دانیال کرباسیون ، تنها ایرانی تاریخ آرسنال

نویسنده: سید محمد رضا

وبلاگ من
نویسنده: سید محمد رضا
0
کل بازدید: 298,375 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

دانیال کرباسیون ، تنها ایرانی تاریخ آرسنال

سلام دوستان عزیز
شاید همتون کم و بیش این بازیکن رو بشناسید ، ولی این پست به طور کامل دانیال رو معرفی می کنه!
فکر می کنم ارزش خوندن داره!

کرباسیون که از پدری ایرانی و مادری ایتالیایی در آمریکا متولد شده، سابقه بازی برای تیم های آرسنال، برنلی و ایپسویچ تاون را دارد.
کرباسیون در گفتگو با سایت “بلیچرریپورت” در خصوص رشته فوتبال در آمریکا، بازی در آرسنال و همچنین فوتبال و مردم ایران سخن گفته است. کرباسیون در خصوص وضعیت فوتبال در کشور آمریکا اظهار داشت: فوتبال در ایالات متحده همواره در سایه ورزش هایی چون بسکتبال، راگبی و بیسبال قرار گرفته است. برای آمریکایی ها مشکل است که با فوتبال ارتباط برقرار کنند. این مثل این است که شما بخواهید انگلیسی ها به فوتبال آمریکایی بیش از هر ورزشی توجه نشان دهند.
کرباسیون در خصوص حضور در تیم فوتبال آرسنال اظهار داشت: وقتی من ۱۸ ساله بودم به تیم فوتبال آرسنال پیوستم. من تنها آمریکایی آرسنال بودم. بازیکنانی از سوئد، فرانسه، انگلستان، ایرلند، آمریکای جنوبی و آفریقا در تیم ما حضور داشتند. فرانکی سیمک نخستین بازیکن آمریکایی آرسنال است و من نخستین بازیکن آمریکایی هستم که برای آرسنال گل زده است. این اتفاق در سال ۲۰۰۴ و در دیدار با منچسترسیتی روی داد. خوشحالم از اینکه برای یکی از بزرگ ترین باشگاه های جهان بازی کرده ام.

کرباسیون که در حال حاضر به عنوان استعدادیاب آرسنال در آمریکا به فعالیت مشغول است، در این خصوص اظهار داشت: از اینکه در سمت پیدا کردن استعداد برای آرسنال فعالیت می کنم بسیار خوشحالم. از اینکه هنوز جزوی از یک باشگاه بزرگ هستم خوشحالم و نهایت تلاش خودم را به کار می بندم تا بتوانم بهترین بازیکنان منطقه آمریکا را برای بازی در این تیم پیدا کنم.

از کرباسیون در خصوص خانواده اش سوال شد. وی تصریح کرد: پدر من اهل آبادان است و برای تحصیل به آمریکا مهاجرت کرد. تمام خانواده پدری ام به آمریکا مهاجرت کرده اند. مادرم هم برای تحصیل از ایتالیا به آمریکا آمد. من عاشق فرهنگ ایرانی هستم و همه چیز ایرانی ها را دوست دارم. پدرم از بدو تولد با زبان فارسی با من صحبت کرده است. من با اینکه نیمه ایرانی هستم با این حال بسیاری از دوستان ایرانی ام در عجبند که چطور پدرم توانسته فرهنگ، زبان و غذای ایرانی را در خانه ای که زنی ایتالیایی در آن حضور دارد، در من زنده نگاه دارد. مادرم در حال حاضر روش طبخ بسیاری از غذاهایی ایرانی بخصوص کباب را می داند.
وی افزود: هنوز بخت این را نداشته ام که به ایران سفر کنم اما دوست دارم این اتفاق خیلی زود روی دهد. می دانم پدرم دوست دارد به ایران بازگردد و جایی که در آن بزرگ شده و با دوستانش بوده را به من نشان دهد. می دانم مردم آنجا بسیار صمیمی و گرم هستند.

کرباسیون در ادامه در خصوص تیم ملی ایران گفت: من نتایج تیم ملی را دنبال می کنم اما در خصوص بازیکنان به اندازه کافی اطلاعات ندارم. قبل از اینکه به آرسنال بپیوندم نیمی از مغز خود را به شناخت بازیکنان برتر فوتبال اختصاص داده بودم. من بویژه از تماشای بازی کریمی (علی) و مهدوی کیا ( مهدی) لذت می بردم. من در دوره ای برای چند ماه در آلمان بودم و بازی مهدوی کیا در هامبورگ را از نزدیک تماشا می کردم. می بایست هزار عکس با او می گرفتم اما این اتفاق نیفتاد.

این بازیکن ۲۶ ساله افزود: تیم ملی ایران از سوی ایرانی های مقیم خارج حمایت می شود. دوستانم در انگلستان بازی های تیم ملی و حتی بازی های لیگ را به طور زنده دنبال می کنند. یکی از آنها اخیرا به تهران سفر کرده بود تا یکی از بازی های تیم ملی را در آزادی به نظاره بنشیند.

