آیا فوتبال يك ورزش مردانه است؟!

نویسنده: Farhad Rahbari

وبلاگ من
نویسنده: Farhad Rahbari
از حوالی ۲۰۰۰ عاشق آرسنال شدم و این عشق همچنان پابرجاست
کل بازدید: 227,440 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
📊آرسنال امروز عصر برای اولین بار بعد از آوریل تا مه ۲۰۱۵، در پنج بازی متوالی لیگ برتر، بازی را با یک ترکیب یازده نفره ثابت شروع کرد.

📊آرسنال امروز عصر برای اولین بار بعد از آوریل تا مه ۲۰۱۵، در پنج بازی متوالی لیگ برتر، بازی را با یک ترکیب یازده نفره ثابت شروع کرد.
📊میکل آرتتا از زمانی که سرمربی آرسنال شده است، سه بار در گودیسون پارک به مصاف اورتون رفته است که در هر سه بازی شکست خورده است.

📊میکل آرتتا از زمانی که سرمربی آرسنال شده است، سه بار در گودیسون پارک به مصاف اورتون رفته است که در هر سه بازی شکست خورده است.
سدریک سوارز در ساعات پایانی نقل و انتقالات زمستانی با یک قرارداد قرضی به تیم فولام پیوست. تمام دستمزد این بازیکن توسط فولام پرداخت خواهد شد. سدریک سوارز در ساعات پایانی نقل و انتقالات زمستانی با یک قرارداد قرضی به تیم فولام پیوست. تمام دستمزد این بازیکن توسط فولام پرداخت خواهد شد.
 آلبرت سامبی لوکونگا به صورت قرضی به تیم کریستال پالاس پیوست تا ادامه فصل را زیر نظر بیگ پت ادامه دهد. آلبرت سامبی لوکونگا به صورت قرضی به تیم کریستال پالاس پیوست تا ادامه فصل را زیر نظر بیگ پت ادامه دهد.
آرسنال مصدومیت "مهم" زانو محمد الننی را تایید کرد. احتمالا این بازیکن فصل را از دست داده است. آرسنال مصدومیت "مهم" زانو محمد الننی را تایید کرد. احتمالا این بازیکن فصل را از دست داده است.
بر اساس گزارش هایی از کاتالونیا و انگلیس، باشگاه بارسلونا علاقه زیادی به جذب جواهری از آکادمی جوانان آرسنال به نام چارلی پاتینو دارد. بر اساس گزارش هایی از کاتالونیا و انگلیس، باشگاه بارسلونا علاقه زیادی به جذب جواهری از آکادمی جوانان آرسنال به نام چارلی پاتینو دارد.
به نظر می رسد آلسیا روسو پس از رد پیشنهاد ۵۰۰۰۰۰ پوندی آرسنال (٦۱٦۱۰۰ دلار) در منچستریونایتد بماند. به نظر می رسد آلسیا روسو پس از رد پیشنهاد ۵۰۰۰۰۰ پوندی آرسنال (٦۱٦۱۰۰ دلار) در منچستریونایتد بماند.
غیررسمی : جورجینیو با قراردادی به ارزش ۱۲ میلیون پوند به مدت ۱.۵ سال به آرسنال پیوست. غیررسمی : جورجینیو با قراردادی به ارزش ۱۲ میلیون پوند به مدت ۱.۵ سال به آرسنال پیوست.
به گفته دو منبع معتبر، آرسنال برای یک قرارداد دراماتیک برای جذب جورجینیو قبل از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات ژانویه در روز سه شنبه، با چلسی تماس گرفته است. به گفته دو منبع معتبر، آرسنال برای یک قرارداد دراماتیک برای جذب جورجینیو قبل از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات ژانویه در روز سه شنبه، با چلسی تماس گرفته است.
فوری از دیوید اورنشتین : آرسنال برای آلسیا روسو مهاجم منچستریونایتد پیشنهادی در سطح رکورد جهانی ارائه کرده است. فوری از دیوید اورنشتین : آرسنال برای آلسیا روسو مهاجم منچستریونایتد پیشنهادی در سطح رکورد جهانی ارائه کرده است.
تبلیغات توپچی

     

آیا فوتبال يك ورزش مردانه است؟!

اين اعتقادي است كه بسياري از طرفداران متعصب تيم‌هاي اروپائی و انگليسي در
ذهن خود دارند و حتي اين متعصب‌ها هم مي‌دانند كه اين اعتقادشان حالا ديگر
اعتباري ندارد


حالا در ورزشگاه‌هاي انگلستان روز به روز بر شمار طرفداران زن اضافه شده و گروههای خاص هواداران زن فوتبال نیز تشكيل شده‌ است. در مورد تيم ملي نگلستان ، در ورزشگاه‌هاي محل برگزاري مسابقات تيم ملي انگلستان حضور زنان بسيار مشخص است و جالب اين ‌كه آمارها نشان مي‌دهد که شمار تماشاگران زن پخش تلويزيوني مسابقات فوتبال به صورت باورنكردني افزايش يافته است.
سوزان گيدنز، محقق ارتباطات عمومي در اين مورد مي‌گويد: رشد محبوبيت فوتبال در ميان زنان در كشورهاي ديگر در دهه‌هاي 80 و 90ميلادي اتفاق افتاده است و بايد گفت كه انگلستان در اين زمينه از ساير كشورها عقب‌تر مانده است!»
مدير گروه تحقيقاتي شبكه چهار تلويزيون انگلستان مي‌گويد: «بسياري از برنامه‌ريزان تلويزيوني در انگلستان براساس همان اعتقاد قبلي و تصورات خود معتقدند كه بايد براي ساخت برنامه‌هاي مورد علاقه زنان، همزمان با برگزاري مسابقات جام جهاني، اقدام كرد تا زناني كه مسابقات فوتبال را تماشا نمي‌كنند به تماشاي اين برنامه‌ها به پردازند . تحقيقات نشان مي‌دهد كه شايد بيشتر از مردان ، زنان فوتبال تماشا مي‌كنند ، در فصل جاري مسابقات ليگ برتر 36 درصد زنان انگليسي مسابقات ليگ برتر را از طريق تلويزيون دنبال مي‌كردند ، در صورتی که در سال 2000 آمار بینندگان زن 24 درصد بوده است . محققان اسپورت ماركتينگ اعلام کرده اند که ، حدود 80 درصد زنان انگليسي ديدارهاي تيم ملي اين كشور در مسابقات جام‌جهاني 2002 را از طريق تلويزيون دنبال كرده‌اند. اين در حالي است كه اين مساله در مورد مردان اين كشور 78 درصد بوده است.
شبكهء چهار تلویزیونی انگلستان مي‌گويد که ، در دهه 80 ، درصد تماشاگران زن مسابقات فوتبال در انگلستان از تلويزيون کمتر از 20 درصد كل تماشاگران بوده ، اما در مسابقات يورو 2004 در پرتغال ، در مجموع 42 درصد تماشاگران تلويزيوني مسابقات انگلستان را زنان‌ تشکیل داده اند و جالب اين كه براساس اين آمار 53 درصد زنان بالاي 16 سال اين كشور مسابقه فينال اين رقابت‌ها را، ‌كه انگلستان در آن سهمي نداشته است را ، ‌به صورت مستقيم تماشا كرده اند.
اما از دیدگاه علمی ، هنوز هم در مورد مسابقات فوتبال زنان و مردان تفاوتهائی وجود دارد. در یک نظرسنجي با مشارکت 38 درصد مردان ، آنان گفته‌اند كه با تمام تمركز خود مسابقات را تماشا مي‌كنند و حتي يك ضربه را هم از دست نمي‌دهند، در صورتی که تنها دو درصد از زنان در زمان تماشاي مسابقات تمركز كامل داشته اند.
اكثر طرفداران فوتبال در ميان زنان انگليسي ، گروه نوجوانان و جوانان هستند. 61 درصد زنان زير 24 سال انگليسي و 50 درصد زنان بين 24 تا 34 ساله اين كشور خود را طرفداران جدي تيم ملي كشورشان مي‌دانند . و اين در حالي است كه فقط 8 درصد زنان بين 35 تا 44 ساله و تنها پنج درصد زنان بالاي 45 سال خود را يك طرفدار متعصب و جدي تيم ملي كشورشان معرفي كرده‌اند.
اين گرايش در زنان به فوتبال صرفا در انگلستان نيست. در کشور ژاپن سالها‌ست که زنان در ورزشگاه‌ها حضوری فعال دارند و از اين كشور به عنوان تنها كشوري در جهان كه ممكن است در يك بازي شمار تماشاگران زن حاضر در استاديوم بيشتر از شمار مردان باشد، نام مي‌برند.
در تحقيقات انجام گرفته در كشورهاي پرتغال، سوئد و كرواسي هم مشخص شده است كه در 10 سال اخير تعداد تماشاگران زن حاضر در ورزشگاه‌ها و تعداد بينندگان زن در پخش مسابقات فوتبال ، رشد چشم‌گيري را داشته است . روزنامه ای پرتغالی در جريان برگزاري مسابقات فوتبال جام ملت‌هاي اروپا در اين كشور در سال 2004 ، در پی گزارشي با عنوان واقعيتي به نام حضور زنان، به نقش مهم زنان در تشويق تيم ملي این کشور پرداخته و مدعي شده است که ، تصور يك قرني در اين كشور كه طرفداران فوتبال را صرفا مردان می دانستند در اين رقابت‌ها شكسته شده است.
البته گرايش زنان به تماشاي مسابقات فوتبال تاثيرات اقتصادي هم در بر دارد. كمپاني بازاريابي تبليغاتي omd انگلستان مدعي شده است كه از هر 100 آگهي بازرگاني پخش شده در بين دو نيمه مسابقات فوتبال در سال 1993 درکشور انگلستان 66 مورد آگهي‌ها ، مربوط به كالاهاي مردانه بوده است ، اما در سال 2005 اين تعداد به تنها 26 مورد در هر 100 آگهي بازرگاني محدود شده است. جان بوشل مي‌گويد: «فوتبال حالا يك ورزش و يك اتفاق مهم هم براي مردان و هم براي زنان است و اين مساله مؤسسات تجاري و اقتصادي زيادي را متوجه سرمايه‌گذاري روي تبليغات در زمان پخش مسابقات فوتبال مي‌كند. اين اتفاق مي‌تواند براي باشگاه‌هاي فوتبال و بازيكنان هم كه از قراردادهاي تبليغاتي تلويزيوني سود مي‌برند بسيار مفيد باشد.»

تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

Vishka در 26/12/1390 | 20:11 گفت:

فوتبال بازی کردنش بله قبول دارم که ورزش مردونه ای هست .فوتبال بازی کردن ورزش سخت و پر خطریه برای ما خانوما هرچند خودم تا حالا ضربه زیادی ازش خوردم اما دیدنش برای خانوما داره روز به روز بیشتر جا میوفته اونم به خاطر پرداختن بیشتر به حواشیه .

سید امین هاشمی در 26/12/1390 | 16:40 گفت:

البته وقتی بحث زن میشه باید فرهنگ کشورها رو مورد نظر قرار بدیم و بدونیم که در مورد کدوم کشور بحث میکنیم

علی ارشدی در 26/12/1390 | 16:03 گفت:

حالا ما چی کار کنیم؟فوتبال زنان و کلا ورزش نان اهمیتی برام ندارن
اما خب حرفات درسته

(Hooman sam (Dark metal در 26/12/1390 | 14:28 گفت:

98%ش رو قبول دارم...
اون 2% هم چون از دخترا خوشم نمیاد قبول ندارم...
like like

JUGGLER 98 در 26/12/1390 | 13:41 گفت:

دمت گرم محمد jan
ولی نوشته ها پشت سر همه

توپچی جنوب در 26/12/1390 | 13:25 گفت:

مرسی فرهاد جان دقیقا درسته زن ها نسبت به قبل خیلی جدی تر فوتبال را دنبال میکنند در کشور خودمون که محدودیت زیادی دارن (همین ویشکا خودمون)!!!! ولی در اروپا بخصوص انگلیس نسبت به قبل پیشرفت چشم گیری کردند.......

و درمورد ژاپن بله کاملا درسته همزمان با پیشرفت مردان ژاپن زنان انها هم دست به کار شدند و حتی بیشتر از مردان ژاپن!!!! یک مثال بارز از این پیشرفت قهرمانی تیم زنان ژاپن در جام جهانی اخیر زنان و انتخاب مربی انها به عنوان بهترین مربی جهان خود باز گوی همه پیشرفت زنان ژاپنی در فوتبال است..........

محمد حسینی در 26/12/1390 | 13:20 گفت:

Contorol + bezan juggler khan

محمد حسینی در 26/12/1390 | 13:16 گفت:

mamnoon har chand mokhalefam

JUGGLER 98 در 26/12/1390 | 13:12 گفت:

دستت درد نکنه فرهاد جان ولی باور کن خوندن متنت خیلی سخته تو رو خدا یا بزرگترش کنید یا فاصله بید