کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

سالروز قهرمانی جام حذفی در 1993

تاریخ این رویداد: 20 / 5/ 1993 آخرین به روز رسانی: ۱۳٩۴/۰۲/۳۰ بازدید : 2131 نفر

"اندی لیانین" آن بازی را ساخت ! بازی اول ۱-۱ مساوی شده بود و فینال به بازی دوم رسید ... دونیمه ی بازی دوم هم تمام شد و باز هم ۱-۱ نتیجه کار بود.
گل سر "اندی لیانین" داستان را پایان داد و آرسنال ۲-۱ برنده آن جام شد. اندی در دقیقه ۱۱٩ بازی موفق به گلزنی شد.

او در سال ۱٩٩۰ با ۱.۲ میلیون پوند از نورویچ به آرسنال آمد و هفت سال در هایبوری ماندگار شد. با ۱۵٦ بازی و هشت گل زده که مهمترین آنها همین گل فینال جام حذفی بود دوران خود را در آرسنال به پایان برد.

وقتی تونی آدامز به زندان افتاد ،اندی به خوبی توانست جای خود را در تیم باز کند ، با حضور دوباره آدامز او به عنوان بک آپی برای آدامز و استیو بولد به شمار میآمد.

* تونی آدامز ٦ می ۱٩٩۰ تصادف میکند و با خودروی خود به دیوار میزند به دلیل وجود الکل به میزان چهاربرابر مجاز در خونش اون مجرم به "رانندگی در حال مستی" شد و ۴ ماه زندانی شد. آدامز را میتوان یک الکی تمام عیار دانست، او بعد از دوران محکومیت هم به اعتیاد خود ادامه داد و در فصل ٩۳/٩۴ به دلیل مستی از پله های ورزشگاه به زمین افتاد و ۲٩ بخیه برای سرش به ارمغان آورد. این رفتارهای آدامز باعث شوخی هایی با وی از طرف رقیبان شد.

اندی متولد ۱۸ جون ۱٩٦۲ (مطابق با دوشنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۴۱) در انگلستان است. او یک مدافع بود و مهمترین گل زندگی اش ، گلی بود که در ۲۰ می ۱٩٩۳ به شفیلدونزدی زد.

- میتوانید با کلیک به روی ایکون مربوط گل اندی را ببینید.

کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی