تحلیل بازی های نیمه نهایی

نویسنده: Farhad Rahbari

وبلاگ من
نویسنده: Farhad Rahbari
از حوالی ۲۰۰۰ عاشق آرسنال شدم و این عشق همچنان پابرجاست
کل بازدید: 225,654 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

تحلیل بازی های نیمه نهایی

_____________________________________________________________

اگر کوتاه است به بزرگی خودتان ببخشید!اسپانیا Vs پرتغال
در این دوره از بازی های یورو پرتغال تیمی جنگنده و با توان فیزیکی بالا به نظر می رسد.نقطه تاریک این تیم بازی مقابل دانمارک می باشد.در این بازی آسیب پذیری پرتغال در مرکز خط دفاعی به وضوح به چشم آمد.ضعفی که برای اسپانیا می تواند امتیاز بزرگی محسوب شود.بنتو سرمربی پرتغال نیز می تواند با الگوبرداری از تفکرات بیلیچ سرمربی کرواسی راه پیروزی بر ماتادورها را جستجو کند.پرتغال با دارا بودن دو گوش سرعتی کارآمد یعنی نانی و رونالدو می نواند ضربات مهلکی بر اسپانیا وارد آورد.در آن سوی میدان دل بوسکه باید در این بازی از مهاجم نوک با توجه به ضعف پرتغال در مرکز خط دفاعی استفاده کند.
نتیجه کلی: شانس اسپانیا برای پیروزی در این دیدار به مراتب بیشتر است
_____________________________________________________________
آلمان Vs ایتالیا
قدرتمندترین تیم حال حاضر اروپا بازی سختی برابر لاجوردی پوشان در پیش خواهد داشت.آلمان ها درصورت غیبت شوآینی کارشان گره خواهد خورد.برخلاف نظر همه مشکل اصلی ایتالیا در این بازی ضعف جسمانی نخواهد بود.در این سطح از بازی ها 72 ساعت فاصله بین بازی ها برای هر تیمی کفایت می کند.نقطه قوت آلمان ها بازی منسجم تیمی و قدرت بالای ذهنی می باشد که در کل جهان بی نظیر است.بازگشت گومز جوان به پیشانی خط حمله و اضافه شدن مداوم مولر و پولدی و اوزیل قطعا دفاع ایتالیا را در هم خواهد شکست.در آن سوی میدان مت هولمس نقطه اتکای آلمان در خط دفاعی خواهد بود.کاسانوی پا به سن گذاشته و بالوتلی عصبی در مقابل دفاع باهوش آلمانی حرفی برای گفتن نخواهند داشت.پراندلی می تواند با بازی دادن به دی ناتاله شوکی اساسی به خط دفاعی آلمان ها وارد کند.
نتیجه کلی:شانس آلمان برای پیروزی در این دیدار به مراتب بیشتر است
_____________________________________________________________


 
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

Farhad Rahbari در 6/4/1391 | 00:10 گفت:

Mostafa@ پراندلی با تغییرات زیادی که به تیمش میده موجبات باختشونو به بار میاره

milad foadiyan@ آخه عزیزم من که تحلیل گر یه سایت بین المللی نیستم! یه بلاگرم-کوچیک همتون
خب همونطور که تو رو آتزوری تعصب داری منم به آلمان ها دارم
اگه این مطالبو گفتی تا قبل از باخت ایتالیا دست پیشو بگیری حقا که خوب عمل کردی
آلمان جواب تمام این حرفارو تو زمین خواهد داد

milad foadiyan در 5/4/1391 | 22:59 گفت:

منظور از مصدومیت غیبت بود

milad foadiyan در 5/4/1391 | 22:49 گفت:

جل الخالق.جالبه اونوقت میگیم بعضی از گزارشگرا طرفداریشون از یه تیمو چرا ابراز میکنن.خب عزیز من این تحلیلت تحلیل نبود و صرفا یه متن بود برای بالا بردن المانو کوبوندن ایتالیا.تحلیل شما تحولی هم شگرف بود در عرصه ی تحلیل های جهانی(فوتبال فردا که میگن شنیدی؟؟اینم تحلیل فردا بود)
ضمنا فرهاد جان مطمئنی بعد از بازیه ایتالیا روسیه بقیه ی بازیای ایتالیارو دیدی؟؟؟؟بازی با اینگیلیسو که بذاریم کنار( چون سطحی که ایتالیا تو این بازی به نمایش گذاشت خیلی بالاتر از همه ی به ظاهر مدعیا بود)تو سایر بازیا هم ایتالیا کلاس بالای بازیشو به همه ثابت کرد که دیگه نیازی به تعریفو تمجید مجدد من نداره.
ضمنا در مورد خود متن درسته که تیم حرفه ای تو یه همچین تورنومنتی باید بعد از 72 ساعت اماده باشه ولی یعنی میخوای بگی 2 روز استراحت بیشتر المانو این که تو همون شهر مرحله ی یک چهارم بازی میکننو 30 دقیقه کمتر بازی کردنو استرس کمتری داشتنو بازی فوق العاده بی دغدغه ایرو نسبت به ایتالیا داشتن(انگلیس کجا و یونان کجا) و...همه ی اینا تو بازی پنجشنبه تاثیر گذار نیست؟؟؟؟
شما مصدومیت شواینی رو اینطور هایلایت میکنی ولی به هیچ کدوم از این مسائل نمیپردازیو میگی اینا یه سری چیزای عادیه.
حتی از مصدومیت دفاع اصلی ایتالیا هم به سادگی میگذری.
ضمنا اون نتیجه گیریتم خیلی جالب بود چون نتیجتو متنت دقیقا یکی بود
منو نیگا اومدم یه چیزی رو دیوار بنویسمو برم که حاصلش این شد

مصطفی کاظمی در 5/4/1391 | 20:32 گفت:

فرهادددددددد دست مریزاددددد (تیریپه قافیه )
.
اما ازین حرفا گذشته من چندین ساله طرفدار هلندم و همیشه با آلمان مشکل داشتم ولی خدایی از وقتی این لوو اومده یه چی دیگه شده،دیگه ازون فوتبال خسته کننده (به عقیده من) و بیروح قبل خبری نیست،تیم به یه پختگی ای رسیده که به جرئت میتونم بگم اگه 5 تا یار اصلیشم بگیری بازم همون کارا رو انجام میدن و تو تاکتیک تیمی و سبک بازی تغییری به وجود نمیاد،در حالی که اسپانیا با گرفتن دو یا 3 بازیکن ازش واقعا نابود میشه،یه فلش بک میزنم به بازی با فرانسه،همه دیدین تا وقتی ژاوی و سسک تو بودن اسپانیا نزدیک 700 تا پاس تو 70 دقیقه داشت،در حالی که بعد دو تا تعویض تعداد پاسای صحیحشون خیلی اومد پایین و نزدیک 100 تا شد و بعد از تعویض اینیستا که دیگه رسما کارشون این بود که کاسیاس بده پیکه،اون بده آربلوا،اون به پیکه ،اون به راموسو بعدش راموسم میزد زیرش،همین.....،که باعث شده بود خط دفاع فرانسه تا وسطای زمین بیاد،آفسایدای زیادی که بعد از اون دیدیم،نشون دهنده ی این موضوعه.
.
پرتغال و ایتالیا هم دقیقا همین ویژگی رو دارن که یه ضعف بزرگه،اما درباره ی ایتالیا هم اینو بگم که پراندلی ایتالیا رو به ترکیب اصلیش یعنی(4,3,1,2) برگردونده و با داشتن هافبکایی مثل ده روسی و پیرلو و مارکیزیو من فکر میکنم آلمان به مشکل بخوره،حداقلش اینه که به سادگیه بقیه بازیاش نمیتونه ببره و فکر میکنم که شکست اسپانیا واسه آلمان راحت تر از ایتالیاست.
.
درباره ی بازیه اسپانیا هم اینو بگم که دفاع اسپانیا خیلی ناهماهنگ و بی نظمه حتی با تعدد مدافعین بازم مشکل دارن،در حالی که دفاع پرتغال منسجم تره و اینکه پرتغال رونالدو رو داره که کاملا غیر قابل پیشبینیه و مطمئنا مهارش واسه آربلوا کاری بس ناشدنیه،پیشبینیه خودم راجع به این بازی اینه که مثل همیشه 70 به 30 به نفع اسپانیاست ولی پرتغال روی ضد حملات اسپانیا رو به دردسر میندازه،در ضمن نباید فراموش کرد که مشاور اصلیه بنتو مورینیوییه که استاد ضد حمله است.
.
مُردم.

Farhad Rahbari در 5/4/1391 | 20:31 گفت:

parsa@من از اسپانیا متنفرم ولی نمیتونم چشممو به توانایی های این تیم ببندم
بنتو مقابل دل بوسکه حرفی واسه گفتن نداره
دوست دارم اسپانیا بخوره به آلمان تا انتقام سختی ازشون بگیریم
حسین@این همه انگلیس موفقیت به دست آورد نبودی حالا که...
پیش بینیم خیلی منطقی بود ولی ضیافت پنالتی ها منطق حالیش نشد!
انصافا فکر میکردی انگلیس اینطوری حذف بشه؟! اونم بعنوان تیم اول گروه و بدشانسی کرواسی در صعود؟!
حمید pires@ احتمالا به بازی با ایتالیا نمیرسه
شهرام :ژرمنی@ نکته بارز تیم آلمان در تاریخ : قدرت ذهنی بالا
حامد نوری@ از رو منطق میگفتی شاید حرفتو قبول میکردم!
رضا توپچی@جمله های منو کش میری همقطار؟! آره گفته بودم پرتغال با گل آفساید حذف شد ولی الان شرایط به نفع اسپانیا تغییر کرده

رضا توپچی در 5/4/1391 | 16:53 گفت:

فرهاد جان،تحلیل دومت نتیجه کلی نمیخواست،چون از اول درمورد شایستگی آلمان بود نه تحلیل بازی
در شایستگی آلمان شکی نیست ولی آلمان ها همونطور که در مقابل پرتغال کارشون گره خورد در بازی با ایتالیا هم کار سختی رو پیشه رو خواهند داشت...
اما در باره ی بازی اسپانیا با پرتغال اگه یادت باشه اسپانیا با یه گل مشکوک به آفساید تونست پرتغال را شکست بده و از همه مهمتر اینکه به نظر من به نسبت جام جهانی اسپانیا ضعیف تر شده ولی پرتغال رشد داشته...
من خودم دوست دارم پرتغال اسپانیا رو بزنه بخاطر متوازن شدن تعداد طرفدارهای دوتیم در سایت تا پایان بازی های این دور به یادتوتی،دلپیرو ، باجو و پالیوکا طرفدار برد ایتالیا هستم

حامد نوری در 5/4/1391 | 16:45 گفت:

با اینکه آلمانو دوست دارم ولی آلمان فینال نمیره

توپچی جنوب در 5/4/1391 | 15:39 گفت:

ای ول به نحلیلات فرهاد قسمت اولش رو من کار ندارم هر کدوم بیان بالا فرقی نمیکنه چون قهرمان ژرمن ها هستن اما

درست گفتی تو تیم آلمان به نظر من 3 نفر جانشین ندارن 1-شوانی 2- فلیپ لام و3- مسعود اوزیل بقیه همه جانشین خوب روی نیمکت دارن حتی نویر

ولی نقطه قوت ژرمن ها 1- مربی باهوش و فهیم و کاربلد

2- تیم بودن و همه باهم بودن و اتحاد ونظم خاص ژرمن هاست .

که این 2 اصل باعث پشت سر گذاشتن هر حریفی میشه چه برسه به ایتالیا که دفاع داغونی دارن.....

پارسا جان فرهاد داره حقیقت رو میگه و این حقیقت شاید واسه تو تلخ باشه و قبولش سخت ولی حقیقته.

حمید pires در 5/4/1391 | 15:18 گفت:

هر کی طرفدار یه تیم منم طرفدار پولدی و آلمان.
مرسی فرهاد جون.
شواینی مگه چش شده؟

حسین در 5/4/1391 | 15:10 گفت:

پارسا جان شاید فرهاد به نفع آلمان بنویسه ولی واقعا آلمان انقدر قویه که جز اینطوری نمیشه در موردش نوشت.ایتالیا در کل حریف اسونی برای آلمان نخوهد بود ولی به نظر من با در نظر گرفتن همه عوامل(مثلا آلمان دو روز بیشتر استراحت میکنه و اینکه ایتالیا باید یه مسافت طولانی رو تا لهستان طی کنه ولی آلمان توی همون لهستان میمونه و انگیزه انتقام سال 2006 و...)آلمان شانس بیشتری برای صعود داره.

ولی ایتالیا ثابت کرده اصلا قابل پیش بینی نیست.

این ایتالیایی ها عین ما ایرانی ها هستن.احساسی و وقتی جری بشن خیلی خطرناک و قوی میشن.آلمان باید از ایتالیا بترسه.

حسین در 5/4/1391 | 15:06 گفت:

به به آقا فرهاد گل.

دیدی انگلیس به نیمه نهایی نرسید برادر

ولی جدا از این حرفا دو نکته...1-حذف انگلیس واقعا ناراحت کننده بود چون به حضور چند تا ستاره آرسنالی توی یورو خاتمه داد.مثل والکات که در مجموع توی این تورنومنت خوب بازی کرد یا چمبرلین که میتونست بیشتر از قبل خودش رو به عنوان یه پدیده و ستاره جوون مطرح کنه.

2-با وجود ناراحتی از حذف انگلیس ولی خراب کردن پنالتی توسط دوتا اشلی چلسی و منچستر کثیففففففففف به شدت لذت بخش بود

3-در آخر هم باید اعتراف کرد ایتالیا واقعا شایسته صعود بود.نیمه اول هر دو تیم خوب بازی کردن و موقعیت داشتن ولی نیمه دوم+دوتا وقت اضافه فقط ایتالیا برای گل زدن و بردن تلاش میکرد و خب شایسته تر بود برای صعود.

ناراحتی از حذف انگلیس به جا ولی دیشب حق به حق دار رسید.

و در آخر...این پیرلو عجب بازیکنیه!!واقعا یه هافبک همه کاره کم نظیره.هم در جریان بازی با اون پاس های فوق العاده و هم در ضربات پنالتی با اون چیپ فوق العاده ای که زد ارزش های خودش رو نشون داد.انصافا یه هافبک تازه بعد از 30 سالگی به اوج شکوفایی میرسه و بنابراین میلان حماقت بزرگی رو با از دست دادن همچین جواهری مرتکب شد.

parsa در 5/4/1391 | 15:04 گفت:


اگه آلمان رو نبردیم...حالا ببین.شما هم شدی مزدک میرزایی که همش به نفع اسپانیا میگیره ....تو همه تحلیل ها به نفع آلمان مینویسیفکر کردین یونان رو زدین میتونید ایتالی رو هم ببرید