بازیکن چی بخوره بهتره؟!

نویسنده: Farhad Rahbari

وبلاگ من
نویسنده: Farhad Rahbari
از حوالی ۲۰۰۰ عاشق آرسنال شدم و این عشق همچنان پابرجاست
کل بازدید: 214,722 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

بازیکن چی بخوره بهتره؟!

مقاله ای دیگر تقدیم به توپچی ها
این بار: تغذیهغذائی كه یك بازیكن در طول روز ، هفته و ماه می خورد نقش موثری در عملكرد وی در زمین دارد. با توجه به اینكه در فوتبال انرژی زیادی مورد نیاز است.با خوردن غذاهای خوب قبل ، بعد و در طول تمرین و مسابقه بازیكنان می توانند انرژی خود را بالا برده و در كل زمان بازی و مسابقه و حتی در طول فصل مسابقات كارائی و عملكرد بالای خود را حفظ نماید. ذكر این مطلب مهم است كه غذاهای سحر آمیزی وجود ندارند كه بتواند بازیكنان معمولی و متوسط را به بازیكنان سطح بالا تبدیل كندوحتی مقوی ترین غذاها نمی توانند جایگزین كمبود آمادگی ، مهارت و توانائی تاكتیكی شوند. همه مواد غذائی كه می خورید می تواند در تعیین اینكه خوب یا بد بازی كنید موثر بوده و این مساله به ویژه در مراحل پایانی بازی تعیین كننده است. بیشتر بازیكنان جوان از یك برنامه غذائی مطابق با تعالیم درست تغذیه استفاده نمی كنند. آنها وعده های غذائی خود را در مكان های مختلفی می خورند . بازیكنان نیاز دارند بدانند چگونه مواد مغذی را با غذاهای مقوی تركیب نموده و مصرف كنند.انرژی مصرفی كه در فعالیت عضلات مصرف می شود و به وسیله واحدهایی كه كالری خوانده می شود اندازه گیری می شود ، به طور عمده از كربوهیدراتها و چربی ها تامین می شوند. متخصصین عقیده دارند كه یك رژیم پر انرژی باید 65 تا 60 درصد كالری خود را كربوهیدراتها و 25 تا 20 درصد از چربی ها و 15 تا 10 درصد از پروتئین ها تامین كند.
نمو نه ای از وعده غذائی قبل از مسابقه
1 فنجان شیر بدون چربی ـ 1 فنجان حریره جو با میوه ـ 1 كیك كوچك به همراه ژله ـ 8 فنجان نوشابه ورزشی
یا :
4 كیك به همراه شربت ـ 1 فنجان آبمیوه ـ 1 فنجان شیر بدون چربی ـ 8 فنجان آب پرتقال
زمان بندی انتخاب غذا
3 تا 4 ساعت مانده به مسابقه : انواع نان ـ رشته فرنگی ـ ساندویچ ـ آب میوه ـ میوه جات ـ ماست ـ سیب زمینی ـ انواع كیك
2 تا 3 ساعت به مسابقه : آبمیوه ـ میوه جات ـ ماست ـ انواع نان و كیك ها
1 ساعت قبل از مسابقه : آبمیوه ـ میوه جات تازه ـ كیك كوچك ژله دار ـ نوشیدنی پر كربوهیدرات

* غذاها باید آب پز , بخار پز یا کبابی باشد.غذاهای سرخ کرده حتی المقدور مصرف نشود.
* غذاها نوعا باید حاوی کربوهیدرات دیر جذب مثل ماکارونی ؛ برنج و نان باشد.
* مصرف کله پاچه ، سیرابی و مغز توصیه نمی شود زیرا باعث گرفتگی عضله می شود.
* مصرف هفته ای یکبار جگر توصیه می شود.
* بهترین گوشت برای ورزشکاران گوشت گاو است و بهتر از گوشت بره ، گوسفند و گوساله است .
* مصرف نوشابه های گازدار توصیه نمی شود.
* مصرف مکمل های غذائی بدون مشورت پزشک توصیه نمی شود چرا که برخی از این مکمل ها غیر استاندارد بوده و خطرناک هستند.
* مصرف آب میوه مانند سیب و انگور که با هم حجم خود آب مخلوط شده باشد قبل از مسابقه مناسب است.
* استفاده از ماءالشعیر بعد از تمرین و یا مسابقه مفید است.
* در مدت زمان 30 دقیقه قبل از تمرین قند ساده ( شکر ) ممنوع است زیرا کارائی بازیکن را کاهش می دهد اما مصرف مایعات قندی در طی مسابقه طبق دستور العمل گفته شده مفید است.
* روزانه 5 وعده یا بیشتر میوه و سبزی مصرف کنید.
* بعنوان یک قانون غذاهای دارای چربی و پروتئین زیاد نباید در روز مسابقه مصرف شوند زیرا این غذاها دیر هضم تر هستند
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

محمد حسینی در 23/12/1390 | 17:05 گفت:

کنترل + می تونه راه حل باشه JUGGLER 98
اما فاصله هم خوبه
متفاوت و عالی!!! فوتبال علیه دشمنم بازم بذار فرهاد جان

Gunner در 23/12/1390 | 16:43 گفت:

يعني نوشابه نخورم!من كه يه روز بدون نوشابه دووم نميارم

علی ارشدی در 23/12/1390 | 15:38 گفت:

"مصرف کله پاچه ، سیرابی و مغز توصیه نمی شود زیرا باعث گرفتگی عضله می شود"
"مصرف هفته ای یکبار جگر توصیه می شود"
این دو تا رو موافقم :) عاشق جگرم ولی کو پول :(

محسن آزاده در 23/12/1390 | 15:34 گفت:

دستت درد فرهاد جان ، بازم یه مقاله به در بخور دیگه :)
* سلطان تغذیه ، "ونگر" *

hamed در 23/12/1390 | 15:28 گفت:

جالب بود...

JUGGLER 98 در 23/12/1390 | 15:25 گفت:

بببببباببببببببببببببببا بیییییییییییییییخییییییییییییییییال مگه شما هم فوتبال بازی میکنی؟

مریم تجدد در 23/12/1390 | 15:03 گفت:

ایول .مرسی بدرد خودمون هم میخوره

JUGGLER 98 در 23/12/1390 | 15:01 گفت:

جالب بود ولی بچه از همتون خواهش میکنم یا نوشته هارو بزرگتر کنید یا فاصله بذارید که چشم خسته نشه

vahid در 23/12/1390 | 14:54 گفت:

ولی رابین گرسنش شده بود تو بازی می خواست کرول رو بخوره