تعریف پست ها(3)+چاشنی!

نویسنده: Farhad Rahbari

وبلاگ من
نویسنده: Farhad Rahbari
از حوالی ۲۰۰۰ عاشق آرسنال شدم و این عشق همچنان پابرجاست
کل بازدید: 227,375 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
📊آرسنال امروز عصر برای اولین بار بعد از آوریل تا مه ۲۰۱۵، در پنج بازی متوالی لیگ برتر، بازی را با یک ترکیب یازده نفره ثابت شروع کرد.

📊آرسنال امروز عصر برای اولین بار بعد از آوریل تا مه ۲۰۱۵، در پنج بازی متوالی لیگ برتر، بازی را با یک ترکیب یازده نفره ثابت شروع کرد.
📊میکل آرتتا از زمانی که سرمربی آرسنال شده است، سه بار در گودیسون پارک به مصاف اورتون رفته است که در هر سه بازی شکست خورده است.

📊میکل آرتتا از زمانی که سرمربی آرسنال شده است، سه بار در گودیسون پارک به مصاف اورتون رفته است که در هر سه بازی شکست خورده است.
سدریک سوارز در ساعات پایانی نقل و انتقالات زمستانی با یک قرارداد قرضی به تیم فولام پیوست. تمام دستمزد این بازیکن توسط فولام پرداخت خواهد شد. سدریک سوارز در ساعات پایانی نقل و انتقالات زمستانی با یک قرارداد قرضی به تیم فولام پیوست. تمام دستمزد این بازیکن توسط فولام پرداخت خواهد شد.
 آلبرت سامبی لوکونگا به صورت قرضی به تیم کریستال پالاس پیوست تا ادامه فصل را زیر نظر بیگ پت ادامه دهد. آلبرت سامبی لوکونگا به صورت قرضی به تیم کریستال پالاس پیوست تا ادامه فصل را زیر نظر بیگ پت ادامه دهد.
آرسنال مصدومیت "مهم" زانو محمد الننی را تایید کرد. احتمالا این بازیکن فصل را از دست داده است. آرسنال مصدومیت "مهم" زانو محمد الننی را تایید کرد. احتمالا این بازیکن فصل را از دست داده است.
بر اساس گزارش هایی از کاتالونیا و انگلیس، باشگاه بارسلونا علاقه زیادی به جذب جواهری از آکادمی جوانان آرسنال به نام چارلی پاتینو دارد. بر اساس گزارش هایی از کاتالونیا و انگلیس، باشگاه بارسلونا علاقه زیادی به جذب جواهری از آکادمی جوانان آرسنال به نام چارلی پاتینو دارد.
به نظر می رسد آلسیا روسو پس از رد پیشنهاد ۵۰۰۰۰۰ پوندی آرسنال (٦۱٦۱۰۰ دلار) در منچستریونایتد بماند. به نظر می رسد آلسیا روسو پس از رد پیشنهاد ۵۰۰۰۰۰ پوندی آرسنال (٦۱٦۱۰۰ دلار) در منچستریونایتد بماند.
غیررسمی : جورجینیو با قراردادی به ارزش ۱۲ میلیون پوند به مدت ۱.۵ سال به آرسنال پیوست. غیررسمی : جورجینیو با قراردادی به ارزش ۱۲ میلیون پوند به مدت ۱.۵ سال به آرسنال پیوست.
به گفته دو منبع معتبر، آرسنال برای یک قرارداد دراماتیک برای جذب جورجینیو قبل از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات ژانویه در روز سه شنبه، با چلسی تماس گرفته است. به گفته دو منبع معتبر، آرسنال برای یک قرارداد دراماتیک برای جذب جورجینیو قبل از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات ژانویه در روز سه شنبه، با چلسی تماس گرفته است.
فوری از دیوید اورنشتین : آرسنال برای آلسیا روسو مهاجم منچستریونایتد پیشنهادی در سطح رکورد جهانی ارائه کرده است. فوری از دیوید اورنشتین : آرسنال برای آلسیا روسو مهاجم منچستریونایتد پیشنهادی در سطح رکورد جهانی ارائه کرده است.
تبلیغات توپچی

     

تعریف پست ها(3)+چاشنی!