کرباسیون در خصوص علاقه ایرانی ها به تیم آرسنال گفت: فکر کنم آرسنال در ایران هم مانند دیگر نقاط جهان طرفدار دارد. من چند پسرعمو دارم که فکر می کنند منچستریونایتد بهترین تیم جهان است و چند پسرعموی دیگرم هم روی اسم آرسنال قسم می خورند. من تا به حال ایران نبوده ام اما فکر می کنم آرسنال طرفداران زیادی در این کشور دارد. زمانی که من در آرسنال بازی می کردم تعداد زیادی از ایرانی ها مرا می شناختند و پیگیر کارهایم بودند. یک بار فدراسیون فوتبال ایران از من خواست که برای تیم ملی ایران بازی کنم اما این پیشنهاد را رد کردم. البته بسیاری از ایرانی ها از این تصمیم من ناراحت شدند.

دانیل کرباسیون در پایان اظهار داشت: در حال حاضر از شغلی که دارم راضی هستم. زمانی که در آرسنال بازی می کردم بسیاری از ایرانی ها برای من پیغام می گذاشتند و من می دانستم از جانب مردمی که آنها را نمی شناسم، حمایت می شوم.

لینک عکس : 


http://mohammadjoon17.persiangig.com/arsenal/gun__1255417003_karbassiyoon1.jpg

تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

سید محمد رضا در 8/7/1391 | 14:03 گفت:

خودمم با خوندنش حال کردم!!

حسین ملازینل در 8/7/1391 | 13:22 گفت:

دستت درد نکنه...من نمیدونستم...پست خیلی جالبی بود...

توپچی جنوب در 8/7/1391 | 13:08 گفت:

مرسی محمد رضا جالب بود لذت بردم

ولی این آبادانی ها هم عجب کارایی میکنن رفته یه تیکه ایتالیایی رو تور کرده تازه فرهنگ غنی ایرانی هم بهش قبولونده.......
دم بچه آبودان گرم.......

علی قاسمی در 8/7/1391 | 09:43 گفت:

آره مینا منظورم حامده

فرزین سلامي در 8/7/1391 | 01:34 گفت:

ممنون.جالب بود . ولي با اينكه فرهنگ ايراني داره انگار خودشو بيشتر امريكايي ميدونه : " من تنها آمریکایی آرسنال بودم "

nima در 7/7/1391 | 22:08 گفت:

علی منظورت حامده دیگه؟!؟
مرسی محمدرضا!

سید محمد رضا در 7/7/1391 | 22:05 گفت:

من مخلص همه تون هستم
اصن قابلی نداره داش!

رضا فضلی در 7/7/1391 | 21:43 گفت:

مرسی، جالب بود

سید امین هاشمی در 7/7/1391 | 19:44 گفت:

مرسی محمد رضا جان

علی قاسمی در 7/7/1391 | 19:08 گفت:

حمید راست میگه چرا تو پست ها نظر کم میدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خب انگیزه همه نظر دادنه
منو حمید اینقد نظر میدیم که روی شما کم بشه

دمت گرم داداش پستت عالی بود

HAMED toopchi در 7/7/1391 | 18:30 گفت:

خجالت بكشين تن لشا. 190 تا بازديد 4 تا نظر؟؟؟؟ زود باشيد نظر بديد . بچه مردم زحمت كشيده خب

علی قاسمی در 7/7/1391 | 17:11 گفت:

محمد رضا جون با این پستت خیلی حال کردم

من کم و بیش یادم میاد تو آرسنال بازیکنی ایرانی بود و حتی اسمشم یمدت یادم بود اما یادم رفته بود اسمش چی بود که حالا گفتی

راستشا بگم اون زمان تازه داشت بوی آرسنال به دماغم میخورد

خیلی حال کردم بازم گفتی صد امتیاز بهت میدم

سید محمد رضا در 7/7/1391 | 15:48 گفت:

ما چاکر داش حامدم هستیم!

HAMED toopchi در 7/7/1391 | 15:42 گفت:

کرباسیون که در حال حاضر به عنوان استعدادیاب آرسنال در آمریکا به فعالیت مشغول است، در این خصوص اظهار داشت: از اینکه در سمت پیدا کردن استعداد برای آرسنال فعالیت می کنم بسیار خوشحالم. از اینکه هنوز جزوی از یک باشگاه بزرگ هستم خوشحالم و نهایت تلاش خودم را به کار می بندم تا بتوانم بهترین بازیکنان منطقه آمریکا را برای بازی در این تیم پیدا کنم.


درود بر روان پاكش. خون آريايي در رگهاشه. يه آرسنالي آريايي
ممنون. پست پر مغزي بود

محمد حسین عبادی در 7/7/1391 | 15:41 گفت:

مرسي داش.
ديشب هم در مراسم معرفی فیفا 13 بودش
http://www.img4up.com/viewer.php?file=57238466538885886314.jpg