نوشته ای از یک ژورنالیست مشهور

نویسنده: مهران کاظمی

وبلاگ من
نویسنده: مهران کاظمی
1
کل بازدید: 49,229 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

نوشته ای از یک ژورنالیست مشهور

این نوشته ایه که ژورنالیست مشهور فوتبال انگلیس الیور پلت بلافاصله بعد از اعلام ون پرسی مبنی بر اینکه قرارداد خودش رو تمدید نمی کنه رو خروجی سایت گل انگلیسی قرار داده، چون مطلب جالبی بود و نویسنده این مطلب هم خیلی تو فوتبال انگلیس مشهوره براتون ترجمش کردم، امیدوارم بچه ها پست های 2 3 خطی احساساتی نذارن تا این پست نره تو آرشیو و همه بخوننش.


آرسنال باید مهاجم ناسپاس خود را قبل از به وجود آمدن یک تابستان پر هرج و مرج دیگر به فروش برساند.


آرسن ونگر ترکیب تیم خود را با خرید لوکاس پودولسکی و الیور ژیرو مستحکم کرده است اما مهاجم هلندی تصمیم به عزیمت از ورزشگاه امارات کرده است.

در حالی که به نظر می رسید برنامه های آرسن ونگر در حال نتیجه دادن است تصمیم رابین ون پرسی مبنی بر ترک آرسنال دوباره آنها را به بی نظمی پرتاب کرده است.

اگر نکته مثبتی نیز بتوان از افشا سازی ون پرسی بیرون آورد تنها این است که توپچی ها قبل از آن از امضای قرارداد ژیرو و پودولسکی مطمئن شده اند. البته ونگر امیدوار بود که بتواند مهاجمان جدید خود را در کنار ون پرسی جای دهد اما در حال حاظر این دو چهره جدید فشار زیادی را برای پر کردن خلأ به وجود آمده حس خواهند کرد.

این دو خرید باعث شدند که ون پرسی بیانیه خود را مبنی بر این تصمیم منتشر کند.  مسئله ای که موضوع را پیچیده تر می کند این است که ون پرسی ادعا می کند که ونگر و گازیدیس به رغم خرید های صورت گرفته دارای جاه طلبی یکسانی با او بر سر آینده آرسنال نیستند.

به علاوه نام یان ام ویلا نیز در طول تابستان اطراف آرسنال شنیده می شد. ون پرسی گوشه ای از ولخرجی هایی با سبک منچستر سیتی را خواستار بود که به هیچ عنوان خواسته ای واقع گرایانه به شمار نمی رود. به نظر بسیار مشکل می رسد که آرسنال بتواند حرکت دیگری را برای متقاعد کردن کاپیتان خود برا ماندن انجام دهد.

در این مدت طولانی آرسنال با ون پرسی بسیار قدرتمند تر به نظر میرسد تا بدون حضور او. به نظر می رسد بالاخره ووچینیچ ژسنی راه حلی برای مشکل دروازه آرسنال پیدا کرده است، در حالی که لورنت کوشیلنی و توماس فرمالن نیز همکاری تأثیر گذاری در جلوی او از خود نشان می دهند.

بازگشت جک ویلشر نیز امیدواری بیشتری پیش روی آرسنال قرار می دهد، هر چند آن نیز در حال حاضر در هاله ای از ابهام است.

اکثراً این خواسته ون پرسی مبنی ترک آرسنال برای کسب جام در سن بیست و هشت سالگی را رد نمی کنند، زمان فوتبالی او در حال تمام شدن است و او به تنهایی بار آرسنال را در فصل گذشته به دوش کشیده است.

اما در حالی که به رغم تلاش های هماهنگ ونگر برای تقویت تیم، باشگاه با سرعت کافی رو به جلو حرکت نمی کند، آیا اعلام کردن این موضوع در اوایل ماه جولای -با توجه به این که اندکی بیشتر تا شروع تمرینات پیش فصل نمانده است- نشان از ادعای او مبنی بر عشق خود نسبت به ونگر و آرسنال می باشد؟؟؟؟؟؟

اکنون یک بار دیگر تابستان آرسنال رو به بی نظمی می رود. عدم استفاده از پول به دست آمده حاصل از فروش احتمالی ون پرسی - با در نظر گرفتن این که تبدیل کردن او به پول نقد تصمیم عاقلانه ای برای آرسنال به نظر می رسد- نتیجه ای در پی نخواهد داشت جز اتفاق رنج آوری که پس از خروج فابرگاس و نصری در تابستان گذشته روی داد.

ونگر نیاز دارد تا احساسات نه تنها هواداران بلکه بازیکنان را نیز تسکین دهد، اما هنگامی که او از سیاست های محتاطانه خود در بازار نقل و انتقالات دست می کشد نیز نتایج موفقیت آمیزی مشاهده نمی شود. پر مرتساکر، آندره سانتوس، پارک چو یونگ و میکل آرتتا همگی در لحظات پایانی زمان نقل و انتقالات فصل گذشته به تیم اضافه شدند که تنها یکی از از آنها در ترکیب آرسنال جواب داد.

فابرگاس، نصری و حالا ون پرسی... چه کسی نفر بعدی است؟ برای دومین تابستان متوالی در حالی که به نظر می رسید آرسنال به مسیر صحیح خود بازگشته است ناگهان بخت و اقبال خود را ویران شده می بیند.


نظر من در مورد این مطلب اینه که اگه هدف آرسنال مثل سال های قبل فقط حضور در لیگ قهرمانان هست پس رفتن ون پرسی مشکلی به وجود نمیاره ولی اگه هدف آرسنال قهرمانی تو این فصل هست با این وضعیت به مشکل بر می خوریم. مرسی
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

محمد در 15/4/1391 | 12:27 گفت:

مرسی از زحمتت
با وجود اینکه هنوز چیزی صد در صد نیست و رابین نگفته که حتما میره ولی به نظر من داره تیم رو تو بد ترین شرایط زمانی ترک میکنه به قول نویسنده آرسنال تا اینجای بازار نقل و اتتقالات به نسبت خوب هم کار کرده حالا معلوم نیست منظور رابین از اینکه باشگاه نتونسته انتظارات رو برآورده کنه چیه؟ شاید دلش میخواست تا الان مسی و رونالدو رو بگیریم
به هر حال اگه بره اتفاق تازه ای نیست درسته که تا حالا اکثر افرادی که از تیم رفتن نتونستن در حد قبلیش نشون بدن و افت کردن ولی این دفعه از ته قلبم آرزو میکنم که علاوه بر اینکه این اتفاق بیفته آرسنال هم به یک موفقیت چشم گیر دست پیدا کنه
به کوری چشم هم بی غیرتا و به امید سربلندی آرسنال

محمد جویبار در 15/4/1391 | 12:18 گفت:

رابین برای آرسنال زحمت کشید همیشه هم در قلب من خواهد بود ولی هیچگاه یک اسطوره نخواهد شد،چون تیم رو در چنین شرایطی تنها گذاشت.
رابین جان اگه میخوای ما هم بشیم الارسنال بهتره که از این تیم بری،چون این اتفاق هرگز نخواهد افتاد.

Vishka در 15/4/1391 | 12:04 گفت:

ممنون بابت پستت
من اونقدر ناراحتم که حرفی ندارم بزنم

parsa در 15/4/1391 | 11:45 گفت:

مرسی...

عرفان در 15/4/1391 | 11:26 گفت:

باید هواداران از همون لندن اقدام کنن...ما که نه دستمون به باشگاه میرسه و نه حرفامون...امیدوارم اونا به نمایندگی از همه طرفدارای آرسنال تو سراسر جهان یه اقدام جـــــــــدی بکنن

مهران کاظمی در 15/4/1391 | 11:13 گفت:

خواهش می کنم

به نظر من به درک که می خواد بره، این همه بازیکن از آرسنال رفتن ولی به جای این که آرسنال ضربه بخوره اونا ضربه خوردن، به خدا ون پرسی از همه اینایی که از آرسنال رفتن ضعیف تره، وقتی ویرا با اون دبدبه و کبکبه رفت یوونتوس و هیچی نشد به نظرتون امکان داره این مرد شیشه ای تو تیمی جز آرسنال خوب بازی کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ به نظر من امکان نداره

مصطفی کاظمی در 15/4/1391 | 10:52 گفت:

مرسی مهران ( ) مسی دیوید ( )

(Hooman sam (Dark metal در 15/4/1391 | 10:01 گفت:


اینم طرز فکر من درباره این جریان :
هنوزم شک دارم رابین رفتنیه یا موندنی !!!دقیقا حرفاش بوی طعنه زدن به مسئولا و ونگر میده ..هیچ کدوم از بازیکنای قبلی این کار رو نکردن و فقط قید تیم رو زدن و رفتن پی کار خودشون اما به قول علی ، رابین شاید داره با این کارش خودش رو فدا میکنه ؟؟؟شایدم داره اینجوری به همه هوادارا نشون میده که دوست داشته به تیم وفادار بمونه اما هیچ امید و اطمینانی واسه قهرمانی بهش داده نشده و اونم مجبور شده بیخیال تیم شه !!!---------------نمیدونم چرا این سیاست های مسخره داره این بلا رو سر تیم ما میاره ؟؟چرا آخه ؟؟یه زمان شانچستر رو هیچ کس نمیشناخت ولی با گرفتن جام های پشت سر هم (که به جرات میگم خیلیاش با کمک دستای پشت پرده و همون سیاستاس) پرطرفدارترین تیم دنیا شد ، درحدی که شِوِرلِت واسه اینکه بَرَندِش تو دنیا بیشتر شناخته شه باهاشون قرارداد 2میلیاردی میبنده !!!آخه چرا ما نباید جای خودمون رو حفظ میکردیم تا شورلت این قرارداد رو با ما ببنده !!!یادمه چند سال پیش گفتن منچستر 700میلیون بدهی داره اما میبینین چقدر راحت میتونن با یه قرارداد اینجوری سروتهش رو هم بیارن ؟؟یه حس بدی دارم الان ، مثلا یه نیگا به لیورپول بکنین ، به صورت کاملا نامشخصی داره میره به فنا مثل خود ما!! اونا هم مثل ما هرسال باید غصه ی تمدید بهترین بازیکنای فصلشون رو بخورن !! اوون ، آلونسو ، ماسکرانو ، تورس ، مرلس ، ریسه و...و...و... الان همین شرایط واسه سوارز و اسکرتل وجود داره!!حالا نکته جالبش اینه که بعضیا اون بالا نشستن فقط دم از فرپلی مالی میزنن ولی به انجام میرسه !!!اگه این قانون رعایت میشد الان ما از چلسی ، من سیتی ، پاریس انژرمن و...و...و... ترسی نداشتیم !!!
-------------
فوتبال خیلی کثیفی داریم ما ... خیــــــــــــلی بیشتر از اون چیزی که ماها فکرش رو بکنیم !!!آرسنال با اون همه عظمتش به تیمی تبدیل شده که بازیکناش واسش شرطُ شروط میذارن !!یه زمان بود هرکسی آرزوش بود لباس آرسنال رو بکنه تنش اما الان!!!؟؟؟!!!
یاد جریان سفید امضا کردن بازیکنای پرسپولیس تو سالای دور میافتم ، ولی الان پول جای تعصبو غیرت رو گرفته !!!) ماهم با همین مشکل دستو پنجه نرم میکنیم = غیرت !!
----------
مشکل ما پول نیست ، ما سهام دار دوم باشگاهمون چندیدن برابر سهام داره اول باشگاه لیورپول(هنری) پول داره ، اما اون آشغالا (گایندیز و ... )نمیذارن که این پول خرج شه واسه تیم !!!آقا ما نمیگیم مثل منچسترسیتی گند بزنید به فوتبال و فقط ستاره های بقیه تیم ها رو بخرید ، اما لااقل یکم از این پول استفاده کنید و کمبودهای تیم رو برطرف کنید !!!یا لااقل نذارید بازیکنامون اینجوری تیم رو بذارن تو خماری و برن !!..داغون کردید مارو !! تا کی آخه ؟؟تا کی باید بشینیم تا یه بار دیگه تیمی درحدواندازه های اسم آرسنال رویایی ببینیم ؟؟ 50تا بازی بدون باخت کم نیستا ؟؟؟(من بازی با منچستر رو باخت حساب نمیکنم!!چون به داور باختیم!!)
یعنی ما همون آرسنالیم که ...که....که....؟؟

unlike unlike

(Hooman sam (Dark metal در 15/4/1391 | 08:48 گفت:

دمت گرم...
داغون تر از این نمیتونم بشم...
این کاپیتان و ستاره فروشی واسه ما شده یه رسم !!!

unlike unlike

morteza در 15/4/1391 | 07:51 گفت:

مرسی زحمت کشیدی