از ظهور تا سقوط همراه با آرسن ونگر

نویسنده: حمید فرازی

وبلاگ من
نویسنده: حمید فرازی
...
کل بازدید: 20,283 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

از ظهور تا سقوط همراه با آرسن ونگر


سلام دوستان.در این پست مقاله جالبی از کتاب "مردان فوتبال"  رو گذاشتم که قسمتی از اون در مورد آرسن ونگر هست: در سال 1988 زمانی هدایت موناکو را بر عهده داشت، ونگر به دنبال یک جوان لیبریایی که در کامرون بازی می کرد بود. او هر هفته گزارشات جذابی از جرج ویا دریافت می کرد. سر انجام صبر ونگر لبریز شد و یکی از همکارانش را برای دیدن این بازیکن فرستاد.

کمی بعد همکار ونگر با وی تماس گرفت:"خبر بد: ویا دچار مصدومیت شده. در واقع بازوی وی شکسته است. خبر خوب: به هر حال او می تواند بازی کند."


ونگر به او علاقه مند شد. ویا به موناکو پرواز کرد و با این باشگاه قرارداد بست. اما کمی بعد این بازی کن دچار مشکلاتی با باشگاه شد و وکیل وی گفت:" او هیچ پولی از باشگاه دریافت نکرده است." سرانجام این بازیکن از باشگاه شکایت کرد اما بلافاصله ونگر از جیب خود 500 فرانک فرانسوی معادل 50 پوند به وی داد و دوباره ویا تمرینات تیم بازگشت. یک داستان جالب در این باره نقل شده است. ونگر همواره در این مورد شوخی می کند و قدام ویا در مورد شکایت از باشگاه که برای وی50 پوند آب خورد را "پاداش امضا " می خواند.


ویا اکنون یک سیاستمدار در لیبریا می باشد. او تو صیه های اخیر ونگر را به یاد می آورد :" اگر سخت تلاش کنی می توانی یکی از بهترین بازیکنان اروپا باشی."

ویا در این زمینه می گوید:" بله. او درست گفت."

چراکه ویا در سال 1995 بهترین بازیکن جهان شناخته شد و جایزه خود را در محضر استادش دریافت کرد.

این ماجرا ونگر را به یک مربی بزرگ تبدیل کرد. او چشمانی جهانی داشت یعنی تمام بازیکنان دنیا را زیر نظر می گرفت. عشق او یافتن بازیکنان با کیفیت از مناطق مختلف بود. وی این استعداد ها را به قیمت ارزانی به خدمت می گرفت.

با این حال آرسنال از سال 2005 تا کنون هیچ جامی را نبرده و در این ترنسفر نیز دو بازیکن اصلی خود را از دست داد و اوج این ماجرا شکست سنگین هشت بر دو برابر منچستر بود. اکنون به نظر می رسد هواداران آرسنال از ونگر خسته شده اند چرا که افت وی یک هشدار به حساب می آید.

زمانی که ونگر در سال 1996 از یک باشگاه ژاپنی به آرسنال پیوست دانشی را باخود به فوتبال جزیره آورد که تا کنون هیچ انگلیسی از آن بهره مند نبود او نقش بسیار پررنگیدر ضمینه پیشرفت فوتبال انگلیس داشت.

با این وجود ونگر در هر جاکه حضور داشت یک ناظر بسیار خوب به شمار می رفت ناظری که تمام بازیکنان با استعداد را در نقاط مختلف جهان زیر نظر داشت.

در آن سال ها که ونگر در ژاپن کار می کرد به طور منظم بازی های میلان را زیر نظر می گرفت. در آن سال ها بازیکن جوان فرانسویی که پاتریک ویرا نام داشت در میلان بازی می کرد که بعد ها به کاپیتان افسانه ای آرسنال تبدیل شد.

ونگر زمانی که هانری درنقش یک هافبک برای یووه بازی می کرد او را یک مهاجم می دانست اماهانری اینطور فکر نمی کرد و به وی گفت:" مربی، هدف من فقط گل زدن نیست." اما بعد ها تیری هانری به یکی از بهترین مهاجمان آرسنال تبدیل شد و گل های بسیار زیادی را برای این تیم به ثمر رساند.

ونگر همچنین استعداد های جوانی چون نیکلاس آنلکا و سسک فابرگاس را کشف کرد. فابرگاس یکی از بهترین هافبک های لیگ جزیره بود که بعدا به تیم ملی راه یافت.

او حتی در زمینه تغذیه نیز پیشگام بود و در رژِیم عذایی بازیکنان آرسنال از برنامه تغذیه ژاپنی ها که همان ماهی و سبزی جات بود استفاده می کرد.

آرسنالی ها آن زمان روی اوتوبوس خود عبارت:" ما ستاره های مریخ را می خواهیم" را درج کرده بودند. این عبارت به معنای این است که ما تمام استعداد های جهان را زیر نظر داریم حتی اگر در دوردست ها باشند.
او در حالی که فارغ التحصیل رشته آمار بود وارد فوتبال انگلیس شد. او بازیکنان زیادی را به جهان معرفی که و همه این بازیکنان یکی از برجسته ترین خصوصیاتشان حفظ توپ می باشد. گیلبرتو سیلوا نیز یکی از همین بازیکنان بود که البته بعد ها فروخته شد.

ونگر اکنون در طوفان گرفتار شده و به شدت در اندیشه عبور از آن است. مسلما او دوست دارد تیمش مانند آرسنال سال 2004 باشد، تیمی که یک فصل را بدون شکست پشت سر نهاد.

ونگر همواره پیشگام بود اما نه انقلابی. برای مثال او خط دفاعی خود را تا چند سال دست نخورده نگه داشت و همواره تغییرات را به آرامی انجام می داد. او در این زمینه می گوید:" تغییرات من همواره به آرامی انجام می گیرد". او زمانی تیمش در بالاترین سطح کیفی فرار داشت همواره به توصیه های افراد با تجربه گوش فرا می داد.

آرسنال در شرایطی که در اوج به سر میبرد در فینال جام باشگاه های اروپا در برابر بارسلونا قرار گرفت و با نتیجه 2 بر 1 شکست خود. در آن بازی آرسنال دچار بدشانسی شد و پس از اخراج دروازه بانش 10 نفره به کار ادامه داد و همین امر کار را برایش سخت تر کرد. تیری هانری در آن یک موقعیت تک به نک را به دست آورد که دروازه بان بارسا توپ را گرفت و سرانجام بارسلونا قهرمان شد.

یک سال بعد ونگر در جام قهرمانان اروپا نتوانست با آرسنال عنوان در خور توجهی کسب کند وتنها در ورزشگاه یونان به عنوان یک تماشاچی برای دیدن فینال لیورپول و میلان رو صندلی نشست.


او به حدی عصبانی بود که در حین تماشای بازی به صندلی ضرباتی را وارد می کرد. پس از اینکه بازیکنان میلان مدال هایشان را دریافت کردند او شروع کرد به دست زدن و گفت:" می بینید، تنها برای فتح جام قهرمانان اروپا به یک تیم معمولی نیاز دارید."

این ریاضیدان باهوش می دانست قهرمانی در رقابت های حذفی کمی تصادفی است و نیاز به شانس دارد اما وی هر گز خوشسانس نبود.

سر انجام دوران سقوط آرسن ونگر فرا رسید چرا که دیگران از نظرات وی کپی برداری کردند و رقیبان او سراغ بازیکنان بزرگ ملی پوش رفتند و دقیقا از نحوه و روش مربی گری وی، نوع رژیم عذایی و اطلاعات و آمار وی کپی برداری کردند.

کار به جایی رسید که برخی اعتقاد پیدا کردند که او دیگر در فوتبال جایی ندارد چرا که تیمی برنده است که همواره بیشترین دستمزد ها را به بازیکنانش بدهد.

آرسنال اکنون از نظر دادن دستمزد های بالا به بازیکنانش در رتبه پنجم باشگاه های انگلستان قرار دارد اما بر خلاف این آمار مدیران آرسنال معتقد اند که ونگر تنها پول خرج کرده و در مقابل هزینه ای هنگفتی که روی دست باشگاه گذاشته چیزی خاصی به دست نیاوره است.


شاید اگر در سال های گذشته کمی آرسنالی ها هزینه می کردند اکنون کریس رونالدو را در اختیار داشتند. بله تعجب نکنید کریس رونالدو نیز توسط آرسن ونگر کشف شد. او زمانی که یک نوجوان بود زیر ذربین ونگر قرار گرفت اما سران منچستر یونایتد هزینه بیشتری نسبت به آرسنالی ها کردند و در نهایت رونالدو به باشگاه منستر یونایتد پیوست.

آرسنالی ها برای هزینه کردن در ترنسفر بسیار محتاطانه عمل می کنند و در وهله اول به سود خود فکر می اندیشند.

بیلی بین رئیس باشگاه بیسبال اوکلند که یک مدیر بسیار مطرح ورزشی به حساب می آید در مورد ونگر گفت:" زمانی که به ونگر فکر می کنم یاد وارن بافت می افتم. ونگر هنگامی که به یک باشگاهی می رود دوست دارد 100 سال در آن باشگاه بماند و با آن تیم کار کند. "

بعد هه ونگر، مغز متفکر باشگاه به همراه تیمش به یک استادیوم بزرگتر به نام امارات نقل مکان کرد.

در گذشته آرسنال هرگز در زمینه اقتصادی یک باشگاه بزرگ به حساب نمی آمد اما اکنون از نظر در آمد های حاصل از فوتبال جزو پنج باشگاه برتر جهان به حساب می آیند هرچند پس از مدت کوتاهی از انتقال به امارات بدهی های این باشگاه از حد معمول خود فراتر رفت.
از همه بدتر ونگر که یک فرد بسیار خلاق و متفکر می باشد .او غرق در مشکلاتی شده است و این مشکلات شامل: افزایش قدرت بدنی بازیکنان، یافتن نقاط کور دروازه بانان حریف و تلاش برای افزایش بودجه و صرف هزینه های بیشتر برای عبور آرسنال از بحران پیش رو، می شود.


به احتمال زیاد این آرسنال نیز مانند فصل قبل به مقام قابل توجهی دست پیدا نخواهد کرد. اکنون بازیکنان با استعداد کمتر می خواهند در آرسنال بازی کنند. شاید این تیم دیگر هرگز جامی در فوتبال انگلیس نگیرد.

با این وجود فوتبال همواره مکانی برای کسب دانش است چرا که همین اوج ها و تنزل خود می تواند برای افرادی که تازه گام در این راه نهاده اند درس های مهمی باشد.


نویسنده کتاب:فایننشال تایمز
بر گرفته از کتاب "مردان فوتبال"


خب به نظر خودم بیشتر حرفاش جالب و منطقی بوده ولی  بعضی حرفاش  جای بحث داره و قطعا تمام مطلبش درست نیست.


پارازیت:در ضمن باید ببخشید که این هفته آخرین اخبار  آرسنال و  ررزو رو نذاشتم  این مدت خیلی سرم شلوغ بود و نتونستم این اخباررو بذارم ولی سعی میکنم آخر هفته که وقتم  آزادتره اخبار کاملو بذارم.البته فقط به این نکته اشاره کنم که تیم رزرو این هفته دو صفر سوانسی رو شکست داد و همچنین  "آیزفیلد" خرید جدید آرسنال از ابتدا بازی کرد و به همراه گنابری بهترین بازیکن زمین بودن.همچنین در بازی امروز با بلکبرن حضور "چمبرلین" در هاله ای از ابهام قرار داره و در بلکبرن هم حضور "یاکوبو" مهجام خطرناک این تیم و "سامبا" مدافع مستحکم بلکبرن نیز در هاله ای از ابهام قرار داره.

تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

ناصر در 16/11/1390 | 07:48 گفت:

دوران ونگر دوباره با رکود اقتصادی غرب رونق میگیره-فقط کافیه یه نگاهی به آمار و ارقام ترنسفرهای این فصل و فصل قبلش در دوره زمانی ژانویه بندازید.+ اگه یوفا قانون شفاف سازی صورتحسابها و خرید از روی سود سالیانه باشگاه ها رو عملی کنه دیگه آرسناله که مثه یه مرد سرش رو میگیره بالا.

توپچی جنوب در 16/11/1390 | 02:32 گفت:

نه عزیزانم دوران ونگر تموم نشده امثال ونگر و فرگوسن همیشه یه چیز جدید واسه رو کردن دارند.

این که گفته این ارسنال دیگه نمیتونه تو لیگ انگلیس جام بگیره کاملا اشتباه هستش و ونگر جوابش رو خواهد داد.

حمید دستت درد نکنه متن جالبی بود بازم از این کار های خوب خوب بکن!!!!!!!!!!!((:

علی ارشدی در 15/11/1390 | 17:26 گفت:

از گانرز تراست رسیده حمید جان :)))))))))))

منم با نظرات حمید بیشتر موافقم نمیشه گفت دوران ونگر تموم شده شاید اینطور باشه ولی هنوز چیزی قطعی نیست گذشت زمان همه چیزو نشون میده

حمید فرازی در 15/11/1390 | 16:00 گفت:

از کجا خبر رسیده؟

arash در 15/11/1390 | 15:55 گفت:

خبر رسیده که پارک ، آرشاوین و روسیچکی به جای رابین ، چمبرلین و رمسی و این بازی خواهند بود ...

arash در 15/11/1390 | 15:52 گفت:

مدیران آرسنال معتقد اند که ونگر تنها پول خرج کرده و در مقابل هزینه ای هنگفتی که روی دست باشگاه گذاشته چیزی خاصی به دست نیاوره است!!!!

