دفاعیات - بخش اول

نویسنده: مغیث

وبلاگ من
نویسنده: مغیث
من اینم
کل بازدید: 11,846 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

دفاعیات - بخش اول

اندکی دفاع از آرسن ونگراین مدتی که اینجا هستم، می‌بینم که روز به روز انتقادات از آرسنال و به خصوص شخص آرسن ونگر داره زیاد می‌شه. یه سری مطالبی رو می‌خوام بنویسم که البته عقاید خودمه فقط. نظر هر شخصی برای خودش محترمه پس قصد توهین به کسی رو ندارم.

یه چند وقتی هست که دارم مصاحبه‌های افراد مختلف در مورد آرسن ونگر رو می‌خونم. کسایی که انتقاد می‌کنن، کسایی که تحسین می‌کنن، آمارهای مختلفی که جایگاهش رو بین مربی‌های دیگه نشون می‌ده و ... . چیزی که برام جالبه، اون کسایی هستن که خیلی علاقه دارن به شدت به ونگر حمله کنن.
یکی از این افراد جناب آقای جرج گراهامه. ایشون 6سال به عنوان بازیکن و 9سال به عنوان مربی تو آرسنال بودن و البته تو تیم‌های دیگه‌ای هم بازی کردن. تو دوران بازیگری از آرسنال مستقیما به منچستریونایتد تشریف بده و تو مربیگری هم بعد از آرسنال و البته لیدزیونایتد، تو تاتنهام هم 3سال مربیگری کرده. گراهام یه مدتی هست که خیلی گیر داده دوس داره از ونگر انتقاد کنه. حرف‌هایی که می‌زنه یه جورایی دقیقا برعکس حرف بقیه افرادی هست که البته ملایم‌تر انتقاد می‌کنن. مثلا امسال گفته بود که آرسنال باید اجازه بده والکات بره؛ در حالی که مطمئنا اگه والکات می‌رفت nنفر دیگه یقه ونگر رو می‌گرفتن که چرا گذاشتی ونگر بره. یا کمتر از دو سال پیش گفته بود که من اون موقع که تو آرسنال بودم این همه ستاره در اختیار نداشتم. در حالی که این چند ساله همه انتقاد می‌کنن که آرسنال ستاره نداره. جدا از این اظهار نظرهای قشنگ، باید ببینیم هویت آرسنال رو الان با کی می‌شناسن؟ با ونگر یا گراهام؟ البته درسته که آقای گراهام هم موفقیت‌های نسبتا خوبی با آرسنال بدست آورده. اما واقعا اومدن ونگر یه انقلابی تو آرسنال ایجاد کرد. اونم نه مثل مثلا چلسی که ناگهان به مایه‌دارا وصل شد و پولدار شد. آرسنال از نظر بودجه و حتی ستاره فرق چندانی نکرد* اما یک تفکر مدیریتی و فنی بزرگ به نام تفکر آرسن ونگر به تیم اومد.
*با اینکه گراهام می‌گه من ستاره‌های این آرسنال رو نداشتم، ولی با یه نگاه به تیم زمان مربیگری اون می‌شه دید که تو دو سال آخرش دیوید سیمن دروازه‌بان بود - تونی آدامز و نایجل وینتربرن و استیو بولد و مارتین کیون تو خط دفاعش بودن - یان رایت و آلن اسمیت مهاجماش بودن. پل مرسون و پل دیویس و ری پارلر و ... هم مطمئنا بازیکنای ضعیفی نبودن!

یکی دیگه از منتقدین ونگر تو این یکی دو سال کسی هست که همه خیلی براش احترام قائلیم: تونی آدامز. آدامز 19سال تو آرسنال بازی کرده. درست. اما چه کارنامه‌ی مربیگری موفقی داره؟ هیچی! تو یه تیم دسته‌یکی مربیگری کرد که به دسته دو سقوط کرد. بعدش تو پرتموث بود که تو 16بازی فقط 10 امتیاز گرفت و اخراج شد. بعدش هم تو گابالای آذربایجان یه مدتی مربیگری کرده. خب شخصی با همچین کارنامه‌ی مربیگری قطعا اونقدر اعتبار نداره که بخواد هی از کسی مثل ونگر انتقاد کنه. (البته برای اعتبار گرفتن می‌تونه چند بازی دوستانه با تیم آرسن ونگر بکنه. کلی اعتبار نصیبش می‌شه:))

اما منتقد جدی و اصلی و جالب‌تر! جناب آقای استیوارت رابسون! این عزیز دل محکمتر از همه به ونگر حمله می‌کنه و همه چیز رو هم زیر سوال می‌بره. مثلا می‌گه ونگر توانایی فنی نداره. از بازیکنا نمی‌تونه خوب بازی بگیره و استعدادا رو خراب می‌کنه و ... . اما این آقا جاش کجاست الان؟ هیچی! حتی هم آدامز هم پایین‌تر. 5سال بازیکن آرسنال بوده و بعدشم وست‌هام و کاونتری. اما بعدش هیچ مربیگری خاصی نداشته. یه دوره کوتاهی تو ساوتند سرمربی بود فقط. دیگه یه دوره‌هایی هم کمک‌مربی بوده تو تیم‌های درپیت! غیر از اینا دیگه فقط به عنوان کارشناس (!) تو شبکه‌های انگلیسی صحبت می‌کنه. یکی نیست بگه تو با این کارنامه‌ی درخشانت چرا میای در مورد آدم‌های سطح پایینی مثل آرسن ونگر اظهار نظر می‌کنی؟ آخه تخصص و اطلاعات فنی تو کجا و این ونگر بی‌سواد کجا؟


** ببخشید طولانی شد! قسمت‌های بعدی هم دارم البته! اینو هم بگم که من نمی‌گم ونگر هیچ اشتباهی نداره. از این مطلب و مطالب بعدیم منظورم اصلا این نیست. فقط می‌خوام بگم که بعضی از صحبتا بی‌انصافیه واقعا.
شب عالی متعالی
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

مغیث در 22/10/1391 | 23:28 گفت:

مهران کاظمی:
خوبه داری می گی نظر هر کس محترمه، گراهام و تونی آدامز از اسطوره های قطعی آرسنال هستن که حالا اگه آدامز کارنامه مربی گری خوبی نداره دلیلی نداره که چیزی از مربیگری نفهمه، در ضمن اینا فقط سه تا از آدم های شاخص آرسنال هستن که از ونگر خسته شدن، لیونبرگ و یان رایت و .............. خیلیا دیگه هم هستن، به نظرم باید یه سریال از پست هایی که می خوای بسازی، سریالی که برای دفاع از یه اسطوره باشگاه به نام ونگر باید ده ها اسطوره دیگه آرسنال رو رد کنی
--------------------------------
البته ببخشید، نباید می گفتم خوبه داری میگی نظر هر کس محترمه چون به صورت درستی از اون ها انتقاد کردی، ببخشید
-------------------------------
خواهش می‌کنم عزیزجان
علاقه‌ی خودم تو این پست بیشتر به استیوارت رابسونه که خیلی رک و مستقیم توانایی فنی ونگر رو زیر سوال می‌بره
من کسی رو زیر سوال نمی‌برم مهران‌جان. البته شاید آوردن آدامز تو این مطلب زیاد جالب نبود. چون فقط یه وقتایی حرفایی می‌زنه که خب هرکس حق داره یه وقتایی انتقادهایی بکنه و نظرشو بگه. ولی رابسون و گراهام دیگه زیادی حرف می‌زنن! بقیه اساطیر و نظریاتشون هم محترمه. تا جایی که انتقاد درست باشه نه اینکه بخوان هذیان‌بافی کنن که ونگر استعدادخراب‌کنه یا تاریخ مصرفش گذشته یا این چیزا.

T.Vermaelen در 22/10/1391 | 23:25 گفت:

رو چند دقیقه ای گذاشته بودن که 189 گل زدن؟
اتفاقا من تیم های انگلیسی رو میارم بارسولونا یک گل هم نمی تونه بزنه بهم...برادرم فوتبالش خیلی خوبه اما دفاع تیم های انگلیس عالیه

مهران کاظمی در 22/10/1391 | 22:26 گفت:

البته ببخشید، نباید می گفتم خوبه داری میگی نظر هر کس محترمه چون به صورت درستی از اون ها انتقاد کردی، ببخشید

مهران کاظمی در 22/10/1391 | 22:23 گفت:

خوبه داری می گی نظر هر کس محترمه، گراهام و تونی آدامز از اسطوره های قطعی آرسنال هستن که حالا اگه آدامز کارنامه مربی گری خوبی نداره دلیلی نداره که چیزی از مربیگری نفهمه، در ضمن اینا فقط سه تا از آدم های شاخص آرسنال هستن که از ونگر خسته شدن، لیونبرگ و یان رایت و .............. خیلیا دیگه هم هستن، به نظرم باید یه سریال از پست هایی که می خوای بسازی، سریالی که برای دفاع از یه اسطوره باشگاه به نام ونگر باید ده ها اسطوره دیگه آرسنال رو رد کنی.

