کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

 آرسنال در بازی با کاردیف بسیار روان تر بازی گرد وقتیکه اوبامیانگ از مرکز به کناره ها برده شد و لاکازت در نوک پیکان قرار گرفت . هیچ شکی وجود ندارد که آرسنال به دلیل این جاگیری لاکازت توانست بازی را ببرد . لاکازت گل اول برای اوبامیانگ را ساخت و 10 دقیقه بعد آرسنال را در بازی پیش انداخت تا تیم با 3 امتیاز کاردیف را ترک کند .

لاکازت پس به میدان آمدن بعنوان یار تعویضی در بازی برابر من سیتی و وستهام و چلسی اولین حضور خود در ترکیب ابتدایی را در فصل جدید تجربه میکرد . او نه تنها نا امید نشد بلکه در بازی با کاردیف توانست آنچنان عملکردی به جا بگذارد که بهترین بازیکن زمین شود .

مسلما آرسنال با اوبامیانگ و لاکازت در کنار هم بسیار تهدیدکننده تر است . وقتیکه اوبامیانگ به کناره میرود میتواند با سرعت خود مدافعان کناری حریف را آزار دهد که در بازی با نیوکاسل در فصل پیش مشخص بود . بهترین عملکرد اوبامیانگ در آرسنال زمانی بوده که او در کناره باز یمیکرده تا بتواند هم از زوایای بسته تهدید و به سمت دروازه شوت کند و هم بتواند از توپهایی که به کنار میآیند موقعیت سازی کنند .

رفتن اوبامیانگ به کناره ها برای لاکازت هم خوب است . لاکازت میتواند با سرعت خود در ضد حمله ها مدافعان را پشت سر بگذارد و همچنین زمانیکه پشت به دروازه است برای دیگر بازیکنان موقعیت فراهم کند . او توانسته 2.9 پاس کلیدی در هربازی بطور متوسط ثبت کند که بالاترین در بین بازیکنان آرسنال است

لاکازت میتواند ترکیبِ آرسنال و بازی تهاجمی این تیم را در سیستم 4-2-3-1 مورد استفاده امری به هم گره بزند ( در کنار هم نگه دارد ) بخصوص با ترافیک بازیکنانی که امری در ترکیب و نیمکت خود برای پستهای یک سوم پایانی دارد .

در بازی با کاردیف امری برای حمله یک گروه سه نفره را پشت سر لاکازت قرار داد : اوزیل و رمزی و اوبامیانگ . هرکدام از این سه نفر چیزهای متفاوتی را به ترکیب و سبک بازی اضافه میکردند . همچنین حضور اوبامیانگ پشت سر لاکازت یا کنار او میتواند تمرکز مدافعان حرف را برهم زده و از روی لاکازت بردارد تا او بتواند بهتر به وظیفه اش عمل کند . اوبامیانگ پشت سر خود ناچو مونرئال را در پست دفاع چپ دارد که نسبتا خوب و است و برخلاف بلرین زیاد به جلو حرکت نمیکند پس اوبامیانگ میتواند بدون ترس از ضعف دفاعی در پشت سر خودش به جلو برود و به مدافعان حریف فشار بیاورد

عجیب نیست اگر آرسنال موفقیت بیشتری با لاکازت داشته باشد . در لیگ برتر درصد بردهای آرسنال وقتی لاکازت بوده از 33% به 59% رسیده است و گلهای بیشتری به ثمر رسیده یعنی 2.19 گل زمانیکه لاکازت بوده و 1.53 گل در غیاب او . این موضوع به خوبی میتواندخبر از خوش یمن بودن این انتقال دهد . لاکازت قرار بود به اتلتیکو مادرید برود ولی محرومیت اتلتیکو از انتقالات او را لندن فرستاد .
 امری مسلما دلایل خود را برای بازی ندادن به لاکازت از ابتدا در سه بازی آغازین لیگ برتر دارد ولی سخت است که دلیل مشخصی برای بازی ندادن به او و نگه داشتنش روی نیمکت در بازیهای آینده داشته باشد . لاکازت فوروارد ایده آل و مناسبی برای آرسنال است و این عملکرد زمانیکه او در نوک پیکان هجومی آرسنال باشد و اوزیل پشت سر او و اوبامیانگ در کنار او قرار گیرند میتواند بهتر جلوه پیدا کند .

لاکازت بارها و بارها در لیگ فرانسه نشان داده که در نقش مهاجم تک و تنها در نوک حمله استعداد بالقوه ای در دو زمینه دارد یعنی هم گلزن بسیار قهاریست و هم میتواند به خوبی برای هم تیمیهایش موقعیت سازی کند . این موضوع میتواند امری را ترغیب کند تا به سیستمهای تهاجمی مشابه روی بیاورد تا بهترین نتیجه را از لاکازت بگیرد .

اوبامیانگ قبلا معمولا در پست مهاجم نوک بازی میکرده البته یورگن کلوپ گاهی در دورتموند و در حضور لواندوفسکی او را در نقش وینگر استفاده میکرد . بعید است که اوبامیانگ مخالف حضور لاکازت در نوک باشد مگر اینکه نمایش ضعیف کننده ای از لاکازت امری را مجاب کند تا اوبامیانگ را به نوک ببرد . ولی بازی آنها بدون توپ یا با توپ نشان داده که بهترین گزینه اینست که لاکازت نوک و اوبامیانگ در کنار باشد .به قلم نیما از arsenali

ثبت نظر شما
6+3=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

اولین بازی جورجینیو با کابوس همراه شد
جورجینیو اولین بازی "کابوس وار" آرسنال را تجربه کرد
کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از شکست مقابل اورتون
میکل آرتتا از شرایط مسابقه می‌گوید...
اورتون 1 - آرسنال 0 : شوک بزرگ به توپچی ها
روند ۱۴ بازی بدون شکست ما در لیگ برتر به پایان رسید...
درخشش فولارین بالوگون در فرانسه
فولارین بالوگون مهاجم قرضی آرسنال در حال حاضر بهترین گلزن لیگ ۱ است
گابریل مارتینلی: قرارداد مهاجم آرسنال تمدید شد
گابریل مارتینلی مهاجم آرسنال قرارداد جدیدی را تا سال ۲۰۲۷ با این تیم امضا کرد.

آخرین نظرات

آرمان امیراحمدی در تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ نوشت :
اینا بفروش نیستن !!! به همین سادگی !
تیلمانس رو بیارن!!! برای 5 ماه نهایتا 10 میلیون هزینه داره !

مربوط به پیشنهاد آرسنال برای کایسدو رد شد
علی ساقی در تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ نوشت :
خیلی عالی جواب داده و خیلی ممنون از شما بابت ترجمه

مربوط به کانترپرس قدرتمند، کلید آرسنال در مسیر قهرمانی
Saiedmahdi در تاریخ ۱۴۰۱/۰٩/۰۴ نوشت :
سلام.اسمم توی لیسته ولی چرا خبری نشده؟اصلا میرسه به دستمون یا نه؟

مربوط به آیا نام شما به عنوان هوادار ثبت شده ؟!
Hamed در تاریخ ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ نوشت :
این چه سمیه! همش اخبار بانوان تو سایته

مربوط به المپیک لیون 1 آرسنال 5 ( دور گروهی لیگ قهرمانان اروپا)
محمد در تاریخ ۱۴۰۱/۰٦/۰۵ نوشت :
پس امانوئل آدبایور و رابین فن پرسی چی ؟

مربوط به رتبه بندی مهاجمان آرسنال از زمان جدایی تیری آنری
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی