کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

شاه آنری به آرسنال آمد

تاریخ این رویداد: 3 / 8/ 1999 آخرین به روز رسانی: ۱۳٩۴/۰۵/۱۲ بازدید : 2130 نفر

در ۳ آگوست ۱٩٩٩ آرسن ونگر موفق شد تیری آنری را به آرسنال بیآورد. در حالی که روز گذشته آرسنال توانسته بود داوور شوکر را از مادریدی ها جدا کند، امروز (۳ اگوست ۱٩٩٩) تیری آنری فرانسوی را نیز از یوونتوس به خدمت گرفت.

در مورد تیری آنری هرچه که یک آرسنال بنویسد بازهم کم نوشته است.
آنری مهاجمی بود که در ۳ آگوست ۱٩٩٩ به آرسنال آمد. او ۳۷۷ بار برای آرسنال بازی کرد و ۳۳۷ بار به عنوان بازیکن ثابت و ۴۰ بار به عنوان یار تعویضی به زمین آمد.
۲۲۸ گل برای آرسنال به ثمر رساند و با رفتارهایش کاری کرد تا هواداران حتی بعد از پیوستنش به بارسلونا به او حق بدهند و گله چندانی باقی نماند.
آنری بعد از بارسلونا به آمریکا رفت و در یک دوره چند هفته ای در سال ۲۰۱۲ به آرسنال بازگشت و دوباره برای تیم محبوبش بازی کرد و موفق به گلزنی نیز شد.

بعد از فروش آنلکا و همزمان با شوکر به لندن آمد تا جای آنلکا را پر کند اما در ابتدا اصلا بازیکنی نبود که این فشار را تاب بیآورد. بعد از مدتی تمرین زیر نظر ونگر، پیشرفت چشمگیری کرد به طوری که نیمکت نشین بانوی پیر با سرعت زیادی تبدیل به یکی از بهترین مهاجم های جهان شد.
آنری آنقدر خوب شد که گلزنی برایش تفریح شد. تیری آنری به هر شکلی که در فوتبال قابل تصور باشد گل زده است.

گل آنری به بارتز (منچستر یونایتد) را به یاد دارید ؟!
گلش به لیورپول را چطور ؟! یا گلی که بعد از ۱۰۰ متر دوندگی به تاتنهام زد ؟!

آنری در ابتدای فصل نه بازی را در نوبت ماند تا بتواند پرونده خود را در باشگاه آرسنال باز کند.

تیری آنری ; دوبار قهرمان لیگ برتر، سه بار قهرمان جام حذفی ، چهار کفش طلایی و پنج بار معرفی به عنوان "بازیکن برتر سال" را تجربه کرده است. آنری در سال ۲۰۰٦ با آرسنال تا فینال لیگ قهرمانان اروپا بالا رفت و در آن بازی ۲-۱ مغلوب بارسلونا شد.

آنری اسطوره باشگاه آرسنال به شمار میآید و هم اکنون در شبکه اسکای مفصر فوتبال است و رابطه ای بسیار تنگاتنگ با باشگاه دارد.
* ۲۵ گل برتر تیری آنری را برای شما آماده کرده ایم با کلیک به روی آیکون این مطلب میتوانید ویدئو را مشاهده نمایید.

کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی