یادی از دنیس Ice Man

نویسنده: فرهاد

وبلاگ من
نویسنده: فرهاد
............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
کل بازدید: 59,514 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

یادی از دنیس Ice Man

هميشه گفته ام كه دنيس برگكمپ ايده آلترين زوج حمله براي من بوده است . او براي هر مهاجمي يك روياست‌" اينها كلماتي است كه تيري آنري در وصف برگكمپ گفت ، آنري كه در كنار بزرگاني همچون زيدان و دلپيرو بازي كرده است . اين جمله تيري بيان گر اين حقيقت است كه دنيس بهترين بازيكن خارجي در طول تاريخ ليگ برتر بوده و خواهد بود . حتي ميتوان گفت او بهترين مهاجمي بود كه به راحتي ميتوانست زينت بخش بازي شود


تولد: ۱۰ می ۱۹۶۹
محل تولد: آمستردام
قد: ۱۸۲ سانتی‌متر
وزن: ۷۷ کیلوگرم
نام کامل: دنیس نیکولاس برکمپ
تاریخ شروع با آرسنال: ۲۰ اوت ۱۹۹۵ در تساوی یک بر خانگی مقابل میدلزبورو
باشگاه‌های سابق: آژاکس (۱۹۹۳-۱۹۸۶)، اینتر (۱۹۹۵-۱۹۹۳)
افتخارات: ۲ قهرمانی لیگ هلند (۱۹۸۹ و ۱۹۹۰)، قهرمانی جام حذفی هلند (۱۹۸۶، ۱۹۸۷ و ۱۹۹۳)، آقای گل لیگ هلند (۱۹۹۱، ۱۹۹۲ و ۱۹۹۳)، همراه با آرسنال قهرمان لیگ برتر (۱۹۹۸، ۲۰۰۲ و ۲۰۰۴)، قهرمان جام حذفی انگلستان (۱۹۹۸ و ۲۰۰۲)، همراه با آرسنال مرد سال فوتبال هلند.
دنیس در مدرسه فوتبال آژاکس اولین مراحل رشد و ترقی را طی کرد. دوستان دنیس به او لقب ”بچه لوس“ را داده‌ بودند؛ زیرا از کوچکترین مسائل، احساس خطر می‌کرد و به‌طور کلی انسان گوشه‌گیری بود. دنیس در یک خانواده ورزشی پای به عرصه وجود گذاشت. پدر او در تمام عمرش هوادار افراطی منچستریونایتد بود. ”دنیس لاو“ اسطوره منچستریونایتد بت این پدر بود. از این‌رو تصمیم گرفت نام پسرش را به یاد ”لاو“ دنیس بگذارد. دست تقدیر چنین مقدور کرده بود که این دنیس ۳، ۴ همه بعد رو در روی شیاطین سرخ قرار بگیرد. به هر حال دنیس خیلی زود جذب مدرسه فوتبال آژاکس شد جائی که در واقع پله اصلی پیشرفت وی نام گرفت. حضور در آن فصل برای این نوجوان خالی از دردسر نبود. دنیس گوشه‌گیر غالباً توسط هم‌سن و سال‌های خود مورد آزاد و اذیت قرار می‌گرفت، اما وقتی پای فوتبال به میان می‌آمد بر همه آنها غلبه می‌نمود.
در سال 95 به آرسنال پيوست و به عنصري حياتي در يكي از بهترين و قويترين تيم هاي ليگ برتر تبديل شد ، با وجود اينكه او توسط آرسن خريداري نشد اما همواره نقش اصلي را در تيم كلاسيك ، با تكنيك و حرفه اي آرسنال ايفا مي كرد . يكي از فوتبال دوستان در توصيف وي اينگونه ميگويد " در ضربه زدن به توپ شگفت انگيز بود ، ديد فوق العاده اي در پاس دادن داشت و تونايي بالا در گلزني‌ ، تواناييهايش خارج از دنياي فوتبال بود . او همواره به فكر اين بود كه چه چيز بيشتر براي تيم مفيد است تا خودش . فوتبال هميشه براي او چيزي بيش از گلزني بود و آمار هر 2 بازي و نيم يك گل گواه اين موضوع است ." توانايي او در نابود كردن حريف تنها با يك پاس رويايي بود ، حركات و پاسهايي كه در هيچ كجاي اين جهان مانندش را نديده ايم . مثال خوب اين پاس ها حركت او در برابر يونتوس و پاس خوبش به فردي ليونگبرگ بود . سه بازيكن را دريبل زد و با وجود اينكه نميتوانست فردي را ببيند اما ميتوانست او را پيدا كند .
او همچنين قدرت ويران سازي حريف به تنهايي را نيز داشت ، اگر روز بازي روز او بود به تنهايي بزرگان جزيره را نيز به گريه در ميآورد . هتريك او دربرابر لستر در سال 97‌ ، گل به ياد مانديش در برابر آرژانتين در جام جهاني 98 و گل زيبايش مقابل نيوكسل تنها نمونه هايي از اين دست گلها هستند . بهتر است به دوره ي فوتبال او پس از جدايي از اينتر و پيوستن به آرسنال بپردازيم ، يعني سال 95 . اوضاع براي برگكمپ اصلا مناسب نبود و او شرايط بدي را در ميلان تحمل ميكرد . دم از جدايي زد و خواهان پيوستن به ليگ انگستان شد . وقتي آرسنال به او پيشنهاد داد نظرش را اينگونه بيان كرد " ميخواهم به ليگ انگليس بروم ، و تا نام آرسنال به گوشم رسيد به ياد لندن افتادم به ياد باشگاهي بزرگ و موفق " انتقال او يكي از بزرگترين و پر سر و صداترين انتقالهاي وقت بود ، 7.5 ميليون پاند مبلغي بود كه آرسنال براي مرد يخي پرداخت كرد . ماسيمو موراتي پس از پيوستن دنيس به آرسنال به طعنه خطاب به توپچي ها گفت " آرسنال خوش شانس خواهد بود اگر دنيس 10 گل به ثمر برساند . " 16 گل در آن فصل به ثمر رساند اما هنوز فشار رسانه ها بر وي نا عادلانه بود . فشار به حدي رسيد كه گوليت نيز به شكايت درآمد ، او معتقد بود كه دنيس هم يك مهاجم كلاسيك است و هم يك هافبك و بايد در جاي مناسب از او استفاده كرد تا در زمان مناسب تواناييش را كامل نشان دهد ، او بيشتر از گلزنيش گل سازي مي كند . جالب اينجاست كه آمار نيز به سرعت به كمك دنيس آمد ، تاثير مستقيم در 75 % گلهاي آن فصل آرسنال به اندازه اي كافي بود كه همگان را به سكوت وادارد.

پس از آنكه فشارها بر وي خاموش شدند خودش نيز سكوت را شكست و راجع به فوتبالش در ليگ انگليس گفت " در ابتداي ورودم به خوبي نمي دويدم و زياد با نوع بازي هماهنگ نبودم زيرا سازگاري من با ليگ برتر قدري طول مي كشيد . فشار زيادي بر روي من بود و هميشه مي ديدم كه روزنامه ها مي گويند برگكمپ چند ساعت زمان مي خواهد تا گلزني را شروع كند . خوشبختانه در ديدار مقابل سوتمپتون بالاخره توانستم و همانطور كه گلزني ام شروع شد فشارها نيز كنار رفت " او به سرعت در تيم پذيرفته شد ، هم تيمي ها به خوبي او را پشتيباني مي كردند و زوج خطرناكي با يان رايت ايجاد كرد . آنها در خارج از مستطيل سبز نيز دوستاني بسيار صميمي شدند .
به هر حال برگكمپ در فصل اولش خوب عمل كرد و باعث شد امثال موراتي ديگر اجازه اظهار نظر نداشته باشند . اما اين بهترين فصل براي او نبود ، بهترين عملكرد او در 29 سالگيش بود يعني فصل 97-98 . آرسنال توانست در آن فصل ليگ و حذفي را از حريف هميشگي اش يونايتد بربايد . با وجود اينكه او در چند بازي آخر كه شامل فينال حذفي در ومبلي نيز بود مصدوم شد اما اينها هيچ كدام باعث نشد تا او به عنوان بهترين بازيكن جزيره انتخاب نشود و در همين سال بود كه سومين فوتباليست برتر جهان نيز شناخته شد . همچنين ركوردي به ياد ماندني از خود به جاي گذارد ، سه گل او مقابل لستر به عنوان گل اول ، دوم و سوم ماه جزيره انتخاب شد ، او در تيم ملي نيز موفق بود ، با وجود تلاش هاي بسيار او ، كلايورت ، اورمارس ، برادران ديبوئر و ... هلند در جام جهاني نتوانست به فينال راه يابد و در نيمه نهايي مغلوب برزيل شدند . " در خلال نيمه اول فصل 97-98 بهترين دوره فوتبال حرفه اي خودم را سپري كردم ، هر كاري كه ميخواستم ميكردم ، بدنم فوق العاده آماده بود و همه چيز براي من پيش مي رفت . روي فرم بودم و سالي استثنايي براي من بود " ونگر نيز با او موافق بود ، و درباره آن سال رويايي اينگونه ميگويد " او در خارج از محوطه جريمه گلزني ميكند ، درست مانند يك هافبك . همچنين بسيار كمتر از ديگران به توپ ضربه ميزند تا گل زني كند ، تنها يك ضربه در حاليكه ديگران دو يا سه ضرب نياز دارند . او بهترين دوران فوتبالش را سپري ميكند و فكر نميكنم كسي بهتر از او وجود داشته باشد . "
سال2003-2004 به نوعي آخرين فصل فوتبالي براي او بود اما وي باز هم يك سال ديگر با آرسنال تمديد كرد . " بسيار خوشحالم كه براي يك سال ديگر ميتوانم در آرسنال بمانم . فصل بعد دهمين فصل من با آرسنال است و اين به خوبي معنا و مفهوم آرسنال در قلبم را توجيه ميكند . ما روح وقلبي بزرگ داريم و آن را با پيروزي هاي اخيرمان ثابت كرده ايم . اميدوارم بتوانم در فصل بعد دوباره آرسنال را براي قهرماني ياري دهم و سالي خوب براي تيم رقم بزنيم ." رئيس باز هم از او تمجيد كرد " ما بسيار مفتخريم كه دنيس را يك سال ديگر نيز در اختيار داريم . اين تمديد قرار داد نشان مي دهد كه او چه نقش بزرگي در تيم ما ايفا ميكند . مطمئنم كه تجربه و طبيعت فوتبالي او به خوبي يار و همراه ما در فصل بعد خواهد بود " چند ماهي در ابتداي اين فصل باز هم مصدوميت ها مانع شدند تا او كلاس بالاي خود را نشان دهد اما او باز هم با پاسهاي زيبا و ديد فوق العاده اش همگان را شگفت زده كرد . اولين گلش از پنج گلي كه در اين فصل به ثمر رساند در ديدار مقابل بيرمنگهام با بازوبند كاپيتاني به ثمر رساند . " انتخاب سختي خواهم داشت . عملكرد ما در اروپا تاثير بر تصميم من نميگذارد همانطور كه موفق نبودنمان تاثيري نخواهد گذاشت . تنها مساله اي كه در اين ميان مهم است اين است كه آيا من از فوتبال خودم لذت ميبرم يانه . و اين تنها مورد تاثير گذار است ." برگكمپ اذيت كردن مدافعان حريف را همچنان ادامه داد با وجود اينكه عملكرد خوبي نداشت . در نقل و انتقالات زمستاني آرسنال خريد جديدش يعني آنتونيو ريس را معرفي كرد . ريس جوان با انگيزه آشنايي زيادي با ليگ برتر نداشت در نتيجه تاثيري بر دقائق بازي كردن دنيس نگذاشت .
در بهار بود كه برگكمپ باز هم چرخ بازيش شروع به چرخيدن كرد و گلهايش مقابل چلسي سلتاويگو و بولتون تيري آنري را مجبور ساخت تا از او تمجيد كند " با بازيكنان زيادي بازي كرده ام . او مثل زيدان نيست كه حريف را گول بزند ، اما نميدانم آيا كسي در تمام جهان وجود دارد كه به سرعت بازي را ببيند و به سرعت او تصميم بگيرد ؟ هر كسي كه با او همبازي بوده باشد به شما خواهد گفت كه دنيس چه بازيكن زرنگيست " آرسنال قهرماني را در وايت هارت لين به دست آورد ، شايد به نوعي شيرين ترين قهرماني ها ، تساوي دو بر دو مقابل تاتنهام و به دست آوردن جام آن هم در ورزشگاه دشمن هميشگي . دنيس آن بازي را از ابتدا شروع كرد و روي هر دو گل تاثير گذار بود. آرسنال در اين فصل توانست ركورد باور نكردنيه يك فصل بدون شكست را از خود به جا بگذارد . آرسنال فصل روياييش را با پيروزي 2-1 در خانه به پايان رساند . در بازي كه دنيس ثابت كرد كه چرا يك سال ديگر بايد در آرسنال بماند . در نيمه دوم اين بازي بود كه او فرار ويرا را با پاس خودش تكميل كرد تا بازي 2-1 به پايان برسد . وقتي از او پرسيدند كدام يك از اين سه ليگي كه با آرسنال فتح كرده اي از همه شيرينتر بوده است او پاسخ داد " هميشه آخرين ، بهترين است . پس اين جام نيز شيريني ديگري داشت زيرا ما شكست ناپذير بوديم "

فصل 2004-2005 سال هيچ كدام از رقباي سنتي نبود ، اين بار سال ، ساله پول هاي چلسي بود . آرسنال به تيم جوان اما پخته اش اميدوار بود ولي اين تيم روندي ثابت نداشت ، يك بازي فوق العاده بود و يك بازي اسف بار . در اين فصل بود كه بازي رويايي آرسنال اورتون 7-0 به سود آرسنال به پايان رسيد . سه پاس گل داد و يك گل از طرف مرد يخي باعث شد تا كل ورزشگاه فرياد " يك سال ديگر‌" را سر دهند . آنها خواستار تمديد قرار داد يكساله مرد هلندي بودند . " سخت است كه احساسي نشويد وقتي همه ورزشگاه يك صدا فرياد ميزنند يك سال ديگر بمان . من تصميم را گرفته ام و اين تشويق ها مرا روشن تر كردند . همچنين اگر هواداران كوچكترين شكي دارند بايد آن را دور بريزند . در نظر من وقتي هواداران فكر ميكنند من يك سال ديگر ميتوان بازي كنم پس دليل براي انجام ندادنش نيست . اين ديدگاهي فوق العاده براي من است " با تمامي اوصاف ، هيچ دليلي وجود ندارد كه فكر كنيم برگكمپ ديگر نميتواند بازي كند . تجربه و ذات فوتبال دوست او حتي در ميان تيم جوان آرسنال ميدرخشيد . فصل 2005-2006 فصلي بود كه آرسنال آن را با اميدهاي بسياري شروع كرد . تيمي جوان اما پر انگيزه . برگكمپ مثل هميشه در ميان اين تيم ميدرخشيد . مثل هميشه تاثير گذار و تعيين كننده بود اما يك امر واضح و تلخ مشخص بود، اينها آخرين بازيهاي مرد يخي هستند . كلاس و بازي موثر تنها دلايل كافي نيستند ، فيزيك بدني انسان به او اجازه نميدهد از يك سري حدود فراتر رود و اين تنها دليلي بود كه باعث ميشد اين فصل ، فصل آخر دنيس باشد .

برگكمپ با تمام وجود فصل را شروع كرد ، پاسهاي ويرانگرش را باز هم به نمايش گذاشت و همچنين گلهاي تعيين كننده به ثمر رساند اما سن بالا و يار گيري سخت مدافعان باعث ميشد تا كيفيت كامل او بروز پيدا نكند. او همچنين براي 300امين بار با پيراهن آرسنال به ميدان رفت . ركوردي كه به ارزشهاي بي اندازه او افزود . در سال 2006 يازده فصل همراهي آرسنال به پايان رسيد و دنيس پس از آن فينال دراماتيك مقابل بارسا از دنياي فوتبال خداحافظي كرد تا پاياني بزرگ به 20 سال زندگي فوتبالي كه سرشار از گلهاي زيبا و لحظات شگفت انگيز بود بدهد . بيش از 700 بازي براي باشگاه هايش و تيم مليش بازي كرد ، 271 گل به ثمر رساند و ميتوان گفت به همين مقدار نيز پاس گل داد . آرسن ونگر دنيس را بعد از پيروزي آرسنال مقابل وست بروم ويچ ستود . بازي كه در بهار 2006 انجام شد و يكي از آخرين بازي هاي حرفه اي دنيس بود . " هوش و كلاس بالا . كلاس بازي به اينكه با توپ چه كار ميتوانيد انجام دهيد مرتبط است ، اما هوش باعث ميشود تا شما از تكنيكتان در موثرترين راه استفاده كنيد . كاري كه او هميشه با توپ ميكرد يك سر و يك مغز داشت !!! و تكنيكش همواره اين اجازه را به او ميداد كه ببيند و هر آنچه ميخواهد با توپ انجام دهد را تصميم بگيرد ."
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

فرهاد در 17/9/1390 | 10:15 گفت:

واقعا ما هر چی داریم از اون زمان داریم

علیرضا در 17/9/1390 | 00:02 گفت:

فرهاد جان با این پست هات داری گریه همرو در میاری...........همرو یاد اون زمان انداختی............

علی ارشدی در 16/9/1390 | 23:21 گفت:

حالا باز خوبه دوربین فیلمبرداری اختراع شده بود :))

Saeed Milani در 16/9/1390 | 23:17 گفت:

منم متولد 84 ام از جام جهانی 90 یه چیزایی یادمه ولی از یورو 92 همه چی یادمه! توماس برولین مو بولوند سوئدی ها کلی معروف شده بود تو ایران!

علی ارشدی در 16/9/1390 | 23:12 گفت:

اینو میگن هوادار واقعی من متولد 92 ام یعنی 4 سالم بوده که تو آرسنالی شدی حیف که اون دورانو درک نکردم حیف :(

Saeed Milani در 16/9/1390 | 23:08 گفت:

آره باو ! علی جون :-)

علی ارشدی در 16/9/1390 | 23:06 گفت:

سعید جون پس حسابی دود چراغ خوردیا :))

Saeed Milani در 16/9/1390 | 22:54 گفت:

علی جان یادمه اون سال ها فقط فینال چمپیونز لیگ رو زنده نشون می دادن ، مثلا بازی دورتموند با یوونتوس و من تو تلویزیون سیاه و سفید نگاه کردم! یادش بخیر ، از مدرسه که میومدم تا شب منتظر بودم ببینم گزارش ورزشی فوتبال نشون میده یا یه ورزش دیگه! هفته ای یه شب مرور لیگ برتر انگلستان رو نشون می داد شبکه 3 ، از فصل 95-96 که من بازیهای آرسنال و دیدم و عاشق دنیس برگ کمپ و آرسنال شدم ، همیشه لحظه شماری می کردم ببینم اون دو سه دقیقه خلاصه بازی آرسنال تو اون هفته رو! واقعا بدبختی ها کشیدیم تا رسیدیم به اینجا علی جان. امکانات الآن کجا اون موقع کجا ، یادش بخیر.

محمد اصغری در 16/9/1390 | 21:22 گفت:

دنیس درخشان ترین ستاره ارسناله.

فرهاد در 16/9/1390 | 21:22 گفت:

مرسی امین جون....منم عکس خوشحالی رابین بعد گل سومش به چلسی رو قاب کردم زدم تو اتاقم

حمید فرازی در 16/9/1390 | 20:59 گفت:

مرسی واقعا باید یکی از مجسمه ها دنیس باشه.

سید امین هاشمی در 16/9/1390 | 20:54 گفت:

ممنون دوست عزیز.منم دیوانه وار برگکمپو دوس دارم.عکس قاب گرفتش تو اتاقمه.
راستی خوش اومدی پسر

علی ارشدی در 16/9/1390 | 20:11 گفت:

من که بازیاشو ندیدم ولی فیلماشو خیلی دیدم عجیب بازیکنی بوده راستی سعید تو که از پیشکسوتا هستی اون موقع ها (مثلا سال 97_98) از کجا بازیا رو دنبال میکردی آخه امکانات مثل الان نبوده

ali در 16/9/1390 | 19:57 گفت:

واقعا که دنیس تکرار نشدنیه

فرهاد در 16/9/1390 | 19:47 گفت:

خواهش میکنم سعید عزیز.منم هیچوقت فراموشش نمی کنم

Saeed Milani در 16/9/1390 | 19:07 گفت:

البته گفت پدرم هیچ وقت منچستری نبوده فقط دنیس لاو رو دوست داشته ، اسم کاملشم دنیس نیکلاس ماریا برگ کمپ هست. عاشقشم و خواهم بود ، هیچ وقت فراموش نمی شه ، بهترین مهاجم در کل تاریخچه فوتبال دنیس برگ کمپ هست بدون شک. هیچ وقت مثلش نخواهد آمد. زنده باد مرد یخی. و دستت شما دوست عزیز هم درد نکنه که به یادش بودی.