تاکتیک مورینیو و ضد تاکتیکی که...

نویسنده: آرین

وبلاگ من
نویسنده: آرین
12 سال هست که طرفدار ارسنال و استقلال و دورتموند هستم.از عنچستر یونایتد و السیتی و چلسی بایرن متنفرم.
کل بازدید: 55,026 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

تاکتیک مورینیو و ضد تاکتیکی که...

تاکتیک مورینیو و ضد تاکتیکی که...سلام دوستان.قبل بازي ديشب با خيليا کري خوندم! اکثرا طرفدار چلسي بودن. هيچي ديگه.يه جوري شد که امروز مثلا همديگرو ديديم بگيم هوا چقدر خوبه يا گوجه فرنگی چقدر گرونه يا ...!! قبل از هرچيزي بگم نظر شخصيمه و ادعايي هم ندارم که فوتیال ميدونم يا نمیدونم يا... اینارو بعنوان یه هوادار که 12 13 ساله فوتبال میبینه نوشتم.بازي که خوب نبود و به نظرم دليلش بيشتر تاکتيک مورينيو بود و البته ضد تاکتيکي که ميتونست ونگر بزنه و نزد و شايد ابزارشو هم نداشت. مورينيو دقيقا جوري با ما بازي کرد که زماني که تو رئال بود تو الکلاسيکو دقيقا همين شيوه رو جلو بارسلونا پياده ميکرد.تاکتیک مورینیو دفاع همه جانبه تو زمين خودت و ضد حمله از جناحين با بازيکناي سرعتي که اون موقع رونالدو و دي ماريا بودن و ديشب ازارد و ویلیان.حتی دیدین که تا شزنی میخواست بازی رو شروع کنه تورس میرفت وسط زمین وامیستاد!اما برسیم به تیم خودمون.
وقتی بازیو از دروازه شروع میکردیم و توپ میرسید به دفاع و بعدش  ارتتا که همینجا بود که بازی گیر میکرد چون کاملا فضا های وسط زمین بسته بود.ارون رمزی و اوزیل کاملا از جریان بازی خارج شده بودن.اما اینجا چاره کار چیه؟؟ چاره دقیقا همون کاریه که بارسلونا میکرد و نتیجه میگرفت.یعنی بازی تو عرض تا باز شدن فضا تو عمق و یه پاس قطری خوشگل توی عمق برا یه مهاجم سرعتی و تمام.اما برسیم به اینکه ما چیکار کردیم.
سمت راست ولکات چندان اماده نبود و البته کاملا هم بسته بودنش و سمت چپ هم کلا وینگر نداشتیم!مهاجم هدفمون هم که همه میدونن برای فرار توی عمق اصلا مناسب نیست.پس حدودا ما یه مهاجم داشتیم ولکات که اونو هم کاملا بسته بودن.همین شد که نیمه اول 7 تا موقعیت اونا داشتن و ما هیچی.
اما ضد تاکتیکی که به نظر من ونگر میتونست بزنه... اول عقب کشیدن اوزیل و رمزی به طور چرخشی برای گرفتن توپ از ارتتا و ریختن تو عمق و دوم تعویض دقیقه ی 70 پودولسکی جای ژیرو و سانتی جای روسیچکی بود.این دو تعویض سرعت رو در وسط و چپ تقویت میکرد که متاسفانه هیچ تعویضی انجام نشد و هیچ ضد تاکتیکی زده نشد.
در مجموع من این 2 امتیاز از دست رفته (با تشکر از داش حسن ویلشر) رو به نبود مهاجم و وینگر سرعتی میدونم.ژیرو مهاجم بدی نیست اما تو بعضی بازی ها از جمله این بازی جواب نمیده.با این وجود هنوز هم مدعی هستیم و ایشالا پنجشنبه دوباره به جایگاه اصلیمون برمیگردیم.
 
این بود...
تاکتیک مورینیو و ضد تاکتیکی که زده نشد!


به امید پیروزی های بزرگ اینده....


ممنون از نگاهتون...تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

آرین در 6/10/1392 | 11:38 گفت:

نقل قول : استاد آرین بازی مساوی شد. ارسنال نباخت.........................{من این باختو به نبود مهاجم و وینگر سرعتی میدونم}دقت کن برادر

پاسخ شما : ههه دمت گرم.سریع نوشته بودم اشتباه شد!!! درستش کردم

حسن ویلشر در 5/10/1392 | 17:27 گفت:

استاد آرین بازی مساوی شد. ارسنال نباخت.........................{من این باختو به نبود مهاجم و وینگر سرعتی میدونم}دقت کن برادر

حسن ویلشر در 5/10/1392 | 04:01 گفت:

4تا دفاع +یه فنیشر6دانگ............حوصله بحث تکراری ندارم

کمیل در 4/10/1392 | 22:02 گفت:

فقط همینو میگم و بس، ژیرود داره تیمو نابود میکنه، این توپ ها رو به هر کی بدی گل میزنه ئاقعا بی عرضه ترین مهاجمی که دیدم همین ژیروده، یه تنه تیمو به فنا داده، تو هر بازی 2 3 تا موقعیت خراب میکنه، سوارز یه تنه داره لیورپول رو قهرمان میکنه ژیرود داره یه تنه تیمو نابود میکنه، ونگر جون مادرت یه مهاجم بگیر، به خدا به چیچاریتو هم راضیم، هر کی باشه جز ژیرود احمق که دیگه رو اعصاب همه داره رژه میره

ناصر در 4/10/1392 | 18:19 گفت:

نقل قول : من مجددا عرض میکنم که با وجود اینکه ونگر رو هنوزم هم میپرستمش ولی ما تو بازی با تیمای بزرگ فقط به ترس رئیس می بازیم !!!

تو بازی با منچستر درحالیکه منچستر مث سگ از ما ترسیده بود و جو رسانه ای تمام انگلستان جوری بود که همه

میگفتن که آرسنال به راحتی منچسترو میزنه ولی ... ولی ... ولی ...

ولی اون شب ترس رئیس و بازی با 2 هافبک دفاعی (فلامینی + آرتتا) باعث شد که نه تنها بازی رو نبریم که از دقیقه 1 تا 90

زیر توپ باشیم و به منچستر تو فلاکت بار ترین دورانشم ببازیم !!!

دوشنبه شبم تو بازی با چلسی همین آش و همین کاسه بود ... (رمزی + آرتتا) هافبک دفاعی های ما بودن .

من موندم آخه ما اگه تو ورزشگاه خودمون با ترکیب تهاجمی بازی نکنیم پس کی و کجا باید این کارو بکنیم ؟؟؟؟

تا وقتی که رئیس اون جسارت و اون شهامت بازی با ترکیب تهاجمی رو نداشته باشه ما با هر تیم قدرتمندی که بازی کنیم

اوضامون همینیه که هست !!! حالا اون تیم میخواد منچستر باشه یا چلسی یا بایرن یا هر تیم دیگه ای ...


پاسخ شما : بله متاسفانه هنوز اون ترس ذهني هم در رئيس و هم در بعضي از بازيكنان وجود داره.
بايد اين تابوي 8 ساله يه جايي شكسته بشه!

siamak در 4/10/1392 | 14:09 گفت:

بنظرم مقابلل تیم های بززرگ باید دفاع کنیم و ضد حمله چ تو امارت چ جایی دیگه
ما جلوی دورتموند اینو نشون دادیم ک میشه
مخصوصا جلو بایرن
یه دفاع منظم با ضد حمله پولدی و ولکات حتما جواب میده
1امتیاز هم خوب بود و شانس اوردیم توپ لمپارد گل نشد
یه مهاجم درجه 1نیازه تو زانویه

آرین در 4/10/1392 | 13:50 گفت:

نقل قول : داداش یعنی ونگر عقلش به این ضد تاکتیک پیشنهادی شما نمیرسه.
حتما امکانش نبوده دیگه.


