تحلیل تیم : 1- کاریزمای از دست رفته

نویسنده: پیمان

وبلاگ من
نویسنده: پیمان
همیشه یه توپچی
کل بازدید: 27,362 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

تحلیل تیم : 1- کاریزمای از دست رفته

در فوتبال مدرن امروز شاید تنها عنصر غیر فوتبالی موجود هنوز هم کاریمزا باشد !
این مقاله ربط مستقیمی به باخت در مقابل دورتموند ندارد و مشکلی است که در 8 سال گذشته مداوم با تیم بوده است ! " از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

فَرَهْمَندی یا کاریزما (به یونانی: χάρισμα یا «خاریسما») در لغت به معنی جذابیت غیرعادی و دارا بودن صفت‌های ویژه و ممتاز و منحصربه‌فردی است که مورد پسند و ستایش تعداد زیادی از دیگر انسان‌هاست. جاذبه‌ای انفرادی (فردی) که اثری اجتماعی (جمعی) دارد.  "


ورزشگاه :
بر می گردیم به 10 سال قبل روز های بزرگ هایبوری کوچک ، جایی که شاید به اندازه ورزشگاه بزرگ امروز گنجایش و درآمد زایی نداشت اما عنصری داشت که شاید خیلی ها امروز نبودش رو حس میکنن . هایبوری با آن تصویر های نزدیک از بازیکنان ( به دلیلی نزدیک بودن دوربین به زمین ) هنوز در جای جای ذهن آرسنالیهای قدیمی مونده  . آرسنال در هایبوری به گونه ای بازی می کرد که حریفان با اندیشه برد وارد نمیشدند ، چیزی که در ادبیات امروز جهنم ورزشگاهای خانگی عنوان میشه مدت هاست که در اشبرتون (امارات ) دیده نمیشه
بزارید فلاش بکی به 2003-2004 بزنیم جایی که ارسنال فصل بدون شکست را در هایبوری بزرگ رقم زد ، کاری که تا اکنون هیچ تیم دیگری نتوانسته تکرار کند . امارات از روز افتتاح تا به امروز هرگز نتوانسته جایگاه تیفوسی های شمال لندن باشد . دقیقا بر عکس ورزشگاه های آلیانز آرنا ، وینسنته کالدرون ، وست فالن ، ترک تلکام ، سن سیرو و ... . اهمیت جو حاکم بر ورشگاه تا حدی است که محرومیت از حضور تماشاچی از بزرگترین محرومیت ها در اروپا تلقی میشود !!!

مربی :
اگر به اخرین سال حضور فرگوسن در منچستر نگاه کنیم بدون شک ترکیبی را میبینیم که به جز حضور دو مهره شاخص در خط حمله اثری از ستاره های گران قیمت و بازیکنان درجه اول اروپا در آن دیده نمیشد . برای اثبات این حرف جایگاه هفتمی این تیم با همان ترکیب اما با حضور دیوید مویس آرام  و بی حاشیه ! مهم نبود چه کسی در تیم فرگوسن بازی میکند وقتی ترکیب را میچید و بازیکنان را به داخل زمین میفرستاد تیم همواره در سطح اول بازی می کرد ، تا جایی که به 10 دقیقه پایانی بازی های منچستر فرگی تایم گفته میشد . جایی که تعویض های طلایی و پرسینگ های فوق العاده عموما تیم را به گل میرساند . در فوتبال امروز اما مربی های زیادی از این قابلیت کاریزماتیک برخوردار نیستند . در آلمان شاید یورگن کلوپ بارز ترین نمونه باشد ، مربی که از دقیقه 1 تا پایان بازی و حتی بعد از ان لحظه ای آرام ندارد ، در اسپانیا دیگو سیموئنه میتواند تیمش را در کناره ی زمین متحول کند ، در بیشتر زمان ها اتلتیکو انگار با 12 یار بازی میکند ! در انگلیس اما بعد از رفتن فرگوسن و امدن مورینیو تنها مربی که کاریزمای قابل قبولی دارد خود مورینیو است. 
متاسفانه آرسن ونگر هرگز ( به جز چند بازی ) نتوانسته کاریزمای خود را در حین بازی به بازیکنان خودی و حریف منتقل کند . در حقیقت بازیکنان بعد از ورود به زمین کار خود را میکنند و فریاد یا نگاه ترسناکی دنبالشان نمیکند ! اگر توپی لو برود یا اشتباه کلیدی از بازیکنی سر بزند بلافاصله تعویض نمیشود . بازیکن در طول 90 دقیقه بازی میتواند بار ها و بارها توپ لو بدهد و حداقل تا دقیقه 60 به راحتی بازی کند !

