کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

ینس لمان به دنیا آمد

تاریخ این رویداد: 10 / 11/ 1969 آخرین به روز رسانی: ۱۳٩۴/۰۸/۱٩ بازدید : 2007 نفر

در دهم نوامبر ۱٩٦٩ در شهر اسن آلمان پسری به دنیا آمد که روزی دروازبان مطمئنی برای آرسنال و تیم ملی کشورش شد.

ینس لمان از سال ۱٩۸۸ در شالکه ۰۴ شروع کرد و ده سالی برای آنها جنگید، سپس به میلان رفت و تنها با ۵ بازی در یک فصل به آلمان بازگشت و در بورسیا دورتموند مشغول شد. در سال های ۱٩٩٩ تا ۲۰۰۳ توانست ۱۲٩ بار دستکش این تیم را در دست کند و سر انجام در سال ۲۰۰۳ به آرسنال پیوست.۱۴۸ بازی درخشان در آرسنال باعث شد تا در تیم ملی آلمان هم اوضاع بهتری داشته باشد. از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ در اشتوتگارت بازی کرد و در سال ۲۰۱۱ به لندن بازگشت و چند بازی برای آرسنال انجام داد.
در فصل ۲۰۰۳/۲۰۰۴ که با درخشش لمان همراه بود، آرسنال شکست ناپذیر ظهور کرد. لمان را به عنوان جانشین سیمن آورده بودند که به نظر جانشین برحقی نیز بود. در همان سال نخست حضورش مزد خوبی و قهرمان لیگ برتر شد.
در فصل آینده ، لمان شروع به لغزش کرد و کمی جا برای آلمونیا باز شد. هر چند آلمونیا خیلی اشتباهات بدی کرد و لمان در پایان فصل با بازی درخشان در فینال جام حذفی توانست جایگاه خود را مستحکم تر کند.
فصل ۲۰۰۵/۲۰۰٦ برای همه آرسنالی ها از جمله لمان یادآور فینال غم انگیز پاریس است ! جایی که خطای لمان روی اتوو باعث اخراجش شد. لمان در آن رقابت ها ۸۵۳ دقیقه بدون گل خورده دوام آورد و در نهایت جایزه ای بیش از کارت قرمز فینال را کسب نکرد.

در فصل بعد که فصل آخر لمان هم بود، المونیا جانشین او شده بود و حتی در مدتی آنقدر خوب بازی کرد که خبر تلاش او برای گرفتن گذرنامه انگلیسی برای بازی در تیم ملی انگلستان نیز به گوش رسید.

خصوصیات عجیب و غریب رفتاری لمان شاید هر لحظه برای تماشاگران یک خاطره میآفرید.

کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی