ملاقات حضوری با خدا - بخش اول

نویسنده: هوتن

وبلاگ من
نویسنده: هوتن
با برگکمپ فهمیدم فوتبال چیه، با آرسنال فهمیدم باشگاه یعنی چی...
کل بازدید: 17,651 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

ملاقات حضوری با خدا - بخش اول

قبل از این که شروع به خوندن پست کنید، لازم هست که یه نکته رو خدمت یک سری از دوستان که نظرشون بسیار محترم هست عرض کنم. اون هم این که «خدا» در اینجا یک استعاره هست، پس لطفا قبل از اظهار نظر در این مورد، کمی به ادبی بودن پست و قرار گرفتن در اون لحظات فکر کنید. مشخصا مانند پست اولم به کسانی که با این موضوع مشکل دارن بی احترامی نمیکنم چون هدفم از انتشار پست ها درگیری با کسی نیست :).خدا رو 14 سال پيش بود که ديدم. تنهايي توي يکي از اتاق هاي کنفرانس هتل نشسته بوديم و از کارهاش برام مي گفت. با اين که خيلي ها اونو خدا ميدونن، در مورد دستاورد ها و مقام هاش خيلي فروتنانه برخورد مي کنه. به آرامي انگشتاي بلند و کشيده ي خودشو توي هم فرو ميبره و رو روي ميزي که بينمون هست قرار ميده و در مورد معجزه ي مارسي که توضيحات سحر و جادوش در مورد اون کمتر صحبت شده شرح ميده
" توي اخرين لحظه قبل از اين که توپ به پاهام برسه، تصميم گرفتم توپ رو به سمت چارچوب بزنم، بعد از اون فقط شوت کردم."
اما اون اتفاق و ضربه زدن به توپ نبود. بعد از کنترل فوق العاده ي توپ، به راحتي مدافع دستپاچه ي آرژانتيني يعني روبرتو آيالا رو پشت سر گذاشت و با يه ضربه ي بيرون پا و با کاتي استثنائي توپ رو به کنج مخالف دروازه فرستاد. فقط سه حرکت فوق العاده زيبا و جسورانه، لمس توپ به بهترين شکل ممکن در مرحله ي يک چهارم نهايي جام جهاني در مقابل آرژانتين.
اگر خدا مثل هميشه در مورد اون لحظه هم متواضعانه برخورد ميکنه، اما گزارشگر هلندي راديو، جک ون گلدر لحظاتي حيرآور و ناباورانه را براي شنوندگانش به ارمغان آورد. مانند کسي که از لبه ي پرتگاه در حال افتادن هست نفس نفس زنان، ون گلدر بارها و بارها اسم خدا رو به زبان آورد همراه با بغضي غير قابل کنترل گزارش کرد: «دنيس برگکمپ، دنيس برگکمپ، دنيس برگکمپ، دنيس برگکمپ، دنيس برگکمپ، آآآآآآآآآآآآآآآآآآييييييييييييييچچچچچچچچ.»
گل هايي شبيه به اين بود که باعث شد تا طرفداران آرسنال دنيس رو «خدا» خطاب کنند. با گل او و برد 2-1 برابر آرژانتين، آغاز راه فوتبال مرد آرام هلندي (يکي از القاب دنيس) در انگليس و دابل کردن همراه با آرسنال در فصل 97-98 بود.
بانک شمالي لندن فوتباليست هاي بي نظيري در بيست سال قبل مانند ليام بردي، ولاديمير پتروويچ، چارلي نيکولاس، ديويد روکاستل و يان رايت رو در خود داشت، اما هيچ وقت هاله ي ماورالطبيعه از مردهلندي را به خود نديده بود. با توجه به حرف هاي رايت، همبازي هاي برگکمپ در طول اين دو فصل با اين لحن حضور او را گرامي داشتند: «دنيس، اي مسيح موعود، ما رو رهبري کن».
برگکمپ که آدمي مذهبي هست با اين مقايسه دستپاچه شد. بهش يادآور شدم که در سال 91 يک روزنامه نگار هلندي، اين گونه مينوشت: مثل خدا، خداي مسيحا، پاهاشو کنترل مي کنه. ابروهاي برگکمپ از تعجب باز مي شه و ميگه: معمولاً اينجور که ميگن نمي تونم چيزها رو درست کنم. اما بعضي وقت ها همه چي خيلي راحت پيش ميره و اگه بيشتر از فرم معمول هست رو نمي دونم. گاهي وقتا نميدونين چرا توي اون موقعيت از زمين هستين، چرا گل ميزنين يا چرا از اول اونجا هستين. بعدش، فکر ميکنين، آره، شايد چيز ديگه هم هست، متوجه ميشي؟
دنيس مسيح موعود نيست، يه مرد خيلي عاديه. تو ساعتايي که باهاش بودم اين موضوع واسم خيلي واضح شد، جدا از استعداد خدادادي خيره کننده اون در کنترل توپ، اين رفتار فروتنانه اونه که اون رو فوق العاده خاص ميکنه.
آخراي سال 99 بود که به من گفته شد تا واسه مجله ي Total Sports در مورد برگکمپ بنويسم. مرد شماره 10 آرسنال هيچ وقت اهل مصاحبه کردن نبود و اگه اصرار اسپانسر کفش هاش (ريبوک) نبود اين يک ساعت رو براي مصاحبه باهاش نداشتم.
تو Sopwell House، واقع در هتل St Albans جايي که آرسنال در حال تمرين بود، من به اتاق کنفرانس جايي که عکاسان ورزشي براي عکس گرفتن از بازيکنان حضور داشتن رفتم. بلاخره، در باز شد و مسئول مطبوعات شرکت ريباکف خندان و با واضح بودن مشغله زياد وارد شد و سلام کرد، پشت او، يک مرد قد بلند و بور به آرامي وارد شد. دستهاش تو جيبهاش بود و قبل از معرفي خودش با سکوت کل اتاق کنفرانس را نگاه کرد.
دست دادن برگکمپ خيلي مانند خوش آمد گويي هاي مردانه و با لبخند نيست ولي توي حرکاتش اثري از تکبر ديگر فوتباليست ها ليگ برتري که انگار قهرمان المپيک هستند نميشه ديد. اين کار رو بدون ژست هاي اريک کانتونا و يا غرور رود گوليت انجام داد. بيشتر شبيه به نوجواني است که بي ميل به دنبال مادرش درون مغازه ها يا مراکز خريد راه مي رود و به ويترين ها نگاه مي کند. اينجا بود که به وضوح متوجه شدم چرا خيلي از اعضاي کادر مربيگري آژاکس قبل از اينکه يوهان کرايف  او را در سن 17 سالگي به ترکيب اصلي وارد کند و در مورد او بگويد : «او بيش از اندازه دلپزير هست» بيش از حد براي يک فوتباليست حرفه اي شدن خجالتي مي دانستند.
گرمکن ريباکش رو ميپوشه و به سمت آينه ميره و خودشو نگاه ميکنه.
-    «خيلي مضحک شدم»
-    «اتفاقا خيلي خوب شدي»
دروغي واضح از عکاس. به سمت ژاکت قرمزي که در قسمت سينه به رنگ آبي دريايي هست نگاه ميکنه و ميگه «نه» لبخند زنان ادامه ميده «شبيه يه پستچي ميشم». با اين حال، ژاکت ليزري رو مي پوشه در مقابل چراغ هاي عکاسي قرار مي گيره. صبورانه و بي سرو صدا هرکاري که عکاس ميگه انجام ميده.
وقتي کار عکاس ها تمام شد، در حالي که تنها يه سوال ذهن منو در بر گرفته به آرومي ميشينه. اون چجوري اين کار رو ميکنه؟ مردي که اون گل حساس رو به آرژانتين زده و با اومدنش تيم آرسنال رو تکامل بخشيده. مردي که يان رايت رو احيا کرد، آنلکا رو به بازيکني 23.5 ميليون پوندي تبديل کرد وبا پاسهاش هانري رو تبديل به بهترين گلزن تاريخ باشگاه تديل کرد. برگکمپ کارايي کرده که کمتر مردي ميتونه انجام بده و از اون مهمتر، چيزهايي ديده که فرد ديگه نتوسته ببينه.
مرد هلندي به ميز خيره ميشه و اين ايده رو براي چند ثانيه در ذهن خود مرور مي کنه.
«آره، نميدونم» به آرامي اين رو زمزمه کرد و توجه من رو به چشمان آبي خودش جلب کرد که سخت ميشه چيزي ازشون خوند. « من هميشه موقيعت هاي خيلي خيلي زيادي رو ميبينم، هميشه براي مدافعين خيلي سخته تره. اونا هميشه بايد براي خودشون تصميم بگيرن و پيش خودشون ممکنه بگن: خوب، من ميدونم ميخواد اونجا پاس بده، اما اگه برم اونجا اينورم باز ميشه. براي يک پاسور خيلي راحت تره. اون ميتونه در آخرين لحظه تصميم بگيره، حتي اگه مدافع به سمتي بره و اون غير منتظره به همون سمت پاس بده.»

