آشیل ورمائلن

نویسنده: مصطفی کاظمی

وبلاگ من
نویسنده: مصطفی کاظمی
دانشجوی هوافضای امیرکبیر (پلی تکنیک) :-"
کل بازدید: 30,806 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

آشیل ورمائلن

 این مقاله ترجمه ی یه مقاله خارجیه که توسط Adam Meakins (آدام یک متخصص فیزیوتراپی ورزشی است که اولین فعالیت حرفه ای خود را به مدت 3 سال در واتفورد انجام داد و در حال حاضر در کمپ وزشی Radlett مشغول به کار است و نظرات و علایقش را در وبلاگ شخصی اش www.thesportsphysio.wordpress.com مینویسد.) نوشته شده و منم فقط کار ترجمش رو انجام دادم.

.
گرفتاری ورمائلن از ناحیه ی آشیل
.
.
توماس ورمائلن بعد از داشتن تنها 3 بازی در ابتدای فصل 2010.11 در بازی های مقدماتی یورو در هفتم سپتامبر 2010 دچار مصدومیت از ناحیه آشیل شد،در ابتدا یک آسیب جدی تصور نمیشد و تیم پزشکی آرسنال انتظار داشت که او در عرض چند هفته برگردد اما در واقع او تا آوریل 2011 هشت ماه مصدوم بود و فقط دو بازی تا پایان فصل انجام داد و در سپتامبر 2011 نیاز به عمل جراحی در او دیده شد و او آن را انجام داد.
.
توماس در نهایت با بهبودی کامل در اکتبر 2011 بازگشت و در دور چهارم کارلینک کاپ برابر بولتون 84 دقیقه بازی کرد و تا آخر فصل به غیر از چند گرفتگی دیگر مصدوم نشد و تا پایان فصل 2011.12 6 گل زد و صخره دفاع آرسنال توسط رئیس نامیده شد.
.
خب حالا مردم با داشتن این اطلاعات معمولی در مورد دوران حضور او تیم پزشکی آرسنال را مورد انتقاد قرار میدهند که چرا در وهله ی اول عمل جراحی صورت نگرفته و او پس از 6 هفته نیامده؟کاملا سوال منطقی ای است اما من (Adam Meakins) به شما میگویم که چرا اینکار صورت نگرفته:
.
اولا بگویم که آشیل معروف است به نقطه ضعف در بدن و از نام اسطوره یونانی و آن اتفاقات برداشته شده و قسمتی است که به راحتی تحریک میشود به خصوص در کسانی که میدوند و کسانی که با سرعت در زمین فوتبال حرکت میکنند.مشکل در ناحیه آشیل با درد و التهاب در اطراف تاندون شروع میشود که تاندونیت (tendinitis) نامیده میشود و به طور معمول با یک دوره استراحت یخ و فشار در ارتفاع درمان میشود که دقیقا چیزی است که تیم پزشکی آرسنال در اوایل آن را انجام داد.
.

.
با این حال در برخی موارد و به دلایل ناشناخته،خود تاندون شروع به شکستن میکند و قسمتی به اسم اشک کوچک در تاندون ظاهر میشود،پاسخ بدن در مقابل این اشکهای تخمگذار بافت های اسکار (چیزی شبیه خون لخته شده) و پوششی است که به نوبه ی خود باعث میشود که تاندون ضخیم و سفت شود.این عمل پس از آنکه بیشتر شود باعث میشود فعالیت هایی مثل راه رفتن،بالا و پایین رفتن از پله ها و ... برای شخص سخت شود و با بیشتر شدن این اسکار ها سخت تر هم میشود این قسمت (tendinosis) نامیده میشود و با (tendinitis) در یک حرف فرق دارد و باید دقت کرد که این دو را اشتباه نگیریم.
.
در حال حاضر معضل تیم پزشکی آرسنال این قسمت از بدن توماس است که باید تمام جوانب مثبت و منفی آن را برای درمان جراحی یا غیر جراحی بسنجند که باعث میشود دیرتر به بازی برسد.تحقیق و تجربه از راه های درمان (tendinosis) نشان میدهد که مدیریت غیر جراحی همیشه از عمل جراحی بهتر کار میکند که شامل یک دوره ی استراحت طولانی و سپس شروع با پوششی ضخیم بر روی آشیل میباشد.راه اصلی غیر جراحی برای مدیریت (tendinosis) همین است و بسیاری راه دیگر مثل استفاده از روغن ماهی که کار نمیکنند وجود دارد.
.
برنامه ی درمان آن جالب است که باید تمام وزن را بر روی پشت پا و روی پاشنه بیاندازید که مثل ایستادن بر روی لبه ی یک پله و یا حتی با اضافه کردن وزن به کوله پشتی است،این کار باید به طور منظم انجام شود و فقط روزی 100 ثانیه در ابتدا باشد.خیلی ساده به نظر میرسد ولی این فرآیند نشان میدهد که ساختار سلولی تاندون و اثرات اشک ها و بافت های اسکار معکوس میشود،این کار یک شبه انجام نمیشود و باید ماه ها این حرکات را انجام دهید به نظر میرسد که توماس این تمرین ها ا انجام داده و انتظار داشتند که در پایان 4 ماه برسد ولی ؟؟؟
.
ولی توماس در یک پیچ و تاب آسیبی جدید دید،که ناشی از بیماری نسبتا عجیب و غریب بر روی تاندون های کوچک،نازک و ناچیز به نام (Plantaris) بوده است. (Plantaris) یک عضله ی کوچک تقریبا بدون استفاده برای انسان است (به علت اینکه انسان ها از آن استفاده نمیکنند که توسط فلش مشخص شده است)
.

.
در رابطه با توماس (Plantaris) شبیه به چوب عمل میکرد و آشیل را مجبور به کشش میکرد که در این حالت تنها راه درمان عمل جراحی و برداشتن آن است که برای توماس در سپتامبر 2011 رخ داد.این مشکل یک عارضه نادر است که یک آسیب ساده در بدترین حالت خود قرار میگیرد که توماس را 14 ماه کامل بیرون نگه داشت اما به خواست خود توماس و تلاش کادر پزشکی آرسنال،هیچ کس دیگر نمیخواهد که این آسیب به همان شکل تکرار شود اما به نظر دشوار میباشد و یکی از دوحالت ممکن است رخ دهد :
.
*یک بازیکن کامل برای یک فصل و 100 % و یک فصل مصدومیت
*یک بازیکن به مدت چند ماه در طول فصل بیرون باشد و در بهترین حالت 50% از حضورش را داشته باشد.
.
این کار آسانی نیست و مرتب باید چک شود و به تصمیم گیری درست تیم پزشکی آرسنال هم مربوط است که من فکر میکنم ما باید کمی بیشتر صبر کنیم و سریع انتقاد نکنیم و من به عنوان یک آرسنالی او را برای سالها به عنوان صخره دفاعی میبینم.
.
.
منبع : http://www.arsenalreport.com/
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

مریم تجدد در 14/6/1391 | 21:14 گفت:

ایول.ولی خداییش حال نداشتم الان بخونم .بعدن میخونم

علی آقاشاهی در 14/6/1391 | 15:16 گفت:

دستت درد نکنه عالی بود ولی من دلم شور می زنه خیلی مصدومیت بدیه

good luck

Vishka در 14/6/1391 | 14:11 گفت:

آفریم مصطفی
کارت حرف نداره

مصطفي اكرامي در 14/6/1391 | 13:53 گفت:

ها ها ها
مرسی

soroosh در 14/6/1391 | 11:23 گفت:

عالی بود
خودمویم عجب حوصله ای داشتی این متن به این سختی رو ترجمه کنی
من دیده بودم اینو ولی حوصله نداشتم ترجمه اش کنم
خسته نباشی
خیلی عالی بود

علی قاسمی در 14/6/1391 | 10:05 گفت:

من وقت نکردم بخونم اما خیلی خوبه پست های جون دار مثه این بذاریم و تحلیل ازجام بشه نه پست های یک خطی و آه و افسوس

::Mostafa:: در 14/6/1391 | 09:43 گفت:

http://pardisgame.net/story-1365-%D9%81%D9%88%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%D8%A7%D8%B2%D9%87.html

امكانات جديد در فيفا 13

masoud mahmudpur در 14/6/1391 | 09:21 گفت:

مرسی.عالی بود

مجتبی هانری در 14/6/1391 | 09:10 گفت:

ممنون، امیدوارم دیگه دچار چنین مصدومیت هایی نشه وکاپیتانی موفق همراه باقهرمانی آرسنال خوش یمن باشه

مهران کاظمی در 14/6/1391 | 07:15 گفت:

مرسی، جالب بود

Morteza Bauer در 14/6/1391 | 01:57 گفت:

عالی بود مصطفی حان

انشالله سال های سال بدون مصدومیت بازی کنه. وخوشبدرخشه.

میلاد آرشام در 14/6/1391 | 01:44 گفت:

من خودم یکی از فامیلامون اینطور شد... بعد فرداش افتاد مرد!!!

دستت درد نکنه داداش(البته خودم اینارو بلد بودم)

مهرداد در 14/6/1391 | 01:08 گفت:

آقا من که گوزگیجک گرفتم

یعنی حالا زنده میمونه ؟

T.Vermaelen در 14/6/1391 | 00:45 گفت:

متشکر از این متن تخصصی
کاش بیشتر بچه این بلاگ های تخصصی رو بذار تا نظم تیم بیشتر آشکار بشه برا همه دستان عزیز و آرسنالی های با غیرت

علی ارشدی در 14/6/1391 | 00:15 گفت:

مرسی عالی بود

فقط خدا کنه این فصل مصدوم نشه