مهاجمینمهاجم مرکزی Centre Forward CF
یک مهاجم مرکزی تنها یک وظیفه اصلی دارد و آن هم گل زنی است. معمولا مربیان یک تمام کننده  که شانه به شانه دفاع آخر تیم مقابل بازی می کند در خط حمله قرار می دهندو یک مهاجم  پیشرو در موقعیت عمقی تری به کار می گیرند تا به ایجاد و یا خلق موقعیت ها ی گل زنی منجر شود.
 در سابق مهاجمین مرکزی به عنوان مهاجم هدف برای خط دفاع محسوب می شدند که وظیفه آنها ایجاد حواس پرتی برای مدافعین و استفاده  خود و  هم تیمی هایشان  از فرصتها برای گل زنی بود.ولی معمولا  این بازیکنان دارای سرعت و چابکی بیشتری نسبت به دیگران هستند.

باید دارای قابلیت های بالایی باشند. قابلیت جا گیری در فضاهای  خالی سازمان دفاع تیم مقابل و یا حتی دریبل کردن را دارند.
در موارد دیگر بازیکنان تمام کننده با جاگیری در دامنه های کناری زمین راه خود را به سمت گل و گل زنی در پیش می گیرند.

در واقع مهاجم هدف و تمام کننده  میتوانند جای خود را با توجه به موقعیت توپ عوض کنند.  

 بازیکنانی که به عنوان مهاجم هدف به کار گرفته می شوند معمولا از قد نسبتا بلندی برخوردارند و دارای شوت های دقیقی هستند. توپ های مدافعین یا مهاجمین می تواند به آنها ختم شود. قابلیت نگهداری و حمل  توپ را دارند تادر زمان مناسب هم تیمی های آنها به کار تیمی اضافه شوند.
معمولا با ضربه سر  از طریق ارسال های عرضی به گل می رسند. با قدرت بدنی خود هنگام چرخیدن  از توپ محافظت کرده و گل می زنند.
بعضی از مهاجمین به دریافت پاس های بلندی که پشت سر مدافعین تیم مقابل ارسال می کنند اتکا می کنند و بعضی مانند مهاجم هدف با پشتیبانی خط میانی  پشت سرشان و جمع کردن توپ به گل می رسند.

برخی مهاجمین قابلیت بازی در هر دو وضعیت (مهاجم هدف و مهاجم پیشرو) را دارا هستند.
     
مهاجم تمام کننده  Striker ST
باید متوجه بود که بین تمام کننده و مهاجم مرکزی تفاوت های بارزی وجود دارد و این دو پست همیشه  از لحاظ مفهوم وعملکرد گیج کننده اند . هر چند که دارای وظایف مشابهی می باشند. معمولا تمام کننده ها با دوندگی زیاد در  بازی مدافعین مداخله می کنند و سعی در فرار از حلقه آفساید را دارند و اکثرا در تلاشند تا  نزدیک به خط دروازه  بازی کنند.

مهاجم عمقی یا نفوذی
 در واقع همان مهاجمان مرکزی هستند که در فاصله  بین خط دفاع و میانی تیم مقابل بازی می کنند . اخیرا به آنها اسامی چون: تمام کننده حاشیه ای - پشتیبان تمام کننده نیز داده شده است . در واقع این پست برای اولین بار توسط تیم مجارستان در اواخر دهه 1940 و توسط فرانسه در اواسط 1950 به کار گرفته شد.
 بعدها در فوتبال ایتالیا به خود شکل عامه پسندی گرفت. در واقع  این بازیکن بازی سازی  است که نه در حمله و نه در خط میانی بازی میکند ولی حرکت او باعث پیشرفت هجومی تیم میشود. خیلی از بازیکنان این پست می توانند به صورت هافبک تهاجمی یا حتی در بال تیم بازی کنند. به هنکام حمله اغلب کمی عقب می کشند تا به عنوان آخرین بازیکن یارگیری شوند و سریع حرکت کنند. دارای مهارت های بالایی هستند- ذهنیت هجومی دارند و برای مهاجمان مرکزی ایجاد فرصت های متعددی می کنند.
_____________________________________________________________

آزمند

در سفرم روی زمین ، در جزیره ای هموار ، وحشی ای را دیدم که سرش انسان بود و سم هایش آهنین .
پیوسته از زمین غذا میخورد و از دریا آب مینوشید .
مدتی ایستادم و مراقبش بودم ، سپس به او نزدیک شده و پرسیدم :
آیا برایت کفایت نمیکند ؟ آیا برای گرسنگی ات سیری و برای تشنگی ات سیرابی نیست ؟
گفت : آری ، آری برایم بسنده است حتی از خوردن و نوشیدن خسته شده ام ولی میترسم که فردا زمینی باقی نباشد تا از آن بخورم و دریایی نباشد که آبش را بنوشم.

وای که چه حقیرند آزمندان
_____________________________________________________________


تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

توپچی جنوب در 4/4/1391 | 20:36 گفت:

مهاجم فقط تی تی هانری

قدرت سرعت تکنیک و خلاقیت همه این هارو داشت + هوش که خیلی تو گلزنیش تاثیر داشت
دمش گرم تا بود بهمون حال داد

مرسی فرهاد هم پستت عالی بود و هم چاشنیش.....

Farhad Rahbari در 4/4/1391 | 20:21 گفت:

بهترین مهاجم عمقی یا نفوذی : شاه تی تی و دنیس کبیر در دو جناح

Farhad Rahbari در 4/4/1391 | 20:15 گفت:

بهترین CF : گرد مولر
بهترین ST : لیونل مسی
مهدی افسرده@ یه آسیایی!
رضا توپچی@ ایشاللا ترم بعد 24 واحد برمیداری
حمید pires@ چشم داداش
علی ارشدی@ مرسی از دهخدای آرسنالی

علی ارشدی در 4/4/1391 | 17:48 گفت:

♥Arsenal♥@ حریص!

فرهاد غیر رهبری@ باهات موافقم آنری نظیر نداشت یکی تی تی یکی دنیس و دیگه تعریف مهاجم همین دو نفرن

فرهاد رهبری@ مرسی داداش من شخصا ازت چیز یاد می گیرم

حمید pires در 4/4/1391 | 16:53 گفت:

آقا فرهاد ممنون .
اگه برات مقدور بود بازهم از نوشته های طنز مارو مستفیذ کن.

♥Arsenal♥ در 4/4/1391 | 16:15 گفت:

حالا این آزمند یعنی چی؟؟؟:S

فرهاد در 4/4/1391 | 15:46 گفت:

بهترین مهاجمی که تا الان دیدم تیری آنریه بغل پاهاش منو دیوونه میکنه

رضا توپچی در 4/4/1391 | 15:36 گفت:

تشکر...
امتحان های این ترم هم تمام شد،حالا با خیال راحت واست نظر میدم
به نظر من واقعا" دنیس کبیر،دلپیرو و سلطان باجو بهترین نمونه برای مهاجم عمقی یا نفوذی هستن

مهدی افسرده در 4/4/1391 | 15:06 گفت:

پای کیه؟؟؟

soroosh در 4/4/1391 | 14:53 گفت:

بهترین مهاجم تمام کننده دنیا نیستلروی بود به نظرم
این بشر یه تمام کننده مادر زادی بود

مصطفی کاظمی در 4/4/1391 | 13:30 گفت:

آقا مرسی از شما زیاد.
.