مغیث در 22/10/1391 | 21:48 گفت:

majid rafe:
منظورمو بد گرفتی،گواردیولا خودش رفت منم اینو میدونم،! راجع ب تیم بارسلون و بیشتر مدیریتش میگم که با رفتن مربی به اون خوبی دچار ضعف نشد!!! البته منم ونگر دوسش دارم سالهای اولو خیلی خوب بود ولی کم کم داره افت میکنه! امیدوارم دوباره به اوج بر گردیم!!
-----------------------------------------------------------
ببخشید که منظورتو درست متوجه نشدم
درسته بارسا یه طوری مدیریت کرده و یه طوری تیم رو ساخته که اکبر اوتی هم مربی‌ش باشه بازم این تیم کار خودشو می‌کنه چون تاکتیک تیم ثابته و بازیکنایی هم که قراره این تاکتیک رو پیاده کنن ثابتن پس مشکلی براش پیش نمیاد اما آرسنال اینطوری نیست چون سیاست آرسنال سیاست آرسن ونگره و با رفتنش همه چیز تغییر می‌کنه.

هادی در 22/10/1391 | 21:29 گفت:

محمد مهدی:
حرف هات کاملا صحیح بود. بنده جرج گراهام رو اندازه هویج هم قبول ندارم. مرسی. لایک
............................
محمد مهدی تو آخرین سال مربی جرج گرهام من طرفدار آرسنال شدم به خاطر منم که شده حداقل به اندازه چغندر بهش بها بده

هادی در 22/10/1391 | 21:27 گفت:

amir:
ارسنال به دنبال ارش برهانی است تا خط حملشو قوی کنه ارش گفته به شرطی میاد که یارانشو قطع نکنند
.........................................................................

majid r در 22/10/1391 | 21:12 گفت:

منظورمو بد گرفتی،گواردیولا خودش رفت منم اینو میدونم،! راجع ب تیم بارسلون و بیشتر مدیریتش میگم که با رفتن مربی به اون خوبی دچار ضعف نشد!!! البته منم ونگر دوسش دارم سالهای اولو خیلی خوب بود ولی کم کم داره افت میکنه! امیدوارم دوباره به اوج بر گردیم!!

majid r در 22/10/1391 | 21:12 گفت:

منظورمو بد گرفتی،گواردیولا خودش رفت منم اینو میدونم،! راجع ب تیم بارسلون و بیشتر مدیریتش میگم که با رفتن مربی به اون خوبی دچار ضعف نشد!!! البته منم ونگر دوسش دارم سالهای اولو خیلی خوب بود ولی کم کم داره افت میکنه! امیدوارم دوباره به اوج بر گردیم!!

مغیث در 22/10/1391 | 20:52 گفت:

majid rafe:
در اینکه ونگر مربی خوبیه شکی نیست ولی تفکر قهرمانی نداره!گواردیولا هم مربی خوبی بود از بارسلون رفت چی شد؟ وقتی هدف قهرمانی باشه تیم بهش میرسه!سران باشگاه فقط به فکر پولن!چرا فرگوسن بازیکناشو نمیفروشه!؟ این سیاست بدرد نمیخوره ساختن ورزشگاه هم تموم شده ولی چیزی تغیر نکرد!
----------------------------------------------------------------------
گواردیولا از بارسلون رفت چی شد؟ بنده خدا یه سال استراحت کرده به همه هم جواب منفی داده یه جوری می‌گین انگار تجربه‌های بعدیش خیلی ناموفق بوده و دیگه تیمی نمی‌خوادش درحالی که اصلا تجربه‌ی بعدی در کار نبوده و خیلی تیم‌ها هم می‌خوانش! قصد دفاع از گواردیولا ندارما! نظر خاصی در موردش ندارم در حال حاضر اما می‌خوام بگم روش قضاوت شما عجیب و غریبه!
در مورد سیاست بازیکن‌فروشی ... منم انتقاد دارم! در آینده صحبت می‌کنیم حالا! ولی در کل خب هرکسی یه اشکال‌هایی هم داره دیگه

majid r در 22/10/1391 | 20:37 گفت:

در اینکه ونگر مربی خوبیه شکی نیست ولی تفکر قهرمانی نداره!گواردیولا هم مربی خوبی بود از بارسلون رفت چی شد؟ وقتی هدف قهرمانی باشه تیم بهش میرسه!سران باشگاه فقط به فکر پولن!چرا فرگوسن بازیکناشو نمیفروشه!؟ این سیاست بدرد نمیخوره ساختن ورزشگاه هم تموم شده ولی چیزی تغیر نکرد!

maryam در 22/10/1391 | 20:32 گفت:

ایول! ;)

masoud mahmudpur در 22/10/1391 | 20:31 گفت:

مرسی.حالم از استوارت رابسون میخوره

amir در 22/10/1391 | 19:34 گفت:

ارسنال به دنبال ارش برهانی است تا خط حملشو قوی کنه ارش گفته به شرطی میاد که یارانشو قطع نکنند

محمد مهدی در 22/10/1391 | 19:31 گفت:

حرف هات کاملا صحیح بود. بنده جرج گراهام رو اندازه هویج هم قبول ندارم. مرسی. لایک.