تکنولوژی تشخیص خط دروازه (GLT)

نویسنده: رضا فضلی

وبلاگ من
نویسنده: رضا فضلی
از 2003 آرسنالی ام بهترین خاطره ام سال 2006 و گل فابرگاس به یوونتوسه.
کل بازدید: 18,560 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

تکنولوژی تشخیص خط دروازه (GLT)

عصر دیروز بازیکنان و مربیان باشگاه آرسنال انگلستان در ورزشگاه خانگی خود شاهد این فناوری جدید بودند که قرار است از فصل جاری در لیگ برتر انگلستان مورد استفاده قرار گیرد.
طرفداری - پس از اینکه فیفا استفاده از تکنولوژی کنترل خط دروازه (GLT) را تائید و اعلام کرد که از این تکنولوژی در رقابت‌های جام کنفدراسیون‌های 2013 برزیل و جام‌جهانی 2014 برزیل استفاده خواهد کرد، مسئولان لیگ برتر انگلیس نیز اعلام کردند که تمام تیم‌های لیگ برتری باید در فصل آینده از این فناوری استفاده کنند.
تکنولوژی جدید چیست؟

تکنولوژی تشخیص خط دروازه  Goal Line Technology (GLT) با استفاده از دوربین و یا میدانهای مغناطیسی حرکت توپ را تشخیص می دهد.

 

دو شرکت سازنده فناوری تشخیص عبور توپ از خط دروازه، شرکت های هاوک – آی (Hawk-Eye) و کایروس (‍Cairos) هستند.

 شرکت کایروس می گوید: "ما از فناوری ای استفاده می کنیم که صد در صد دقیق است و به رعایت انصاف و عدالت در مسابقات کمک می کند."

 

شرکت بریتانیایی هاوک – آی (Hawk-Eye)  که از دوربین های جستجوگر استفاده می کند و شرکت آلمانی کایروس (‍Cairos) که با قرار دادن یک تراشه در داخل توپ حرکت و موقعیت آن را تشخیص می دهد ، هر دو می گویند که به کارگیری این فناوری به داوران کمک و کار آنها را ساده تر می کند.

 طرح هیئت فنی شرکت هاوک – آی (Hawk-Eye) برای کنترل خط دروازه نصب 6 دوربین در جهت ها و نقاط مختلف است طوری که تمام حرکات محتمل توپ در هر نقطه ای از خط دروازه را ضبط کند.


این دوربین ها طوری برنامه ریزی شده اند که فقط حرکت توپ را به عنوان "شی مهم" ضبط می کنند و توجهی به حرکات دروازه بان و سایر بازیکنان نخواهند داشت. این دوربین ها به خوبی می توانند عبور توپ از خط دروازه را تشخیص داده و در صورت وقوع گل یک علامت رادیوئی برای داور مخابره می کنند.

 

 سیستم دیگر GLT که توسط شرکت کایروس (‍Cairos) ساخته شده است از تعبیه یک تراشه در توپ استفاده می کند.

آقای هولرز از مدیران شرکت کایروس (‍Cairos) می گوید : "این تکنولوژی روی کنترل توپ و نحوه گردش آن هیچ تاثیری نخواهد داشت. این چیپ در یک پوشش بسیار مقاوم و درست در مرکز توپ قرار می گیرد. ما آزمایشهای متعددی انجام داده ایم و ثابت شده که هیچ تاثیری روی توپ ندارد."

مسئولان کایروس (‍Cairos)، شرکت سازنده تکنولوژی تشخیص خط دروازه می گویند که وزن این تراشه که در توپ قرار می گیرد فقط 15 گرم است. توپ  جام جهانی حدود 420 تا 445 گرم است.

تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

جواد در 18/5/1392 | 15:08 گفت:

بچه ها شاید این خبر خوبی باشه:
در اين قرعه کشي تيم‌هاي آرسنال انگليس و فنرباغچه ترکيه بايد با هم روبه‌رو شوند. اين در حالي است که تيم‌ ترکيه‌اي منتظر اعلام حکم دادگاه بين المللي تخلفات ورزشي به اتهام تباني در ليگ داخلي اين کشور است.

در حال حاضر هيچ حکمي نمي‌تواند فنرباغچه را از برگزاري ديدارهاي رفت و برگشت مقابل آرسنال باز دارد ولي به محض مشخص شدن حکم، اين باشگاه بايد به آن عمل کند.

رضا فضلی در 18/5/1392 | 14:22 گفت:

عید همگی مبارک
دوستان دعا کنید بازیکن کلاس جهانی بگیریم اعتبار تیم کمی بره بالا
سوارز یا بنزما کلید قفل خرید ستاره های دیگه س حداقل واسه سالهای بعد

فرهاد در 18/5/1392 | 13:43 گفت:

خوردیم به فنرباغچه

فرهاد در 18/5/1392 | 13:43 گفت:

خوردیم به فنرباغچه

tofigh در 18/5/1392 | 13:23 گفت:

باشگاه آرسنال به تمام طرفدارای مسلمانش عید رو تبریک گفته..


https://twitter.com/Arsenal/status/365399340270878721

majid در 18/5/1392 | 13:06 گفت:


جواد جان خیلی خوش خبری که خبرتو همه جا هم مینویسی؟؟؟ خب مدیر عامله لیورپول درمورده تورس هم همین حرفارو زده بود... دلیل نمیشه که

tofigh در 18/5/1392 | 12:56 گفت:

مرسی از پستت..به همه عیدو تبریک میگم..

Hadi A در 18/5/1392 | 11:54 گفت:

Benzema ommmmmmmmmmmmmmmmmmran Real o vel kone biad Arsenal. badbakhr shodim. Higuain o koon endakhtim nagereftiiiiiiiim, inam az suarez. ahhhhhh. hala mese har sal hishkio nagereftim. khak tu un saretun konam

جواد در 18/5/1392 | 11:45 گفت:

بچه ها به نظر میرسه آرسنال از خرید سوارس باحرف های مدیر عامل لیورپول تقریبا ناامید شده تازه الان یه جا خوندم آرسنال 40ملیون پوند به بنزما پیشنهاد داده.

توپچی جنوب در 18/5/1392 | 09:29 گفت:

مرسي از پستت رضا جان فكر كنم يه ٢٥٠هزار پوندي هزينه اين كار شد.
كار جالبيه هرچند هرچه تكنولوژي به فوتبال وارد بشه از اون شور و هيجان و اشتباهات داوري كه جزئي از داوريه هم كمتر ميشه
ولي خوب حد اقل اين كار به سود ما و به زيان شانچستر و داورلونا هستش.
حالا هاوارد وب ستاره شانچستري ها نصف كاراييش رو از دست ميده
خخخخخخخخخخخخ

امیر صفای نیکو در 18/5/1392 | 09:26 گفت:

سلام.عید همگی مبارک.از پستت هم ممنون آقا رضا...

amir در 18/5/1392 | 09:09 گفت:

مرسی

محسن عاشوری در 18/5/1392 | 08:40 گفت:

جان هنری مالک لیورپول : سوارز را به هیچ قیمتی نمی فروشیم ، خصوصا به ارسنال !!
* ما نمی توانیم برای سوارز جانشین پیدا کنیم. بنابرین به دلایل فوتبالی سوارز را نمی فروشیم، خصوصا به آرسنال!"

بیشعور احمق بی همه چیز ... دیگه شورشو درآوردن

(آخه چی از جون سوارز میخوان )

محسن عاشوری در 18/5/1392 | 07:20 گفت:

مرسی رضا ..
اطلاعات خوب و جالبی بود ..