درس بزرگ فوتبال

نویسنده: حمید pires

وبلاگ من
نویسنده: حمید pires
در ناامیدی بسی امیداست.(ان مع العسر یسرا)
کل بازدید: 1,535 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

درس بزرگ فوتبال

یکی از درسهای بزرگ و عجیب فوتبال .دوستان لطفا به وقایع زیر فکر کنین.فریادهای زلاتان و بواتنگ و روبینیو در سن سیرو بعد از تحقیر آرسنال-تصویر منتشر شده از جامهای اخذ شده اشلی کول با چلسی و کوبیدنش تو سر ما-اوج جنگ لفظی فرگی با مانچو درست پس از ایجاد اختلاف 8  امتیازی با سیتی-اظهارات تند مورینیو قبل الکلاسیکو 2 سال قبل.
به قبل تر بریم:
سقوط یووه از عرش به فرش در سری آ و ...
3 تا مثال از تیم خودمون : سال 2003 بازی آرسنال - یونایتد در هایبری توسط شبکه 3 پخش مستقیم شد-قبل ورود به میدان ویرا کریهای همیشگیش با منچستریها رو شروع کرد و بعد از گذشت دقایقی رو یک کرنر گل برتری تیممون رو هم زد ولی دقایق اندکی بعد گیگز براحتی بازی رو مساوی کرد اما درست قبل پایان بازی در نیمه اول برگکمپ مارو پیش انداخت تا غرور به هایبوری برگرده.ولی نیمه دوم ورق برگشت و یونایتد 3 گل  زد تا شکست سنگینی رقم بخوره . چیزی که باعث شکست شد بی شک غرور عجیب بازیکنا بود روز بعد این بازی اخبار ورزشی اعلام کرد هواداری آرسنال بعد بازی تا یک ساعت ورزشگاه رو ترک نکردن و بهت زده بودن.
البته برعکسش هم بوده : 2006 که آخرین حضور آرسنال تو جهنم هایبوری بود در دیدار دربی شمال لندن و در دقایق پایانی نیمه دوم بازی پراز حادثه شد ابتدا یکی از آرسنالیا (فکر کنم ژیلبرتو بود) بدلیل مصدومیت به زمین افتاد توپ به سرعت توسط تاتنهام از میانه زمین به یک سوم دفاعی آرسنال رسید و پاس ارسالی در محوطه جریمه رو ادگار داویتز به گل تبدیل کرد و ونگر درگیری شدیدی با مارتین یول پیدا کرد اما تاتنهام در استانه نخستین برد خود در لیگ برتر مقابل ما قرار گرفت به ناچار ونگر که به مهاجم خودش استراحت داده بود اونو به زمین فرستاد و بعد از گذشت دقایقی اولین اشاره توپ با پاش به گل تبدیل شد و پاس گل رو آدبایور برای هانری فراهم کرد.
اما بارزترین مثال و بیاد ماندنی ترین اون برمیگرده به همون سال 2003 . تیمهای آرسنال و اینتر که در مرحله گروهی همگروه شده بودن اولین رویارویشون رو باید تو لندن برگزار میکردن تو این بازی آرسنال همون بازی زیبا و شناور خاص خودش رو ارائه کرد ولی سه بار با ضد حمله و توسط کروز و اوبافمی مارتینز جوان دروازه لمن بازشد. نکته تلخ بازی مصاحبه بعد بازی زاکرونی بود که تیم و فلسفه فوتبالمون رو به باد تمسخر گرفت.
اما بازی برگشت در سنسیرو متاسفانه پخش زنده نشد اما روز بعد که نتیجشو فهمیدم شوکه شدم و جالبتر از اون صحبت کوبنده ونگر بود که گفت این نتیجه مهر تاییدی بود بر یاوه گوییهای زاکرونی . همون کسی که بعد این نتیجه آخرین نفساش رو تو باشگاه انیتر کشید.
چیزی که در مورد همه مشابه چرخش 180 درجه ای وضعیت موارد فوقه. درس بزرگ فوتبال هم همینه وقتی تو اوجی باید خوددار باشی و وقتی در ناکامی هستی  صبور .وگرنه همیشه دستی از غیب برای تنبیه آماده است.
مطمئنم کسی به استعداد مسی شک نداره ولی موفقیتش همش استعدادش نیست هر موقع گل میزنه دستش رو به آسمون میبره و شکر میکنه.
اینارو به این خاطر گفتم که زیاد رو حرفای افرادی مثل حسن حمیدزیچ و ... که این روزا دچار خودبزرگ بینی شدیدی شدن حساب نکنین.
بزرگی میگه : درختان بارور خم می شوند و مردان بزرگ فروتنند اما تنها شاخه های خشک و مردان جاهل می شکنند ولی خم نمی شوند.
ممنون که وقت گذاشتین.
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

