باشگاه به دنبال دروازه بان درجه یک نبوده تو این فصل و بیشتر می خواستیم سه تا دروازه بان داشته باشیم تا اینکه یک گلر نامبر وان تو ترکیبمون باشه ، چون گزینه های خوبی در بازار وجود داشت و ما با اینکه توان پرداخت مبالغ مورد نظر رو هم داشتیم نهایتا روز آخر این بازیکن رو به خدمت گرفتیم. به نظر شخصی خودم می تونستیم روی گزینه های بهتری سرمایه گذاری کنیم که در راس اون ها ژولیو سزار برزیلی قرار داشت. حالا چی شد که نرفتیم سراغش از دور نمی شه نظر قطعی داد ولی اون قیمتی که برای ایشون تخمین زده شده بود به نظر من مناسب و معقولانه بود. بازیکن های دیگه ای مثل بگوویچ ، کرول ، آدلر ، کاسیاس و والدز هم اسامی شون مطرح می شد گاه و بی گاه که به نظرم زیاد در دسترس هم نبودند. در کل من عملکرد باشگاه رو در این زمینه مناسب ارزیابی نمی کنم چون تیمی مثل آرسنال نیاز به یک نام بزرگ و دهن پر کن در درون دروازه ی خودش داره ( هر چند هنوز شناخت کافی از ویویانو ندارم و ممکنه این نگرش تغییر کنه ) با توجه به عدم ثبات شسنی و فابیانسکی و نقاط ضعف و قوتی که دارند هر کدوم ، اگه اهمیت جذب دروازه بان رو برای امسال نزدیک به 15% در نظر بگیریم ، از نظر من تنها 5% اون محقق شده ، چون دروازه بان شماره یک رو تغییر ندادیم ، لااقل فعلا.


مدافعین میانی و کناری :


خوب ، وضعیت خط دفاعی آرسنال که بر همگان روشن است ، اگر بخوایم تک تک بررسی کنیم میبینیم در این نقطه از زمین حتما نیاز به تقویت داشتیم که متاسفانه این مهم انجام نشد. کمربند میانی رو مرته ساکر ، کوشیلنی و فرمالن تشکیل میدن که دو تای آخر به شدت مستعد مصدومیت هستند و نفر اول هم در کارهای سرعتی از سوی رقبا تقریبا حرفی برای گفتن نداره. اینکه فرمالن کی به اوج برسه و از بند مصدومیت رهایی پیدا کنه ، کوشیلنی همیشه در دسترس باشه و مرته ساکر تا چه حدی چوابگو باشه خودش گویای اهمیت جذب یک مدافع میانی هست که محقق نشده. در کناره ها هم سانیا همین وضعیت رو داره که مستعد مصدومیته و بیش از اینکه در کارهای دفاعی موفق باشه روی نفوذ هاش میشه حساب کرد. جانشینش هم که جنکینسون جوان و بی تجربه هست و برای بازی های بزرگ و حساس نمیشه زیاد روش حساب کرد. در سمت دیگه ی زمین هم گیبس رو داریم که در هجوم عالیه اما در دفاع نیمی از کارایی تهاجمی خودش رو هم نداره ، هر چند پارسال مونرئال خریداری شد برای پوشش اون قسمت اما هرگز جا نیفتاد و اون هم اسیر مصدومیت شد. گزینه هایی که برای ترمیم در بازار وجود داشتند به نسبت خوب بودند و قیمتشون هم تقریبا مناسب بود. برای دفاع وسط میشه از ویلیامز ، دی میکلیس ، فن بویتن و ... و برای بازیکن های کناری میشه از بینز و ریچاردز نام برد. بعضا ای اسامی حول حوش تیم مطرح هم شدند اما نهایتا با تغییرات تاکتیکی که مبنی بر بازی دادن سانیا در مواقع ضرور در پست دفاع میانی و اتکا به همین جوان ها در کناره ها از سوی کادر فنی اتخاذ شده ، خرید در این نقطه منتفی شد. به نظر من اهمیت جذب یک مدافع میانی و کناری رو اگر 20% در نظر بگیریم ، خوب مسلما از این درصد ها نمی شه امتیازی به عملکرد تیم افزود.


هافبک دفاعی :


خوب ما در این نقطه بازیکنی مثل آرتتا رو داریم که کیفیت کارش برای همه روشنه ، اما پست تخصصیش اونجا نیست هر چند که عالی کار می کنه ، ولی مصدومیت نا بهنگام ایشون باعث یک خلاء بزرگ بین هافبک های هجومی و کمربند دفاعی تیم شد که ضربه ی بزرگ اون رو در بازی اول لیگ از استون وبلا خوردیم. هر چند اسما رمزی یا ویلشر هم وقتی بهشون دستور داده میشه باید در اون نقطه بازی کنن اما با توجه به جوان بودن و روحیه ی جنگندگی که دارن بی اختیار رو به جلو هستند و نمی تونن اون وزن و آرامش مورد نیاز رو در اون نقطه به خوبی تامین کنن. وجود یک بازیکن با تجربه و توپ نگه دار در اون قسمت یکی از نیازهای کوتاه مدت تیم بود به صورت خیلی خودجوش و اتفاقی ، متیو فلامینی که تیم نداشت و برای حفظ آمادگی با ما تمرین می کرد ، برای بار دوم جذب تیم شد و می تونه اون نقطه رو لااقل تا بازگشت آرتتا به میادین پوشش بده ، حتی میتونه در دفاع هم بازی کنه و احیانا در اون نقطه هم مفید واقع بشه که می شه این فصل رو هم بدون خرید در این نقطه به انتها رسوند. نکته ی قابل تامل اینه که آرتتا روز به روز سنش بالاتر میره و القصه اون هم مستعد مصدومیت های بد و طولانی مدته ، به جز آرتتا هم کسی نیست تو تیم که بتونه تخصصی در اون نقطه بازی کنه ، فلامینی هم هنوز امتحانش رو پس ندده و معلوم نیست در چه حدی از آمادگی به سر می بره. بازیکن های زیادی هم بهمون لینک شدن و در بازار در دسترس بودند ، مثل وانیاما ، فلاینی ، کاپوئه ، ام ویلا و ... که نهایتا بازیکن بزرگ و اسمی در این نقطه جذب تیم نشد. من اهمیت جذب یک هافبک دفاعی صرف رو برای این فصل 10% می دونستم که با جذب آزاد فلامینی و برگشتن آرتتا به نظرم  میشه گفت 10% این نیاز محقق شده باشه ، البته فراموش نشه که این ترمیم و بازیکن هایی که در این پست داریم مطلقا برای طولانی مدت جوابگو نخواهند بود.


هافبک هجومی و بال های کناری :


قبل از شروع فصل ما در پست هافبک هجومی ویلشر ، روسیچکی و کازورلا رو داشتیم که بعضا کازورلا در کناره ها هم مورد استفاده قرار گرفته بود ، متاسفانه هم ویلشر و هم روسیچکی هم جزو بازیکن های ظریف و شکننده طبقه بندی میشن که درصد مصدومیت بالایی رو دارند. اگر یکی از این دو بازیکن آسیب ببینه واقعا برای جایگزین کردنش دچار مشکل میشه تیم ، پس بودن یک بازیساز تمام عیار در ترکیب تیم می تونه بار وارده بر دوش این دو نفر رو از 50 درصد به 30 درصد تقلیل بده که همین امر موجب میشه بیش از پیش موثر و در دسترس باشند به خصوص با در نظر گرفتن این موضوع که باشگاه باید نیروی خودش رو در 4 جبهه تقسیم کنه. به شخصه باید اعتراف کنم حتی خواب خریدن بازیکنی مثل مسوت اوزیل رو هم نمی دیدم و در مخیلم نمی گنجید واز بابت این انتقال بسیار خوشحالم. اصلا بازیکن زیادی در این پست در بازار نبود و اگر هم بود خیلی زود به تیم جدیدش منتقل شد مثل گوتزه و به نظر هم نمی رسید تیمی بخواد بازیساز اصلی خودش رو بفروشه که این یک موفقیب بزرگ برای برند آرسنال و اعتلای مجدد اون در بین تیم های معتبر دنیا شد. اگر برای این بخش 20% رو در نظر بگیریم هر 20% مورد نظر محقق شده و حتی روی سایر بخش ها هم می تونه تاثیر مثبت بذاره.
اما در بخش بال کناری یا وینگ ما بازیکن هایی مثل والکات ، پودولسکی ، چمبرلین و گاها کازورلا رو داریم که دو تا از اون ها مصدوم هستند برای مدت طولانی در کنار تیم نخواهند بود. از این بین هم والکات دوست داره در نوک حمله بازی کنه و کازورلا بسته به نیاز تیم دائما در تغییر پسته ، پس واقعا می شد یک وینگر خوب و مناسب بازی در لیگ برتر رو به تیم اضافه کرد که این اتفاق رخ نداد. هر چند تاثیر مثبت انتقال اوزیل به آرسنال رو میشه به این بخش تسری داد ، کازورلا می تونه تا بازگشت پودولسکی اون نقطه رو پوشش بده و والکات هم نقطه ی مقابل رو ساپورت کنه و وقتی چمبرلین و پودولسکی هر دو اماده بشن میشه نیمی از وظایف والکات و کازورلا رو به اون ها محول کرد ، اما کاملا مشهوده که در این بخش هم تعداد بازیکن های حاضر در تیم کم هست در حال حاضر و هم تخصص و کارایی بازیکن اصلی و جانشین به خصوص در بال راست قابل قیاس با هم نیست. اگر برای این بخش هم 15% رو در نظر بگیریم متاسفانه نمی شه پوئن خاصی رو برای عملکرد باشگاه قائل شد.


مهاجم نوک :


خوب در این بخش ما به صورت تخصصی الیویه ژیرو رو داریم که مهاجم خوب و رو به بالایی نسبتا. درجه یک جهانی نیست اما بهترین مهاجمیه که در حال حاضر در تیم وجود داره و باید به تنهایی بار گلزنی تیم رو به دوش بکشه. هر چند که بعضا پودولسکی و والکات هم می تونن در اون نقطه ایفای نقش کنن و از امسال قراره میاچی هم به تیم اصلی اضافه بشه و بنتنر هم در باشگاه موندنی شده ، لااقل برای یک فصل یا نیم فصل دیگه. در این پست هم یک خرید جدید داریم به اسم یایا سانوگو که ملی پوش زیر 21 ساله های فرانسه هست و از اون تیپ خریدهایی می شه نام بردش که بیشتر حالت سرمایه گذاری داره و در دراز مدت باید منتظر بازخورد اون باشیم. این نقطه از زمین یکی از مهمترین پست هایی بود که باید برای ترمیم اون خریدی انجام می شد که نشد متاسفانه. به خصوص بعد از جدایی ون پرسی و از دست دادن بهترین بازیکن لیگ عملا با بحران گلزنی مواجه شدیم و نتونستیم برای این ستاره جانشین مناسبی رو جذب کنیم. بیشترین و بزرگترین اسامی هم در این نقطه به ما لینک شدن که هرگز در جذب اون ها نتونستیم موفق باشیم و باشگاه های صاحب این بازیکن ها نشون دادن یا حاضر به فروختن ستاره هاشون نیستند یا اگر هم بفروشند با قیمت های بالایی این کار رو انجام میدن و این ها همگی نشون دهنده ی اشتباه باشگاه در کیس ون پرسی و ناپخته عمل کردن اون بود. به هر حال اگر برای این بخش 20% رو در نظر بگیریم و به صورت پیش فرض انتقال سانوگو رو یک خرید موفق در آینده ارزیابی کنیم میشه 5% موفقیت رو به حساب باشگاه واریز کرد ، البته همگی از همین حالا چشم به ژانویه داریم و امیدواریم که اگر تا اون موقع بتونیم شراط رو به رشد خودمون رو حفظ کنیم و جزو مدعیان جام ها قرار بگیریم ، بتونیم یک مهاجم تراز اول رو به تیم اضافه کنیم.


جمع بندی :در کل اگر بخوایم یک جمع بندی کلی انجام بدیم از 100% کاری که باید انجام می شد تنها 40% اون محقق شده که می تونه عملکرد متوسطی برای باشگاه در پنجره ی نقل و انتقالات تابستانی باشه. نیمی از بودجه خرج شده و تقریبا نیمی دیگه برای ژانویه در دسترس خواهد بود ، به علاوه ی سودی که در این مدت نصیب باشگاه خواهد شد و میشه مقداری از اون رو هم برای خرید بازیکن منظور کرد. امیدوارم تا اون موقع اتفاق ناگوار دیگه ای رخ نده و ما با قدرت در کورس باشیم که بتونیم این جاهای خالی رو هم پوشش بدیم. ببخشید که طولانی بود و مرسی که خوندین
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

soroosh در 14/6/1392 | 20:24 گفت:

حاج سعید ا خیلی مخلصیما

majid در 14/6/1392 | 11:25 گفت:


امیدوارم این نیمی هم در ژانویه خرج شه... حالا بر حسب نیازی که اونموقع خواهیم داشت چه مهاجم چه دفاع

محسن عاشوری در 13/6/1392 | 21:18 گفت:

محسن عاشوری:
بچه ها بدوید سایت رسمی باشگاه عکسای جدید اوزیل با پیراهن آرسنال زده ..

Arsenal.com

امیرعباس در 13/6/1392 | 19:00 گفت:

باشگاه تو ژانویه پول زیادی خواهد داشت و احتمالا سوارز یا یه مهاجم کلاس بالا بگیریم

محمد کاوه در 13/6/1392 | 17:13 گفت:

عالی بود عالی بود

شاهين در 13/6/1392 | 16:47 گفت:

شمن= ضمن // خواهند داد = نخواهند داد

مهدی 111 در 13/6/1392 | 13:16 گفت:

Keivan:
با تمام حرفات مخالفم اصلا قبول ندارم ما تیم خیلی خوبی داریم درسته چندتا ضعف داریم ولی بعد از 8 یک بازیکن با کلاس جهانی گرفتیم
------------------------------------------------
Keivan:
کاملا با تحلیلت موافقم فقط در یک مورد اختلاف نظر دارم باهات
***********************************
کاش آدما اینقدر مغرضانه در باره پستها نظر نمیدادن.پس دلیل اینهمه دیسلایک تو کامنتمو فهمیدم.ممنون

شاهين در 13/6/1392 | 11:22 گفت:

مرسی ... تو ژانویه با توجه به سیاست های ونگر نباید منتطر خرید بزرگی باشید ، خودش قبلا بارها اینو گفته ، مگه دیگه واقعا دیگه چاره ای براش نمونه ...
شمن اینکه تیم ها هم بازیکنان خوبشون رو حداقل به آسونی و با قیمت پایین از دست خواهند داد ...

بهنود بهروز وزیری در 13/6/1392 | 10:49 گفت:

بچه ها من میخوام چنتا عکس بزارم ولی همش لینک میاد،میدونی چجوری میشه خود عکس بیاد نه لینکش ؟؟؟؟؟

توپچی جنوب در 13/6/1392 | 09:50 گفت:


mohsen abbasi:
کوندوگبیا مگه نرفت موناکو
.................... ..................
محسن جدي ميگي!!!!!!!!!
گوندگبيا رفت موناكو آخه چرا؟؟؟؟
بگو شوخي ميكني كي رفت موناكو من نفهميدم !!!!
بگو كه داري شوخي ميكني

امیر صفای نیکو در 13/6/1392 | 09:48 گفت:

راستی مرسی سعید خان...لایک...

امیر صفای نیکو در 13/6/1392 | 09:46 گفت:

http://www.goal.com/iran/news/1825/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86/2013/09/04/4236462/%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D9%88%DB%8C%DA%98%D9%87-%D8%AF%D9%87-%D9%86%D9%82%D9%84-%D9%88-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D9%82%D8%A7%D9%84-%D8%BA%D9%8A%D8%B1-%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B8%D8%B1%D9%87-%D9%89-%D9%81%D9%88%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7?ICID=HP_BN_4

گل آرسنالو بد جور خراب کرد.البته حقیقته ولی میتونست بهتر بگه!!!

ناصر در 13/6/1392 | 09:40 گفت:

مرسی از تحلیل کامل شما.تقریبا همنظرم با شما.

Morteza Bauer در 13/6/1392 | 09:35 گفت:

مرسی سعیدجان پست کاملی بود.الان بیشتر دفاع متزلتراز بقیه پستاس.ایشالا جیرود امسال بترکونه.من که خیلی امیدوارم

mohsen abbasi در 13/6/1392 | 09:16 گفت:

کوندوگبیا مگه نرفت موناکو

توپچی جنوب در 13/6/1392 | 08:57 گفت:

خوب جا داره اول يه خسته نباشيد بگم به آقا سعيد بابت اين پست فني و خوب.
حالا منم خط با خط باهات ميام و نظر شخصي خودم رو ميگم.
در مورد دروازه بان به نظر من رئيس بعد از بررسي ژسني تو پيش فصل و اين ٣بازي اخير و ديد كه عملكرد و سيو هاي ژسني بهتر شده البته به جز بازي با استون ويلا كه كل تيم ضعيف بودن.
رئيس بيشتر خواست كه به ژسني يه فصل ديگه هم فرصت بده تا ببينه چند مرده حلاجه و ويويانو رو هم كه گرفت فقط و فقط براي ايجاد رقابت و بالا رفتن انگيزه ژسني وگرنه عمرا ويويانو بتونه شماره ١ آرسنال باشه
و از اونجايي كه فقط يه فصل اونم قرضي هست اگر ژسني تو اين فصل هم جواب نداد بدون شك در تابستان آينده دروازه بان نامبر وان (آدلر) جذب خواهد شد.

در مورد دفاع هم كه قصد خريد داشتيم ولي چون سانيا توانست تو پست مركزي خوب بازي كنه ونگر منصرف شد از خريد و كاش ميخريد حد اقل يه دفاع راست بايد خريداري ميشد.

هافبك دفاعي هم كه نياز مبرم به يكي مثل فليني يا وانياما يا گوندگبيا داشتيم چون آرتتا مصدومه و سنش هم بالاست و پست تخصصيش هم نيست هرچند كاملا خوب پوشش ميده اونجا رو ولي مصدوم ميشه
من شخصا با بازگشت فلاميني كاملا مخالف بودم به دلايل مختلف ولي وقتي ونگر اون رو جذب كرد و بعد در بازي با تاتنهام هم مثل اينكه خوب بازي كرده ولي بيشتر يك گزينه موقتي به نظر ميرسه كه بيشتر براي پر كردن نيمكت خريداي شده
تا اينكه يك سطون و مهره اصلي باشه و در آينده با توجه به بالا رفتن سن آرتتا و نبود جايگزين كارامد حتما بايد در اين پست يك بازيكن تخصصي خريد.

در مورد خريد اوزيل يكي از بهترين خريد تاريخ آرسنال هست هم از لحاظ فني و هم از لحاظ روحي رواني با وجود اوزيل بازيكني كه ميتونه تفاوت ايجاد كنه بدون شك قدرت هوجومي تيم از قبل بيشتر ميشه
و از اونجايي كه اوزيل ميتونه تو پست هاي مختلف هافبك بازي كنه حالا ما قدرتمند ترين خط هافبك ليگ برتر رو در اختيار داريم.

مهمترين جايي كه انتظار ميرفت بازيكن بگيريم و نگرفتيم مهاج هدف بود كه از وانجايي كه ونگر يه بازيكن سوپر كيفيت ميخئواست و بازيكن سوپر كيفيت هم كه به راحتي در دسترس نيست
و به جز روني و سوارز و يا يكي با اين كيفيت هيچ مهاجمي نبايد جذب ميشد كه خوب ديديد كه تمام تلاش تا روز پاياني انجام شد ولي بعضي سنگ اندازي ها مانع حظور اين بازيكن ها شد حتي تا اونجا هم رفتيم
كه دمبا با رو قرضي واسه يه فصل بگيريم كه نشد.
شك نكنيد كه رئيس واسه اين پست هم يك بازيكن سوپر كيفيت مثل اوزيل رو درنظر گرفته كه به احتمال زياد در ژانويه يا تابستان بعد خريداري خواهد شد.

تو كل متنت بارها به مصدوم شدن يا مستعد بودن بازيكنامون واسه مصدوم شدن اشاره كردي
واقعا اين به يك معضل تبديل شده تو تيم ما ، و من هيچوقت نفهميدم چرا ما هميشه دو برابر تيم هاي رقيب مصدوم داريم.!!!!!!!!!

به شخصه دوست دارم كه اين سه بازيكن به تيم اضاف بشن در آينده و تيم كامل ميشه
وين روني، ماركو رئوس ، گووندگبيا هافبك دفاعي سويا.

Enrique در 13/6/1392 | 04:15 گفت:

منتظر پستای بعدیت هستم داش سعید

Enrique در 13/6/1392 | 04:14 گفت:

منظر پتای بعدیت هستم داش سعید

Enrique در 13/6/1392 | 04:13 گفت:

تحلیلت بسیااااااااااااار زیبا و در عین حال جامع و کامل و موشکافانه بود !!! همه شو خوندم ، ای ول داش سعید
ولی تمام احترامی که برای تو تحلیل قشنگت قائلم ، به نظر من اهمیت خرید مدافع وسط و هافبک دفاعی و دفاع راست

رو هم 90 درصده که از این 90 درصد فقط 0 درصدش محقق شد !!! ای ول مالکین و روسای باشگاه

از 10 درصد مابقی اهمیت خرید باریکن تو پستای دیگه فقط 5 درصد محقق شد تازه اونم با ارفاق بخاطر اوزیل !!!

به نظر من از 100 درصد 100 کاری که باید تو فصل نقل و انتقالات انجام میدادیم فقط 95 درصدشو نتونستیم انجام بدیم ،

ولی 5 درصد مابقی رو بسیااااااااااااااااار عالی تونستیم انجامش بدیم !!!!بازم میگم تحلیلت عاااااااااااااااااالی بود ، لایک داری خداییش

Enrique در 13/6/1392 | 04:07 گفت:

تحلیلت بسیااااااااااااار زیبا و در عین حال جامع و کامل و موشکافانه بود !!! همه شو خوندم ، ای ول داش سعید

ولی تمام احترامی که برای تو تحلیل قشنگت قائلم ، به نظر من اهمیت خرید مدافع وسط و هافبک دفاعی و دفاع راست

رو هم 90 درصده که از این 90 درصد فقط 0 درصدش محقق شد !!! ای ول مالکین و روسای باشگاه

از 10 درصد مابقی اهمیت خرید باریکن تو پستای دیگه فقط 5 درصد محقق شد تازه اونم با ارفاق بخاطر اوزیل !!!

