تغییر رویه ونگر

نویسنده: آریا

وبلاگ من
نویسنده: آریا
عاشق فوتبال هستم و همچنین آرسنال . خیلی دوست دارم یه روزی مربی فوتبال بشم .
کل بازدید: 39,736 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

تغییر رویه ونگر

تحلیل مختصری بر سبک بازی آرسنال(بخش هافبک دفاعی)


اولین سوالی که خیلی ها رو بر این داشت که ونگر دیوانه شده فروش الکس سانگ یعنی تنها هافبک دفاعی تخصصی آرسنال به بارسلونا بود.... اما چرا ؟؟؟؟
آرسنال در گذشته هافبک های دفاعی قدرتمندی داشت که نه تنها در کار دفاعی بلکه در بخش بازیسازی هم بسیار موفق بودند ولی به یکباره این تیم با فروش الکس سانگ عملا از هافبک دفاعی خالی شد .... اولین مسئله تغییر سیستم ارسن ونگر بود (جالا یا جواب داد یا نداد قضاوت با شما) که ترجیح داد هافبک دفاعی رو به یک بازیکن چند پست واگذار کنه (ارتتا) که این کار دفاع آرسنال رو بخصوص در بازی برابر تیمهای بزرگ متزلزل می کرد ولی در بازیهای اخر فصل قبل ارسنال در خط دفاعی بشکلی خوب عمل کرد ... 
امروز آرسنال در خط هافبک به شکلی بی نظیر بازی میکنه که در برخی بازیها نمیشه تشخیص داد کدوم هافبک واقعا داره در بخش دفاعی و کدوم در بخش هجومی کار میکنه و این نشان از هماهنگی و  جابجایی فوق العاده بازیکنان هافبک رو داره که بهترین نمونه اش رو میشه در بازی برابر فنرباغچه دید ( که عملا حتی گاهی تصور میشد کازورلا هافبک دفاعیه ) 
ونگر برای این کار میشه گفت یک فصل آرسنال رو عذاب داد با تغییر بازیکنان در پست های مختلف ( که امروزه میبینیم هر کدوم از بازیکنان آرسنال میتونند توی چندین پست بازی کنند) و سیستم چرخشی حرکتی بازیکنان در بخصوص خط هافبک که تیم حریف رو کاملا گیج میکنه ... رمسی رو به شکل یک آچار فرانسه در اورد و ویلشر رو به شکلی دفاعی تر محک زد 
خیلی ها معتقدند که ویلشر مقداری افت کرده ولی به نظر من این مقایسه بین ویلشریه که با فابرگاس و جلوی الکس سانگ بازی میکرد و ویلشری که امروز خودش گاهی الکس سانگه و گاهی فابرگاس ...

امروزه از علاقه ونگر به بازیکنان المانی باخبر هستیم و یکی از دلایل مهم این علاقه تمرین این بازیکنان از زمان آکادمی با چندین پست مختلف و قابلیت این بازیکنان برای به عهده گرفتن مسئولیتهای متفاوت در زمین ... (بر خلاف انگلستان که معمولا روی یک پست متمرکز میشن بازیکنان )

و بسیاری معتقدند که ارسنال گاهی دفاعی تر بازی میکنه ولی این در واقع اضافه شدن یک بازیکن به بخش دفاعه برای پوشش ضعف هافبک دفاعی (که بعدا در این مورد مقاله دیگری خواهیم داد)


این فصل ارسن ونگر نشان خواهد داد که این سیستم آیا جوابگو خواهد بود (بخصوص در مقابل تیمهای بزرگ) و به قهرمانی خواهد انجامید یا نه

نظر بدید!!!!!!!!!!!!
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

آریا در 24/6/1392 | 01:18 گفت:

مصدوم شده کازورلا ....

ahmadreza در 24/6/1392 | 00:39 گفت:

دوستان کازورلا چرا نبود؟؟؟؟؟

ahmadreza در 24/6/1392 | 00:39 گفت:

دوستان کازورلا چرا نبود؟؟؟؟؟

ahmadreza در 24/6/1392 | 00:39 گفت:

دوستان کازورلا چرا نبود؟؟؟؟؟

tofigh در 23/6/1392 | 21:29 گفت:

