دلایل ماندن فن پرسی در آرسنال

نویسنده: رضا توپچی

وبلاگ من
نویسنده: رضا توپچی
ذاتا آرسنالی،تقریبا از1998 عاشق آرسنال و رئیسشم
کل بازدید: 10,002 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
سدریک سوارز در ساعات پایانی نقل و انتقالات زمستانی با یک قرارداد قرضی به تیم فولام پیوست. تمام دستمزد این بازیکن توسط فولام پرداخت خواهد شد. سدریک سوارز در ساعات پایانی نقل و انتقالات زمستانی با یک قرارداد قرضی به تیم فولام پیوست. تمام دستمزد این بازیکن توسط فولام پرداخت خواهد شد.
 آلبرت سامبی لوکونگا به صورت قرضی به تیم کریستال پالاس پیوست تا ادامه فصل را زیر نظر بیگ پت ادامه دهد. آلبرت سامبی لوکونگا به صورت قرضی به تیم کریستال پالاس پیوست تا ادامه فصل را زیر نظر بیگ پت ادامه دهد.
آرسنال مصدومیت "مهم" زانو محمد الننی را تایید کرد. احتمالا این بازیکن فصل را از دست داده است. آرسنال مصدومیت "مهم" زانو محمد الننی را تایید کرد. احتمالا این بازیکن فصل را از دست داده است.
بر اساس گزارش هایی از کاتالونیا و انگلیس، باشگاه بارسلونا علاقه زیادی به جذب جواهری از آکادمی جوانان آرسنال به نام چارلی پاتینو دارد. بر اساس گزارش هایی از کاتالونیا و انگلیس، باشگاه بارسلونا علاقه زیادی به جذب جواهری از آکادمی جوانان آرسنال به نام چارلی پاتینو دارد.
به نظر می رسد آلسیا روسو پس از رد پیشنهاد ۵۰۰۰۰۰ پوندی آرسنال (٦۱٦۱۰۰ دلار) در منچستریونایتد بماند. به نظر می رسد آلسیا روسو پس از رد پیشنهاد ۵۰۰۰۰۰ پوندی آرسنال (٦۱٦۱۰۰ دلار) در منچستریونایتد بماند.
غیررسمی : جورجینیو با قراردادی به ارزش ۱۲ میلیون پوند به مدت ۱.۵ سال به آرسنال پیوست. غیررسمی : جورجینیو با قراردادی به ارزش ۱۲ میلیون پوند به مدت ۱.۵ سال به آرسنال پیوست.
به گفته دو منبع معتبر، آرسنال برای یک قرارداد دراماتیک برای جذب جورجینیو قبل از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات ژانویه در روز سه شنبه، با چلسی تماس گرفته است. به گفته دو منبع معتبر، آرسنال برای یک قرارداد دراماتیک برای جذب جورجینیو قبل از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات ژانویه در روز سه شنبه، با چلسی تماس گرفته است.
فوری از دیوید اورنشتین : آرسنال برای آلسیا روسو مهاجم منچستریونایتد پیشنهادی در سطح رکورد جهانی ارائه کرده است. فوری از دیوید اورنشتین : آرسنال برای آلسیا روسو مهاجم منچستریونایتد پیشنهادی در سطح رکورد جهانی ارائه کرده است.
اورنشتین: "من فکر می کنم که آرسنال هنوز روی به دست آوردن کایسدو یا کسی با آن سطح تمرکز می کند. فکر نمی کنم آنها در این مقطع زمانی تسلیم شده باشند." اورنشتین: "من فکر می کنم که آرسنال هنوز روی به دست آوردن کایسدو یا کسی با آن سطح تمرکز می کند. فکر نمی کنم آنها در این مقطع زمانی تسلیم شده باشند."
🗓 زمان برگزاری دیدارهای نیمه نهایی کانتیننتال کاپ مشخص شد 

آرسنال نوزدهم بهمن ساعت ۲۲:۴۵ از منچسترسیتی میزبانی خواهد کرد
🗓 زمان برگزاری دیدارهای نیمه نهایی کانتیننتال کاپ مشخص شد آرسنال نوزدهم بهمن ساعت ۲۲:۴۵ از منچسترسیتی میزبانی خواهد کرد
تبلیغات توپچی

     

دلایل ماندن فن پرسی در آرسنال

آرسنال با فن پرسی یا بدون فن پرسی هم آرسنال خواهد ماند. بزرگ و دوست داشتنی.....
هرچند مطلب تکراریه ولی  به نظرم توی این شرایط آوردنش خالی از لطف نیست:


(البته با اجازه ی صاحب اثر)


I.J. Yarison ستون نویس ویژه بلیچر اسپورت ده دلیل برای ماندن این ستاره هلندی در ایمارتس می شمارد.


یک. او عاشق آرسنال است


آگوست 2011 را به خاطر بیاورید. زمانی که تمامی پروژه های ونگر برای حفظ فابرگاس به شکست می انجامد. حالا زمان یافتن کاپیتان دیگری برای باشگاهست و چه کسی شایسته تر از ستاره هلندی. بازیکنی که در هشت سال حضورش در لندن شجاعت و مصصم بودن را از آنری و فابرگاس به ارث برده است و حالا آماده است تا نسل جدید آرسنال را در زمین هدایت کند. شجاعتی که در فینال کارلینگ کاپ 2011، علیرغم تداوم شکست های شش ساله توپچی ها در کسب جام به خوبی مشهود بود. دیلی میل مهاجم هلندی را نیروی کنترل تازه ونگر در زمین می داند. فن پرسی هم در مورد نقش تازه اش در تیم این گونه توضیح می دهد: "من از کاپیتانی در آرسنال بسیار لذت می برم." دیلی میل در ادامه از تعهد دلگرم کننده او حداقل تا پایان قراردادش در 2013 می گوید. تعهد و علاقه ای که او را به برنده ترین ابزار ونگر در رقابت های فرسایشی لیگ برتر بدل کرده است.


دو. خانواده او لندن را دوست دارند


 فن پرسی در اواخر دسامبر در مصاحبه ای شرایط زندگی در لندن را ایده آل خواند. "من و خانواده ام از بودن در کنار انگلیسی های مودب لذت می بریم. جایی که ما زندگی می کنیم فوق العاده زیباست. فرزندانمان در مرز تغییر زبان و فرهنگشان ازهلندی به انگلیسی هستند و ما از این مسئله بسیار راضی هستیم." خانواده یک فاکتور بسیار پر اهمیت در انتقالات بزرگ فوتبال است. گواه این مدعا دیوید بکهام پر سر و صداست که ماندن در لس آنجلس گالاکسی را به حضور در پاریسن ژرمن ترجیح میدهد تا خانواده اش را از دست ندهد. فن پرسی هم زمانی در شرایط تصمیم گیری قرار خواهد گرفت و آن زمان شرایط خانواده او در لندن بدون شک سرنوشت ساز هستند.


سه. او مرد اول آرسنال است


دیوید هایتنر در گاردین می نویسد: "زمانی که آنری در سال 2007 آرسنال را به مقصد بارسلونا ترک کرد شرایط ویژه ای برای شکوفایی دیگران پدید آورد. حالا دیگر تمام پاس ها به او ختم نمی شد و موقعیتی برای رشد فابرگاس فراهم می آمد. همین اتفاق در تابستان گذشته برای فن پرسی افتاد. او با تمام کیفیت هایش زیر سایه فابرگاس قرار گرفته بود و حالا تنها چند ماه از تبدیلش به "مرد آلفا" آرسنال می گذرد. موقعیتی که بسیار لذت بخش است و بسیاری از بازیکنان به راحتی از آن نمی گذرند. او بعد از ترک آرسنال هرگز این حس را تجربه نخواهد کرد و در سایه چهره های شاخص تیم جدیدش قرار خواهد گرفت. همان گونه که آنری و فابرگاس در سایه رونالدینیو و مسی رفتند و هرگز مثل روزهای درخشانشان در آرسنال دیده نشدند."


چهار. او می تواند میراث دار باشد


 در بسیاری از موارد پول در تقابل با جاودانگی کم می آورد و شاید فن پرسی هم یک نمونه از آن باشد. ثروت بیشتر بر کیفیت زندگی شما تاثیر خواهد گذاشت اما بی شک به جا ماندن نامتان در تاریخ یک باشگاه ارزشمندتر خواهد بود. ستاره هلندی می تواند رکوردهای بیشتری را در آرسنال و لیگ برتر به جا بگذارد و نامش را در تاریخ ثبت کند. نویسنده گاردین معتقد است که اگر این فکر از ذهن فن پرسی عبور کند و گرگ و میش آنری و فابرگاس در بارسا را به خاطر بیاورد هرگز نقطه کانونی فعلی اش در لندن را واگذار نخواهد کرد و برای جاودانه شدن بیشتر خواهد جنگید.


پنج. او بخشی از تاریخ را رقم زده


 یک حقیقت بسیار چالش برانگیز وجود دارد که شاید بسیاری از هواداران آرسنال برای پذیرش آن آماده نباشند. نمایش های خیره کننده RVP در فصل جاری به ابقای ونگر در پست خود کمک شایانی کرده است و کتمان این موضوع هرگز جایگاه ونگر را بالا نخواهد برد. در واقع بخشی از سرنوشت آرسنال در سال های پیش رو با گل های این فصل فن پرسی رقم خورده است، همان اتفاقی که در مورد او و برت فن مارویک در فاینورد افتاد. فن پرسی با نمایش های درخشانش پاسخ هشت سال زحمت ونگر را داد و در حساس ترین لحظات به یاریش شتافت. اکنون شاید زمان آن باشد تا ونگر از شاگردش قدردانی کند و قدر او را بیشتر بداند.


