Yann M'Vila VS Etienne Capoue

نویسنده: مصطفی کاظمی

وبلاگ من
نویسنده: مصطفی کاظمی
دانشجوی هوافضای امیرکبیر (پلی تکنیک) :-"
کل بازدید: 30,805 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

Yann M'Vila VS Etienne Capoue

من این مقاله رو تو قسمت مقاله های هایبری قار دادم،واسه بچه هایی که نیستن هم گذاشتم،امیدوارم مورد پسند واقع بشه.مقدمه :.
.
آرسنال با از دست دادن الکس سونگ تنها هافبک دفاعیه تخصصیه خودش رو هم از دست داد تا در شروع لیگ با مشکل تو حساسترین پست مواجه بشه،پستی که در سالهای اوج آرسنال در اختیار ویرا و جیلبرتو که هرکدوم جزء بهترینهای دوران و تیم های ملیه خودشون بودن،بود.در حال حاضر دو نظریه میشه داشت یکی اینکه سیستم بازیه آرسنال قراره عوض بشه که در این صورت باید منتظر یکی دیگه از نوآوری های تاکتیکیه ونگر در فوتبال دنیا باشیم،نظریه دوم هم اینه که آرسنال به دنبال هافبک دفاعی هست ولی گزینه مناسبی تو بازار نیست،تا اینجای پنجره برای این پست بیگلیا،کاپوئه و امویلای جوان به آرسنال لینک شدن،با توجه به سن بیگلیا و اینکه آرژانیتینه و سبکش به لیگ انگلیس نمیخوره به احتمال خیلی زیاد هافبک دفاعیه تیم آرسنال یکی از بین امویلا و کاپوئه خواهد بود.
.
(اول از همه بگم که موضوع این مقاله مقایسه امویلا و کاپوئه است هدف من هم ازین کار اینه که اطلاعاتمون ازین بازیکنا بیشتر بشه و اینکه اختلاف نظرایی که بینمون وجود داره تقریبا از بین بره.)
.
Yann M'Vila VS Etienne Capoue
.
خب اول کار از هرکدوم ازین بازیکنا یه کلیپ میزارم،هممون با همدیگه هم عقیده هستیم که نمیشه از روی کلیپ بازیکنا رو شناخت ولی حداقل میتونیم از استایل بازیشون با خبر شیم :
.
.
.
تجربه و سن :
.
امویلا 22 ساله و کاپوئه 24 ساله است به طور طبیعی باید گفت که تجربه کاپوئه باید بیشتر باشه ولی آمار چیز دیگرو نشون میده،امویلا تا به این لحظه برای رن 110 بازی تو لیگ انجام داده در صورتی که کاپوئه 118 تا بازی انجام داده،در ضمن امویلا تجربه 7 بازی اروپایی رو داره و کاپوئه هم تجربه 6 بازی،پس خیلی ساده ازین آمار میشه فهمید که از لحاظ تجربه و تعداد بازی این دوتا بازیکن با هم برابرند،لازم به تذکره که امویلا 22 بازی ملی داره در حالی که کاپوئه فقط 1 بازی داره و این یک مقدار کفه ی ترازو رو به سمت امویلا سنگین میکنه.
.
فصل گذشته و ریتینگ :.
.
توی بازیای فصل گذشته یان امویلا مجموعا 50 بازی برای رن انجام داد و 1 گل و 2 پاس گل رو برای خودش ثبت کرد در حالی که کاپوئه 29 بازی انجام داد و 3 گل و 4 پاس گل رو داد.میانگین ریتینک امویلا 7.08 و کاپوئه 7.07 بوده که با توجه به تعداد بازیای بیشتر امویلا باز هم ازین لحاظ از کاپوئه جلوتره.
.
کارهای دفاعی :
.
یان. : تعداد تکل : 117 ، توپگیری : 94 ، خطا : 32 ، آفسایدگیری : 2 ، پوشش : 66 ، تعداد دریبل خورده : 29 ، تعداد دفع شوت : 6
اتین : تعداد تکل : 92 ، توپگیری : 115 ، خطا : 67 ، آفسایدگیری : 4 ، پوشش : 100 ، تعداد دریبل خورده : 27 ، تعداد دفع شوت : 10
.
و با توجه به تعداد بازیای امویلا که بیشتر از کاپوئه است،تو این قسمت کاپوئه از امویلا جلوتره و نشون میده که تو کارای دفاعی از امویلا قویتره و همچنین امویلا از لحاظ قدی 7 سانت از کاپوئه کوتاه تره و کاپوئه هدزن تر هم هست (امویلا : 182 و کاپوئه : 189)
.
قدرت پاس دادن :
.
با توجه به شرایط لیگ انگلیس بازیکنی صرفا دفاعی مثل دیونگ یا الو دیارا به هیچ وجه موفق نیست و بازیکن حاضر تو این لیگ باید بازی با پای خوبی داشته باشه تا تحت فشار توپ لو نده.
.
یان : پاس گل : 2 ، مجموع پاس : 2730 ، تعداد صحیح : 2272 (83 %) ، تعداد پاس بلند : 431 ، تعداد صحیح 292(68%)
اتین : پاس گل : 4 ، مجموع پاس : 1996 ، تعداد صحیح : 1527 (76 %) ، تعداد پاس بلند : 313 ، تعداد صحیح 135(43%)
.
خب کاملا واضح و مبرهنه که از لحاظ پاس دادن امویلا در مرتبه ای بالاتر از کاپوئه قرار داره.
.
قیمت :
.
قیمت معادل امویلا چیزی حدود 16 میلیون یوروئه و کاپوئه و هم با 12 میلیون میشه خرید که این رقم ها به طور تقریبی معادل 12 میلیون پوند و 8 میلیون پونده.
.
مدیر برنامه (Agent) :
.
تو فوتبال امروز مدیر بنامه ها واقعا تاثیر گذاره و عامل به وجود اومدن خیلی از انتقال ها شخص مدیر برنامه است.ایجنت کاپوئه از ایجنت امویلا مشهور تره و مدیر بازیکنایی مثل آگرو،یورنته،کاوانی،گانسو و خیلیای دیگه است نکته جالبش اینجاست که مدیر بنامه های چمبرلین خودمون هم هست که امکان داره کار رو برای ما راحت تر کنه،نکته جالب در مورد مدیر امویلا اینه که ایجنته یانگامبیوا و محمدو ساخو و شیخ هم هست که هرکدوم بارها به آرسنال لینک شدن.
.
**با توجه به شرایط و فرانسوی بودن هر دو بازیکن،به نظرتون وارث پست ویرا و شماره 17 چه کسی خواهد بود ؟.
.
پ.ن : همه میدونن که من از امویلا خوشم نمیاد ولی توی این مقاله تمام سعی ام رو کردم که بدون پیش داوری و دخالت دادن نظر شخصی عمل کنم امیدوارم همین طور شده باشه.
.
منابع :
.
.
.
.
.

تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

ehs در 4/6/1391 | 20:49 گفت:

خیلی با حال بود واقعا با این اماری که گفتی خیلی سخته انتخاب!!
مرسی که بدون پیش داوری مقاله دادی!!

محمد على(اباى) در 4/6/1391 | 15:26 گفت:

مرسی به این میگن پست
من امویلا میخوااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام

Morteza Bauer در 4/6/1391 | 12:42 گفت:

مرسی مصطفی جان
عالی بود پستت

Vishka در 4/6/1391 | 10:13 گفت:

بازم مصطفی
بازم پستای پر محتوا

soroosh در 3/6/1391 | 20:17 گفت:

بسیار خوب و عالی
فقط خداییش به نظرم آلو دیارا حیف بود ... با قیمت نا چیزِ 4-5 میلیون رفت وستهم ولی ارزشش خیلی بالاتر از این حرف هاست
دیارا بازیکنی هست که تو کارِ دفاعی فوق العاده عالی بود ... بازی فرانسه-انگلیس من واقعا از بازیش جا خوردم! در یک کلام فوق العاده بود اون بازی
به هر حال بازیکن دیگه ای تو بازار نیست فقط امیدوارم هر کدوم میان بهترین انتخاب باشن و الکی توپ لو ندن وسط زمین

مصطفی کاظمی در 3/6/1391 | 17:10 گفت:

وحید : منم امیدوارم به آرزوت برسی.

vahid در 3/6/1391 | 16:46 گفت:

ممنون دادا خودت می دونی من کی رو دوست دارم فقط امویلا مثل جریان تو با بوراک ایلماز که ارزو داشتی بیاد ارسنال یادت

حالا من هم ارزوم این که امویلا بیاد ارسنال

jafar در 3/6/1391 | 16:42 گفت:

خوب بود ممنون

Esmaeil در 3/6/1391 | 15:40 گفت:

ببخشید سه باره شد
مث جارویس از ولوز رفت وستهم

بهنود بهروز وزیری در 3/6/1391 | 15:39 گفت:

خیلی عالی بود
ممنون

Esmaeil در 3/6/1391 | 15:37 گفت:

عالی بود به این میگن متن پر محتوا
ممنون.حال کردم
جاوریس با قردادی به ارزش حدود 11 میلیون پوند رفت وستهم
ساندلند هم که 24 میلیون میخواد خرج کنه مثل اینکه اونا از ساوی با ما بیشتر نگان شدن
آرسنال.................!؟ هیچ

Esmaeil در 3/6/1391 | 15:37 گفت:

عالی بود به این میگن متن پر محتوا
ممنون.حال کردم
جاوریس با قردادی به ارزش حدود 11 میلیون پوند رفت وستهم
ساندلند هم که 24 میلیون میخواد خرج کنه مثل اینکه اونا از ساوی با ما بیشتر نگان شدن
آرسنال.................!؟ هیچ

Esmaeil در 3/6/1391 | 15:37 گفت:

عالی بود به این میگن متن پر محتوا
ممنون.حال کردم
جاوریس با قردادی به ارزش حدود 11 میلیون پوند رفت وستهم
ساندلند هم که 24 میلیون میخواد خرج کنه مثل اینکه اونا از ساوی با ما بیشتر نگان شدن
آرسنال.................!؟ هیچ

parsa در 3/6/1391 | 15:30 گفت:

مرسی .عالی بود

sepehr najafian در 3/6/1391 | 15:21 گفت:

خوب بوت

HOSSEIN در 3/6/1391 | 15:08 گفت:

ممنونمصطفی جان.خوب بود.اما هیچکدومشون نمیان.اما اگه بیان و با تیم مچ بشن خدائیش تیمی بسیار خوب و منسجم داریم و میتوان یه جورایی آرسنال رو مدعی دونست.