ادامه دارد...

ترجمه ای آزاد از Vampir3

اگه زحمت کشیدین و این پست رو خوندین ازتون خیلی تشکر می کنم
همیشه سعی می کنم به خواننده های عزیز چیزی هدیه بدم، اینم یه هدیه دیگه واسه PESبازها آماده کردم که میتونن از مدیافایر اون رو دریافت کنن.

Arsenal New Kit - by Vampir3


دریافت از Mediafire

تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

هوتن در 4/6/1392 | 09:12 گفت:

توپچی جنوب:
واقعا هم همینطوره
قربونت، خیلی خیلی ممنون که خوندیش و نظر دادی. ایشالله به زودی ادامه‌اش رو هم منتشر میکنم

توپچی جنوب در 4/6/1392 | 05:34 گفت:

واقعا لقب خدا برازنده اين مرد يخي بود
مرسي داري پسر خيلي زيبا بود من يكي بيصبرانه منتظر قسمت هاي بعديش هستم.
دنيس الگو و اسطوره من در فوتبال هميشه بهترين تصميم ها رو تو كوتاه ترين لحظات ميگرفت
اگر جك ويلشر خوب تمرين كنه شايد روزي بشه كه بهش گفت دنيس ٢ شايد.....

T.Vermaelen در 3/6/1392 | 22:45 گفت:

کارديف 3 - 2 منچسترسيتي

Manchester City transfer expenditures: over $140 But millionCardiff City wage bill last year: $28 million............

T.Vermaelen در 3/6/1392 | 22:45 گفت:

کارديف 3 - 2 منچسترسيتي

Manchester City transfer expenditures: over $140 But millionCardiff City wage bill last year: $28 million............

هوتن در 3/6/1392 | 21:27 گفت:

masoud :
خواهش میکنم مسعود جان
بیشتر از گلاش باید پاسای خارق العادشو میدیدی، البته گل هاشم فوق العاده بود، مخصوصا گلی که به نیوکاسل زد، اگه گلش رو بقیه هم ببینن متوجه میشن که یه سر و گردن بالاتر از کلاس بازیکنای آرسنال بازی میکرد
______________________________________________
koorosh:
نظر لطفته کوروش جان، دقیقا یکی از عمده دلایل خودم هم توی طرفداری آرسنال دنیس بود. اون موقع هم مثل حالا نت نبود و منم بدون اینکه بدونم بهش میگفتم خدا

koorosh در 3/6/1392 | 21:06 گفت:

مرسی واقعا قشنگ بود .مخصوصا واسه منی که به خاطر برگکمپ طرفدار هلند و آرسنال شدم. اسم جالب بود چون بدون این که از وجود همچین لقبی با خبر باشم همشیش بهش میگفتم خدا( البته خدا تو فوتبال)هیه

masoud mahmudpur در 3/6/1392 | 18:15 گفت:

مرسسی
برگکمپ واقغا توپ بود.من گلاشو دیدم که همشون عالی بوده

هوتن در 3/6/1392 | 15:56 گفت:

علیرضا:
قربونت علیرضا جان، مرسی بابت نظرت
______________________________________________

simone:
ممنون بابت وقتی که واسه خوندن گذاشتی و نظر دادی.
آره واقعا، اگه یکی مثل دنیس داشتیم تو ترکیب خیالمون خیلی از حالا راحت تر بود

simone در 3/6/1392 | 15:15 گفت:

به به عجب پست خوبی بود مرسی
دنیس کاش بودی به داد تیم میرسیدی

امین در 3/6/1392 | 14:50 گفت:

ژسنی
گیبس کوشیلنی مرتساکر سانیا


کابایه


ویلشر کازورلادیماریا والکات


ژیرو

علیرضا در 3/6/1392 | 14:34 گفت:

عالی بود مرسی از زحمتت داداش

هوتن در 3/6/1392 | 14:22 گفت:

sepehr najafian:
هیچ وقت نمیشه این دو تا رو با هم مقایسه کرد، هیچ وقت. اما اگه دقت کنی این حرفا رو یه سری بازیکن 15-16 ساله در مورد برگکمپ نزدن، اسطوره های فوتبال گفتن، اصطوره ای مثل یان رایت، کرایف و ...
______________________________________________
مهدی 111:
خیلی ممنون مهدی جان، نظر لطفته
______________________________________________
حاکم 26:
ممنون دوست عزیز

هوتن در 3/6/1392 | 14:18 گفت:

حمید pires:
خواهش میکنم، دقیقا بدرسته بد شانسی ما بود. آرسنال دقیقا از بعد از برگکمپ هر سال توی اون پست دنبال جانشین واسش گشت و هیچ وقت نتونست کسی مثل اون رو پیدا کنه.
_________________________________________________
shahrdaad:
حتماً، ولی گفتم که، هنوز تموم نشده و ادامه داره، کامل که شد همرا با پست آخر اعلام میکنم.
_________________________________________________
ناصر میرغلامی:
من که هر دو رو بازی میکنم، ولی جدیدا PES رو ترجیه میدم

حاکم 26 در 3/6/1392 | 13:26 گفت:

very nice

مهدی 111 در 3/6/1392 | 13:20 گفت:

پستت فوق العاده بود.لایکککککککککک

مهدی 111 در 3/6/1392 | 13:20 گفت:

پستت فوق العاده بود.لایکککککککککک

مهدی 111 در 3/6/1392 | 13:20 گفت:

sepehr najafian:
ديگه از آنري بهتر نبود که بهش بگن خدا
--------------------------------------------------------------------
اتفاقا خیلی از آنری کاملتر بود.هم لحاظ فنی و هم اخلاقی.واقعا یه اسطوره بود.

محسن عاشوری در 3/6/1392 | 13:19 گفت:

من برگکمپ رو خیلی قبولش دارم ..

چندتا از کلیپ هاشو دیدم .. اسطوره هست وبس ..
یعنی اگه گلها و پاس هاش رو ببینید منفجر میشید ..
ضربات فنی و بغل پا و ضربات چیپش فوق العاده عالی بود ..

نمیدونم چجور توی دوره خودش یه بار بهترین بازیکن جهان نشد ،، حیف ..

sepehr najafian در 3/6/1392 | 11:24 گفت:

ديگه از آنري بهتر نبود که بهش بگن خدا

amir در 3/6/1392 | 11:16 گفت:

viva fifa13

ناصر در 3/6/1392 | 09:36 گفت:

very nice,tnx

? در 3/6/1392 | 09:36 گفت:

درود.
میشه منبع رو ذکر کنی؟؟

امیر صفای نیکو در 3/6/1392 | 08:39 گفت:

Santi Cazorla vs Fulham:

59/63 passes,
94% pass accuracy,
1 assist,
6 key passes.

حمید pires در 3/6/1392 | 04:06 گفت:

مرسی داداش گلم . بدشانسی برگکمپ که نه بد شانسی ما بود که این فوق ستاره تو دوره ای خداحافظی کرد که بازیکنای کلاس اول دنیا تو آرسنال بودن وگرنه اگه الان بود تا 40 سالگی جواب میداد.