شش. او معنای وفاداری را می داند


 بسیاری پول های فوتبال را دوست دارند اما رابین عاشق روح فوتبال است. فوتبال را هم همان قدری دوست دارد که خانواده اش را. کافیست او را در توییتر دنبال کنید. او هر روز عکس های از خانواده اش، فرزندانش، آدم برفی هایی که با آن ها درست کرده، باشگاهش و حواشی شیرین تمرینات و مسابقاتش در لندن را به اشتراک می گذارد. شخصیت خاص و مهربانی دارد. این را همه اطرافیانش اعتراف می کنند. فن پرسی آرسنال را هم بخشی از خانواده اش می داند و جدایی اش از آرسنال هرگز آسان نخواهد بود.


 هفت. او به تیم های رقیب نخواهد رفت


میرور فوتبال در آخرین گزارش خود از علاقه زاید الوصف روبرتو مانچینی به مهاجم هلندی آرسنال خبر می دهد. با این حال در ادامه این گزارش می آید که فن پرسی در قیاس با آدبایور، کلوتوره، کلیچی و سمیر نصری متعهدتر است و بسیار بعید است که او نفر بعدی در فهرست تاراج های سیتی از آرسنال باشد. فن پرسی هرگز خیانت را به این شکل معنا نخواهد کرد و در برابر هوادارنش در لندن نخواهد ایستاد. میرور فوتبال در ادامه می افزاید که در صورت جدایی از آرسنال، رئال مادرید و یا بارسلونا مقصد او خواهند بود و نه یک تیم انگلیسی.


هشت. آرسنال پیشنهاد خوبی به او می دهد


آرسن ونگر بعد از برتری 2-1 تیمش در آنفیلد : "ما هر کاری برای ماندن فن پرسی می کنیم." ونگر در ادامه رشد او را ستودنی می خواند و اضافه می کند که "فن پرسی همیشه چیزهای جالبی برای ارائه دارد." میرور فوتبال در گزارش خود از آمادگی آرسنال برای ارائه یک دستمزد هفتگی 130 هزار پوندی به او خبر می دهد. پیشنهادی که سیتی، بارسلونا، رئال مادرید و یوونتوس را مایوس کند.


نه. او فصل بعد برای قهرمانی می جنگد


آرسنالی ها همچنین آماده اند تا برای ارضای روحیه جاه طلبی کاپیتانشان شرایط باشگاه را بهبود ببخشند. توافق نهایی لوکاس پودولسکی با سران ایمارتس گواه خوبی بر این مدعاست. به علاوه زمزمه هایی مبنی بر به خدمت گرفتن ماتیاس سوارز، مهاجم آرژانتینی اندرلخت بلژیک و یک هافبک خلاق و سطح بالا نیز وجود دارد. با این تفاسیر فن پرسی می تواند در کنار مجموعه ای به مراتب با کیفیت تر به میدان گام بگذارد و به کسب جام در لندن هم نیم نگاهی داشته باشد.


ده. همبازی هایش او را دوست دارند


 به نظر می رسد روابط دوستانه فن پرسی با همبازیانش در آرسنال اهرم قدرتمندی برای بقای او در جزیره باشد. این موضوع بعد از بازی برابر لیورپول بسیار نمود داشت. فن پرسی اذعان کرد که "بدون همبازی هایش هیچ است." و در سوی مقابل بازیکنان آرسنال هم به تمجید از او پرداختند. ژروینیو می گوید: "آرسنال در ژانویه بازگشت، زمانی که فن پرسی را نفروخت." آرتتا معتقد است: "ماندن فن پرسی به سود بازیکنان جوان تری همچون تئو ولکات خواهد بود و بار تجربی او می تواند منتقل شود." ژسنی دروازبان آرسنال هم عقیده با ماست: "من شخصا مطمئنم او خواهد ماند. رابین کاپیتان و رهبر تیمی است که به آن تعلق دارد. او اینجا بهترین است."


در آخر.


موارد برشمرده تنها احتمالات را بررسی می کنند و در نهایت خود فن پرسی است که تصمیم به ماندن یا رفتن خواهد گرفت. در لندن همه امیدوار به ماندن او هستند و انتظار دارند باشگاه تمام تلاشش را برای واگذار نکردن ستاره شان به کار گیرد. بهترین حالت ممکن هم بازنشستگی فن پرسی در ایمارتس خواهد بود. با این حال در طرف دیگر ماجرا هم یک حقیقت مهم وجود دارد. همیشه و هرگز هیچ بازیکنی به تنهایی بزرگ تر از یک باشگاه نبوده است. امیدهای ما برای ماندن فن پرسی ممکن است همچون فابرگاس نقش بر آب شود با این حال :


آرسنال با یا بدون فن پرسی هم آرسنال خواهد ماند. بزرگ و دوست داشتنی.

تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

Vishka در 29/2/1391 | 16:48 گفت:

ممنون همه امیدواریم با این دلایل رابین موندنی شه

hamed در 29/2/1391 | 14:08 گفت:

عشق است آرسنال...

عشق است رابین...

پستت عالی بود...

سعيد توپچي در 29/2/1391 | 13:39 گفت:

فقط به اين جمله دقت کنين: "من و خانواده ام از بودن در کنار انگلیسی های مودب لذت می بریم. فرزندانمان در مرز تغییر زبان و فرهنگشان ازهلندی به انگلیسی هستند و ما از این مسئله بسیار راضی هستیم."
تعجب من از اينه که خارجيا هيچ اعتقادي به تعصب و عرق ملي ندارن يا اينا خاص ما ايرانياس!!!
ممنون از مطلب

توپچی جنوب در 29/2/1391 | 12:33 گفت:

دلایلت همش منطقی بود وامید وارم ونپرسی نیز این موارد رو درنظر بگیره که مطمئنم در نظر میگیره و تمدید میکنه....

و در آخر مصطفی جمله خوبی رو از تو متن اتخاب کرده:

آرسنال با فن پرسی یا بدون فن پرسی هم آرسنال خواهد ماند. بزرگ و دوست داشتنی.....


مصطفی کاظمی در 29/2/1391 | 10:01 گفت:

آرسنال با فن پرسی یا بدون فن پرسی هم آرسنال خواهد ماند. بزرگ و دوست داشتنی.....

M o o r I در 29/2/1391 | 09:02 گفت:

ممنون از پستت رضا جان

رابین فقط منتظره ببینه تابستون کی کیا ب تیم تزریق میشن . آیا اون تیم میتونه فصل بعد برای قهرمانی بجنگه یا نه

مجتبی هانری در 29/2/1391 | 05:41 گفت:

بله!!!!!!
او نمیره چون عشق لندن داره،او نمیره چون عاشق ارسناله،اونمیره چون همسرش نمیزاره بره،اونمیره چون میدونه معنی وفا چیه؟؟؟
دست درد نکه حاج رضا ارای دلایل منطقیه که وتی!!!!!

محمد حسینی در 29/2/1391 | 03:08 گفت:


Mamnooon man nakhooonde boodam in matn ro

شایان در 29/2/1391 | 02:57 گفت:

داش رضا،من نظرم روگفتم،حس کردم قبلاشبیه این دلایل رودیدم،آره،بلاگ های کذب زیادشده،خودمم یکیش،احتمالااگه حوس نکنم بنویسم،تااواخرخرداد نخواهم نوشت!‏ درکل شرمندم!اگه ناراحتت کردم.منظوری نداشتم.شب بخیر

رضا توپچی در 29/2/1391 | 02:33 گفت:

رضا جان چرا کتک میزنی؟؟؟؟

رضا توپچی در 29/2/1391 | 02:28 گفت:

یک هفته ایی میشه که دارم داد میزنم یکی یه پست خوب بذاره حداقل سرگرم شیم ولی دریغ همگی اخبار واطلاعات سوخته(البته بجز بعضی دوستان) به خوردمون میدن اونم در باره اینکه اگه با پول فلانی رو نگه میداشتیم یا پول بیشتر میدادیم برای خرید بازیکن الآن کجا بودیم و چه میکردیم،گفتم اینو هرچند تکراری بذارم تا دوستان بیاد بیارن که برای بازیکنان فقط پول در زندگی ملاک نیست...
بابت تکراری بودن عذر خواهم ولی .....

حمید فرازی در 29/2/1391 | 02:08 گفت:

یکی دوماه پیش تاک اسپورت اینو زده بود که توسط یکی از نویسنده های سایت ترجمه شد و اگه اشتباه نکنم سایت گل هم اینو زده بود.

در مجموع نسبت به دلایل ترک باشگاه، دلایل بیشتری برای موندن رابین وجود داره

شایان در 29/2/1391 | 01:48 گفت:

تکراری تکرای

hamid saadi در 29/2/1391 | 01:41 گفت:

دقیقا همین دلایل برای موندن فابرگاس گفتن ولی در آخر رفت. ولی راستش رابین با فابرگاس فرق داره.خیلی هم فرق داره ولی باید حساب طاقت اشخاص رو هم بکنیم.