پاسخ شما : مسلما ونگر عقلش میرسیده و میدونسته .ولی از ترس شکست دوباره ترجیح داد ریسک نکنه.حتی مصاحبه بعد بازی گفت وقتی نمیتوانی ببری اقلا نباز! یعنی بیشتر تاکیدش به نباختن بود تا بردن.در صورتی که بازی تو خونه ما بود و باید چلسی رو میبردیم

حسین ملازینل در 4/10/1392 | 13:47 گفت:

نقل قول : نقل قول : به نظر من ونگر با ریسک نکردن و مدارا کردن با سبک دفاعی مورینیو چندان کار اشتباهی هم انجام نداد...
برنامه ی اصلی اونا و در واقع دامی که مورینیو واسه ما پهن کرده بود بستن فضاها تا جایی که آرسنال توپو لو بده و بعد از اون ضد حمله سریع و پر تعداد بود...
حالا اگه ما دست به ریسک میزدیم و عناصر هجومیمون مثل پودولسکی،بنتنر و کازورلا رو به بازی میفرستادیم در واقع خودمونو توی دامی که مورینیو و بازیکناش پهن کرده بودن انداخته بودیم و به احتمال زیاد در دقایق پایانی روی 1 ضد حمله غافلگیر کننده شکستی دیگه رو مقابل این آقا متحمل میشدیم...
در واقع به نظر من ونگر یک امتیاز نقد رو به سه امتیازی که ریسکش هم خیلی بالا بود ترجیه داد...
با این یک امتیاز ما تا پایان نیم فصل دوباره میتونیم با اقتدار صدر جدول رو در دست داشته باشیم...
در صورتی که اگه بازنده میشدیم اونوقت باید دنبال چلسی ای میدویدیم که تا نیم فصل باید با لیورپول تو خوونه خودش(که احتمال برنده شدنش خیلی بالاست،به خاطر باز بازی کردن لیورپول)و سوانزی بازم تو خونه خودش بازی کنه...


پاسخ شما : حرفات درسته.ولی به نظرم تعویض یه مهاجم با یه مهاجم تازه نفس شاید زیاد هم ریسک نباشه.بله اگه یه مهاجم اضافه میکردیم و یه هافبک یا مدافع بیرون میکشیدیم خیلی ریسک بود.پودولسکی جای ژیرو,پولدی بعد از 2 ماه بازی نکردن کلی با انگیزه هم بود.جدا از اون به نظرم سرعتش هم دقایق پایانی خیلی کمک میکرد.همچنین سانتی به جای روسیچکی.


پاسخ شما : به هر حال این یک امتیاز با توجه به بازی تیمهای لیورپول،سیتی و چلسی با هم در دو هفته آینده خیلی به دردمون خواهد خورد...

Enrique در 4/10/1392 | 13:11 گفت:

من مجددا عرض میکنم که با وجود اینکه ونگر رو هنوزم هم میپرستمش ولی ما تو بازی با تیمای بزرگ فقط به ترس رئیس می بازیم !!!

تو بازی با منچستر درحالیکه منچستر مث سگ از ما ترسیده بود و جو رسانه ای تمام انگلستان جوری بود که همه

میگفتن که آرسنال به راحتی منچسترو میزنه ولی ... ولی ... ولی ...

ولی اون شب ترس رئیس و بازی با 2 هافبک دفاعی (فلامینی + آرتتا) باعث شد که نه تنها بازی رو نبریم که از دقیقه 1 تا 90

زیر توپ باشیم و به منچستر تو فلاکت بار ترین دورانشم ببازیم !!!

دوشنبه شبم تو بازی با چلسی همین آش و همین کاسه بود ... (رمزی + آرتتا) هافبک دفاعی های ما بودن .

من موندم آخه ما اگه تو ورزشگاه خودمون با ترکیب تهاجمی بازی نکنیم پس کی و کجا باید این کارو بکنیم ؟؟؟؟

تا وقتی که رئیس اون جسارت و اون شهامت بازی با ترکیب تهاجمی رو نداشته باشه ما با هر تیم قدرتمندی که بازی کنیم

اوضامون همینیه که هست !!! حالا اون تیم میخواد منچستر باشه یا چلسی یا بایرن یا هر تیم دیگه ای ...

sadegh در 4/10/1392 | 08:26 گفت:

داداش یعنی ونگر عقلش به این ضد تاکتیک پیشنهادی شما نمیرسه.
حتما امکانش نبوده دیگه.