بازیکن : 
به بازی زلاتان نگاه کنید ، یحی توره ، پاتریک ویرا ، تیری هانری ، تونی آدامز ، ویدال ،دروگبا ،  ریو فردیناند ! این ها بازیکنانی هستند که در بدترین دوره های بازی خود هم حس ترس رو به بازیکنای حریف منتقل میکنن . دلیلش هم کیفیت ثابت ، بازی قدرتی و غرور بالا در بازی و چهرشان است . تمام تیم حریف میدانند که این ها فقط برای برد پا به زمین میگذارند بنابراین همواره دو برابر از بازیکنان مستقیم خود انرژی میگیرند . به ترکیب تیم های حال حاضر اروپا که نگاه کنیم اکثر تیم های موفق یک یا دو یار با شرایط بالا دارند . در رئال راموس و پپه در بارسا بوسکتس ، در لیورپول جرارد ، چلسی با دیگو کاستا ، شواناشتایگر در مونیخ و بوفون در یوونتوس و ...
- مثالی خارج از فوتبال میزنیم . جایی که در " شوالیه تاریکی " "جوکر " که یک ابر قهرمان نیست و قابلیت خاصی هم ندارد به خاطر کاریزما و حس رهبری فوق العاده و بازی های روانی فوق العاده "بتمن " که یک "سوپر هیرو " است را تا سر حد فروپاشی میبرد  -
نگاهی به ترکیب فعلی ارسنال بسیار نا امید کننده است . تیم فاقد یک رهبر و آوانگارد است . در هنگام فشار کسی بازیکنان را رهبری نمیکند . هر کسی صرفا یک بازیکن در یک پست است و روح کشندگی در تیم دیده نمیشود . هر چقدر ویلشر دوندگی و جنگندگی دارد در عوض روح سرپرستی تیم را ندارد . هر چقدر ارتتا تجربه دارد جنگندگی و تکنیک و قدرت ضربان دادن به بازی ندارد . ژسنی هرچقدر سیو های مناسب داشته باشد چهره ای جنگنده ندارد .
     -چهره ی روشتو رکبر در جام جهانی 2002 را بیاد بیارید . دروازه بانی کاملا متوسط اما با روحیه جنگنده که با ترکیه تا نیمه نهایی رفت .
 اهمیت روحیه جنگندگی به حدی است که کاسیاس با 15 سال حضور در ریال مادرید وارد افت روحی شدیدی شده به حدی که اکثر حاشیه های تیم پیرامون حضور این بازیکن تشکیل میشود . اما ایا واقعا به اندازه انتقادات افت کرده است !؟ قطعا نه
بعد از نسل طلایی ارسنال به ترتیب با رفتن ویرا ، اشلی کول ، هانری ، هلب ، فابرگاس و فن پرسی ارسنال از وجود بازیکنان جاه طلب خالی شد و نتیجه اش تیمی یکدست شده که در بعضی بازی ها فوق ستاره میشوند و در بعضی بازی ها ضعیف ترین ارسنال تاریخ
در سرتاسر زمین ارسنال تنها 11 مهره دارد که در پست خود بازی می کنند . حتی بعد از اشتباهات عجیب و غریب پر مرته ساکر در فینال حذفی یا مرحله گروهی قهرمانان بازیکنی به او نزدیک نشد . بازیکنان به یکدیگر کاری ندارند و فقط سعی دارند بازی کنند !

انگار یادشان رفته فوتبال جنگ مدرن است وگرنه چرا باید "توپچی" باشند !


"سعی میکنم تو 3 بخش بدون اینکه خیلی فنی باشه بحث تیم رو نقد کنم . امیدوارم بخش های دیگه رو هم دوست داشته باشید " 

تشکر شده توسط : behnam , امیرعلی , ناصر , arman ,

ثبت نظر شمانظرات پیشین

پیمان در 27/6/1393 | 13:48 گفت:

نقل قول : ولی از لیگ انگلیس خوزه مرینیو رو مثال زدی ک قبلا هم مربی گرون ترین تیم اروپا بود ولی چیزی نشد و الان هم یکی از گرون ترین ترکیب های لیگ انگلیس رو در اختیار داره ک فکر نکم همسطح ما باشن ، وگرنه اگه نمیبردی ک من آنجلوتی و پلگرینی رو مثال نمیزدم واست.
اگه بحثت مربی های با دانش هستند ک دادا و بیداد کردن رو هم همراه این دانش دارن ک فقط هنین سیمونه و کلوپ تو دنیا اینشکلی هستند.

درکل خواستم بهت بگم ک تو فوتبال امروز مربی گری زیاد ربطی به این کاریزما نداره ممکنه رو داوری تاثیر داشته باشه ولی تاثیر فنی چندانی نداره .
این کاریزما و شور هیجان بیشتر وظیفه تماشاگراست تا مربی تیم.


پاسخ شما : من هم سیمونه ، فرگوسن ، کلوپ و مورینیو رو مثال زدم
مورینیو جون حاشیه زیادی داره با رئال نتیجه نگرفت . با چلسیم اونقدرها ممکنه نتیجه عجیب نگیره اما همیشه تاپ میمونه . چیزی که ما فصل قبل توش افتضاح بودیم

توپچی جنوب در 27/6/1393 | 12:25 گفت:

ولی از لیگ انگلیس خوزه مرینیو رو مثال زدی ک قبلا هم مربی گرون ترین تیم اروپا بود ولی چیزی نشد و الان هم یکی از گرون ترین ترکیب های لیگ انگلیس رو در اختیار داره ک فکر نکم همسطح ما باشن ، وگرنه اگه نمیبردی ک من آنجلوتی و پلگرینی رو مثال نمیزدم واست.
اگه بحثت مربی های با دانش هستند ک دادا و بیداد کردن رو هم همراه این دانش دارن ک فقط هنین سیمونه و کلوپ تو دنیا اینشکلی هستند.

درکل خواستم بهت بگم ک تو فوتبال امروز مربی گری زیاد ربطی به این کاریزما نداره ممکنه رو داوری تاثیر داشته باشه ولی تاثیر فنی چندانی نداره .
این کاریزما و شور هیجان بیشتر وظیفه تماشاگراست تا مربی تیم.

پیمان در 27/6/1393 | 11:51 گفت:

نقل قول : حرفات در مورد ورزشگاه و جو ورزشگاه رو قبول دارم و تا خدودی نداشتن یه لیدر در حد تونی آدامز و کاپیتان پت ویرا هرچند جک ویلشر در آینده میتونه جا پای این دو بزاره ولی در مورد مربی این کاریزمایی ک میگی یه مقدار مشکل دارم باهاش...
این مربی هایی ک نام بردی همه مربی های خوب و با دانشی هستند و شاید این ویژگی کاریزماتیکی ک دارن کوچکترین بخش از مربیگریشون باشه.
خیلی از مربی ها رو میشناسم ک اصلا این ورجه ورجه کردن و داد و بیداد راه انداختن کنار زمین رو انجام نمیدادن و نمیدن ولی تیمشون تاکتیک ها و دستورات لازم رو تو زمین انجام میده و قهرمان هم میشه.
کارلو آنجلوتی تیمش رو قهرمان اروپا کرد بدون داشتن این کاریزما.
مانوءل پلگرینی تیمش رو قهرمان سختت ترین لیگ دنیا کرد بدون داشتن این کاریزما.
مارچلو لیپی رو نمیدونم یادت هست یا نه ولی در کمال آرامش روی نیمکت می نشست و بدون ورجه ورجه کردن تیمش قهرمان میشد چه ملی چه باشگاهی.
هر مربی یه شخصیت خاص خودش رو داره و یه جور تیمش رو هدایت میکنه و ونگر یکی از با شخصیت ترین مربی های دنیاست و مربی گری هیچ ربطی به این کاریزمایی ک گفتی نداره .
ک اگه داشت الان گنارو گتوزو بهترین مربی اروپا بود

پپه و بوتکس چی بود وسط اون بازیکنا اسمش رو اوردی


پاسخ شما : در مورد مربی هایی که اسم بردی خودت جواب حرفت رو دادی عزیزم
کارلتو با قوی ترین و گرون ترین ترکیب تاریخ فوتبال قهرمان شد و پلگرینی هم با گرون ترین ترکیب تاریخ جزیره ! بحث من مقایسه تیم های تقریبا هم سطح بود که کاریزمای مربی هاشون تاثیر داره
در مورد لیپی هم الان کجای فوتباله ؟ من همون اول هم گفتم فوتبال امروز دنیا وگرنه در دوره ی لیپی و ساکی و هیدینگ و ... فرق میکرد داستان
گنارو گتوزو و ... بهترینم ربی دنیا نیستن دلیلی هم نداره باشن . چون بار فنی ندارن . بازم میگم بحث من فقط داد و بیداد کردن نبوده بحث مربی های با دانشی هستن که جذبه بالا هم دارن

توپچی جنوب در 27/6/1393 | 04:37 گفت:

حرفات در مورد ورزشگاه و جو ورزشگاه رو قبول دارم و تا خدودی نداشتن یه لیدر در حد تونی آدامز و کاپیتان پت ویرا هرچند جک ویلشر در آینده میتونه جا پای این دو بزاره ولی در مورد مربی این کاریزمایی ک میگی یه مقدار مشکل دارم باهاش...
این مربی هایی ک نام بردی همه مربی های خوب و با دانشی هستند و شاید این ویژگی کاریزماتیکی ک دارن کوچکترین بخش از مربیگریشون باشه.
خیلی از مربی ها رو میشناسم ک اصلا این ورجه ورجه کردن و داد و بیداد راه انداختن کنار زمین رو انجام نمیدادن و نمیدن ولی تیمشون تاکتیک ها و دستورات لازم رو تو زمین انجام میده و قهرمان هم میشه.
کارلو آنجلوتی تیمش رو قهرمان اروپا کرد بدون داشتن این کاریزما.
مانوءل پلگرینی تیمش رو قهرمان سختت ترین لیگ دنیا کرد بدون داشتن این کاریزما.
مارچلو لیپی رو نمیدونم یادت هست یا نه ولی در کمال آرامش روی نیمکت می نشست و بدون ورجه ورجه کردن تیمش قهرمان میشد چه ملی چه باشگاهی.
هر مربی یه شخصیت خاص خودش رو داره و یه جور تیمش رو هدایت میکنه و ونگر یکی از با شخصیت ترین مربی های دنیاست و مربی گری هیچ ربطی به این کاریزمایی ک گفتی نداره .
ک اگه داشت الان گنارو گتوزو بهترین مربی اروپا بود

پپه و بوتکس چی بود وسط اون بازیکنا اسمش رو اوردی

ahmad behrozi در 26/6/1393 | 19:22 گفت:

دیگه از دانشجوی صنایع هم کمتر از این انتظار نمیرفت دمت گرم هم رشته ای.