همون یک بر صفره چلسی..

ahmadreza در 23/6/1392 | 21:16 گفت:

دوستان کازورلا چرا نبود؟؟؟؟؟

M o o r I در 23/6/1392 | 20:47 گفت:

گل واسه اورتون دقیقه 45 نیمه اول

محمود دانسکین در 23/6/1392 | 17:40 گفت:

اوزیل فیکسه

هادی در 23/6/1392 | 14:09 گفت:

امروز خبری از پخش بازی آرسنال - ساندرلند نیست بجاش بایرن - هانوفر نشون میده
http://ostaniha.com/page/ostaniha-live-sport
(لطفا از همین الان اعتراض کنید)

farzam در 23/6/1392 | 14:00 گفت:

دمت گرم آریا پست کاملا صحیحی بود
به نظر من آرتتا نمیتونه تو سیستم چرخشی خوب بازی کنه و جاش تقریبا ثابته و به عنوان یه هافبک مرکزی کند تقریبا تو ترکیب اضافیه و اون خلاقیت و شادابی رو از بازی تیم میگیره این چندتا بازی که نبوده واقعا از بازی آرسنال لذت بردم

هادی در 23/6/1392 | 13:57 گفت:

http://ostaniha.com/page/ostaniha-live-sport

هادی در 23/6/1392 | 13:57 گفت:

http://ostaniha.com/page/ostaniha-live-sport

Vishka در 23/6/1392 | 13:41 گفت:

دوستای گل بازی منچستر و بایرن امروز از شبکه ورزش پخش میشه

و تایپمش پر شده

ولی شبکه سه از شب 8:30فوتبالاش شروع میشه (اینتر _یووه و بازی بارسا) و ساعت پخش بازی آرسنال فوتبالی رو پوشش نمیده.

فعلا که خبری از پخش بازی نیست . باید دید اون ساعت شبکه 3 چه برنامه ای پخش میشه.

آیا حاضرن تو یه روز 3 تا فوتبال رو پوشش بدن یا نه!!!

siamak در 23/6/1392 | 13:08 گفت:

اااا شده بایرن هانوفر جای ما

siamak در 23/6/1392 | 12:57 گفت:

چاکر اقا حامد ومجید
اره داش علی ورزش میده
بنظرتون اوزیل فیکس میاد؟

majid در 23/6/1392 | 12:52 گفت:


قسمته نظرسنجیشو منظورمه

majid در 23/6/1392 | 12:52 گفت:


کوچیکتم حامد جان

اینم ببینین بذوقین

http://www.goal.com/en-gb/?ICID=HP

علی قاسمی در 23/6/1392 | 12:24 گفت:

اقا بازی رو شبکه ورزش پخش میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حاکم 26 در 23/6/1392 | 11:01 گفت:

مخلص داش مجید و داداش سیا تحلیل گران روز پستهای فنی ‎
منم با خرید مهاجم موافقم و در حالی که منم این فصل شدید به ژیرو ایمان دارم ولی ذخیرشو نداریم! ‎

حاکم 26 در 23/6/1392 | 10:58 گفت:

اول اینکه دمت لایک بابت پست فنیت. خدا کنه کلا از اینجور پست ها زیاد ببینیم!
بریم سراغ تحلیل :
گرفتن نتیجه در نیم فصل دوم به خاطر ۲ چیز بود:
۱. کم کردن فاصله هافبک ها و مدافعان : بدین ترتیب در حملات و بخصوص ضد حملات با پاس های در عمق و بلند به جای پاس های Safe (ایمن) و کوتاه ، از سرعت ولکات و سانتی و مواقعی چمبو برای حملات زهر دار استفاده می کرد. اینجوری ترکیب تیم فرم دفاعی داشت و عامل شکست ناپذیری میلیمتری و کمی شانسی ۱۳ بازی آخرم همین بود!
۲. قراردادن بازیکن سریعتر به جای آرتتا با تجربه: اکثرن آرون و گاهی جکی در پست CDM استفاده میشد. اگه در بازی برگشت با منچستر دقت میکردید ، سرعت و تخریب بالای رمزی اکثر حملات فرگوسن رو خنثی کرد و رمزی اونجا بود که به پست و توانایی جدیدش پی برد!
اینجوریاس

majid در 23/6/1392 | 10:52 گفت:

موافقم ولی اینکه ونگر دوس داش سانگ بره اشتباهه چون سانگ واقعن تو اوجش بود تازه چند پستی ام بود هافبک دفاعی و هافبک وسط (یادمه دو سه تا بازی دیابی و سانگ جاشونو عوض میکردن ) و همینطور مدافع در کل با تغییر رویه ونگر موافق نیستم تیم ونگر هنوز طراوت خودشو داره ولی خوب این که از فرانسه وانگلیس رو آورده به آلمان واسپانیا کاملن صحیحه

majid در 23/6/1392 | 10:47 گفت:


خیلی منتظر بازی با من یو هستم...........خیلی
----------------------------------------------------------------

Me too

siamak در 23/6/1392 | 10:10 گفت:

درسته حرفت داش مجید حداقل باید ی مهاجهم متوسط واسه رو نمیکت میبود.اگه بنتنر بتونه اماده بشه بد نیس. اون حداقل بهتر از ساناگو هست.ی تجربه ای داره.اماده بشه واسه تعویضی بد نیست.ااوزیلم هست جلو فقط لازمه یکم دقت داشته باشه
این فصل واقعا منتظر جامم.اون لیگ.البته وقتی میتونیم بگیم مدعی هستیم که چندتا بازی مهم مث چلسی من یو من سیتی کرده باشیم و ببینیم چطوریم جلو اونا ولی خدایی تیممون عالیه.
خیلی منتظر بازی با من یو هستم...........خیلی

majid در 23/6/1392 | 09:48 گفت:


جیرو=ژیرو

majid در 23/6/1392 | 09:48 گفت:


ا اومدن اوزیل ژیرود میتونه اقای گل بشه و خود اوزیل هم میتونه مهاجمم باشه.من مطمئنم جیرود این فصل عالی کار میکنه و میتونه اقای گل بشه.

---------------------------------------------------------------------------------------------

با حرفات کاملا موافقم سیامک جان همشم درسته... اما فکرشو بکن جیرو خدای نکرده مصدوم شه... یا اصن یه بازی تو لیگ یا مخصوصا اروپا محروم شه... اونجاست که هیشکیو نداریم جاش بزاریم. ولکاتم یکمی کند ذهنه واسه اون پست

siamak در 23/6/1392 | 09:33 گفت:

دمت گرم واسه پست خوبت
بچه ها ینی ژیرود رو قبول ندارین ب عنوان ی مهاجم خوب؟؟؟درسته تا الان چیزی زیادی نکرده ولی از اول فصل تا الان ک عالی بوده.با اومدن اوزیل ژیرود میتونه اقای گل بشه و خود اوزیل هم میتونه مهاجمم باشه.من مطمئنم جیرود این فصل عالی کار میکنه و میتونه اقای گل بشه.

majid در 23/6/1392 | 09:06 گفت:


متنیه که معلومه 100 درصدشو خودت نوشتی برایه همینم لایک داری افرین

امیر صفای نیکو در 23/6/1392 | 09:04 گفت:

سلام.ممنون از پستت...منم با مبین موافقم...البته مهاجم کلاس جهانی مهمتره....

Mobinho در 23/6/1392 | 08:47 گفت:

اگه ژانویه یک مهاجم کلاس جهانی و یک دفاع وسط تنومند و مطمئن بخریم و دروازه بان هم تا اون موقع همین طور خوب کار کنه احتمال زیاد امسال جام بیاریم. چه با فلسفه جدید چه با فلسفه قدیم

یاسر بحرینی در 23/6/1392 | 07:38 گفت:

ویلشر دیگه عقب بازی میکنه

koorosh در 23/6/1392 | 06:35 گفت:

merc az post khobet
daghighan ba harfat movafegham,
va be nazaram be tarkibi ke akhare fasl ghabl tonestim besazim ye matio felamini ezafe kardim ke to baziyaye bozorg mesle baziye hafte ghabl ba tottenham vazife ye hafbak janganda ro bazi kone