تغییر تاکتیکی ونگر؟؟؟

نویسنده: میلاد

وبلاگ من
نویسنده: میلاد
کل بازدید: 18,573 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

تغییر تاکتیکی ونگر؟؟؟

تو این پست میخوام چنتا نکته راجع به آخرین بازی تیم بگیم و هرکسی هم نظر خودشو بگه تا ببینیم بالاخره با چه سیستمی به ثبات نسبی میرسیم.


میخوام یه نگاهی به بازیای قبلیم بندازیم...آخرین بازی با ویلا بود که خوشبختانه با پیروزی ما تموم شد و نکته دیگه این که گل نخوردیم و مهمتر از همه تغییر تاکتیک دادیم و این خودش شاید نوید بخش روزهای بهتر باشه...البته همین اولش بگم که من هرچیزی که خودم میفهمم رو میگم و نه کارشناس فوتبالم و نه چیزه دیگه...سوتفاهم نشه آخرش!!!!

ترکیب و تاکتیک مورد علاقتون رو هم آخرش بگید.(بدون توجه به مصدومین و با توجه به همین بضاعتی که داریم!!!!!)بازی با ویلا

این ترکیب بازی بازی با استون ویلاس که میبینید ونگر از سیستم 4141 به 4231 تغییر تاکتیک داده  کاملا مشخصه که این ترکیب چنتا حسن برا ما داره:
1-فضای بیشتر به اوزیل داده میشه
2-فاصله خطوط کمتر میشه
3-یه نفر کنار آرتتا(فلامینی)هس که بتونه موقع ضد حملات کمکش کنه

بازی با دورتموند

 4141  مشهور رو مشاهده میکنید،عملکرد اوزیل که دیگه حرفی نمیشه راجع بهش زد!!! البته پرسینگ دورتموند کلا تیم رو فلج کرده بود و نمیشه به فرد خاصی گیر  داد و در این جور مواقع مربی باید برگ برنده اشو رو کنه ولی متاسفانه ونگر نتونست

بازی سیتی


در کل بازی پایاپایی بود ولی شانس آوردیم نباخیم(سیو استثنایی ژسنی نجاتمون داد)،باز هم 4141 و بازهم گیر کردن اوزیل در یک فضای محدود!!!

بازی با لستر
 

لستر با بازی دیروزش نشون داد که توی زمین خودش تیمیه که میتونه همه رو زمین گیر کنه( و شاید ما تیغ تند انتقاد رو زیادی به سمت ونگر نشونه رفتیم)....    4141 همچنان ادامه دارد..البته توی بازی با وجود سانوگو  و مونرئال عملا 9 نفره بازی میکردیم!!!!

بازی بشیکتاش

بازی بشیکتاش و همچنان 4141 و اوزیل  دست و پا بسته!!!!! برد دلچسبی داشتیم و تونستیم روند حضورمون در چمپیونز لیگ رو حفظ کنیم(امیدورام این برامون هدف اول نباشه و رفتن به جمع 8تا هدف بعدیمون باشه)

بازی اورتون

این بازی یه کامبک منچستری داشتیم و تونستیم از جهنم گودیسون پارک 1 امتیاز بگیریم...ولی باز هم 4141  و دیگه چی  بگم؟؟؟

---------------------------------------------------

نتیجه گیری که دارم اینه که شاید ونگر بالاخره یه تکونی به خودش داده و تاکتیکی که دیده با این هافبک دفاعیا براش مناسب تره رو انتخاب کرده....چون فلامینی یا آرتتا به تنهایی نمیتونن ضدحملات رو جمع کنن و شاید حضور روسیچکی بتونه کمکشون کنه...چون توماس عاشقه تیمه و حاضر هرپستی بازی کنه و یه خط عقب تر بیاد البته جکی هم میتونه جای توماس باشه البته یه خوبی داره و یه ایراد...خوبیش اینه که اوزیل دست و پاش باز تره میشه،چون جکی واقعا بعضی وقتا توپای  حساسی رو  لو میده و خطاهای بی مورد میکنه...ایرادش هم اینه که شاید جکی هنوز  به اون پختگی نرسیده که بتونه از  درصد اشتباهاتش کم کنه و اگه تو اون پست باشه شاید هر بازی اخراج بشه

در کل دوس دارم جکی یه خط بیاد عقب تر چون واقعا پتانسیلش رو داره ولی بازم میگم باید خیلی خیلی حرفه ای تر عمل کنه

آخرشم بگم که منتقدای ونگر فقط پیشرفت تیم رو میخوان و الا با کسی خصومت ندارن و همه این حرفا برا پیشرفت تیم گفته میشه،هرچند به گوش کسی نرسه!!

===============================

                                               ژسنی


                  گیبز      کوشیلنی       چمبرز(مرتساکر)    دبوشی


                     فلامینی(جکی-آرتتا)    رمزی(روسیچکی)


           سانچز(چمبرلن-پولدی)     اوزیل(کازورلا)           والکات(کمپل)


                                          ولبک(ژیرو)

ثبت نظر شمانظرات پیشین

آرسنالی متعصب در 3/7/1393 | 21:08 گفت:

http://www.tarafdari.com/node/200766
پنج بازیکن آرسنال به فروش میرشند

Armin در 3/7/1393 | 10:46 گفت:

بچه ها کاوانی خیلی جدیدن داره به ما لینک میشه . قضیه چیه ؟؟؟
صحت داره آیا؟ همینطور رویس که به شخصه خوشم میاد ازش ولی واقعا ما به رویس نیاز داریم ؟؟؟

A.Djahed در 2/7/1393 | 21:27 گفت:

هیچ تغییر تاکتیکی رخ نداده وجود دو هافبک دفاعی جدید نیست ، وجود بازیکن کنار آرتتا و فلامینی برای جلو گیری از ضد حمله از اساس فرضیه غلطی ست چون آرتتا بازیکن ثابت و جلو نمیاد و بازیکن کناریش جلو می ره و اگه بخواد به چیزی کمک کنه اون تو دفاعه نه ضد حمله چون در زمان ضد حمله حداقل پشت محوطه تیم حریفه و در ضمن به نظرم شما تاکتیک خوب رو با عملکرد خوب اوزیل دارید مقایسه میکنید .

توپچی جنوب در 1/7/1393 | 14:55 گفت:

ژسنی
گیبز کوش و چمبرز و دبوشی
آرتتا و ویلشر
سانچز و وازیل و ولکات
ولبک
این سیستم رو بابا زیکنان فعلی دوست دارم هرچند میدونم جای رمزی و سانتی و چمبرلین خالیه تو ترکیب ولی تیمی ک بزرگ باشه نیمکت بزرگی هم داره .

مهدی در 1/7/1393 | 14:48 گفت:

خسته نباشید دادا
اوسپینا
گیبز_کوشیلنی _چمبرز_بلرین <تا موقعی که دبوشی برگرده>
رمزی _ویلشر
سانچز_اوزیل_ولکات<چمبرلین>
ولبک

توپچی جنوب در 1/7/1393 | 14:46 گفت:

سیستم 4_1_4_1 یه سیستم عالیه ک این فصل ما شروع کردیم به بازی با این سیستم.....
البته هر سیستم ابزار مخصوص خودش رو میخواد مثلا 4_4_2 شکست ناپذیر ک وینگ های باهوشی داشتیم و دو مهاجم ک مکمل یک دیگه بودن و البته بک آپ های خوب مثل لیونبرگ و ویلتورد و ادو....

این سیستم 4_1_4_1 هم باید یه هافبک دفاعی گولاخ داشته باشیم ک بتونه یه تنه جلو دفاع رو جمع کنه و دو وینگ سرعتی و گلزن و دو هافبک وسط خلاق و باهوش و مهاجم جلوشون باید گلزن باشه حالا هم میتونه این گلزن سرعتی و متحرک باشه یا هم ایستا باشه.....
ما همه این ویژگی ها رو داریم به جز همون" هافبک دفاعی گولاخ"...

سیستم 4 _ 2_3_1 فعلا با توجه به بازیکنانی ک داریم میتونه بهترین سیستم باشه و جلو دفاعمون کنار آرتتا جکی یا رمزی رو بازی بدیم هرچند استفاده از جکی یا رمزی عقب زمین میتونه خیلی از کاراهیی هاشون رو ازشون بگیره مخصوصا رمزی چون جکی هرجا بزاریش کار خودش رو انجام میده توپ رو میگیره و دریبل میزنه و میجنگه ولی اگه عقب زمین بهش بازی بدن ممکنه بلایی مثل خود آرتتا سرش بیاد .

من شخصا دوست ندارم جکی عقب بازی کنه هرچند میتونه اونجا بازی کنه.
هر بازیکن یه توانایی هایی داره و یه مربی باید بتونه از حد اکثر توانایی ها و استعداد بازیکنش استفاده ببره و اگه جکی عقب زمین بازی کنه نمیتونه استعدادش رو به طور کامل به نمایش بزاره و عملکردش تو زمبن محدود میشه....

ولی این فصل یا حد اقل تا ژانویه این فصل اگه بخوایم 4 2 3 1 بازی کنیم مجبوریم جکی یا رمزی رو اون عقب بازی بدیم مگه اینکه ونگر بتونه با سیستم 4_1_4_1 یه بالانسی رو تو تیم ایجاد کنه و از حد اکثر توانایی های بازیکنانش استفاده کنه

سیستم 4_1_4_1 رو دوست دارم چون به همه هافبک های خلاقمون بازی میرسه و از بهترین توانایهاشون میتونیم بهره ببریم ولی این سیستم تا حالا ک زیاد به کارمون نیومده هرچند زوده باید بیشتر فرصت بدیم ک بازیکنانمون با این سیستم هماهنگ بشن ...

ب نظرم الان و تو این مقطع از فصل در مورد سیستم بازی حرف زدن و نظر دادن زوده تا نیم فصل صبر کنیم ببینیم چی میشه
قطعا تو بازی های مختلف سیستم های مختلفی به کار برده میشه بستگی به قدرت حریفان و اینکه تو خونه خودمون باشه یا تو زمین حریف هم داره...
اونموقع هست ک میتونیم ببینیم تو بازی های مختلفی ک انجام دادیم چه سیستمی بهتر کار کرده و چه سیستمی خوب نبوده.

کمیل در 31/6/1393 | 22:31 گفت:

ونگر وقتی دید 4141 جواب نمیده و مخصوصا اوزیل نمیتونه تواناییاشو نشون بده بازی با ویلا سیستم رو عوض کرد که واقعا جواب داد، اوزیل انگار جون گرفته بود، از این رو به اون رو شد، واقعا اوزیل کناره ها حیف میشه، امیدوارم بازی ها بعدی هم با همین سیستم بازی کنیم،

ژسنی
گیبز کوشیلنی مرتساکر چمبرز

آرتتا ویلشر
اوزیل
سانچز ولکات
ولبک

با این ترکیب همه رو میبریم، تیمی نمیتونه جلومونو بگیره

حامد در 31/6/1393 | 21:57 گفت:

شکر تو بحثتون
تو روح صدا سیما باز که بازی رو نشون میده این بار هم بازی رئال با الچه

عجب بدبختی داریم هاااا

reza_amiri در 31/6/1393 | 21:51 گفت:

سلام به همه عزیزان.دستت درد نکنه بابته پستت وزحمتی که کشیدی.ارسنال جدا از هزار عیبی که داره تو بحث فیزیک بازیکنا که باید هر بازیکن تو پسته مورده نظر فیزیکه خاص خودش رو داشته باشه کمبود مشهودی داره البته تو بعضی از پستای حساس.مثلا هافبکها

علیرضا در 31/6/1393 | 21:39 گفت:

سیستم 4231 بهترین سیستم برا آرسناله
راستی درمورد آواتارتیه توضیحی بده

Armin در 31/6/1393 | 21:31 گفت:

با سلام
یه سوال . ما که مشکل بی کیفیت بودن هافبک دفاعی داریم چرا از این بازیکن جوونمون که تخصصش همین پست رو استفاده نمیکنیم و قرضش دادیم به فرایبورگ ؟؟

http://www.transfermarkt.com/francis-coquelin/profil/spieler/74869

مازیار در 31/6/1393 | 20:19 گفت:

با سلام و تشکر از پستی که گذاشتی....
ولی ای کاش بازی رو میدیدی و بعد پست میذاشتی....
ترکیبی که تو بازی استون ویلا داشتیم همون ترکیب بازی های قبل بود...یعنی در عمل اوزیل در کناره ها بود و کازورلا و رمزی در پست شماره 8 (مرکز زمین )قرار گرفته بودند وتنها تفاوتی که با بازیهای گذشته داشتیم تغییر سیستم در هنگام دفاع بود که به 4.4.2 تبدیل میشد و اوزیل اصلا وظیفه ی تدافعی نداشت و همین نکته ی خوبی بود...ولی باز هم ما تا دقیقه ی 30 بسیار ضعیف بازی میکردیم و دو سه صحنه شانس اوردیم که گل نخوردیم،،اما به نظر من این سیستم 4.1.4.1 به همین برد تا حدی احتیاج داشت...
در کل امیدوارم که هر سیستمی که ونگر استفاده میکنه به برد ختم شه

مازیار در 31/6/1393 | 20:13 گفت:

با سلام و تشکر از پستی که گذاشتی....
ولی ای کاش بازی رو میدیدی و بعد پست میذاشتی....
ترکیبی که تو بازی استون ویلا داشتیم همون ترکیب بازی های قبل بود...یعنی در عمل اوزیل در کناره ها بود و کازورلا و رمزی در پست شماره 8 (مرکز زمین )قرار گرفته بودند وتنها تفاوتی که با بازیهای گذشته داشتیم تغییر سیستم در هنگام دفاع بود که به 4.4.2 تبدیل میشد و اوزیل اصلا وظیفه ی تدافعی نداشت و همین نکته ی خوبی بود...ولی باز هم ما تا دقیقه ی 30 بسیار ضعیف بازی میکردیم و دو سه صحنه شانس اوردیم که گل نخوردیم،،اما به نظر من این سیستم 4.1.4.1 به همین برد تا حدی احتیاج داشت...
در کل امیدوارم که هر سیستمی که ونگر استفاده میکنه به برد ختم شه

Ali در 31/6/1393 | 20:06 گفت:

اگه قراره 4 دفاعه بازی کنیم 1-3-2-4 که ویلشر و رمزی و اوزیل تو ترکیب باشن و آرتتا نیمکت نشین باشه رو ترجیح میدم. ولی به نظرم 1-4-2-3 یا 2-5-3 با وجود بودن این مدافعین خیلی بهتره.

mohsen abbasi در 31/6/1393 | 19:45 گفت:

ویلشر رمزی کازورلا و اوزیل به پاشنه اشیل تیم تبدیل شدن واقعا این که کدومشون فیکس باشن کدومشون نیمکت نشین واقعا سخته ویلشر و سانچز تا اینجایه فصل بهترین بازیکن تیم بودن و همین باعث میشه ویلشر تو ترکیب باشه و رمزی کاملا ناامید کننده ظاهر شده این فصل و فقط بخاطر عملکرد فصل قبلش داره فیکس بازی میکنه.

majid در 31/6/1393 | 19:38 گفت:


درمورده بازی با سیتی با نظراتت موافق نیستم دوست عزیز. به نظرم حتی اگه مصدومیت دبوشی نبود بازیو راحت میبردیم. مصدومیت دبوشی و همون وقفه ای که بوجود اومد همه چیو خراب کرد وگرنه تا قبلش تیم برتر ما بودیم. اما با نظرت درمورده سایر بازیا موافقم تقریبا. درمورده سیستمم راستش منم با 4-2-3-1 موافقترم. درمورده اوزیلم به نظرم بهترین تصمیم همون تصمیم بازی با ویلاست. تو اون بازی اوزیل فقط وسط نبود, همه جا بود یجورایی ازادی عمل بیشتری داشت. کلا فکر میکنم تیم با 4-2-3-1 خیلی راحتتره و تنوع بیشتری هم در طول بازی داره با جابجایی های بازیکنا.
درمورده اواتارتم اولین باره با دقت دیدمش و خیلیم خوشم اومد