آرین در 26/6/1393 | 17:26 گفت:

واقعا عالی بود..خیلی خیلی عالی بود..به همه پیشنهاد میکنم بخونین
کاملا هم موافقم...یکی از مشکل های اساسی تیم اینه که یه کاپیتان درست و حسابی نداریم...یکی که اون وسط سر بازیکنا فریاد بزنه .ونگر هم که از زمانی که من بازیای ارسنالو دیدم یادم نمیاد که اومده باشه رو خط به بازیکن تذکر داده باشه!

reza_amiri در 26/6/1393 | 13:51 گفت:

سلام داداش بهترین مقاله بود.ما چند تا جای خالی داریم که اینها رو یا‌اصلا نداریم یا خیلی ناچیزه
۱_تنبیه فردی و تیمی
۲_دیدن جزییات و نکته سنجی بازیکنها وکادر فنی
.
.
.
.
فقط ای کاش بعد از این همه سال که دارن خرج میکنن اقای ونگر بی برنامه و ناشیانه و بیهدف منابعه باشگاه رو از بین نبره با خرید بازیکنایی که حتی با فلسفه فوتباله خودش و فوتباله مدرن فاصله دارن،و کاش این خریدها رو کسی انجام میداد که امید و اینده باشگاه رو قرار بود بسازه

hamid saadi در 26/6/1393 | 13:31 گفت:

عالی.
متاسفانه ونگر چشماشو بسته و فقط به فکر بازیکنهای بی کیفیته تا پرورششون بده.اصلا به فکر تیم نیست که دیگه
حتی امثال علی فر هم به خودشون جرات میدن و تیمو مسخره میکنن.
توهینی بالاتر از این نیست.
امیدوارم هرچه زودتر ونگر از تیم بره.چون دوره و سبک مربی گریه ونگر به اتمام رسیده.

parsa در 26/6/1393 | 13:05 گفت:

مرررررسی.....داداش پستت بی نظیر بود
بازم مرررررررررسی......

محمد يزداني در 26/6/1393 | 13:04 گفت:

سلام خسته نباشید.مقاله خوبی بود و با بیشتر حرفاش موافقم.چند روز پیش تو پست یکی از کاربرا که بعد از یه سال اومده بود گفتم که دلیل خوب بازی کردن آرسنال مقابل السیتی بر میگرده به بازی کامینیتی شیلد که تونست تیم دومشونو سه بر صفر ببره و این برد بهشون اعتمادبنفس داده.در واقع دیشب اصلا هیچ نشانی از یه تیم تو بازی وجود نداشت.اوزیل یه فاجعه بود رمسی یه محو شده بیش نبود آرتتا سوهان روح با اون توپهای لو که تمامی نداشت و بلرین خب ایرادی بهش نمیشه گرفت تو این سطح مسابقات نمیشه ازش انتظار بازی بی نقص داشت که واقعا دیشت افتضاح بود.
امسال اصلا آرسنال در حد نصف پارسال هم بازی نمیکنه من یکی که تا الان پیشرفتی ندیدم با توجه به اینکه چندتا بازیکنم بهشون اضافه شده.این آرسنال دیگه برا تیمها ترسی ایجاد نمیکنه چون نه بازیکن ترسناکی داره نه مربی جسوری داره!
ما که صبرمون زیاده بلاخره روزهای خوب ما هم فرا میرسه ولی یه خواهشی از دوستا دارم لطف کنن کسایی که تو سایتهای طرفداری فعالیت میکنن انقدر با تیمهای دیگه کل کل نکنن چون واقعا در مقابلشون حرفی نداریم بزنیم.در واقع "بودیم بودیم تمام شده هستیم هستیم حساب است".