سرمایه گزاری در اروپا...

نویسنده: محمد مهدی

وبلاگ من
نویسنده: محمد مهدی
من یه ارسنالی خفنم که عشقم کری خونیه,ارزوم رفتن به امارات و دیدنه بازیه معشوقم ارسناله, از بارسا و سیتی و یونایتد متنرم
کل بازدید: 211,804 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

سرمایه گزاری در اروپا...

هدف از سرمایه گذاری در فوتبال یا کسب شهرت است یا کسب درآمد که بدون تردید راه مناسبی برای هر دو هدف است.

افراد ثروتمند در سرتاسر دنیا با خریدن باشگاهی اروپایی جهت سرمایه گذاری، شانس خود را برای سر


فوتبال اروپا و افراط و تفریط تیم ها را با آرسنال شروع می کنیم. آخرین قهرمانی این تیم در لیگ برتر به چه سالی باز می گردد؟ فصل 2003/04 شاگردان آرسن ونگر با هنرنمای تیری هانری، رابرت پیرس، سول کمپبل و بسیاری از ستاره های نامی فوتبال جزیره، بدون حتی یک شکست قهرمان انگلستان شد. بیست و شش پیروزی و ۱۲ تساوی در ۳۸ دیدار آرسنال را به تنها تیم تاریخ فوتبال انگلستان تبدیل کرد که بدون شکست  قهرمانی در انگلستان را جشن گرفت.

شاگردان ونگر آخرین بار در رقابت های اف ای کاپ سال ۲۰۰۵ با شکست یونایتد در ضربات پنالتی یک جام را به دست آوردند. 

اما حالا همان تیم، با همان مربی به علاوه یک استادیوم مدرن، جایی را در بین تیم هایی که در پایان فصل جام بالای سر می برند ندارد. حتی لیورپول نگون بخت هم توانست در جام اتحادیه قهرمانی را کسب کند اما آرسنال در فینال همین رقابت ها مغلوب بیرمنگام شد!

احتمالا با توجه به گفته ها مشکل از نام باشگاه و کمبود امکانات نیست. آرسنال ۱۳ عنوان قهرمانی در انگلستان را یدک می کشد. این تیم و طرفدارانش تنها دلخوش به یک آکادمی بازیکن ساز هستند و هر سال، در انتهای فصل با گرفتن سهمیه اروپایی در یک مقطع حساس ارضا می شوند.

هر تیمی می تواند یک آکادمی برای خود تشکیل دهد و بازیکنانی را که از در آنجا پرورش می دهد در تیم اصلی خود استفاده کند. اما آیا آرسنال بازیکنان بزرگی را پرورش می دهد و  با انها به کسب جام ها عادت کرده است؟ مسلما راه اشتباهی که این تیم و آرسن ونگر می روند به نفع انها نیست.

خروج تیری هانری، سسک فابرگاس، سمیر نصری و  رابین فن پرسی در مقاطع مختلف از این تیم خیانت به این باشگاه است؟ هر بازیکنی با توجه به قابلیت هایی که در خود می بیند علاقه زیادی به کسب جام های معتبر در زندگی ورزشی خود دارد.

تیری هانری و فابرگاس با بارسلونا، سمیر نصری با منچسترسیتی و رابین فن پرسی با منچستریونایتد به خواسته های خود نزدیک می شوند. اما آرسنال همچنان به سیاست های اقتصادی و جوان گرایانه خود ادامه می دهد و احتمالا در آینده ای نه چندان دور باید شاهد خروج تئو والکات و جک ویلشر از ورزشگاه امارات باشد. پول خرج نکردن آرسنال به نفع فوتبال زیبایی که این تیم ارائه می دهد نیست.

نه دیوید سیمن و سول کمپبلی وجود دارند که خط دفاع را منسجم تر کنند، نه پت ویرایی است که در میانه میدان آقایی کند و نه تیری هانری است که این تیم قدرتمند را تکمیل کند. برای قهرمانی در رقابت های معتبری همچون لیگ برتر و اروپا، نیاز به ستاره های با تجربه در تیم است تا در کنار جوانان یک تیم در حد قهرمانی و با انگیزه را تشکیل دهند.

 

منچسترستی، پاریسن ژرمن و به تازگی آنژی روسیه تیم هایی هستند که به اخیرا به جمع باشگاه های پر سر و صدای اروپا پیوسته اند. آنها در کنار چلسی و رئال مادرید بیشترین هزینه را برای به خدمت گرفتن بهترین بازیکنان و مربی های دنیا می کنند. شاید هدف تنها کسب عناوین قهرمانی باشد و به صورت مقطعی هم به آن برسند، اما مسلما یک تیم زمانی قهرمانی دلچسب و با افتخاری را کسب می کند که از داشته های خود نیز در آن بهره ببرد.