آرین در 3/10/1392 | 23:56 گفت:

نقل قول : به نظر من ونگر با ریسک نکردن و مدارا کردن با سبک دفاعی مورینیو چندان کار اشتباهی هم انجام نداد...
برنامه ی اصلی اونا و در واقع دامی که مورینیو واسه ما پهن کرده بود بستن فضاها تا جایی که آرسنال توپو لو بده و بعد از اون ضد حمله سریع و پر تعداد بود...
حالا اگه ما دست به ریسک میزدیم و عناصر هجومیمون مثل پودولسکی،بنتنر و کازورلا رو به بازی میفرستادیم در واقع خودمونو توی دامی که مورینیو و بازیکناش پهن کرده بودن انداخته بودیم و به احتمال زیاد در دقایق پایانی روی 1 ضد حمله غافلگیر کننده شکستی دیگه رو مقابل این آقا متحمل میشدیم...
در واقع به نظر من ونگر یک امتیاز نقد رو به سه امتیازی که ریسکش هم خیلی بالا بود ترجیه داد...
با این یک امتیاز ما تا پایان نیم فصل دوباره میتونیم با اقتدار صدر جدول رو در دست داشته باشیم...
در صورتی که اگه بازنده میشدیم اونوقت باید دنبال چلسی ای میدویدیم که تا نیم فصل باید با لیورپول تو خوونه خودش(که احتمال برنده شدنش خیلی بالاست،به خاطر باز بازی کردن لیورپول)و سوانزی بازم تو خونه خودش بازی کنه...


پاسخ شما : حرفات درسته.ولی به نظرم تعویض یه مهاجم با یه مهاجم تازه نفس شاید زیاد هم ریسک نباشه.بله اگه یه مهاجم اضافه میکردیم و یه هافبک یا مدافع بیرون میکشیدیم خیلی ریسک بود.پودولسکی جای ژیرو,پولدی بعد از 2 ماه بازی نکردن کلی با انگیزه هم بود.جدا از اون به نظرم سرعتش هم دقایق پایانی خیلی کمک میکرد.همچنین سانتی به جای روسیچکی.

آرین در 3/10/1392 | 23:55 گفت:

نقل قول : انصافا ناداوري هم تو اين بازي و هم بازي منسيتي خيلي به چشم خورد.

پاسخ شما : آره این بازی یه پنالتی و یه اخراج برا ما نگرفت.بازی با سیتی هم که دیگه شاهکار بود!!

آرین در 3/10/1392 | 23:47 گفت:

نقل قول : عالي بود آرين جان.منم با شما كاملا موافقم
احساس ميكنم ونگر نميخواست دست به ريسك بزنه و بعدش جواب نگيره
به هر حال تساوي از شكست خيلي بهتره


پاسخ شما : قربونت دادا.

حسین ملازینل در 3/10/1392 | 23:27 گفت:

به نظر من ونگر با ریسک نکردن و مدارا کردن با سبک دفاعی مورینیو چندان کار اشتباهی هم انجام نداد...
برنامه ی اصلی اونا و در واقع دامی که مورینیو واسه ما پهن کرده بود بستن فضاها تا جایی که آرسنال توپو لو بده و بعد از اون ضد حمله سریع و پر تعداد بود...
حالا اگه ما دست به ریسک میزدیم و عناصر هجومیمون مثل پودولسکی،بنتنر و کازورلا رو به بازی میفرستادیم در واقع خودمونو توی دامی که مورینیو و بازیکناش پهن کرده بودن انداخته بودیم و به احتمال زیاد در دقایق پایانی روی 1 ضد حمله غافلگیر کننده شکستی دیگه رو مقابل این آقا متحمل میشدیم...
در واقع به نظر من ونگر یک امتیاز نقد رو به سه امتیازی که ریسکش هم خیلی بالا بود ترجیه داد...
با این یک امتیاز ما تا پایان نیم فصل دوباره میتونیم با اقتدار صدر جدول رو در دست داشته باشیم...
در صورتی که اگه بازنده میشدیم اونوقت باید دنبال چلسی ای میدویدیم که تا نیم فصل باید با لیورپول تو خوونه خودش(که احتمال برنده شدنش خیلی بالاست،به خاطر باز بازی کردن لیورپول)و سوانزی بازم تو خونه خودش بازی کنه...

ناصر در 3/10/1392 | 22:45 گفت:

انصافا ناداوري هم تو اين بازي و هم بازي منسيتي خيلي به چشم خورد.

ناصر در 3/10/1392 | 22:44 گفت:

عالي بود آرين جان.منم با شما كاملا موافقم
احساس ميكنم ونگر نميخواست دست به ريسك بزنه و بعدش جواب نگيره
به هر حال تساوي از شكست خيلي بهتره