تعریف پست ها

نویسنده: Farhad Rahbari

وبلاگ من
نویسنده: Farhad Rahbari
از حوالی ۲۰۰۰ عاشق آرسنال شدم و این عشق همچنان پابرجاست
کل بازدید: 215,728 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

تعریف پست ها

فعلا پست دروازه بانی و مدافعیندروازه بان
تخصصی ترین موقعیت در تیم بوده و بیشتر وظیفه تدافعی و محافظت از دروازه را دارد. یک دروازه بان خوب دارای قدرت فیزیکی و پرش  بالا یی است. واکنش های سریع انجام داده و در جا یابی ها اشتباه نمی کند. به راحتی می تواند رهبری دفاعی تیم را به عهده گرفته چون بهترین دید را نسبت به تمام مدافعین دارد. در مواقع توپ های ارسالی به طور موثر با مدافعین و بازیکنان ارتباط بر قرار کرده و در ضربات آغاز مجدد با دقت عمل می کند.
مدافعین
مدافع مرکزی Canter -Back (CB)
مدافع مرکزی - میانی  یا بعضا مدافع مرکزی هم به آن گفته میشود. وظیفه  عمده این تیپ مدافین متوقف کردن تمام کننده ها از گل زنی و خارج کردن توپ از محوطه جریمه  است . همان طور که از اسم این مدافعین پیداست  - در موقعیت مرکزی  خط دفاع  بازی میکنند. اغلب تیم ها دو مدافع مرکزی استخدام می کنند که مسلما جلوی دروازه بان بازی می کنند. دو استراتژی عمده برای  مدافعین مرکزی وجود دارد  که در زیر به آنها اشاره می  شود:
دفاع منطقه ای :
هر کدام از مدافعین منطقه مشخصی را تحت پوشش قرار می دهند وبه صورت یک واحد دفاعی منسجم عمل می کنند. در این سبک دفاع - بازیکنان مدام اطراف شانه های خود را نگاه می کنند تا به خصوص هنگام آفساید گیری هوشیاری لازم را داشته باشند. پوشش فضای بین توپ و بازیکنان تیم مقابل از اصول اولیه  این سبک بوده  و  توصیه  می شود مدافعین  از تکل زدن – حرکت رو به جلو و زیاد نزدیک شدن  به نفرات تیم مقابل جلوگیری کنند. به این دلیل که باعث از  بین بردن شکل واحد دفاعی می شود.به دلیل تعدد بازیکنان تیم مهاجم در منطقه دفاعی چنانچه مدافعین توپ ربایی کنند باید سریعا آن را به خط میانی منتقل  و یا حتی  به ضد حمله تبدیل کنند و از آن منطقه به سرعت خارج شوند تا فشار روی تیم کاهش پیدا کرده و مهاجمین تیم مقابل در وضعیت توپ – دروازه (آفساید) قرار دهند


دفاع نفر به نفر: که وظیفه هر کدام از مدافعین یارگیری فرد خاصی از تیم مقابل است .
معمولا مدافعین مرکزی قد بلند-  قوی - دارای قدرت پرش و تکل زنی بالایی می باشند. مدافعین موفق افرادی هستند که خوب تمرکز دارند  و بازی خوانی  میکنند . شجاع هستند و دارای قدرت تصمیم گیری بالایی به ویژه هنگام تکل زنی در لحظات حساس می باشند. بعضی مواقع به خصوص در لیگهای دسته پایین مدافعین مرکزی دقت بسیار کمی روی کنترل توپ دارند و فقط سعی در دور کردن  توپ به روش سنتی دارند . در اوایل قرن بیستم این موقعیت در فوتبال شکل واقعی خود را در  ترکیب 5-3-2  را پیدا کرد  که در آن هر دو  مدافعین بیشتر حالت دفاعی به تیم می دادند. مدافع باید سایه به سایه بازیکن تیم حریف حرکت کرده و از دست خود به عنوان حسگر بدن بازیکن حریف  و راهنمای  حرکت خود استفاده کند. امکان خطا گرفتن برای مهاجمین در این سبک بسیار ساده است و نیازمند هوشیاری بالایی است.
      
  مدافع سوییپر Sweeper/Libero (SW)

در واقع فرم پیشرفته و همه کاره  مدافع مرکزی است ولی همان طور که از اسمش پیداست وظیفه دور کردن توپ را عهده دارد. به ویژه وقتی که تیم مقابل در صدد ایجاد شکاف در خطوط دفاعی است . مدافع سوییپر  در  آرایش 2 – 3- 5   نشان داده شده است که دارای قابلیت تحرک بیشتری نسبت به دیگر مدافعینی که یارگیری می کنند  دارد. قدرت بازی خوانی برای این تیپ مدافعین بسیار حیاتی تر از مدافعین مرکزی است.                 
در سیستم ایتالیا یی کاتانچیو یا دفاع بتونی در سال  1960 برای اولین بار به بازیکنان این پست لقب لیبرو را دادند. اکثر مدافعین مرکزی قابلیت خارج کردن توپ از منطقه دفاعی را دارند و میتوانند آن را به یک موقعیت حمله برای تیمشان تبدیل کنند که بسته به ویژگی های  تاکتیکی (بازی خوانی و  طراحی وتکل) و تکنیکی (پاسکاری و میدان دید مناسب)
 می باشد.     
مدافع پوششی Full Back(FB/LB/RB)


اینگونه مدافعان حالت دفاعی عمیق تری به خود می گیرند. در سمت چپ یا راست  زمین  بازی می کنند .وظیفه اصلی این مدافعین مانع شدن از ارسال و عبور توپ توسط بازیکنان تیم مقابل روی محوطه جریمه است. در برخی سیستم های دفاعی مدافعین پوششی اقدام به یارگیری هم میکند. از اکثر آنها انتظار می رود با حرکت رو به جلو به نقطه آغاز بازی در حمله شرکت کرده و به عنوان بال راست و چپ اقدام به توپ ریزی برای مهاجمین کنند. یک مدافع پوششی مدرن توانایی حرکات سریع و انفجاری را دارد  - قدرت ایده آلی داشته و خوب تکل می زندو دارای استقامت بالایی هنگام زمین خوردن و بلند شدن مکرر است.         

مدافع نفوذی پوششی  Wingback(WB/RWB/LWB)
در واقع شکل مدرن تر مدافع پوششی است که وظیفه آنها شرکت در  طرح های  تهاجمی است.همان طور  که از اسمشان پیداست  وظیفه  دو منظوره هم در حملات و دفاع را بر عهده میگیرند. در سیستم 2-5-3 به کارگیری شان بسیار معمول است که بیشتر در نقش بخشی از خط  هافبک ظاهر می شوند.
 به این  دلیل که وظیفه ترکیبی دارند باید دارای استقامت بالایی باشند. در سیستم مذکور از پشتیبانی خط دفاع برخوردارند باید یبیشتر روی فراهم کردن موقعیت برای تمام کننده ها تمرکز داشته باشند و کمتر به وظایف دفاعی بپردازند. استقامت و آمادگی جسمانی بالا از عوامل  افزایش قدرت آنها به شمار می رود.     

ادامه دارد...
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

soroosh در 1/4/1391 | 10:10 گفت:

کلا تو بخش دروازبان و مدافع مرکزی خیلی گاگولیم
حتی مدافع کناری تخصصی هم نداریم
بدترین مورد درباره تیم ملی نبودن یه هافبک دفاعی درست
همه هافبک دفاعی هامون عشق جلو رفتن دارن

سید امین هاشمی در 31/3/1391 | 23:44 گفت:

فرهاد جان ممنونم

Farhad Rahbari در 31/3/1391 | 22:44 گفت:

همینه که فوتبالمون رشد نمیکنه
هیشکی تو این سایت(بجز یه عده معدودی که نظر دادن)پشیزی به مسائل فنی ارزش قائل نیستن
فقط میگم حیف...

علی ارشدی در 31/3/1391 | 20:57 گفت:

شهرام :ژرمنی@ می خواستم تکذیب کنم که من نبودم دیگه خودت زحمتشو کشیدی دیگه

توپچی جنوب در 31/3/1391 | 20:02 گفت:

عالی بود منظورم بود از علی بود!!!!!!!!!!!1

توپچی جنوب در 31/3/1391 | 20:02 گفت:

مرسی داش فرهاد گل علی بود حالیدم......

تو این پست هایی که تعریف کردی ما فقط یه ورمالن رو خوب داریم و بعضا سانیا و بقیه فراز و نشیب دارن زیاد و اصلا درست این چیز هایی که گفتی رو تو زمین پیاده نمی کنن!!!!!!!!!!!!!!

حمیدرضا در 31/3/1391 | 19:58 گفت:

دستت درد نکنه فرهاد جون. منم 100در100 مطمینم حساس ترین پست دروازه بانیه و مهمترین بخش تیم دفاعشه که آرسنال با این بازیکنای خوبی رو داره ولی خوب بازی نمیکنن

♥Arsenal♥ در 31/3/1391 | 19:54 گفت:

میدونستیم

دمت گرم ولی پستشو ندیده بودیم

یه پست پستی دادی که زد تو دهن هرچی پست پسته

خط آخرو معنی کن بفرست

علی ارشدی در 31/3/1391 | 17:05 گفت:

مرسی فرهاد واقعا حال می کنم با این پستات آدم چیز یاد می گیره

Farhad Rahbari در 31/3/1391 | 15:35 گفت:

Mostafa@ یعنی وظیفه بازی سازی-پاس های دقیق-حتی گلزنی هنگام کرنر و ... بر عهده اش نمی باشد
___________________________________________________________________________
یعنی در پاره ای از اوقات وظیفه ی گلزنی هم دیده شده؟!؟
خب معلومه!دقایق پایانی موقع ضربات آزاد وقتی تیم عقب باشه سرمربی میتونه اجازه بده بره جلو واسه گلزنی
مگه کم دیدی؟!
حتی بعضی دروازه بانا با جلب اعتماد مربی میان کاشته میزنن و گلم زدن!
البته اینا وظیفه قطعی یک دروازه بان نیست

parsa در 31/3/1391 | 15:31 گفت:

مرسی .خسته نباشید

sepehr najafian در 31/3/1391 | 14:43 گفت:

آورين.
لينک يه هوادار واقعي آرسنال در فيسبوک:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100003721290863

مصطفی کاظمی در 31/3/1391 | 14:15 گفت:

احسنتم...
.
یه چیزی :
""""""دروازه بان تخصصی ترین موقعیت در تیم بوده و بیشتر وظیفه تدافعی و محافظت از دروازه را دارد.""""""

دقیقا منظورت از بیشتر چی بود؟!؟!
یعنی در پاره ای از اوقات وظیفه ی گلزنی هم دیده شده؟!؟