درس گرفتن از بازي هاي بزرگ

نویسنده: mahan

وبلاگ من
نویسنده: mahan
از اول اول تا اخر اخر ارسنال
کل بازدید: 1,264 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

درس گرفتن از بازي هاي بزرگ

با درود خدمت دوستان
من خيلي وقته اين سايت ميام و اما تا حالا بلاگ نذاشته بودم. گفتم بجا معرفي يكم سرتون رو درد بيارم(:دي)
همون طور كه همه مي دونيد ديشب رئال موفق شده بايرن رو تو زمين خودشون ٤-٠ ببره
خب شايد در نگاه اول اين بازي براي ما مهم نباشه اما بازي پر از نكاتي بود كه تو بازي هاي ما (ارسنال خودمون) زياد به چشم مي خوره.

اولين چيزي كه شايد براي همه قبل از شروع بازي جالي توجه بود اين بود كه تو ليست ١١ نفري بايرن هافبك دفاعي تخريبي جايي نداشت و مارتينز بيرون بود. شايد تا حدودي اين وظيفه رو دوش شوايني بود اما در اكثر مواقع اون رو تو زمين رئال مي ديديم.
چيزي كه دقيقا در ارسنال وجود داره هم همينه كه هافبك دفاعي تخصصي تو تيم نيست و ارتتا رو ميشه با شوايني متناظر گرفت . 
اين تاثير بيشتر تو بازي هاي بزرگ ديده ميشه همونطور كه بايرن و تا حدود خيلي زيادي ارسنال تو بازي با تيم هاي غير درجه ١ مي تونن به راحتي نتيجه دلخواه رو بگيرن اما مخصوصا ارسنال تو بازي هاي بزرگ نه. 

دومين موضوع استفاده بهينه از ضربات شروع مجدد كه به زيبايي اون رو ديشب رئال اجرا كرد. 
به نظر من اگه رئال ٢ گل اول كه هر دو از رو ضربات ازاد بودن به ثمر نمي رسوند به احتمال زياد نمي تونست گل هاي بعدي رو بزنه و كلا سرنوشت بازي عوض مي شد.
اين موضوع تو بازي هاي ارسنال خيلي به چشم مياد كه ما نمي تونيم در اكثر مواقع از اينگونه ضربات استفاده كنيم.
اين ضربات مي تونن گره باز كن بازي باشن و تا اونجايي كه من يادمه هر وقت ارسنال اينگونه گل زده بازي رو برده. براي نمونه مي تونم به بازي با نيوكاسل اشاره كنم (چه بازي رفت چه بازي برگشت) و همچنين براي بازي رفت با استوك كه هر دو گل ما از رو ضربات ايستگاهي بود اما بازي برگشت جلو دفاع مستحكم استوك كاري نكرديم.

سومين نكته از دست دادن توپ در ١/٣ دفاعي خودي و ١/٣ دفاعي حريف
مورد اول رو تو بازي ديشب به وفور از تيمي مثل بايرن ديديم كه به طور معمول خيلي كم ديده ميشه
همون طور كه ميدونيد يكي از بزرگترين مشكل هاي ارسنال هم همينه كه نمونه هاش خيلي خيلي زيادن مثل بازي با سيتي رفت(چلسي همي شكل ٢-٠ ليور رو برد)
به نظر من تيم در تيم ما هر دو دفاع مياني قدرت حمل توپ خيلي كمي دارن 
مخصوصا مرته ساكر كه براي نمونه ميتونم بازي با ناپلي رو ياد اوري كنم كه به نظرم حريف براي اين امر برنامه داشت و در بعضي موارد موفق هم شد.
مورد دوم هم رئال (گل سوم اينجوري بود) اجرا كرد. 

و مساله اي كه از همه مهمتره انتقال توپ از دفاع به حمله با ٣-٤ ضربه كه به زيبايي هرچه تمام رئال به نمايش گذاشت ولي اصلا در تيم ما ديده نميشه.اين موضوع رو در برابر تيم هايي مثل ليورپول (كه تو بازي ٥-١ بيشتر گل هامون اينجوري بود) چلسي (مثل ليورپول) كاملا لمس كرديم

به نظرم بازي ديشب بايرن خيلي به بازي هاي ما شبيه بود و همون مشكلي كه ما تو بازي هاي بزرگ داريم (١-هافبك تخريبي٢-ضربات شروع مجدد٣-از دست دادن توپ٤-تبديل فاز دفاع به حمله با كمترين ضربات)
رو ميشد در مجموع تو بازي بايرن ديد.

در اخر هم ذكر كنم كه من كوچيكتر از اونم كه بخوام بازي بزرگاني مثل ارسنال بايرن و رئال رو تحليل كنم بلكه صرفا اين ها چيز هايي بود كه من ديدم و فقط اون هارو سعي كردم ارتباط بدم.
اگه اشتباهي بود ببخشيد اميدوارم خوشتون اومده باشه
ماهان
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

محمد دوردی در 10/2/1393 | 17:05 گفت:

5 تا جام بود منظورم

محمد دوردی در 10/2/1393 | 17:01 گفت:

داداش عالی بود
مهمترین ضعف آرسنال وجود یکی مثل خاوی مارتینزه
اونو دیشب پپ گواردیولا بازی نداد
با اون بود که بایرن 50 تا جام گرفت فصل قبل
40 میلیون دادن پاش
حالا ما اگه بیاییم از آب گل آلود ماهی بگیریم و بخریمش!!
وای خدا! دیوونه میشم وقتی فکر میکنم بهش
در کل خوش اومدی تحلیلت عالی بود
هر چی توپچی جنوب میگه رو هم قبول دارم

توپچی جنوب در 10/2/1393 | 16:32 گفت:

مرسی داری ماهان جان ک بازی دو تیم دیگه رو نگاه میکنی ولی باز تو اون بازی هم ب فکر آرسنال و نحوه بازی کردنشی منم همین حالت رو دارم و بیشتر بازی های تیم های بیطرف رو ک نگاه میکنم و نتیجه اش فرقی واسم نمیکنه بازیکن های مورد نیاز خودمون و نقاط قوت و ضعف حودمون یا حریف های آینده مون رو بیشتر میبینم و مد نظر دارم مثلا دیشب بیشتر حواسم به دفاع کناری های دو تیم و کریم بنزما و هافبک دفاعی هاشون بود...
کارواخال الارغم سنش خیلی خوب و پخته و قلدر بازی میکنه،کریم هم دیشب چند تا توپ خوب لو داد ولی در کل تاثیر گذار و تحرک خوبی داشت اون جلو ....
در مورد نکاتی هم ک گفتی کاملا حرفات درسته مخصوصا شروع مجدد و کار های ایستگاهیی ک تو بازی های بزرگ و ک دفاع قویی هم دارن میتونه بهترین راه حل واسه باز کردن گره بازی ک دیشب 3 گل از 4 گل رءال از این طریق بدست اومد....
در مورد ضد حمله زدن و رسوندن توپ به دروازه حریف با 4 یا 5 پاس هم ک به جرءت میتونم بگم آرسنال سردمدار تیم های اروپاییه ولی باید ابزارش در دسترس باشن یعنی بازیکنان این کاره تو زمین باشن )اوزیل ،ولکات، رمزی، روسیچکی یا کازورلا...
بار ها دیدم ک آرسنال از این طریق گل زده چه فصل های قبل چه این فصل....
ولی 3 نکته قبلی ک گفتی ابزاری میخواد ک آرسنال نداره و وقتی هم نداشته باشی نمیتونی انجامش بدی...
خیلی وقته ک یه ضربه آزاد زن حرفه ای ک وقتی میره پشت ضربه ایستگاهیی احساس کنیم ک 80% توپ گل میشه رو نداریم تو تیم...
شاید اوزیل و سانتی و پولدی و جک توپ رو خوب سانتر کنن روی دروازه ولی بازیکنی که جاگیری مناسب در موقعیت مناسب انجام بده واسه زدن سر نداریم....
مرته ساکر ک اغلب میره تیر 1 واسه بلوک کردن احتمالی توپ های اول...
کوش و ژیرود هم زیاد جاگیری خوبی ندارن و شاید تو 8 ، 7 تا بازی یه گل بتونن بزنن از روی شروع مجدد...
در کل خواستم بگم این نکاتی ک گفتی ابزار خاص خودش رو میخواد ک رءال مادرید به صورت کامل داره ولی ما نداریم یا اگر هم داشته باشیم کامل نیست و

Alireza در 10/2/1393 | 16:15 گفت:

اقایون
کسی خبری از بنزما نداره؟

mahan در 10/2/1393 | 16:03 گفت:

مرسي سجاد جان
منظوره من يه دفاع پا به توپه كه قدرت حمل توپ داشته باشه

مرسي اقا حسين
به نظر من تا وقتي coleman , jung هستن اربلوا تو ليست جايي نداره
اربلوا منو ياد جنكينسون خودمون ميندازه

مرسي اقا ناصر
دقيقا همينطوره

و با تشكر از اقا ابوالفضل

abolfazl alayi fard در 10/2/1393 | 15:54 گفت:

بله تا حد زیادی قبول دارم.
توی شروع مجدد برای به گل رسیدن نیاز به بازیکنای سرزن هست ولی آرسنال به اندازه رئال بازیکن سرزن نداره، اما رئال تقریبا همه یه جورایی سرزن هستن

رئال در وسط زمینش مودریچ و آلونسو رو داره (مخصوصا آلونسو) که هم در پاس کوتاه و پاس بلند جز کم اشتباه ترین ها هستن برا همین بعد از رسیدن توپ به این دوتا به سرعت به کناره ها یا نوک توپ داده میشه

بعدش که توی نوک وگوشش بازیکنایی مثل بیل و رونالدو و بنزمارو داره که بهترین های دنیا هستن در سرعت وحمل توپ و دریبل و گل زنی

پس میشه نتیجه گرفت اجرای این نحوه بازی نیاز به بازیکنایی با ضریب اشتباه پایین و قابلیت های فردی بالا داره که با بازیکنایی در سطح آرتتا یا دیابی و ... در وسط وجیرود در نوک و بازیکنای که داریم توی بقیه پست ها، فعلا در حد رئال و چلسی امکان پذیر نسیت.(دستو پا شکسته میشه اونم به شرط حضور ولکات)

ناصر در 10/2/1393 | 15:54 گفت:

سلام ماهان جان
تحلیل خوبی بود
فقط یه نکته اونم اینکه ، در مورد مورد شماره 4،این یکی از شگردهای آرسنال هستش،البته به شرطی که ولکات تو زمین باشه،و تیم اصلی مون هم همینطور.
به اون مواردی که گفتی،میشه این مورد هم که آرسنال رهبری مثل ژابی آلونسو توی تیمش نداره + برای تک تک دقایق بازی برنامه نداریم هم اشاره کرد.

Hossein در 10/2/1393 | 15:13 گفت:

دوستان من فکر میکنم آربلوا بتونه جایگزین مناسبی برای سانیا باشه. چون توی رئال مصدوم شد و کارواخال به خوبی جاشو پر کرد. فکر نمیکنم فصل بعد هم توی ترکیب ثابت رئال باشه.

Hossein در 10/2/1393 | 15:09 گفت:

کاملا باهات موافقم.

مهرزاد در 10/2/1393 | 13:59 گفت:

یعنی زدی تو خال.

ارسنال هم خیلی از مواقع میره پشت 18 هی بی خود پاسکاری می کنن و می خوان خودشون رو به زور برسونن به یک متری دروازه.

درباره ی شروع مجدد هم حرفت کاملا صحیحه.

ما اصلا بلد نیستیم سانت کنیم.

کازولا چندان خوب ارسال نمی کنه.

سر یکی از بازی ها بود ما 15 تا کرنر زدیم یکدومشم کار به جایی نرسید. همین بازیه گذشته سانت های بیشترهاشوا حتی به وسط محوطه هم نمی رسید.

Lotfali khan zand در 10/2/1393 | 13:04 گفت:

عالی بود پستت. لوران بازی با توپش خوبه. مرته هم قد بلندش مزیته. اما هافبک رو قبول دارم یادش بخیر پت ویرا....

behrad در 10/2/1393 | 12:58 گفت:

http://www.arsenal.ir/images/smile/1.gif