فوتبال علیه دشمن(2)

نویسنده: Farhad Rahbari

وبلاگ من
نویسنده: Farhad Rahbari
از حوالی ۲۰۰۰ عاشق آرسنال شدم و این عشق همچنان پابرجاست
کل بازدید: 227,087 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

فوتبال علیه دشمن(2)

من بعد سعی میکنم تیکه هایی از کتاب فوتبال علیه دشمن نوشته سایمون کوپر را برای توپچی های عزیز گزارش کنم


ما هلندی ها مغرور هستیم
این جمله ی یوهان کرویف است بزرگ ترین بازیکن تاریخ هلند(و مغرورترین شان).<<حتی وقتی آن سوی دنیا هم هستیم به بقیه می گوییم باید چه کار کنند.از این نظر ملت دلپذیری نیستیم>>
شاید دلپذیر نباشند اما موفق اند.فوتبال هلند موفق است.انگار اگر به بازیکنان اجازه دهید خودشان فکر کنند در مسابقات هم پیروز می شوند.ظرف بیست سال گذشته هیچ کشور کوچکی مثل هلند موفق نبوده و هیچ کشوری این قدر زیبا بازی نکرده است.موفقیت آن ها به این دلیل است که همیشه درباره روش بازی شان صحبت می کنند.یک بازیکن باید نقشش را درک کند.او باید بداند کی اوورلپ کند کی پوشش دهد و چه موقع یارگیری کند.بازیکنان بریتانیایی از بچگی 2-4-4 بازی می کردند و دیگر چیز خاصی برای یاد گرفتن نداشتند.تا بیست سالگی یک دفاع گوش انگلیسی می داند که مثلا موقع حمله از کناره ها باید جای خالی مدافعان میانی را پر کند.سیستم بسیار ساده است.وقتی صاحب توپ است می تواند به قلب دفاع حریف بکوبد و وقتی در فشار قرار می گیرد توپ را بیرون بزند.اما مثلا اگر از بازیکن خواسته شود توپ را وسط زمین بیاورد باید دوباره آموزش ببیند.او می تواند از بازی در سیستم جدید چیزهایی هم یاد بگیرد ولی کافی نیست.زمانی مربی جنوا تلاش کرد تیمش مثل آژاکس <فوتبال جامع>انجام دهد ولی موفق نشد.فنت شیپ گفت:برای ارائه ی فوتبال با سیستم
آژاکس باید آن را درک کنی و به خصوص زیاد درباره اش صحبت کنی.
اشکال صحبت زیاد بروز درگیری و اختلاف است.هلند می توانست جام جهانی 1990 را فتح کند ولی بازیکنان مدام با هم دعوا می کردند.
سیستم انگلیسی به ندرت به بازیکنان اجازه می داد بحث کنند:هیچ جروبحثی در کار نبود و روحیه ی تیمی در بالاترین حد ممکن بود.شاید در
جام جهانی 1990 بابی رابسون با کمک بازیکنان انگلیس متقاعد شد از سوییپر استفاده کند اما این توصیه در قیاس با دخالت هلندی ها اصلا به چشم نمی آید.تیس لیبرگتس در آستانه جام جهانی به خاطر اختلاف نظر از تیم های فوتبال هلند برکنار شد.تفاوت به فرهنگ طبقه ی کارگری هلند برمی گردد.آن ها بحث و مجادله را دوست دارند.آن ها کالونیست بودند(کاتولیک های هلندی ویژگی های شدید کالونیستی دارند)و کالون به وفادارانش گفته بود به کشیش ها اهمیتی ندهند و خود انجیل را بخوانند.نتیجه ی این طرز تفکر این است که فوتبالیست بیست ساله ی هلندی تصور می کند که به اندازه ی مربی اش فوتبال را می فهمد.دیدگاه انگلیسی ها این است که مربی مربی است.سن و سالش از بازیکنان بیشتر است و همیشه حق با اوست.

ادامه دارد...


پ.ن:بنظرم بتونید درک کنید ویاس بواس چجوری برکنار شد(بازیکنان انگلیسی:تری-لمپارد-کشلی   مربی بسیار جوان:آندره   نتیجه:اخراج)
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

توپچی جنوب در 24/12/1390 | 23:08 گفت:

من کرایف رو قبول دارم و از بازی تیم ملی هلند هم خوشم میاد اخه واقعا زیبا بازی میکنند ولی این یورو و جام جهانی 2014 مال المان هستش شک نکنید دوستان!!!!!!!!!!

ehs در 24/12/1390 | 22:08 گفت:

سلام به همه اين اولين نظر منه!حس جالبيه!
من قبل از ارسنال طرفدار هلند بودم و رواني سبك بازيش شناورش بودم!اما واقا بازي هلند تو جام جهاني من رو نااميد كرد (بجز فينال)
من هرگز هلند نتيجه گرا رو دوست نداشتم. دوران طلايي هلند قطعا زمان كرايف بود!

جواد تی تی در 24/12/1390 | 20:24 گفت:

البته به نظر من فوتبال هلند یک مقدار افت کرده خصوصا در رده باشگاهی دیگه از اون بازی های چشم نواز و توتال فوتبال خبری نیست در جام جهانی 2010 طرفدار این تیم بودم ولی وقتی تو فینال ضد فوتبالشون رو جلو اسپانیا دیدم نظرم عوض شد

محمد حسینی در 24/12/1390 | 19:27 گفت:

Like
Chra khabari az timaye holandi tu champions nist?
final 10 faqat mikhastam robeno bekosham

reza در 24/12/1390 | 18:11 گفت:

اشالله تو اروپا اسپانیا رو هلند بترکونه و اول بشه
من عاشق فوتبال ارزانتین و هلندم

حمید فرازی در 24/12/1390 | 15:42 گفت:

در مورد بواس که واقعا در حقش بی انصافی شد و اصلا برخورد خوبی باهاش نداشتن که قطعا چلسی با این روند در آینده هم کار سختی در پیش و رو خواهد داشت.اما در مورد سبک و ویژگی های هلندی که سبک آموزشی و شناور هلند همیشه مشهور بوده و شاید این شبک رو بشه در دوران طلایی هلند و آژاکس و بارسای کرایوف دید ولی اگه بخوایم سبک ها رو در نظر بگیریم سیستمی که در چندسال اخیر بین تیم ها به وجود اومده برگرفته از همون سیستم ابداعی هرپرت چاپمن مربی فقیذ آرسنال هست که اونو با نام WM معرفی کرد و بعد از این همه سال هنوز هم با تغییرات جزئی از اون استفاده میشه که البته همه اعتراف کردن هنوز از خیلی جزئیات این سبک اطلاع ندارن و در تلاش هستن بیش از این از این سیستم اطلاع کسب کنن و در واقع سبک شناور آرسنال هم به همون سیستم برمیگرده که ونگر با تلفیقی از اون به همراه سبک هلندی و فرانسوی یکی از مربیا صاحب سبک شناخته شد و در مورد چاپمن گفته " او در زمان جلوتر از خود زندگی میکرده"

(Hooman sam (Dark metal در 24/12/1390 | 15:35 گفت:

مرسی رفیق...
like like

علی ارشدی در 24/12/1390 | 15:22 گفت:

من که ندیده اون تیمو قبول دارم حسین :)

حسین در 24/12/1390 | 15:07 گفت:

این کرویف خیلی از کارشناسا میگن کامل ترین و مهم ترین بازیکن تاریخ فوتبال هست.حتی اسطوره هایی مثل فان باستن و برگکمپ وخیلی های دیگه شاگردش بودن.ستون اصلی هلند 1974 بوده که اکثرا گفته میشه تا حد زیادی ایجاد فوتبال مدرن امروز دنیا مدیون همون نوع فوتبالی هست که اون تیم انجام میداده.و صد البته مربی اون تیم رینوس میشل.

سبک خاصی از فوتبال که در اون پست خاصی تعریف نشده بوده و بهترین گلزن های تیم مدافع هاش بودن.

مارادونا در مورد اون تیم گفته اون زمان 14 ساله بودم که بازی های هلند رو میدیدم.احساس میکردم بازیکن ها روی زمین نیستن و چند سانتی متر روی هوا قرار دارن به خاطر توع حرکت بازیکن ها) از این نظر گفته اون تیم بهترین تیم تاریخ بوده.کرویف مثل رهبر به تمام زمین احاظه داشته و...دیگه ببینید کرویف چی بوده که مارادونا اینجوری در موردش گفته.

نمیدونم واقعا...اینکه بعد از اون تیم تیم بهتری اومده یا نه قضاوتش رو بذاریم به عهده افرادی که اون تیم رو دیدن وتیم های بعد از اون رو هم تا همین امروز دیدن.ما نمیتونیم نظری بدیم.

علی ارشدی در 24/12/1390 | 14:55 گفت:

واقعا همین طوره بیچاره آندره :)