4-4-2 چرا؟ 3-3-4 از کجا؟

نویسنده: mostafa forooghi

وبلاگ من
نویسنده: mostafa forooghi
متولد 1367/7/17 در تهران.از وقتی که فرق فوتبال رو با دمپایی فهمیدم آرسنالی بودم.عاشق سیمن و برگکمپ بودم.وقتی ونگر اومد و آنری رو هم خرید تحسینش کردم... Arsenal for ever
کل بازدید: 2,709 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

4-4-2 چرا؟ 3-3-4 از کجا؟

این فقط و فقط نظر شخصی منه و شما میتونید قبول یا مردودش کنید


   سلام.این اولین باریه که مطلب میذارم.با این توضح که من از هواداران پر و پا قرص آرسن ونگرم
...بازی رو بردیم درسته...تیم بازیکن در سطح جهانی نداره... این هم درسته.ولی یه مساله ی دیگه ایی هم هست...
   لطفا برگردید به زمانی که آرسنال شکست ناپذیر بود...
   سیستم آرسنال 2-4-4 بود.یعنی آرسنال چهار هافبک خوب داشت و همینطور 2 مهاجم نوک.که یکی تمام کننده بود و یکی دونده و اصطلاحا Run chanel...آرسنال دو هافبک وسط استفاده میکرد.یکی تدافعی و دیگری تحاجمی و هر دو جنگنده و با قدرت بدنی بالا.توجه کنیداین مساله  خیلی مهمه:"قدرت بدنی بالا".و خط دفاعی که تقریبا به همین شکل بود.
در حالت تحاجمی: در سیستم 2-4-4 شما در حات تحاجمی میتونین به 4 نفر محاجم تبدیل بشیدیعنی اگر از جناحین حمله کنید(که معمولا آرسنال از جناحین حمله میکند) 2 فوروارد به علاوه هافبک کناری سمت مقابل به علاوه ی هافبک تهاجمی...اما سیستم فعلی آرسنال در واقع  1 مهاجم نوک دارد و در حمله نیز همان یک محاجم به علاوه ی وینگ سمت مقابل دارای موقعیت گلزنی میباشند.که هیچکدام از این وینگ ها خصوصیت تمام کنندگی ندارند.
 اما در حالت تدافعی:مسلما وقتی شما تحاجمی تر بازی میکنید نیاز به برگشت سریع هافبک ها و قابلیت دفاعیشان دارید تا به مدافعین کمک کنند...یک سوال:اگر شما 4 مدافع داشته باشید بشتر گل میخورید یا 7 مدافع؟ پاسخ روشنه: 4 مدافع. پس سوال بعدی:ما جکونه میتوانیم در دفاع با 7مدافع بازی کنیم؟ پاسخ واضحه: بوسیله ی 2هافبکهای کناری و 1هافبک دفاعی که در حالت تدافعی به مدافعین اضافه میشوند و 3 نفر درجلو برای ضد حمله ی احتمالی میمانند.
اما سیستم کنونی آرسنال:این سیستم نیز چنین قابلیتی رو داره ولی در حالت دفاعی با 5 مدافع بازی میکنن.یعنی 4 مدافع +1 هافبک دفاعی.
نتیجه: این آسنال در حالت تحاجمی (نسبت به سیستم 2-4-4) 2 بازیکن و در حالت تدافعی نیز 2 بازیکن کمتر دارد.

سوال: علت استفاده ی ونگر از این سیستم(3-3-4) چیست؟
جواب: البته این نظر شخصی من هست ولی خیلی نزدیک به واقعیته... 
1-آرسنال یک هافبک تهاجمی بازیساز باکیفیت نداره و برای اینکه در وسط زمین کم کیفیت نباشه  از 1 هافبک تدافعی و 2 هافبک تحاجمی استفاده میکنه.
2-وینگهای  آرسنال قابلیت تدافعی ندارند و در واقع نمیتوانند در پست هافبک چپ و راست بازی کنند.


متشکرم از اینکه ای مطلب رو خوندید...این فقط و فقط نظر شخصی منه و شما میتونید قبول یا مردودش کنید.
GOOD LUCK FOR EVERY DAY
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

علیرضا در 10/11/1390 | 19:16 گفت:

سانیا و گیبز بیان و آماده باشن تو کناره ها خیلی بهتریم............

reza در 10/11/1390 | 12:39 گفت:

خوش امدی عزیزم . یک نکته قابل تو ترکیب 433 هستش وجود مهاجم های کناری هستش . حالا نکتش چیه برات توضیح میدم . راستی قبل از توضیحم بابت این پست فنیت که امروزا خیلی تو سایت کم شده تشکر میکنم
1- وجود 3 مهاجم که کاملا بازیکنا تو محوطه پخش بشن
2- نفوز های کناری مثل گل دوم بازی دیشب که این پست باعث افزایش شم گل زنی ولکات شده
3- پاس های فرار رو به جلو و متمایل به گوشه برا این مهاجما که واقعا گنترلشون سخته .
4- همکاری مدافعان گوشه با این بازیکنا باعث افزایش قدرت هجومی میشه مثل سانیا با ولکات

محمودرضا معینی در 10/11/1390 | 11:30 گفت:

در کل جهان این تکاپو افتاده که تعداد هافبکهایی که توی بازی هستن زیاد بشه و این یه خوبی داره که اینه تصاحب توپ بالا میره و با کمک 2-3 تا مهاجم-هافبک خوب میشه به بردهای زیادی دست پیدا کرد،منظور از مهاجم-هافبک در واقع بازیکنی که قابلیت حمل توپ بالا و بازیسازی و همچنین شم گلزنی بالا داشته باشه که این نوع بازیکنان در حال حاضر به صورت تصاعدی در حال رشد هستن و هر روز تعداد زیادی رو نمایی می شن،در تیم فعلی من تنها کسی رو که می بینم شاید زمانی به این ویژگی دست پیدا کنه آرون رمزی ولی با توجه به سیستم بازی تیم الان رمزی تنها یک هافبک بازیساز که هر از چند گاهی گل هم میزنه!!!شاید در حال حاضر کامل ترین هافبک-مهاجم جهان(این مثال رو میزنم تا متوجه منظورم بشین) مسی باشه(ببخشید که اسمش رو اوردم)و یا یک مثال ملموس تر فابرگاس کنونی در تیم شانسلونا
هافبک -مهاجم علاوه بر این ویژگیهایی که گفتم توانایی کمک به خط دفاع رو هم داره و حتی میتونه از وسط زمین برای بقیه بازیکنها حتی 2 مدافع کناری موقعیت سازی انجام بده
اما نکته بعدی که فک کنم باز هم کم نباشه تو دنیا بازیکنی است به نام دفاع-هافبک بازیکنی که در زمان تصاحب توپ به خط هافبک اضافه شده ور در این جور بازیها که توپ در تصاحب تیم خودیست حتی تعداد هافبکها به 8- 9 نفر میرسه که این هم تصاحب توپ رو بالا میبره و در زمان مالکیت توپ توسط حریف تعداد کسایی که پرس رو انجام میدن هم به 8-10 نفر میرسه
اما چه بازیکنایی توانایی این رو دارن که مدافع-هافبک باشن بازیکنیی با قدرت بدنی بالا و سرعت و توانایی زیاد در دویدن و همچنین دارای کنترل توپ بالا که خدا رو شکر در تیم ما از این مدل بازیکن زیاد هست مثل سانیا،سانتوس(کمی)،ورمائلن و کوشیلنی
پس نکته اصلی که الاندر زمینه فوتبال مطرح دنبال بازیکنی باید بود که علاوه بر توانایی که در پست تخصصی خود داره بتونه نقش هافبک رو هم بازی کنه بنابراین در سیستم جدید فوتبال پستها به این گونه تعریف خواهند شد:
مدافع-هافبک
هافبک-مدافع
هافبک-مهاجم
مهاجم-هافبک

hosein در 10/11/1390 | 03:36 گفت:

2 تا سوتی دادم اصلاح کنم!

خمون ... نه ... همون
"مدافع" می خوایم، مثل نون سنگک ... نه ... مدافع هم میخوایم، ولی اونجا بحث "هافبک" بود

hosein در 10/11/1390 | 03:32 گفت:

سلام مصطفی حان
خوشحالم که به سایت اومدی و از اون خوشحاترم که با یه پست جون دار مطلب رو شروع کردی. هم عاشق مطلبت شدم و هم عکس پروفایلت:-)

اما نظر من ... من fifa2012 رو باهاش خیلی حال میکنم. رفقایی که بازی کردن ایشالله تصدیق میکنن. فوق العاده واقعیه این بازی. خوب ما هم که آرسنال برمیداریم دیگه! خدا رو شکر (بازیمم زیاد خوب نیستا!:-) ) ولی انصافا عاشقانه با این تیم بازی میکنم. انگار بخشی از وجودمه، بخشی از روحمه... خلاصه اینکه بدجور تیمای رفقا رو لول میکنیم!! از بارسا و رئال بگیر تا ... السیتی و اینتر. البته یکی با لیورپول گاهی حالم رو میگیره که لیورپول انصافا تیم اصل و نصب داریه ... بگذریم. برگردم سر موضوع اصلی ... 4-3-3 و 4-4-2.

میدونی، به نظر من ما با 4-3-3 خو گرفتیم. من یه بار 4-4-2 کردم سیستمم رو تو فیفا، ولی جواب نداد. توپ نمیچرخید. عادت نداشتم. تازه اون که بازی بود، تو واقعیت که داستانش جداست. الان بحث کنترل وسط زمینه که اگه ما 2 تا هافبک کناری داشته باشیم عملا تمرکزمون رو روی وسط زمین از دست میدیم. تو بحث دفاعیش با 4-4-2 در اصل تو جلوی حریف رو در کناره ها از خمون اول می گیری، ولی وسط ... ؟ میشه گفت بازه. اما تو 4-3-3، تو جلوی حملۀ حریف از وسط رو از همون اول گرفتی، در کناره ها بهش میگی بیا جلو، دفاع کناریم منتظرته. 3 تا هافبکت هم که آماده هستن پشت دفاع کناری رو پوشش بدن. به خدا اگه مرتساکر سرعتش بیشتر بشه، یا یه دفاع در حد ورمالن بگیریم (حتی با کوشیلنی) و دفاع کنارامون برگردن، همشم شد اگه خوبه!!:-) ولی دفاع بی نظیر میشه. اوه! باز جوگیر شدم! شرمنده! ولی در کل این سیستم دفاعی به نظر من بهتر از 4-4-2 هست. چون تو حریف رو از وسط حل دادی کناره ها و بسیار محدودش کردی.

از طرفی وجود 2 تا وینگ کنار حمله باعث میشه دور زدن دفاع حریف راحت تر بشه. الان دیگه دفاع نفر به نفر باعث شده وجود مهاجم با تعداد بالا در خط حمله (منظور مهاجم هدف هست) زیاد تاثیرگذار نباشه. میگیرنش. در حالی که الان (نه تو این فصل کوفتی ها، کلی میگم) هم وینگ چپ گلزنه(ولکات)، هم راست(نصری ملعون که رفت!) و همینا میتونن دفاع حریف رو باز هم بکنن. مشکل اصلی کمبود یه هافبک تمام عیاره که توپ رو هوشمندانه بین وینگها و مهاجم نوک پخش کنه. به نظرم ویلشرم برگرده حالاحالاها کار داره تا اونی که میخوایم بشه. باید یکی بگیریم، مدافع منظورمه!!:-) که دقیقا مثل نون سنگک میگم! باید یکی بگیریم!!

جمع بندی کنم ...
نظر من، 4-3-3 ... ای ... به نظر من بهتر و شناورتر از 4-4-2 هست. برای تیم فعلی یه مدافع چست و چابک مثل ورمالن و یه هافبک باهوش و خلاق (مثل مرحوم سسک!) نیاز داریم.

محسن آزاده در 10/11/1390 | 01:18 گفت:

همین الان بازی میلان تموم شد و میلان 3-0 کالیاری رو برد ، درسته حریفش کالیلاری بود ، ولی انصافا خیلی خوب بازی می کنن و با وجود مصدوماشون خیلی بی دغدغه گل می زنن و می برن ، اصلا با اون میلانی که دو سال پیش بردیمش قابل مقایسه نیست ، دعا می کنم ببریمشون ، اگه حذفشون کنیم دیگه تهشیم !!!

حمید فرازی در 10/11/1390 | 01:15 گفت:

به جمع ما خو ش اومدی مصظفی جان.من به شخصه وقتی سیستمیو قبول دارم که ابزارشو داشته باشیم.البته شما هم به این موضوع اشاره کردین.ولی اگه ابزارمون فرق میکرد قطعا الانم با همین سیستم با هفت نفر دفاع میکردیم.هرچند که به نظر من الان ولکات کارای دفاعیشو بهتر کرده و کم و بیش تر ا زگذشته به خط دفاعی کمک میکنه.اگه در آینده بازیکنایی با این ویژگی که هم تو کارای دفاعی و هم تو کارای هجومی خوب باشنو داشته باشیم قطعا با همین سیستم هم با هفت بازیکن دفاع خواهیم کرد.شاید مثال خوب این سیتم ابوئه باشه که تو هردو کار خوب بود والانم بازیکنایی مثل ریو میایچی و بوتلهو بارو داریم که دقیقا با همین ویژگی هستن.بازیکنی مثل ریو علاوه بر تکنیک و هوش خوبی که داره قطعا در کارای هجومی خیلی کمکون میکنه و همچنین با توه به سرعت بسار خوب و دوندگی زیادش در کارای دفاعی هم شرکت میکنه.ریو فصل گذشته در فاینورد هم به عنوان وینگ و هم به عنوان مدافع کناری بازی کرد.بوتلهو هم شرایط مشابهی داره و بازی امسالش جلو بارسا اینو نشون میداد.

Saeed Milani در 10/11/1390 | 00:59 گفت:

البته الآن ما هم مثل بقیه تیم ها مبتلا به بیماری 4-2-3-1 هستیم! من اصلا از این سیستم خوشم نمیاد ، فوتبال تک مهاجمه اصلا لذتی نداره به نظرم.

توپچی جنوب در 10/11/1390 | 00:34 گفت:

راست میگی من نظر شخصیت رو میپسندم و واسش احترام قائلم

مصطفی جان هم چنان به این جور پست نهادن ها ادامه بده تا ما هم استفاده کنیم

reeza در 10/11/1390 | 00:33 گفت:

عکست واقعاً با حاله عاشقش شدم

رضا کاظمی در 10/11/1390 | 00:06 گفت:

hesam در 10/11/1390 | 00:02 گفت:

حرف شما منطقى هست ولى الان ابزارشو نداريم,ولي براي 3-3-4ابزارش کاملن موجوده.تازه به نظر من از نظر تهاجمي بهتر از 2-4-4 هست.

علی ارشدی در 9/11/1390 | 23:52 گفت:

دلایلت منطقی هستن