حمید فرازی در 15/11/1390 | 15:42 گفت:

همه که مثل تو متعهد نیستن.میدونم تو تا آخرشو خوندی و داری رو اینکه یه کامنت پربار بدی فکر میکنی.البته نیازی نیست کلشو بخونی حتی اگه چندخط اول و چندخط آخرشو بخونی یا همون تیترشو کل مطلبو میگیری

HAMED toopchi در 15/11/1390 | 15:37 گفت:

جون من، اينايي كه نظر دادن، تا آخر خوندن؟! فيزيك هاليدي نوشتي حميد خان؟

ali jamshidi در 15/11/1390 | 15:19 گفت:

ما که منتظریم. یعنی به جز صبر کردن چاره دیگه ای نداریم. امیدوارم مثله لیورپول نشیم. لیورپول دهه 80 و 90 از تیم الان ما خیلی بزرگتر بود ولی حال و روزش این شده. دقیقاً مثله ما می مونه. غیر قابل انتظار. تو یه بازی هایی یهو پیروز میشه آدم کف می کنه بعد فرت و فرت امتیاز از دست میده.

حمید فرازی در 15/11/1390 | 15:14 گفت:

خب علی قاا این که تونستن خودشونو وفق بدن با نه یه بحث کلیه که نیمشه با این مثال تاییدش کرد ولی به نظر من حالا که از تمام جریان خبر نداریم باید صبر کنیم و منتظر بمونیم به امید اینکه هم اطلاعات بیشتری کسب کنیم و هم این شرایط بهبود پیدا کنه

ali jamshidi در 15/11/1390 | 15:09 گفت:

من یه مثال بزنم.
می دونین چرا نسل دایناسورها منقرض شد؟
چون نتونستن خودشونو با شرایط جدید و تغییرات وفق بدن.
الان باشگاه ما تصمیم گیرندگانش حالا می خواد ونگر باشه مدیران باشن یا هر کی ، چون با تغییرات پیش که نرفتن هیچ ، بر خلاف جریان آب هم شنا کردن. همین باعث شد شرایط اینگونه بشه.

حمید فرازی در 15/11/1390 | 15:06 گفت:

خوهاش میکنم سعید جان.درسته منم میگم دیگه کاراش کپی شده و همه دارن تقلید میکنن ولی اینکه دورانش تموم شده رو واقعا نمیدونم چون هنوز مسائل زیادی واسم مبهم مونده.با این حال حرف آخرم اینه که باید برای تمام اعضا احترام قائل بود و ونگرم کسیه که نه تنها به آرسنال بلکه به جامعه فوتبال خدمت زیادی کرده و ما هم باید احترامشو حفظ کنیم.

ali jamshidi در 15/11/1390 | 15:04 گفت:

خیلی خوب و مفید بود دستت درد نکنه. من مقاله ای خوندم که حتی تیم های بسکتبال هم مربی مثل ونگر دارن که خودش گفته تحت تاثیر تفکرات ونگر هستش.
بیچاره هوادارای اون تیم می فهمم چی می کشن.
ولی سقوط قبول ندارم. امیدوارم فصل بعد خودش رو ثابت کنه. اگه می بینه نمی ذارن یا داره به هوادارا خیانت میشه با قاطعیت اعلام کنه و از تیم بره. تکلیف ما معلوم میشه

Saeed Milani در 15/11/1390 | 14:47 گفت:

تیترش عالی بود :-) خود نوشته ام درست بود و منطقی ، ونگر قسمتی از تاریخ فوتبال بود که مربی های جوانتر باید ازش درس بگیرن. سیستم کشف استعداد و خریدهای ارزان قیمت در ابتدا به خوبی جواب داد اما با تزریق شدن پول لجام گسیخته به فوتبال استعدادها هم گرونتر شدن! مشکل عمده ونگر این بود که نتونست با این مطلب خودش رو وفق بده و ستاره ها از این تیم جدا شدند و ثابت شدسیستم قدیمی ونگر دیگه امروزه کارایی گذشته رو نداره و فقط می تونه منبع تغذیه مناسبی برای باشگاه های متمول باشه. حالا ونگر در سراشیبی دوران حرفه ای خودش قرار گرفته و کم کم به دوران بازنشستگی نزدیک میشه ، هرچند که قابل احترامه و در دوران فعالیتش یک سبک رو پایه گذاری کرد و در رده مربیان مولف قرار می گیره. مرسی ، خیلی عالی بود.