big four or big seven ?

نویسنده: علی قاسمی

وبلاگ من
نویسنده: علی قاسمی
چرا
کل بازدید: 290,499 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

big four or big seven ?

لیگ انگلیس در حالی به عنوان لیگ برتر کار خود را ادامه داد که لیورپول با 19 قهرمانی یکه تازی میکرد و تیم های آرسنال و منچستر یونایتد به ترتیب در رتبه های دوم و سوم قرار داشتند اما بنظر لیورپول توان بلند کردن جام سنگین لیگ برتر را ندارد.انتخاب تیم های بزرگ انگلیس در ابتدا با توجه به تعداد قهرمانی ها به اضافه ی تماشاگران و طرفدارن باشگاه ها صورت میگرفت و در این رویکرد تیم های منچستر یونایتد ، آرسنال و لیورپول در ابتدای لیگ برتر تیم های بزرگ به حساب می آمدند هرچند تیم نیوکاسل هم به ورزشگاه بیش از  50000 نفری خود از پر طرفدار ترین تیم های لیگ برتر به حساب میآمد اما عدم قهرمانی و عدم جذب طرفدار از سراسر اروپا این تیم را در زمره تیم های بزرگ انگلیس قرار نداد هر چند طرفداران این باشگاه به مراتب در ورزشگاه ها متعصب تر نشان میدادن و این در حالی بود که بیش از 50 درصد از طرفداران نیوکاسل در نظر سنجی ای که سالها پیش به انجام رسیده بود پیوندشان با باشگاه را به مراتب از پیوند زندگی مشترکشان شدید تر دانسته بودند.
قهرمانی های پی در پی آرسنال و منچستر یونایتد در سالهای ابتدایی لیگ برتر لیگی دو قطبی را رقم زد و تیم های آرسنال و منچستر یونایتد امید های اصلی لیگ برتر به شمار میآمدند هر چند لیورپول هم همچنان به عنوان تیم مدعی و بزرگ خود را قلمداد میکرد و قهرمانی های این تیم در جامهای متفاوت موجب گردید که این تیم ها همچنان حرفی برای گفتن داشته باشد .
این سه قطبی بودن تا زمانی ادامه پیدا کرد که مالک ثروتمند روس باشگاه چلسی را خریداری کرد و این تیم ها با خرید های نجومی و به لطف سرمربی گری خوزه مورینیو خود را جای خود را به عنوان قول چهارم انگلیس مطرح کرد و با این رویکرد کارشناسان فوتبال نام چهار تیم آرسنال ، منچستر ؛ چلسی و لیورپول را بیگ فور (big four)  نامگذاری کردند و این نام بیش از 5 سال دوام داشت تا اینکه مالک های عرب به سرمایه ای بی انتهای خود باشگاه منچستر سیتی را خریداری کردندو با خرید های و برنامه ریزی 5 ساله تصمیم به تبدیل این تیم به تیم برتر اروپا گرفتند و تا  این امروز در آستانه فتح لیگ برتر انگلیس قرار دارند ..
باشگاه نیوکاسل هم بعد از سقوط به دسته پایین تر مجددا به لیگ برتر راه یافت و با حمایت طرفداردان خود در حال حاضر در آستانه کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا قرار دارند ..
در این بین تاتنهام هم با خرید های خوب و به لطف مربیگری زیرکانه هری ردنپ هر ساله برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان دستو پنجه نرم میکند و شاید یه مالک عرب بتواند این باشگاه را به راحتی این تیم را هم به مدعی قهرمانی تبدیل کند ...

لیورپول هم بعد از برکنار بنیتز همچنان نتوانست خود را به رتبه های بالای جدول برساند و حتی روی هاجسون و داگلیش هم توان بلند کردن این تیم را ندارند .

با این اوصاف و با توجه به جدول و سابقه تیم ها، لیگ برتر انگلیس در حال حاضر 4 الی 7 قول دارد . منچستر سیتی ، منچستر یونایتد ، آرسنال ، تاتنهام ، نیوکاسل ،چلسی ، لیورپول
با این جمع بندی شما لیگ برتر را با چند BIG میشناسید.
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

علی قاسمی در 15/2/1391 | 20:41 گفت:

آرسنال که در بدترین حالت هم مدعی قهرمانیه
هیچ وقت آرسنال مثه لیورپول نمیشه

hamed در 15/2/1391 | 19:23 گفت:

با حرف بیژن هم موافقم BIG 1 ، BIG ARSENAL...

hamed در 15/2/1391 | 19:22 گفت:

البته به استثنای این فصل که واقعا آرسنال کم آورد...

hamed در 15/2/1391 | 19:21 گفت:

به نظر من همیشه آرسنال ، منچستر و یک تیم دیگه مدعی اصلی قهرمانی هستند...

پس فک کنم big 3 بهتر باشه...

بقیه تیم ها شانس زیادی برای قهرمانی ندارند...

مهناز پرتوی در 15/2/1391 | 19:04 گفت:

به نظر من آرسنال بین این تیما قدرتمنترین بعد منچسترو در آخر هم باید بگم که چلسی (غول) منفوریه البته الان نسبت به دوران مورینیو کمتره...سیتی ام که بچه غول...

علی ارشدی در 15/2/1391 | 17:17 گفت:

لیور که دیگه داغون شده نمی دونم به چه امیدی دارن ادامه میدن اونم با اون همه ادعا

محمد على(اباى) در 15/2/1391 | 17:00 گفت:

5ta ye man city faghat ezafe shode

ناصر در 15/2/1391 | 16:30 گفت:

آرسن ونگر هم،همچین نظری رو داره.Big Four به Big Eight تبدیل شده.
اورتون هم تیم خوب و منسجمیه.
اما جدا از همه ی این ها فقط و فقط آرسنال رو عشقه.

علی قاسمی در 15/2/1391 | 13:55 گفت:

ممنون رفقا
به نظر من لیگ برتر در حال حاضر هنوز هم 4 قطب داره منچستر سیتی منچستر یونایتد آرسنال چلسی

تیم های نیوکاسل . تاتنهام نمیتونند به این راحتی به عنوان تیم های امید قهرمانی جا باز کنند مگر اینکه مثل منچستر سیتی خرج کنند .اگه خرج نکنند میشن مثه تاتنهام که هر چی زور بزنه و برنامه بریزه بازم برای کسب سهمیه حتی مشکل داره

لیورپول هر سال داره بدتر میشه و به نظر من این تیم دیگه نمیتوه به این راحتی به عنوان تیم مدعی لااقل به حساب بیاد

MohamadAmin در 15/2/1391 | 13:47 گفت:

آرسنال-سیتی-یوناینتد-چلسی-لیورپول

reza در 15/2/1391 | 13:13 گفت:

البته در مورد بقیه چیزا با حسین موافقم . کلا ادم منطقیه این داش حسین

reza در 15/2/1391 | 13:09 گفت:

دقیقا مثل لالیگاست دیگه !!!!! هه هه هه ( خنده های تمسخر امیز!!!!)

حسین در 15/2/1391 | 11:23 گفت:

ممنون عالی بود.

با احترام به نظرات... منم این مقایسه رو اصلا قبول ندارم.اینجوری نباید حساب کرد.اگر چلسی مثل بازیش با بارسا توی و بایرن مثل بازیش با رئال توی لیگشون بازی میکردن الان با اختلاف صدر جدول لیگشون بودن.شک نکنید...انگار مثلا تیم ششم انگلیس یا دم آلمان که انگار چلسی و بایرن جلوی بولتون و مونشن گلادباخ همونطور مثل بازی های اروپاییشون بازی کردن!!!

من دو قطبی بودن یک لیگ رو مثل همه یه عامل منفی میدونم و قبول دارم از جذابیت کم میکنه ولی دو نکته...اول اینکه قوی و ضعیف بودن یه لیگ به ده ها(شایدم صدها) عامل بستگی داره که مجموعا توانایی و ارزش یک لیگ رو تعیین میکنن و بنابراین به صرف دو قطبی بودن نمیشه گفت فلان لیگ ضعیفه یا فلان لیگ چون دو قطبی نیست پس قویه.بله لیگ ایرانم امسال چند تیم مدعی قهرمانی داره!!!

نکته دوم اینکه لیگ برتر هم این فصل کم دو قطبی نیست.اختلاف سیتی و یونایتد با بقیه زیاد شده(البته نه به شدت لالیگا)پس لیگ برتر هم لیگ ضعیفیه؟؟

sepehr najafian در 15/2/1391 | 10:36 گفت:

من يو السيتي آرسنال تاتي 4030 نيوکاسل ليورپول به زور اورتون

soroosh در 15/2/1391 | 10:30 گفت:

خیلی خوب بود
به هر حال فرق این لیگ با لیگ درپیت اسپانیا در همین چیزاست :)

علیرضا فراهانی در 15/2/1391 | 09:47 گفت:

ارسنال-من یو-چلسی

Farhad Rahbari در 15/2/1391 | 02:15 گفت:

BIG 3
آرسنال-لیورپول-من یو

مصطفی کاظمی در 15/2/1391 | 00:56 گفت:

"بیلبائو منچستر رو نابود کرد"
.
یعنی حاج مهران تو میگی که بیلبائو از منچستر قویتره؟!؟!
.
اگه اینجوریه پس چرا بهترین تیمشون نتونست تیم ششم انگلیس رو ببره؟؟یا چرا قهرمانشون جلوی دومین تیمه آلمان زانو زد؟؟؟
.
با عرض پوزش باید بگم اینجور مقایسه رو اصلا قبول ندارم.

hamidarsenal در 15/2/1391 | 00:24 گفت:

به امید روزی که فقط یه قطب باشه اونم آرسنال

مهران کاظمی در 15/2/1391 | 00:17 گفت:

لیگ اسپانیا دو قدرت برتر داره، تیمای دیگشون هم خیلی قوی هستن ولی نه در سطح رئال و بارسا، بیلبائو منچستر رو نابود کرد، ولی خوب لیگ انگلیس خدایی خیلی جذاب تر از بقیه لیگ هاست، به خاطر آرسنال نمی گم به خاطر غیر قابل پیش بینی بودن نتایج می گم، یونایتد 8 آرسنال 2، آرسنال 5 چلسی 3، سیتی 6 یونایتد 1، خیلی بازی های عجیب غریب دیگه هم هست که الان من نتایج دقیقش رو یادم نیست

آرمان الهیاری در 15/2/1391 | 00:01 گفت:

أحسنت
در نوع خودش جالب بود

محمد در 14/2/1391 | 23:57 گفت:

من موندم چطوری لیگ اسپانیا با دو قطبی بودنش امسالم بهترین لیگ انتخاب شد

علی ارشدی در 14/2/1391 | 23:32 گفت:

اسپانایا؟؟؟؟؟؟ =))

اسپانیا درسته ها

علی ارشدی در 14/2/1391 | 23:31 گفت:

BIG ONE
ARSENAL
خیلی خوشم اومد مرسی بیژن

علی تو هم مرسی
واقعا دیگه دوره زمونه ی این حرفا گذشته فقط اسپانایا دو قطبیه تو فوتبال حرفه ای الان =)) حال مقایسه کنید با لیگ برتر!!!!!! لیگ در پیت تر از لالیگا ندیدم =))

محمد حسینی در 14/2/1391 | 23:07 گفت:

واقعا لیگ دشوار شده

مجتبی هانری در 14/2/1391 | 22:57 گفت:

دوگروه:1ارسنال،من یو،لیورپول،چلسی
‏2نیوکاسل،سیتی،تاتی

مهران کاظمی در 14/2/1391 | 22:36 گفت:

قشنگ بود مرسی
من که خودم آرسنال، یونایتد، سیتی، چلسی و تاتنهام رو به عنوان تیم های بزرگ قبول دارم، پس میشه Big Five

Bijan در 14/2/1391 | 22:32 گفت:

BIG ONE
ARSENAL