آشیل ورمائلن

نویسنده: مصطفی کاظمی

وبلاگ من
نویسنده: مصطفی کاظمی
دانشجوی هوافضای امیرکبیر (پلی تکنیک) :-"
کل بازدید: 32,525 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
سدریک سوارز در ساعات پایانی نقل و انتقالات زمستانی با یک قرارداد قرضی به تیم فولام پیوست. تمام دستمزد این بازیکن توسط فولام پرداخت خواهد شد. سدریک سوارز در ساعات پایانی نقل و انتقالات زمستانی با یک قرارداد قرضی به تیم فولام پیوست. تمام دستمزد این بازیکن توسط فولام پرداخت خواهد شد.
 آلبرت سامبی لوکونگا به صورت قرضی به تیم کریستال پالاس پیوست تا ادامه فصل را زیر نظر بیگ پت ادامه دهد. آلبرت سامبی لوکونگا به صورت قرضی به تیم کریستال پالاس پیوست تا ادامه فصل را زیر نظر بیگ پت ادامه دهد.
آرسنال مصدومیت "مهم" زانو محمد الننی را تایید کرد. احتمالا این بازیکن فصل را از دست داده است. آرسنال مصدومیت "مهم" زانو محمد الننی را تایید کرد. احتمالا این بازیکن فصل را از دست داده است.
بر اساس گزارش هایی از کاتالونیا و انگلیس، باشگاه بارسلونا علاقه زیادی به جذب جواهری از آکادمی جوانان آرسنال به نام چارلی پاتینو دارد. بر اساس گزارش هایی از کاتالونیا و انگلیس، باشگاه بارسلونا علاقه زیادی به جذب جواهری از آکادمی جوانان آرسنال به نام چارلی پاتینو دارد.
به نظر می رسد آلسیا روسو پس از رد پیشنهاد ۵۰۰۰۰۰ پوندی آرسنال (٦۱٦۱۰۰ دلار) در منچستریونایتد بماند. به نظر می رسد آلسیا روسو پس از رد پیشنهاد ۵۰۰۰۰۰ پوندی آرسنال (٦۱٦۱۰۰ دلار) در منچستریونایتد بماند.
غیررسمی : جورجینیو با قراردادی به ارزش ۱۲ میلیون پوند به مدت ۱.۵ سال به آرسنال پیوست. غیررسمی : جورجینیو با قراردادی به ارزش ۱۲ میلیون پوند به مدت ۱.۵ سال به آرسنال پیوست.
به گفته دو منبع معتبر، آرسنال برای یک قرارداد دراماتیک برای جذب جورجینیو قبل از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات ژانویه در روز سه شنبه، با چلسی تماس گرفته است. به گفته دو منبع معتبر، آرسنال برای یک قرارداد دراماتیک برای جذب جورجینیو قبل از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات ژانویه در روز سه شنبه، با چلسی تماس گرفته است.
فوری از دیوید اورنشتین : آرسنال برای آلسیا روسو مهاجم منچستریونایتد پیشنهادی در سطح رکورد جهانی ارائه کرده است. فوری از دیوید اورنشتین : آرسنال برای آلسیا روسو مهاجم منچستریونایتد پیشنهادی در سطح رکورد جهانی ارائه کرده است.
اورنشتین: "من فکر می کنم که آرسنال هنوز روی به دست آوردن کایسدو یا کسی با آن سطح تمرکز می کند. فکر نمی کنم آنها در این مقطع زمانی تسلیم شده باشند." اورنشتین: "من فکر می کنم که آرسنال هنوز روی به دست آوردن کایسدو یا کسی با آن سطح تمرکز می کند. فکر نمی کنم آنها در این مقطع زمانی تسلیم شده باشند."
🗓 زمان برگزاری دیدارهای نیمه نهایی کانتیننتال کاپ مشخص شد 

آرسنال نوزدهم بهمن ساعت ۲۲:۴۵ از منچسترسیتی میزبانی خواهد کرد
🗓 زمان برگزاری دیدارهای نیمه نهایی کانتیننتال کاپ مشخص شد آرسنال نوزدهم بهمن ساعت ۲۲:۴۵ از منچسترسیتی میزبانی خواهد کرد
تبلیغات توپچی

     

آشیل ورمائلن

 این مقاله ترجمه ی یه مقاله خارجیه که توسط Adam Meakins (آدام یک متخصص فیزیوتراپی ورزشی است که اولین فعالیت حرفه ای خود را به مدت 3 سال در واتفورد انجام داد و در حال حاضر در کمپ وزشی Radlett مشغول به کار است و نظرات و علایقش را در وبلاگ شخصی اش www.thesportsphysio.wordpress.com مینویسد.) نوشته شده و منم فقط کار ترجمش رو انجام دادم.

.
گرفتاری ورمائلن از ناحیه ی آشیل
.
.
توماس ورمائلن بعد از داشتن تنها 3 بازی در ابتدای فصل 2010.11 در بازی های مقدماتی یورو در هفتم سپتامبر 2010 دچار مصدومیت از ناحیه آشیل شد،در ابتدا یک آسیب جدی تصور نمیشد و تیم پزشکی آرسنال انتظار داشت که او در عرض چند هفته برگردد اما در واقع او تا آوریل 2011 هشت ماه مصدوم بود و فقط دو بازی تا پایان فصل انجام داد و در سپتامبر 2011 نیاز به عمل جراحی در او دیده شد و او آن را انجام داد.
.
توماس در نهایت با بهبودی کامل در اکتبر 2011 بازگشت و در دور چهارم کارلینک کاپ برابر بولتون 84 دقیقه بازی کرد و تا آخر فصل به غیر از چند گرفتگی دیگر مصدوم نشد و تا پایان فصل 2011.12 6 گل زد و صخره دفاع آرسنال توسط رئیس نامیده شد.
.
خب حالا مردم با داشتن این اطلاعات معمولی در مورد دوران حضور او تیم پزشکی آرسنال را مورد انتقاد قرار میدهند که چرا در وهله ی اول عمل جراحی صورت نگرفته و او پس از 6 هفته نیامده؟کاملا سوال منطقی ای است اما من (Adam Meakins) به شما میگویم که چرا اینکار صورت نگرفته:
.
اولا بگویم که آشیل معروف است به نقطه ضعف در بدن و از نام اسطوره یونانی و آن اتفاقات برداشته شده و قسمتی است که به راحتی تحریک میشود به خصوص در کسانی که میدوند و کسانی که با سرعت در زمین فوتبال حرکت میکنند.مشکل در ناحیه آشیل با درد و التهاب در اطراف تاندون شروع میشود که تاندونیت (tendinitis) نامیده میشود و به طور معمول با یک دوره استراحت یخ و فشار در ارتفاع درمان میشود که دقیقا چیزی است که تیم پزشکی آرسنال در اوایل آن را انجام داد.
.

.
با این حال در برخی موارد و به دلایل ناشناخته،خود تاندون شروع به شکستن میکند و قسمتی به اسم اشک کوچک در تاندون ظاهر میشود،پاسخ بدن در مقابل این اشکهای تخمگذار بافت های اسکار (چیزی شبیه خون لخته شده) و پوششی است که به نوبه ی خود باعث میشود که تاندون ضخیم و سفت شود.این عمل پس از آنکه بیشتر شود باعث میشود فعالیت هایی مثل راه رفتن،بالا و پایین رفتن از پله ها و ... برای شخص سخت شود و با بیشتر شدن این اسکار ها سخت تر هم میشود این قسمت (tendinosis) نامیده میشود و با (tendinitis) در یک حرف فرق دارد و باید دقت کرد که این دو را اشتباه نگیریم.
.
در حال حاضر معضل تیم پزشکی آرسنال این قسمت از بدن توماس است که باید تمام جوانب مثبت و منفی آن را برای درمان جراحی یا غیر جراحی بسنجند که باعث میشود دیرتر به بازی برسد.تحقیق و تجربه از راه های درمان (tendinosis) نشان میدهد که مدیریت غیر جراحی همیشه از عمل جراحی بهتر کار میکند که شامل یک دوره ی استراحت طولانی و سپس شروع با پوششی ضخیم بر روی آشیل میباشد.راه اصلی غیر جراحی برای مدیریت (tendinosis) همین است و بسیاری راه دیگر مثل استفاده از روغن ماهی که کار نمیکنند وجود دارد.
.
برنامه ی درمان آن جالب است که باید تمام وزن را بر روی پشت پا و روی پاشنه بیاندازید که مثل ایستادن بر روی لبه ی یک پله و یا حتی با اضافه کردن وزن به کوله پشتی است،این کار باید به طور منظم انجام شود و فقط روزی 100 ثانیه در ابتدا باشد.خیلی ساده به نظر میرسد ولی این فرآیند نشان میدهد که ساختار سلولی تاندون و اثرات اشک ها و بافت های اسکار معکوس میشود،این کار یک شبه انجام نمیشود و باید ماه ها این حرکات را انجام دهید به نظر میرسد که توماس این تمرین ها ا انجام داده و انتظار داشتند که در پایان 4 ماه برسد ولی ؟؟؟
.
ولی توماس در یک پیچ و تاب آسیبی جدید دید،که ناشی از بیماری نسبتا عجیب و غریب بر روی تاندون های کوچک،نازک و ناچیز به نام (Plantaris) بوده است. (Plantaris) یک عضله ی کوچک تقریبا بدون استفاده برای انسان است (به علت اینکه انسان ها از آن استفاده نمیکنند که توسط فلش مشخص شده است)
.

.
در رابطه با توماس (Plantaris) شبیه به چوب عمل میکرد و آشیل را مجبور به کشش میکرد که در این حالت تنها راه درمان عمل جراحی و برداشتن آن است که برای توماس در سپتامبر 2011 رخ داد.این مشکل یک عارضه نادر است که یک آسیب ساده در بدترین حالت خود قرار میگیرد که توماس را 14 ماه کامل بیرون نگه داشت اما به خواست خود توماس و تلاش کادر پزشکی آرسنال،هیچ کس دیگر نمیخواهد که این آسیب به همان شکل تکرار شود اما به نظر دشوار میباشد و یکی از دوحالت ممکن است رخ دهد :
.
*یک بازیکن کامل برای یک فصل و 100 % و یک فصل مصدومیت
*یک بازیکن به مدت چند ماه در طول فصل بیرون باشد و در بهترین حالت 50% از حضورش را داشته باشد.
.
این کار آسانی نیست و مرتب باید چک شود و به تصمیم گیری درست تیم پزشکی آرسنال هم مربوط است که من فکر میکنم ما باید کمی بیشتر صبر کنیم و سریع انتقاد نکنیم و من به عنوان یک آرسنالی او را برای سالها به عنوان صخره دفاعی میبینم.
.
.
منبع : http://www.arsenalreport.com/
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

مریم تجدد در 14/6/1391 | 21:14 گفت:

ایول.ولی خداییش حال نداشتم الان بخونم .بعدن میخونم

علی آقاشاهی در 14/6/1391 | 15:16 گفت:

دستت درد نکنه عالی بود ولی من دلم شور می زنه خیلی مصدومیت بدیه

good luck

Vishka در 14/6/1391 | 14:11 گفت:

آفریم مصطفی
کارت حرف نداره

مصطفي اكرامي در 14/6/1391 | 13:53 گفت:

ها ها ها
مرسی

soroosh در 14/6/1391 | 11:23 گفت:

عالی بود
خودمویم عجب حوصله ای داشتی این متن به این سختی رو ترجمه کنی
من دیده بودم اینو ولی حوصله نداشتم ترجمه اش کنم
خسته نباشی
خیلی عالی بود

علی قاسمی در 14/6/1391 | 10:05 گفت:

من وقت نکردم بخونم اما خیلی خوبه پست های جون دار مثه این بذاریم و تحلیل ازجام بشه نه پست های یک خطی و آه و افسوس

::Mostafa:: در 14/6/1391 | 09:43 گفت:

http://pardisgame.net/story-1365-%D9%81%D9%88%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D8%A7%D8%B2%D9%87.html

امكانات جديد در فيفا 13

masoud mahmudpur در 14/6/1391 | 09:21 گفت:

مرسی.عالی بود

مجتبی هانری در 14/6/1391 | 09:10 گفت:

ممنون، امیدوارم دیگه دچار چنین مصدومیت هایی نشه وکاپیتانی موفق همراه باقهرمانی آرسنال خوش یمن باشه

مهران کاظمی در 14/6/1391 | 07:15 گفت:

مرسی، جالب بود

Morteza Bauer در 14/6/1391 | 01:57 گفت:

عالی بود مصطفی حان

انشالله سال های سال بدون مصدومیت بازی کنه. وخوشبدرخشه.

میلاد آرشام در 14/6/1391 | 01:44 گفت:

من خودم یکی از فامیلامون اینطور شد... بعد فرداش افتاد مرد!!!

دستت درد نکنه داداش(البته خودم اینارو بلد بودم)

مهرداد در 14/6/1391 | 01:08 گفت:

آقا من که گوزگیجک گرفتم

یعنی حالا زنده میمونه ؟

T.Vermaelen در 14/6/1391 | 00:45 گفت:

متشکر از این متن تخصصی
کاش بیشتر بچه این بلاگ های تخصصی رو بذار تا نظم تیم بیشتر آشکار بشه برا همه دستان عزیز و آرسنالی های با غیرت

علی ارشدی در 14/6/1391 | 00:15 گفت:

مرسی عالی بود

فقط خدا کنه این فصل مصدوم نشه