حمید pires در 4/10/1391 | 17:05 گفت:

ممنون بچه ها شرمنده نکنین.
حامد جان اختیار داری.

محمد مهدی در 4/10/1391 | 12:46 گفت:

اره حمید از اونایی که من باهاش مخالفم ولی از بحث کردن باهاش خوشم میاد

حاکم 26 در 4/10/1391 | 11:34 گفت:

اااا... من میگم این آواتار چقدر آشناست! حمید داداش من اصلا اسمت رو نخوندم . شرمنده دادا. ما ک از اول شما رو تو این سایت میشناختیم ! ولی همه بلاگاتو پاک نکن. منم پاک میکنم. ولی خوباش رو میذارم بمونه !

parsa در 4/10/1391 | 11:21 گفت:

حمبد عالی بود
دستت دردنکنه

masoud mahmudpur در 4/10/1391 | 09:51 گفت:

خدا وکیلی پیش بینی رو داشتین

محمد يزداني در 4/10/1391 | 08:19 گفت:

بابت پست قشنگت سپاسگذارم.صالح حمیدزیچ اون زمانی که با دایی تو بایرن بازی میکرد واقعا ازش بدم میومد شبیه مرغ میموند.الان واسه ما آدم شده در مورد آرسنال نظر میده.کیه که به نظر اون توجه بکنه؟نمیدونم این اوشکولو کی به حرف آورده یه اسباب بازی بدین دستش تا آروم شه و کمتر باعث اذیت و آزار دیگران بشه.

ehsan zoola در 4/10/1391 | 00:02 گفت:

دمت گرم به نکته ی قشنگی اشاره کردی ... غرور خیلی سم مهلکیه

حمید pires در 3/10/1391 | 22:15 گفت:

مرسی حمید فرازی عزیز.

حمید pires در 3/10/1391 | 22:14 گفت:

بچه ها چند وقت بود تیمی با غیرت استون ویلا ندیده بودم!
همه گلهای چلسی بودار بود اصلا یک تیم لیگ برتری اینطور دفاع نمیکنه که ویلا کرد.خوب پنجره نقل وانتقالات نزدیکه وآبرامویچ پولدار و استون ویلا نیاز به تقویت تیمش داشت!

حمید فرازی در 3/10/1391 | 22:14 گفت:

دقیقا فوتبال همیشه همینطور بوده و پر از فراز و نشیب

چه درمورد آرسنال و چه درمورد سایر تیم ها بارها شاهد اتفاقات پیش بینی نشده ای بودیم و امیدوارم برخلاف نظر عموم کارشناسان بتونیم دوباره همچین اتفاقی رو رقم بزنیم.

---------

دوستان لطفا درمورد پست مربوطه بحث بشه و از کامنت های اسپم و گزارش بازی های دیگه که ربطی به این پست نداره خودداری شه تا محتوای بیشتری به خودش بگیره، مرسی

حمید فرازی در 3/10/1391 | 22:14 گفت:

دقیقا فوتبال همیشه همینطور بوده و پر از فراز و نشیب

چه درمورد آرسنال و چه درمورد سایر تیم ها بارها شاهد اتفاقات پیش بینی نشده ای بودیم و امیدوارم برخلاف نظر عموم کارشناسان بتونیم دوباره همچین اتفاقی رو رقم بزنیم.

