Great Football Stories-3

نویسنده: Farhad Rahbari

وبلاگ من
نویسنده: Farhad Rahbari
از حوالی ۲۰۰۰ عاشق آرسنال شدم و این عشق همچنان پابرجاست
کل بازدید: 225,726 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

Great Football Stories-3

برگرفته شده از کتاب Great Football Stories
نوشته نویسنده معروف Russ Williams
در این کتاب تقریبا کوتاه که قبل از سال 1998 به چاب رسیده ، تنها و تنها نظرات خود نویسنده چاپ شده
امیدوارم از مطالب این کتاب کوتاه و زیبا ، لذت کافی رو ببرید فصــل سـوم - مبــارزه !

فوتبال ورزشی است که مردم احساس قوی و زیادی به آن دارند ، زیرا هم برای بازیکنان و هوادارن و تماشاچیان اتفاق های معقولانه ای در فوتبال رخ نمیدهد . بعضی از مردم میگویند نباید این اتفاق ها در فوتبال بیافتد اما انها فراموش کرده اند که فوتبال یک بازی سریع و هیجان انگیز است . بدن بازیکنان به هم نزدیک است ، هر چیزی میتواند در فوتبال رخ دهد و حوادث آرام در آن هرگز رخ نمیدهد .

بنابراین ، مبارزه بخشی از فوتبال میباشد که به احتمال زیاد به همین شکل باقی خواهد ماند. داستان مبارزه در فوتبال از موارد جالب میباشد ، این مبارزات فوتبالی در مورد مردمان کشورهای مختلف به شما چیزهای زیادی یاد می دهد ، در شمال اروپا ، برای مثال دعوا و مبارزه های زیادی را می تواند دید. مردمان کشورهای مدیترانه نیز سابقه زیادی در این کار دارند ! در آفریقا ، از سوی دیگر می توان این دعوا و مبارزه را بسیار خطرناک دید. اما همیشه خشونت بارترین دعواها در آمریکای جنوبی رخ داده است . می توان برای اثبات این کار خاطره ها و داستان های گذشته را مثال زد ، نویسنده بزرگ آرژانتینی ، خوزه لوئیز بورخس گفته است : در گذشته ، آمریکای جنوبی بیشتر از آن که به فکر فوتبال باشند با چاقو به جان همدیگر می افتند !
داستان های بسیار زیادی در مورد اتفاقات بین بازیکنان در آمریکا وجود دارد . اغلب این اتفاقات زمانی رخ میدهند که داور تصمیمی میگیرد که بر خلاف خواست و نظر بازیکنان میباشد و بازیکنان هیچوقت این تصمیمها را قبول نمی کنند. گاهی اوقات بازیکنان با ضربه ای که به داور وارد می کنند آنها را مصدوم می کنند و یا اینکه گاهی اوقات حتی جمعیت حاضر در ورزشگاه به کمک بازیکنان آمده و داور را مورد ضرب و شتم خود قرار می دهند.
داوری در آمریکای جنوبی کار بسیار خطرناکی است !
بعضی اوقات طرفداران ، شروع کننده مشکل هستند ، برای مثال در سال 1916 در آرژانتین و اروگوئه اتفاقات معروف و هولناک بسیاری افتاده است. در یک مسابقه مردم زیادی خواهان خرید بلیط برای تماشای بازی بودند ولی همه نمی توانستند که بلیط خریداری کنند و نمی توانستند که بازی را تماشا کنند ! بنابراین تیمها نتوانستند بازی را برگزار کنند و همین باعث عصبانیت هواداران شد ، هواداران پائین ورزشگاه را سوزاندند ! این آتش سوزی به مدت چهار ساعت ادامه داشت و همین مدت زمان کافی بود تا هیچ چیزی باقی نماند.
این اتفاقات بسیار رخ داده است ! در سال 1964 تعداد 318 نفر از تماشاگران کشته شدند و 500 نفر نیز در بازی آرژانتین - پرو زخمی شدند. جنگ و دعوا موقعی شروع شد که داور یکی از گلهای تیم ملی کشور پرو را نپذیرفت ! این جنگ و دعوا به بدترین حادثه هولناک آمریکای جنوبی تبدیل شد.

این اتفاقات بد   موقعی می افتند که یک طرف بازی تیمهای آمریکای جنوبی باشند. اما حتی این اتفاق در بازی با یک تیم ایتالیایی هم به شکل بدتری رخ داد ! در سال 1969 تیم ایتالیایی آث میلان در مقابل تیم آرژانتینی استودیانتس باید یک بازی برگزار می کرد. این بازی فینال جام باشگاه های جهان بود.
زمانی که بازیکنان آث میلان وارد کشور آرژانتین شدند استقبال دوستانه ای از آنان نشد. بعد از ورود بازیکنان میلانی به آرژانتین اتفاق بدتری افتاد ! بازیکنان تیم آرژانتینی تصمیم گرفتند که بازی خشونت آمیز را دستور کار خود قرار دهند. آنها حسابی جنگیدند و به ایتالیایی ها آسیب زدند ، و حتی داور هم برای متوقف کردن بازیکنان آرژانتینی کاری نکرد. پس از بازی رئیس جمهور کشور آرژانتین آقای اُناگنیا تصمیم گرفت که باید در مورد اتفاقات این بازی کاری انجام دهد. او دستور داد که 2 بازیکن آرژانتینی به مدت 30 روز به زندان بروند و در تیمهای آرژانتینی دیگر حق بازی نخواهند داشت.

دعوا و جنگ در بازیهای انگلیس بسیار زیاد وجود دارد ، یعنی بیش از حد است ! در دهه 1970 تقریبا در اکثر مسابقات فوتبال همچین اتفاقاتی می افتاد. فوتبال انگلیس معمولا با بازی در ورزشگاه ومبلی وارد فصل جدید می شود.
در 10 آگوست سال 1974 بازی افتتاحیه فصل بین تیمهای لیدز یونایتد و لیورپول بود. بسیاری از بازیکنان دو تیم بسیار مشهور بودند. در طی بازی ، بازیکن لیدز جانی گیلز ناگهان در ناحیه صورت به بازیکن لیورپول کوین کیگان ضربه ای وارد کرد. سپس بعد از ضربه او به طرف بازیکنان دیگر رفت ، هیچ کس نمی دانست که او چرا این کار را کرد ، وقتی کیگان بلند شد ، گیلز در ده متری او بود.اما بازیکن دیگر لیدز بیلی برمنر در کنار کیگان قدم می زد ! بنابراین کیگان سعی کرد که برای تلافی به برمنر ضربه ای وارد کند ولی برمنر تلاش کرد تا او را از این کار منصرف کند ! این حرکت تبدیل به یک جنگ واقعی شد ، اما داور هر دو بازیکن را از زمین بازی اخراج کرد. دو بازیکن کنار زمین پیراهن های خود را از تن در آوردند ! آنها با این کار اعتراض خود را به داور نشان دادند. جانی گیلز بازیکنی که جنگ را آغاز کرده بود یک خنده ی خوب کرد و از بقیه بازی لذت برد !

برخی از این دعواها جدی تر از اینها هستند. در سال 1990 یوگسلاوی هنوز یک کشور بود و در این کشور پر از فوتبالیست های خوب بود. جنگ در سال 1991 آغاز شده بود و یوگسلاوی به چند کشور کوچک تجزیه شد. اما بسیاری از جنگ و دعواهای فوتبال قبل از آغاز جنگ داخلی انجام شده بود، و یکی دیگر از جدی ترین دعواها در زمین فوتبال رخ داد. دینامو زاگرب یک تیمی بود که از یک بخش از یوگسلاوی (کراواسی) آمده بود و در نقطه مقابل بازی نیز ستاره سرخ بلگراد یک تیم از بخش دیگر یوگسلاوی (صربستان) بود. آنها در شهر زاگرب باید بازی خود را انجام می دادند ، پایتخت کرواسی محل رویارویی این دو تیم بود. این بازی بسیار مهم بود.
مشکلات بسیار زیادی در آن زمان بین دو بخش از یوگسلاوی وجود داشت به طوری که مردم این بازی را جنگ بین دو بخش صربستان و کرواسی می دانستند. همه متوجه خطر این بازی بودند.
مسابقه با مبارزه خشونت آمیز میان برخی از طرفداران دو تیم آغاز شد. آرام کردن هواداران دو تیم توسط چند پلیسی که در آنجا وجود داشتند امکان پذیر نبود. پلیس سعی میکرد که آنها را متوقف کند - در واقع طرفداران در حال رقم زدن یک جنگ واقعی بودند. از طرف دیگر نیز هواداران با پلیس هایی که در آنجا بودند به مبارزه پرداخته بودند ، در نهایت این مبارزه بین هواداران بسیار جدی شده بود. لیگ فوتبال یوگسلاوی از معدود چیزهایی بود که در کشور به صورت مشترک انجام می شد. چند روز پس از این بازی لیگ به پایان رسید. و همچنین چند ساعت بعد از آن نیز جنگ واقعی در سال 1990 در کشور یوگسلاوی شروع شد.

فوتبال می تواند مردم را به یکدیگر نزدیک کند و یا اینکه می تواند رابطه مردم را بد و بدتر کند. در دهه 1990 برخی از مردم خواستند که به وسیله فوتبال به مردمان دیگر کشورها کمک کنند. آنها اینگونه فکر می کردند : اگر این کشورها یک بازی فوتبال داشته باشند ، شاید آنها هم احساس آرامش و خوشی در کنار هم داشته باشند.

سازمان ملل متحد در سال 1995 یک بازی مثل همین قضیه بین دو تیم آفریقایی غنا و رواندا برنامه ریزی کرد. اما این برنامه به شدت به بیراهه رفت. بازی در کیگالی در کشور رواندا در نهایت طوری به پایان رسید که یک جنگ درست و حسابی را شروع کرده بود.
یکی از بازیکنان از تصمیم داور ناراضی بود و همین باعث شد تا به داور ضربه ای وارد کند. صحبت های یک فرد برای سازمان ملل متحد اینگونه بود :"زمانی که شما یک لباس ورزشی می پوشید و کفش هایتان را به پا می کنید هرگونه احساس دوستانه به کشور را ترک می کنید و بازی می کنید".
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

آرش فتاح زاده در 14/9/1391 | 20:18 گفت:

چرا هيشكي نظر نداده،خيلي جالب بود كه!

Farhad Rahbari در 15/4/1391 | 01:53 گفت:

از نظراتتون ممنونم
بی معرفتا