به نظر من از 100 درصد 100 کاری که باید تو فصل نقل و انتقالات انجام میدادیم فقط 95 درصدشو نتونستیم ا

Enrique در 13/6/1392 | 02:13 گفت:

رفقا مث که اوزیلو گرفتیم و دیگه کسی کاری به جکی محبوبمون نداره ؟؟؟؟

درسته اوزیل یه شاه ماهیه ولی من الانم میگم که جکی واسه من یه چیز دیگه اس !!!

فقط جک اندرو گری فرشاد ویلشر !!!! عششششششق منه جکی

♥Arsenal♥ در 13/6/1392 | 00:42 گفت:

مخالفم با وجود مصدومیت های زیاد و لاجور تیم بسیار هماهنگ و زیبا بازی میکنه و فقط گیر کار تو همون مصدومین هستن ولی تیم بدونم مصدوم نیمشه اونم آرسنال از نظر من کاملا درست و بجا حرکت کردیم توی پنجره و الان پول زیادی داریم برای ژانویه که تیمو تقویت کنیم

Keivan در 13/6/1392 | 00:27 گفت:

کاملا با تحلیلت موافقم فقط در یک مورد اختلاف نظر دارم باهات که شاید این نظر من با 99 % اعضا تفاوت داشته باشه...ونگر برای خرید مهاجم از نظر خودش خیلی حساب شده عمل کرد یعنی ضروری ترین پست برای خرید رو مهاجم نمیدونست دلیل اصلیش میتونه فرصت دادن به ژیرو در سال منتهی به جام جهانی باشه برای همین نخواست مهاجم اول تیم رو عوض کنه و بنتنر رو در آخرین روز حفظ کرد و به دنبال مهاجم قرضی افتاد به نظرم ونگر مشکل عمده تیم رو نبود بازیساز میدونست یعنی یک پلن و شاید چند پلن بالاتر از فابرگاس که همین امر باعث شد بهترین بازیساز جهان به لندن بیاد شاید ژیرو و بنتنر و سانوگوی جوان و حتی ولکات که مهاجم نوک بودن رو ترجیح میده و بازگشت لوکاس از مصدومیت دلیل قانع کننده ونگر برای نخریدن یک مهاج تراز اول مثل سوارز و بنزما بود...
به نظر من 5 % دیگه هم میتونستی به قسمت مهاجم نوک اضافه کنی...
ضمنا ممنون از تحلیل فوق العادت

محمد حسینی در 13/6/1392 | 00:16 گفت:

ممنون از تحلیل و بررسیت سعید عزیز

همونطور که گفتی خرید اوزیل ناباورانه بود و بسیار خوشحال کننده و اینکه دو خرید محسوب میشه! خرید پنهان، آزاد شدن کازورلا برای بازی در بالها !!!

من بیشتر از همه نگران مصدومیت مدافعان هستم تو هافبک ها از لحاظ تعداد راضی کننده ست تیم و هافبکا هم باکیفتین مخصوصا با اضافه شدن اوزیل و رشد رمسی.و همین خط حمله، پارسال خط حمله سوم بود در لیگ در حالی که ژیرو طول کشید تا جا بیفته و این فصل انتظار بیشتری ازش میره ُ در صورت مصدومیت ژیرو میشه نوک رو به ولکات سپرد و امیدوارم پولدی بعد از مصدومیت زود بتونه برگرده(تازه داشت جا میفتاد)
اما بدون مدافع تو چمپیونز لیگ چیکار می خوایم کنیم
مهمترین خرید برای ژانویه به نظرم خرید یک مدافعست!

یاسر بحرینی در 13/6/1392 | 00:13 گفت:

دوستان بنتر مهاجمه امسال

هادی در 13/6/1392 | 00:10 گفت:

لایکککککککککک

فرهاد در 13/6/1392 | 00:09 گفت:

مرسی سعید