---------

دوستان لطفا درمورد پست مربوطه بحث بشه و از کامنت های اسپم و گزارش بازی های دیگه که ربطی به این پست نداره خودداری شه تا محتوای بیشتری به خودش بگیره، مرسی

حمید pires در 3/10/1391 | 22:11 گفت:

فدای همه بچه ها .
شهرام جون مهم نیست من همیشه پستای قبلیمو پاک میکنم .
حسین جون حمیدزیچ حرفای خوبی نزده و دوست ندارم حرفاش بازگو بشه.

Ashkan در 3/10/1391 | 22:08 گفت:

Avarin
Khosham oomad

amir در 3/10/1391 | 22:06 گفت:

نگران نباشید چلسی هم مساوی میکنه
----------------------------------------------------------------------
مطمئنی ولی بازیو 8-0 چلسی بردا:L

توپچی جنوب در 3/10/1391 | 21:34 گفت:

چی چی رو به جمع ما خوش اومدی حمید از بچه های قدیمیه ولی تازه پست گذاشته مگه نه حمید.؟؟؟
ولی فکر کنم قبلا هم پست گذاشته بودیا!!!!!!!!!!!

حاکم 26 در 3/10/1391 | 20:52 گفت:

در ضمن به جمع ما خوش اومدی !

حاکم 26 در 3/10/1391 | 20:40 گفت:

بلاگت بسیار زیبا و آموزنده و کاملا صحیح بود .
متشکرم !

sadegh در 3/10/1391 | 20:34 گفت:

دمت گرم.

حسین ملازینل در 3/10/1391 | 20:25 گفت:

دستت درد نکنه حمید جان...
مگه این آقای حمیدزیچ چی گفته؟

رضا کاظمی در 3/10/1391 | 20:23 گفت:

راستی خوش اومدی به جمع توپچی ها

رضا کاظمی در 3/10/1391 | 20:15 گفت:

ایول به ولت پسر

هادی در 3/10/1391 | 19:51 گفت:

دوستان قول می دم نیوکسل هم یه مساوی 4 شنبه از منچستر می گیره.

jafar در 3/10/1391 | 19:50 گفت:

thanks

هادی در 3/10/1391 | 19:50 گفت:

دوستان قول می دم نیوکسل هم یه مساوی 4 شنبه از منچستر می گیره.

HAMED toopchi در 3/10/1391 | 19:45 گفت:

آرسنال اينتر آي حاااااااااااال دا، آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآاي حال داد
الان اذت تشكر كنيم واسه يادآوري خاطرات؟؟؟؟ يا فحشت بديم كه جگرمون رو كباب كردي؟؟؟؟؟

محمد در 3/10/1391 | 19:34 گفت:

خیلی عالی بود واقعا جالب نوشتی
فقط به نظرم اون باخت 4-2 از منچستر تو سال 2005 بود

masoud mahmudpur در 3/10/1391 | 19:28 گفت:

نگران نباشید چلسی هم مساوی میکنه

masoud mahmudpur در 3/10/1391 | 19:26 گفت:

خوب غیر مستقیم حال بایرنی ها رو گرفتی
چی میشه لولشون کنیم؟امروز داشتم با یکی از دوست که طرفداره رئال هست صحبت می کردم که تا حالا بازی ارسنال رو ندیده همچین بااطمینان میگفت بایرن ارسنال رو لوله میکنه که داشتم دیوانه میشدم.باید به همه ثابت کنیم که هنوزم ارسنال ارسناله

amir در 3/10/1391 | 19:19 گفت:

بهترین بلاگی که تا حالا تو این سایت دیده بودم

parsa .R در 3/10/1391 | 19:11 گفت:

بره بمیره بی غیرت بدبخت بره با همون شیطانا باشه .الان فقط دیگه باخت 4030 رو کم داریم

T.Vermaelen در 3/10/1391 | 19:01 گفت:

تو یه خطایی که پشت محوطه رو ونپرسی شد...اشلي ويليامز یه ضربه توپ زد تو سر ونپرسی که سرش تا 5 دقه میلرزید و تا آخر بازی گیج بود
دلم خنگ شد از بس تمارض می کرد

T.Vermaelen در 3/10/1391 | 18:58 گفت:

پارسا از لینک زیر همیشه نگاه میکنم بازیها لیگ برتر رو
http://www.thefirstrow.eu/watch/160219/1/watch-swansea-city-fc-vs-manchester-united.html
منچستر 5 تا گارت زرد گرفت و به هر دری زدن پنالتی بگیرن اما خوشم اومد داور مرد بود... خیلی قشنگ قضاوت کرد اما بازم یه ذره آخرشان جریان بازی رو به نفع منچستر می کرد و خطاهای که رو سوانسی میشد رو ضد حملاتش نمیگرفت..
ونپرسی آرسنال بود تمارض نمی کرد و بعضی وقتا با رفتاراش آرسنال رو نابود میکرد(مثلا با بارسا) ...حالا رفته لاشی رفتارش شده مثه اورا و رونی و فرگوسن...
اما خداییش مثه بازی آرسنال-سوانسی....امروز هم سوانسی خیلی قشنگ دفاع کرد

parsa .R در 3/10/1391 | 18:52 گفت:

1-1 پایان بازی انچستر .اختلافمون با صدر 13 همین طوری باید ادامه بدیم هیچ چیز غیر ممکن نیس

T.Vermaelen در 3/10/1391 | 18:52 گفت:

سوانسي 1 - 1 منچستريونايتد

parsa .R در 3/10/1391 | 18:49 گفت:

حمید جان مردی مرد از طرف منم یه تکبیر

توپچی جنوب در 3/10/1391 | 18:47 گفت:

عالی بود حمد جون.
چنان غرور این بایرنی ها رو زیر پا له کنیم که درس عبرتی بشه واسه سایر تیم ها.
یه اتفاق بزرگ در راهه.

محمد مهدی در 3/10/1391 | 18:47 گفت:

takbir. damet garm.

parsa .R در 3/10/1391 | 18:46 گفت:

t-vermaelen بازی رو از کجا میبینی داداش؟

parsa .R در 3/10/1391 | 18:46 گفت:

دقیقه 90 بازی هنوز 1-1

T.Vermaelen در 3/10/1391 | 18:40 گفت:

سوانسی منچستر لعنتی رو داغون کرده و داره قشنگ دفاع میکنه آما داور داره بازی رو خراب میکنه به سود منچستر ....دعا کنید میچو گل بزنه ببازه منچستر لعنتی

علی قاسمی در 3/10/1391 | 18:30 گفت:

تکبیر


متن خوبی بود عزیزم و من خیلی هوادارای یوونتوس رو دوست دارم و این روزا حق دارند شادی کنند و من یوونتوس رو به نوعی مثه آرسنال میدونم با یه سنارویو متفاوت

در کل باید این رو بگم که توی اروپا بر عکس ایران هر اوج گرفتنی با برنامه ریزی و هدف طی چند سال انجام میشه ولی برنامه ریزی ما چون با احتیاطه خیلی کند و طولانی داره میشه و هنوز جدی برنامه ریزی رو انجام ندادریم و برنامه روی یک نسل ما جواب نداده و نسل جدید با ویلشیر چمبرلین فرومپونگ و شاید والکات و .. در راهه و امیدوارم این برنامه که تعصب رو هم توی اکثر این بازیکن ها هست نتیجه خودش رو توی سالهای آینده نشون بده

سینا در 3/10/1391 | 18:09 گفت:

تکبیر
دوست دارم هر چی زودتر بازی آرسنال بایرن بشه حال اینارو بگیریم