ارسن ونگر

نویسنده: dady

وبلاگ من
نویسنده: dady
<<در شمال لندن مردی هست که حتی بدون گرفتن جام هم او را میپرستند >> / If you hate Barcelona clap yer hands \
کل بازدید: 62,056 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

ارسن ونگر

آرسن ونگر در تاریخ 22 اكتبر سال 1949 در استراسبورگ فرانسه به دنیا آمد.

آرسن ونگر فوتبال خود را به عنوان مدافع و لیبرو در چند باشگاه كوچك فرانسوی شروع كرد و البته هم‌زمان با آن در دانشگاه استراسبورك نیز به تحصیل مشغول بود و در سال 1974 موفق به اخذ لیسانس اقتصاد شد.

ونگر شهرت دارد كه در كشف استعدادها و شكوفا كردن توانایی بازیكنان جوان، بسیار زیرك و باهوش است. او بازیكنانی مانند تیه‌ری آنری، روبر پیرس و پاتریك ویه‌را را آورد و از آنها بازیكنانی در سطح جهانی ساخت. به گفته پتر هیل‌وود، رئیس باشگاه آرسنال، ونگر از زمانی كه در این تیم است، سالانه به طور خالص 4 میلیون تا 5 میلیون پوند خرج كرده است، رقمی كه در مقایسه با  هزینه‌های دیگر باشگاه‌های لیگ برتر بسیار كم‌تر است. یك نمونه خوب در این مورد، استخدام نیكلاس آنلكا از پاری سن ژرمن است كه 500 هزار پوند تمام شد و دو سال بعد به قیمت 22300000 پوند به رئال مادرید فروخته شد.

ونگر در كنار بازیكنان جدید و تاكتیك،‌ تمرین و تغذیه بازیكنان را هم تغییر داد، به طوری كه آنها فرهنگ خوردن و نوشیدن خود را عوض كردند. به علاوه او روی شكل ظاهری ورزشگاه جدید آرسنال به نام ورزشگاه امارات هم تاثیر داشت، و گفته می‌شود كه ونگر به تمام جزئیات، حتی به شكل قاشق‌های بازیكنان در رستوران توجه می‌كند. دیوید دین، نماینده رئیس باشگاه، ونگر را مهم‌ترین مدیر تاریخ باشگاه توصیف كرده و او را كسی میداند كه عجایب را به حقیقت تبدیل می كند. و ادامه می‌دهد كه بدون حق پخش تلویزیونی و پول جوایزی كه به خصوص از لیگ قهرمانان اروپا، به سبب موفقیت‌های ونگر نصیب باشگاه شده است، ساختن ورزشگاه جدید غیرمحتمل بوده است.

ونگر كه او را پروفسور می‌نامند، نمایانگر نسل جدیدی از مدیران تحصیل‌كرده است و به لحاظ عناوینی كه كسب كرده، موفق‌ترین مربی آرسنال می‌باشد.

ونگر در سپتامبر سال 2007 قراردادش با  آرسنال را تا سال 2011 تمدید كرد. در سال 2008 از سوی مجله معتبر ورزشی فرانس فوتبال، به عنوان برترین مربی سال فرانسه انتخاب شد.

رقابت ونگر با سر الكس فرگوسن، سرمربی منچستر یونایتد معروف است. اوج این رقابت نیز پس از شكست 2 بر 0 آرسنال از منچستر در اولدترافورد بود كه دو مربی در تونل ورزشگاه با یكدیگر درگیر شدند.

در اكتبر سال 2005 هم، ونگر درگیر جنگی لفظی با خوزه مورینیو، سرمربی وقت چلسی شد. مورینیو ونگر را به داشتن رفتار غیرحرفه‌ای با چلسی متهم كرد و حتی او را با القاب زشتی نامیده و اضافه كرد: "او نگران ما است، او همیشه درباره ما حرف می‌زند. همه چیز برای او فقط چلسی است." و ونگر پاسخ داد كه او فقط به سوالات خبرنگاران درباره چلسی جواب داده و از مورینیو خواست كه از بی‌ادبی دست بردارد. حتی ونگر قصد شكایت از مورینیو به فیفا را داشت كه بعدا از آن منصرف شد.

آرسن ونگر همیشه مورد انتقاد اكثر مربیان لیگ برتری قرار دارد، چراكه از بازیكنان انگلیسی در تركیب تیمش، به خصوص در لیگ قهرمانان اروپا كمتر استفاده می‌كند. ونگر هم در پاسخ می‌گوید: " وقتی هدایت تیمی را به عهده داری، ارزش‌ها و كیفیت‌بازی‌ها مهم است، نه شناسنامه‌ها". اما كارشناسان دیگری از جمله سر ترور بروكینگ، یكی از اسطوره‌های وستهام یونایتد و یكی از مسئولین بلندپایه اتحادیه فوتبال انگلیس از او دفاع می‌كنند. وی می‌گوید كه اشتباهات بازیكنان انگلیسی در یكی از موفق‌ترین باشگاه‌های این كشور،‌بیشتر به استعداد بازیكنان انگلیسی برمی‌گردد تا به ونگر.

عناوین

به عنوان بازیكن:

قهرمان باشگاه‌های فرانسه با ریسینگ استراسبورگ: 1979

به عنوان مربی:

در آرسنال

قهرمان لیگ برتر انگلیس: 1998، 2002، 2004
قهرمان جام اتحادیه انگلیس: 1998، 2002، 2003، 2005
مربی سال فرانسه: 2008

در ناگویا گرامپوس ایت ژاپن

قهرمان سوپرجام جی لیگ: 1996
قهرمان جام امپراتوری: 1996
مدیر سال جی لیگ: 1995

در آ. اس. موناكو

قهرمان جام حذفی فرانسه: 1991
قهرمان باشگاه‌های فرانسه: 1988

ونگر در سال 2002 لژیون افتخاری، بالاترین نشان فرانسه را دریافت كرد و در سال 2003 به دلیل خدماتش به فوتبال انگلیس، از سوی ملكه مورد تقدیر قرا گرفت.
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

dady در 22/11/1390 | 18:57 گفت:

ممنون و متشکر از همگی دوستان

حمید جان من امین هستم کوچیک شما

حمید فرازی در 22/11/1390 | 15:38 گفت:

مرسی داداش.به جمع ما خوش اومدی.راستی اسم واقعیت چیه؟

Poorya در 22/11/1390 | 15:14 گفت:

mer29+1

arash در 22/11/1390 | 15:00 گفت:

ممنون

dady در 22/11/1390 | 13:26 گفت:

مرسی فرهاد عزیزم

Farhad Rahbari در 22/11/1390 | 12:57 گفت:

خوش اومدی ددی
منتظر کارهای بعدیتم