کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران


نظم بازیها در سالهای اخیر زیر ذره بین تصاویر ویدئویی قرار داشته. عملکرد داوران نیز زیر نظر بوده است و آرسن ونگر معتقد است داورن میتوانند بوسیله بازیکنان نیز کمک شوند.

"مسلما آنها (بازیکنان) مسئولیت بزرگی دارند زیرا در ابتدا تعهدی دارند که شما به آن "تعهد اجتماعی" به هم تیمی هایشان٬ به باشگاه و به هواداران میگویید.
"اگر شما در یک تیم بازی میکنید شما فقط وظیفه این را ندارید که همپای بازیکنان تیمتان باشید. این موضوع به تمام باشگاه مرتبط است٬ بنابراین زمانی که شما به این تعهد اجتماعی احترام نگذارید مردم را ناامید خواهید کرد.
"برای مثال شبیه سازی برای خطا گرفتن. بازیکن میخواهد برنده شود و وسوسه میشود تمام حقه ها را برای کمک به برنده شدن به کار بگیرد. شما نمیتوانید او را سرزنش کنید ولی از طرفی آنها هر کاری انجام میدهند تا به تیمشان کمک کنند که برنده شود.
"به همین دلیل است که باور دارم بسیار مهم است که آنها بدانند تا چه اندازه میتوانند برای این کمک پیش بروند و اگر آنها بیش از اندازه پیش بروند٬ تنبیه میشوند. گاهی این رفتار به دلیل نگرش شخصی بازیکن نیست بلکه به دلیل میل آنها به پیروزی و کمک کردن به تیمشان برای پیروزی است."

ولی چگونه میتوان این رفتارها را از بازی خارج کرد؟ ونگر معتقد است این یک مشکل ریشه ای است و فوتبال انگلستان باید برای کنار گذاشتن آن تلاش کند.

"بهترین روش آموزش دادن بازیکنان از جوانی است٬ در این صورت آنها خواهند فهمید که تا چه اندازه برای پیروز شدن میتوانند پیش بروند. زمانی که شما میخواهید نگرش یک بازیکن ۲۵ ساله را تغییر دهید بسیار سخت تر است. بهترین زمان برای این آموزش بین ۱۰ تا ۲۰ سال است.
"همچنین باور دارم قسمت بزرگی از این رفتار به فرهنگ کشور بازیکن مربوط است. برای مثال من از فرانسه آمدم٬ جایی که اگر بازیکنی تکل بدی میرفت تمام بازیکنان دور داور جمع میشدند تا او را برای دادن کارت زرد تحت فشار بگذارند.
"زمانی که من به انگلستان آمدم اگر بازیکنی این کار را انجام میداد سایرین میگفتن که او چکار میکند؟ من این فرهنگ را دوست داشتم و فکر میکنم که فوق العاده بود. ولی در انگلستان نیز این فرهنگ آهسته آهسته وارد شد و شما هر روز بازیکنان بیشتری را میبینید که دور داور جمع میشوند."

تگ ها

ثبت نظر شما
1+1=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

فریدا مانوم خرید جدید باشگاه آرسنال
استعداد بزرگ نروژی در ترکیب تیم بانوان
آبراهام؛ ابعاد جدیدی در خط حمله یا انتقالی غیر ضروری؟
آرسنال خواهان انتقالی قرضی است، اما چلسی ۴۰ میلیون پوند طلب کرده است.
سیمون بوی به آرسنال پیوست
آرسنال این فصل هم از بایرن مونیخ بازیکن خرید
اولین مصاحبه لوکونگا با سایت رسمی آرسنال
اگر آنری اسطوره آرسنال معرفم بوده باشد برایم خیلی خوب است
سامبی لوکونگا به آرسنال پیوست
صحبت های ادو ، آرتتا و لوکونگا پس از پیوستن به آرسنال

آخرین نظرات

دل شکسته در تاریخ ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ نوشت :
واقعا این تیم دیگه ارزش پیگیری نداره خیلی وقته تموم شده درست بشو هم نیست بعد از 20 سال از آرسنالی بودنم خجالت می کشم و از این خجالت کشیدن افتخار می کنم !

مربوط به قرارداد جدید برای لاکازت آری یا نه؟
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱٦ نوشت :
ali در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ نوشت :
اریا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ نوشت :
محمد فانتوم در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۱٦ نوشت :
اهههه...چقد زود گذشتا...انگار همین دیروز بود که لسا از تیم رفت !!

جو بد نبود ولی میتونست بهتر ازین باشه..استعدادای خوبی داریم تو تیم..زینسبرگر فوق العاده..لئا..ویویان..کتی..فورد.

کاش یه...

مربوط به ممنونیم جو ، آرزوی موفقیت برایت داریم
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی