پول-آره پول

نویسنده: Farhad Rahbari

وبلاگ من
نویسنده: Farhad Rahbari
از حوالی ۲۰۰۰ عاشق آرسنال شدم و این عشق همچنان پابرجاست
کل بازدید: 225,521 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

پول-آره پول

پول پول پول پول پول پول پول و باز هم پول!
پـول بـرای بـازیـکـنـان


فوتبالیست ها همیشه برای بازی کردن فوتبال پولی دریافت نمی کردند . در سال 1884 ، فدراسیون فوتبال انگلیس باشگاه Preston North End رو از جام حذفی محروم کرد زیرا مدیر آن باشگاه در آن بازه زمانی به بازیکنان خود حقوق پرداخت می کرد . آن مدیر آن روز های باشگاه نامبرده گفت :" من به بازیکنانم حقوق پرداخت می کنم ، اگر این کار رو انجام ندهم باشگاه ما به خوبی دیگر باشگاه ها نخواهد بود " . دیگر باشگاه انگلیس در ان زمان هم به بازیکنان خود پنهانی حقوق میدادند اما هرگز در این مورد صادق نبودند . این اتفاقی بود که برای همه باشگاه انگلیس اتفاق می افتاد تا اینکه تلاش ها و صحبت های طولانی Accrington Stanley با فدراسیون انگلیس بالاخره این فدراسیون قبول کرد که باشگاه ها میتوانند به طور آزاد به بازیکنان و مربیان خوب حقوق پرداخت کنند .

در سال 1900 بهترین بازیکن فوتبال تنها 4 پوند در هفته حقوق دریافت میکرد ، این مسئله شبیه Paul Gascoigne در زمان حال است که فقط 200 پوند در هفته میگیرد ( این مبلغ تا 1000 پوند در هفته نیز افزایش می یابد ) . بازیکنان ان زمان بسیار ناراحت بودند زیرا انها جز معروف و مشهور ترین افراد از مردم بودند اما انها پول رو به نوعی از افرادی می گرفتند که میخواستند انها رو تماشا کنند . ناراحتی انها از این بود که انها هم با مشکلات زیاد فوتبال رو اغاز کرده بودند و از فقر مردم آگاه بودند . البته کم کم مدیران باشگاه ها بیشتر از 4 پوند به بازیکنان خود حقوق پرداخت می کردند و بازیکنان با صداقت این مسئله رو بازگو می کردند . فدراسیون انگلیس هم به همین دلیل با تلاش های زیاد سعی می کرد راه دیگر و متفاوتی پیدا کند تا باشگاه ها بتوانند پول بیشتری به عنوان حقوق به بازیکنان خود پرداخت کنند .


امروزه هنگامی که بازیکنی به باشگاهی می پیوندد ، ان باشگاه به مقداری از حقوق بازیکن رو همان ابتدا به بازیکن پرداخت می کند . گاهی اوقات این مبلغ بسیار هم زیاد خواهد شد . اما در سال 1950 نیز بیشترین مبلغی که هر باشگاه به بازیکنانش پرداخت می کرد 10 پوند بود . فدراسیون فوتبال انگلیس هم به شدت نظاره می کرد که قوانین انها توسط باشگاه یا بازیکنی شکسته نشود . هنگامی که جورج پِرسوناگ به چسترفیلد پیوست مبلغ 50 پوند دریافت کرد . هنگامی که مسئولین فدراسیون انگلیس او را پیدا کردند ، گفت که من منظور شما را نفهمیدم و این مبلغ برای سرگرمی و شوخی بود ، اما این فدراسیون این مسئله رو شوخی و سرگرمی قلمداد نکرد و این بازیکن رو برای همیشه از بازی کردن در زمین فوتبال محروم کرد . در سال 1958 هم همان 10 پوند بیشترین مبلغ برای بازیکنان جدید هر باشگاه بود .


البته امروزه در حال حاضر ، بازیکنان پول های بسیار زیادی میگیرند ، گرچه بازیکنان تنها پول نیز نمی گیرند . منچستریونایتد در سال 1980 به مشکل برخورد کرده بود ، این داستان در تلویزیون پخش شد : منچستریونایتد مبلغی رو به والدین دو بازیکن که محصل بودند پرداخت میکرد ، ان دو بازیکن جوان بسیار خوب فوتبال بازی می کردند و منچستر یونایتد هم ان دو رو طی هر شرایطی میخواست . یونایتد به والدین این بازیکن ها خانه ای گران قیمت نیز پرداخت کرد . یونایتد حتی به بازیکنی که میخواست ، 3 سرد خانه پر از بستنی پرداخت کرد .

باشگاه ها صد ها ، هزاران یا گاهی میلیون ها پوند حقوق به بازیکنانی که مد نظر دارند پرداخت می کنند فدراسیون فوتبال هم قوانین خاصی در این مورد ها دارد ، اما گاهی پرداخت این پول ها میتوانند به صورت پنهانی یا به صورت صادقانه باشد .

به عنوان مثال در سال 1995 جورج گراهام مربی ارسنال بود و حتی به عنوان بهترین مربی سال نیز انتخاب شد . اما در فوریه سال 1995 او شغلش را به خاطر پول از دست داد . Rune Hauge اجنت نروژی او سه بازیکن بسیار خوب با پول بسیار زیاد به طور معمول خرید . مردم میگفتند که جورج گراهام به او برای خرید بازیکن ها بسیار کمک کرده است .

گراهام در مورد این اتفاق یک کتاب نوشت و در مورد این اتفاق توضیح داد ،در این مورد گراهام گفت : " من Hauge رو در پارکی در لندن ملاقات کردم ، او چند بسته و پاکت نیز با خود حمل میکرد ، ما نوشیدنی خوردیم و او گفت : " من همیشه برای دیدن تو به اینجا میام جورج " و کیف خودش رو باز کرد و بسته ی بزرگی رو به من داد . او به من گفت : " لطفا این بسته رو به همراه خودت ببر ، من ممنونم بابت تمام کارهایی که برای من کردی و از تمام کمک هات در انگلستان به من ممنونم " . زمانی که من به خانه امدم ، بسته را باز کردم و دیدم پر تا پر آن پول بود ، من پول ها رو در بانک گذاشتم . چیزی حدود 140500 پوند پول در آن بسته بود . "

گراهام بعد از ان از این ماجرا 285.500 پوند دیگر دریافت کرد . او گفت که من تمام این پول ها رو گرفتم ، بنابراین شما فکر میکنید من صادق نیستم ، اما این تنها اتفاق بود . من سوالی در این مورد نپرسیدم ، اما به باشگاه ارسنال زنگ زدم و در مورد این پول ها گفتم .

بعد از این روزنامه ها این داستان رو نوشتند ، فدراسیون فوتبال انگلیس به همراه فدراسیون فوتبال فیفا ، گراهام و ایجنتش را محروم کرد و پول را از انها گرفت و به باشگاه آرسنال برگرداند . گراهام گفت :" این اتفاقی احمقانه بود ، من نیاز به پول نداشتم ، فقط طمع کرده بودم ، اما گر این اتفاق برای شما افتاد ، فقط بگید نـــه نــــه نـــــــه !!! "
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

...* Ayda *... در 27/4/1391 | 11:40 گفت:

خوب بود!!! مرسی
ولی همیشه از قدیم گفتن پول، پول میاره...!!!

milad foadiyan در 27/4/1391 | 09:33 گفت:

نخوندم ولی حال نکردم با مطلب

میلاد آرشام در 26/4/1391 | 21:38 گفت:

پول که چرک کف دسته

البته دست من کلا آنتی باکتریاله !

مصطفی کاظمی در 26/4/1391 | 19:09 گفت:

ممنون فرهاد.
.
یاد یه شعر افتادم که میکه :
گفت پول همیشه نمیاره خوشبختی......گفتم ولی نداری حتما بدبختی...
.
حالا چه ربطی داشت؟ نمیدونم والا

Vishka در 26/4/1391 | 18:10 گفت:

عجب عکس پر معنی اول کار زدی

سينا در 26/4/1391 | 16:57 گفت:

خيلي جالب بود ممنون

علی ارشدی در 26/4/1391 | 15:56 گفت:

ممنون

پول یکی از مرموز ترین عناصر جهانه!

رضا توپچی در 26/4/1391 | 15:36 گفت:

تشکر...
پول مثل چرک کف دسته ولی چه خوبه آدم همیشه دستاش کثیف باشه

مهدی افسرده در 26/4/1391 | 15:24 گفت:

نخوندم ولی مطلب خوب و پر محتوایی بود

محمد جویبار در 26/4/1391 | 15:06 گفت:

اقا فرهاد خیلی موضوع جالبی بود.
مرسی استفاده کردیم