بارسلونا در کنار پرورش ستاره های باورنکردنی گاهی هم دست به خرید بازیکنان سرشناس می زند تا با تشکیل یک تیم که ترکیبی از تعصب و انگیزه است، به جنگ حریفان قدرتمند خود برود. منچستریونایتد در انگلستان هم به همین ترتیب عمل کرده و با بهره گیری از ستاره های جوان و پا به سن گذاشته خود، تیمی متشکل از با تجربه ها، با انگیزه ها و خلاق ها را دارد. انها هیچوقت با حضور فرگوسن به این روند استفاده از بازیکنان خود پایان نمی دهد و مسلما هیچگاه از کورس مدعی های انگلستان خارج نخواهد شد.

تضمینی نیست که بازیکنان منچسترسیتی و پاریسن ژرمن، فردا به تیم خود متعهد باقی بمانند. بسیاری از این ستاره ها به خاطر ورود به دنیای ثروتمندهای فوتبال این تیم ها را انتخاب کرده اند. بحران زمانی به سراغ این تیم ها خواهد آمد که مالکان پول دوست این دو باشگاه از تیم داری خسته شوند. آنگاه یک باشگاه می ماند و میلیون ها دلار بدهی های غیر قابل جبران.

بازیکنانی که از در یک باشگاه پرورش یافته و به دنیای فوتبال معرفی می شوند هیچگاه این خوبی باشگاه خود را فراموش نخواهند کرد. آنها با تمام قدرت در هر بازی و بدون توجه به حواشی موجود به میدان می روند. منچسترسیتی و پاریسن ژرمن هیچگاه از این نعمت بهره نخواهند برد.

رئال مادرید هم مدت هاست که دست به خرید بازیکنان نامی  فوتبال می زند. اما آیا واقعا هدف کسب جام است؟ مسلما پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید به اهداف مالی خود می رسد و هر فصل مشکلی برای خرید ستاره های فوتبال ندارد. این ستاره ها در صورتی که کارایی لازم را نداشته باشند و به اندازه ای که در تیم قبلی خود خوب بوده اند، در پیراهن قوهای سپید نباشند، به فکر جدایی هستند. کاکا، دیوید بکام، مایکل اوون، انتونیو کاسانو، آرین روبن، وسلی اشنایدر و بسیاری از بازیکنان دیگر به دلیل این که تعهدی از لحاظ تعصبی روی باشگاه رئال نداشتند، به فکر جدایی از این تیم افتادند. ستاره های که در تیم های سابق خود آقایی می کردند و در واقع پس از پیوستن به رئال بیشتر به پول رسیدند تا موفقیت آنچنانی.

آندرا شوچنکو، سمیر نصری، کارلوس توز و خیلی دیگر از بازیکنان بزرگ، آن محبوبیت گذشته را پس از انتقال به تیم های جدید خود از دست دادند.

کریس رونالدو هم در رئال مادرید هرچند یک ستاره انکار ناپذیر است، اما در طول سه فصل تنها به سه جام رسیده است. کسی که در منچستر همه کار می کرد و در نهایت قهرمانی در انگلستان، اروپا و عناوین شخصی نظیر توپ طلا را کسب می کرد. رئال مادرید هم پس از دورانی که امثال رائول، کاسیاس، گوتی، ایرو و... را متعصب به باشگاه خود می دید، تا حدودی روی به سیاست های مالی اورد و البته در این زمینه و کسب درآمد های گزاف موفق هم بود.

در تیمی همچون من سیتی، که پس از سی و شش سال عنوان قهرمانی در انگلستان را کسب کرد، به نظر این سرمایه گذاری ها جواب داده است. اما همانطور که گفته شد، معلوم نیست چند سال دیگر شیخ های عربی به این باشگاه متعهد بمانند یاخیر. این باشگاه تنها با صرف هزینه های مالی، توان پایین کشیدن منچستریونایتد را برای همیشه دارد؟ یونایتدی که تعصب، انگیزه و تجربه در آن حرف اول را میزند. مسلما هزینه کردن ۲۰۰-۳۰۰ میلیون پوندی های سیتی، با یک قهرمانی جبران نخواهد شد. 

بارسلونا و منچستریونایتد در طول ۲۰ سال گذشته به گفته فدراسیون تاریخ و آمار فوتبال موفق ترین تیم ها در زمین فوتبال بوده اند. آیا آنها همان هزینه ای که سیتی، چلسی، رئال مادرید و پاریس سن ژرمن در طول ۶-۷ سال گذتشه کرده اند را در این ۲۰ سال متقبل نشده اند؟ 

پس هدف از این سرمایه گذاری ها بیشتر شهرت و درآمد زایی برای مقام های بالایی باشگاه است تا منستجم کردن و حفظ یک تیم در کورس قهرمانی. رئال به درآمد زایی بالایی برای شهردار پرز رسیده است، رومان آبراموویچ را حالا دیگر همه میشناسند وشیخ منصور و خلدون المبارک را هم رفته رفته در دنیا همه به عنوان یک فرد ثروتمند می شناسند.

آرسن ونگر هم همچنان به عنوان یک مربی کم توقع، مظلوم و قدرتمند در زمینه اقتصادی شناخته خواهد شد. منچستریونایتد، بارسلونا و یوونتوس هم به قهرمانی های خود ادامه خواهند داد و هوادارانشان توجهی به ثروتمند بودن یا نبودن تیم خود ندارند.

اینم قیافه ماها بعد از خوندن این مقاله. منبع طرفداری

s_80s_80s_80s_80s_80s_80s_80s_80s_80

تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

محمد مهدی در 10/2/1392 | 20:53 گفت:

پ ن پ. نقطه هاشو بشمار

M o o r I در 10/2/1392 | 20:19 گفت:

خیلی طولانیه ینی میگی بخونم ؟

محمد مهدی در 10/2/1392 | 09:52 گفت:

البته اینم بگم که ما بدون ونگر بدبخت میشیم احتمالا مگر اینکه کلوپ یا لو بیان رو تیم که بعید به نظر میرسه. پس فعلا امید بر تغیر ونگر بگیریم و موقتا in arsene we trust.

محمد مهدی در 10/2/1392 | 09:35 گفت:

حمید توپجی جان بدهی های ارسنال فصل پیش تمام شد. اگه نمیدونی برو تو ارشیو اخبار و مصاحبه های زمان نقل انتقالات رو بخون تا متوجه بشی واز الان میخوام شما و همه طرفدارای ونگر دیگه این بهونه بده کاری رو واسه همیشه از ذهنتون دور کنید.

از اونور هم درست میگی حمیدجان هیچ مربی بدش نمیاد مسی شاگردش باشه ولی ونگر بارها و بارها خودش اعلام کرده الان بازیکن های 20 میلیونی 40 میلیون شده و ما بیشتر از حده بازیکن به کسی پول نمیدیم. ببین جانم یووتیچ رو میخوان با 100 تا تو هفته بگیرین این انگار یووتیچ رو تو شانسی بردیم بخدا نمیاد بخاطره این دستمزد و مقصر دادن این دستمزدها کسی نیست جز ونگر که خودش بارها اعلام کرده که در سیستم سوسیالیستیه ارسنال من همه کاره هستم وحتی مذاکرات برای تمدید و بستن قرارداد با بازیکنان رو خودم انجام میدم و این......یعنی....عامل همه بدبختیا خودشه. خلاص. حالا شما ها تا صبح بشینین ازش دفاع کنین.

ببین ونگر به رمزی و دیابی چقد اعتقاد داره. همین قدر هم به رعایت فیر پلی مالی اعتقاد داره و ساتار دستمزدها رو نمیشکنه جز واسه خودش که اندازه رونالدو بعله کریس رونالدو حقوق میگیره. اگه نمیدونی سیاست فیر چلی مالی چیه تا واست توضیح بدم جانم. اگرچه بی تاثیره.

♥Arsenal♥ در 10/2/1392 | 08:09 گفت:

در کل مطلب نوشته شده اینجا معلوم نیست کیو داره میکوبه؟؟


همین الان آرسن ونگر بره ما غیر از چند جامی که با ونگر آوردیم یک ورزشگاه مدرن داریم که اگه ونگر نبود یا ورزشگاه نبود یا تیم کلا نابود بود

♥Arsenal♥ در 10/2/1392 | 08:06 گفت:

HOSSEIN:

شما یه چیز دیگه داری میگی.مگه خودش نمیگه پول داریم؟مگه خودش نمیگه خرید میکنیم؟مگه خودش نیست نقل و انتقالات که تموم میشه میگه کیفیتی که ما میخواستیم تو هیچ باززیکنی نبود؟اینا رو ونگر نگفته؟مگه دم نمیزنه که ما پول داریم،مگه نمیگه بهترین هارو میتونیم بخریم.اونا که پول میده این ونگره که خرج نمیکنه.آیا هنوزم میگین تقصیر مدیراست.بابا ناسلامتی 4مین باشگاه ثروتمندیم.اونها هم اینقدر احمق نیستن که هوادارا رو ضد خودشون بکنند.پول هست بخر نیست.همه دیگه میدونن مشکل ونگره،اما باشه شما بازم از ونگر حمایت کن و ازش دم بزن تا ببینیم بالاخره تا موهامون رنگش مثل دندونامون نشده جامی میبینیم یا نه؟!آخه یه نگاه کوته اگر به 3 تیم چلسی و من یو و سیتی بندازیم میبینیم اصلا آرسنال در برابر این تیم ها چیزی نیست و این حقارت رو کی بوجود آورده؟مدیران؟نه عزیزم همش تقصیر این مستربینه.

_________

آخه کدوم مربی بدش میاد بهترین بازیک نها زیر دستش باشن و چپ و راست جام بیاره؟؟

جان من دق کن چی میگی

جناب چهارمین تیم ثروتند جهان شما 250 ملیون پوند هنوز بدهکارید فقط به پرواز امارات...

سالی چقدر بازیکن باید فروخت تا پول بدهکاری در بیاد؟؟

250 ملیون پوند پول چندتا بازیکنه؟؟


پول 4تا رونالدو هست این پول و 3 تا مسی

هرچی دارم فکر میکنیم به روشن فکری ونگر بیشتر پی میبرم....

HOSSEIN در 10/2/1392 | 01:12 گفت:

♥Arsenal♥:
چرا قروقاطی میگی....

چکار ونگر داری؟؟

مگه ونگر میگه چقدر پول خرج کنیم؟؟

خوب بازیکن خوب بده به ونگر جام هم میاره....
-------------------------------------
شما یه چیز دیگه داری میگی.مگه خودش نمیگه پول داریم؟مگه خودش نمیگه خرید میکنیم؟مگه خودش نیست نقل و انتقالات که تموم میشه میگه کیفیتی که ما میخواستیم تو هیچ باززیکنی نبود؟اینا رو ونگر نگفته؟مگه دم نمیزنه که ما پول داریم،مگه نمیگه بهترین هارو میتونیم بخریم.اونا که پول میده این ونگره که خرج نمیکنه.آیا هنوزم میگین تقصیر مدیراست.بابا ناسلامتی 4مین باشگاه ثروتمندیم.اونها هم اینقدر احمق نیستن که هوادارا رو ضد خودشون بکنند.پول هست بخر نیست.همه دیگه میدونن مشکل ونگره،اما باشه شما بازم از ونگر حمایت کن و ازش دم بزن تا ببینیم بالاخره تا موهامون رنگش مثل دندونامون نشده جامی میبینیم یا نه؟!آخه یه نگاه کوته اگر به 3 تیم چلسی و من یو و سیتی بندازیم میبینیم اصلا آرسنال در برابر این تیم ها چیزی نیست و این حقارت رو کی بوجود آورده؟مدیران؟نه عزیزم همش تقصیر این مستربینه.

♥Arsenal♥ در 10/2/1392 | 00:54 گفت:

HOSSEIN:
چرت میگه.آخه تیمی که هدفش کسب در آمده از فوتبال رو که نمیشه ازش انتظار جام داشت.آقا من قانع شده ام که تا وقتی ونگر و کرونکه هستن ما نه لیگ برتر رو میبریم و نه چمپیونزلیگ رو.ابدا و اصلا.یکی باید بیاد و بلایی سر کرونکه بیاره که تیمو بفروشن به اون کنسرسیوم عربی و بره.والا بقرآن

______

lچرا قروقاطی میگی....

چکار ونگر داری؟؟

مگه ونگر میگه چقدر پول خرج کنیم؟؟

خوب بازیکن خوب بده به ونگر جام هم میاره....

T.Vermaelen در 10/2/1392 | 00:34 گفت:

ساندرلند 1-6 استون ويلا


55 ' کريستين بنتکه
59 ' کريستين بنتکه
72 ' کريستين بنتکه

HOSSEIN در 10/2/1392 | 00:05 گفت:

ممنون از پستت.یادم رفت تشکر کنم.ببخشید.همینکه فعالین خیلی عالیه.

HOSSEIN در 10/2/1392 | 00:03 گفت:

چرت میگه.آخه تیمی که هدفش کسب در آمده از فوتبال رو که نمیشه ازش انتظار جام داشت.آقا من قانع شده ام که تا وقتی ونگر و کرونکه هستن ما نه لیگ برتر رو میبریم و نه چمپیونزلیگ رو.ابدا و اصلا.یکی باید بیاد و بلایی سر کرونکه بیاره که تیمو بفروشن به اون کنسرسیوم عربی و بره.والا بقرآن