آرسنال را چه شده است؟!

نویسنده: سید محمد رضا

وبلاگ من
نویسنده: سید محمد رضا
0
کل بازدید: 304,322 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

آرسنال را چه شده است؟!

سلام خدمت تمام دوستان عزیز , امیدوارم حالتون خوب باشه.
یعد از مدت ها دوباره پست می نویسم و قراره وقت شریف شما عزیزان رو بگیرم.اول از همه قصد دارم از یه سری دوستان تشکر کنم , اول آرمان که جدیدا بیشتر میاد به سایت سر میزنه و کلا بیشتر به سایت رسیدگی میکنه. بعد یه سری از کاربرایه قدیمی که دوباره با برگشت یا بهتر بگم با دست به قلم شدن تو دیوار به سایت طراوت بخشیدن , بچه هایه تحریریه و البته میثم خان محمودی که ثباتش این فصل از مسی , رونالدو و الکسیس هم بیشتر بوده 

معمولا روز هایی که تیم نتیجه میگیره کسی وقتشو صرف تحلیل نمیکنه و ترجیح میدیم از برد لذت ببریم. اما امشب تصمیم گرفتم در مورد روند رشد تیممون بنویسم.

آرسنالی که فصل رو با یه برد سخت جلوی کریستال پالاس شروع کرد , تا هفته پنجم نتونست طعم پیروزی رو بچشه(1) اما با یه چرخش 180 درجه ای اگر پس فردا شب لیورپول نتونه در خونه سوانسی نتیجه ای غیر از برد به دست بیاره , عنوان پرامتیاز ترین تیم سال 2015 به آرسنال خواهد رسید.(2)


اما چه شد که به یک باره شرایط تیم اینقدر تغییر کرد؟

ازتون اجازه میخوام که یه مروری داشته باشم به آخرین پستم که 17 مهر امسال نوشتمش با اسم امپراطوری پاس هایه رو به عقب.

توی اون پست عوامل ناکامی اون روز هایه تیم رو چند چیز معرفی کرده بودم :

1-برنامه پیش فصل اشتباه
2-خود فریبی , تکیه به دیابی برای پست هافبک دفاعی
3-سیستم 1-4-1-4
4-استفاده از اوزیل در سمت چپ
5-نداشتن تمرکز

نکتات بالا بیان شد تا نقش برطرف شدنشون در موفقیت تیم رو بررسی کنیم.

ابتدا مورد یک رو بررسی میکنم , اول فصل را به دلیل نا آمادگی بازیکنانمون از دست دادیم , طبیعتا همه قبول داریم , هماهنگی که باید در ابتدا فصل در تیم به وجود می اومد , الان به وجود اومده.

در مورد نکته دوم , باید بگم کوکلن واقعا نقش زیادی در ثبات تیم داشته و یه جوریایی این پسر رو خدا برامون رسوند.

موارد سوم و چهارم هم الان اصلا در تیم وجود نداره , یعنی برگشتیم به 3-1-2-4 و یا  1-3-2-4 و البته اوزیل داره در مرکز بازی میکنه.

اما مهمترین نکته که میتونم بهش اشاره کنم مورد پنجم یعنی نداشتن تمرکز در ابتدایه فصل بود شاید مصداق بارز این حرف صحبت هایه الکسیس سانچز در مورد حذف کردن منچستر یونایتد باشه. این توان ذهنی , اعماد به نفس یا نگرش بازیکن ها نقش کلیدی در بازی های بزرگ ایفا میکنه.

جدا از موارد بالا هم تصمیماتی در طول فصل گرفته شد که به ثبات تیم کمک کرده که میشه به جایگزینی مونرئال و اسپینا در پست هایه گیبز و شزنی اشاره کرد.


همچنین از بازی های درخشان 2تا ار عناصر هجومی تیم (ژیرو و اوزیل ) بعد از برگشت از مصدومیت نمیشه به سادگی گذشت.
درسته ژیرو نقش زیادی در باخت تیم جلو موناکو داشت اما بعد از برگشت از مصدومیت موفق ترین مهاجم مرکزی لیگ بوده , از نظر گلزنی و پاس گل (3) 
البته اوزیل که بعد از برگشت از مصدومیت با نگرشی فوق العاده برگشته و سبک فوتبالش کاملا تغییر کرده , البته قرار نیست با سرعت والکات بدوه , با قدرت بدنی ژیرو پیش بره و با قدرت تمام کنندگی الکسیس گل بزنه تا تفاوت نمایان بشه , میزان پیشرفتش کاملا از آمار گلزنی و البته میزان دوندگی این بازیکن مشهوده.(4)

همه این موارد بالا + ثباتی که در این مدت داشتیم نشان دهنده آینده ای روشن برای تیمه , به شخصه احساس میکنم قهرمان fa cup میشیم ,در نبرد با موناکو صعود میکنیم و لیگ را در جایگاه دوم تموم میکنیم.
البته این طور که قبلا اعلام شد شیوه سید بندی فصل بعد لیگ قهرمانان تغییر کرده و تیم ها بر اساس رتبه خودشون در لیگ هایه داخلی در سید ها قرار خواهند گرفت و تنها راه ممکن برای قرار گرفتن در سید یک برای ما قهرمانی در لیگ جزیره هستش.(5)


امیدوارم صحبت هام مفید باشه , خوشحال میشم نظراتتون رو بیان کنید.

و البته در آخر 2 درخواست دارم از آرمان امیر احمدی عزیز.

1-ارسال عکس هایه میتینگ مشهد برای سایت اصلی.
2-اضافه کردن تعداد پست های کاربران که در صفحه اصلی قرار میگیره.

بازم تشکر از تمامی دوستانی که وقتشون رو برای مطالعه صحبت هام صرف کردند.
پیشاپیش سال جدید رو هم بهتون تبریک میگم.
پایان

پ.ن :

1-هفته دوم آرسنال 2 اورتون 2   - هفته سوم لستر 1 آرسنال 1   - هفته چهارم آرسنال 2 من سیتی 2

2-در 75 روز گذشته آرسنال 24 امتیاز و لیورپول 23 امتیاز به دست آورده اند.

3-تحقیق نکردم در موردش اما فکر کنم این طوری باشه.

4- برای تماشا آمار دوندگی بازیکنان اینجا کلیک کنید.

5-برای مطالعه بیشتر در مورد سیدبندی فصل بعد لیگ قهرمانان اینجا کلیک کنید.

ثبت نظر شمانظرات پیشین

سید محمد رضا در 26/12/1393 | 04:01 گفت:

نقل قول :
سلام داداشی عکس های میتینگ مقابل من یو در گالری سایت قرار داره


پاسخ شما : .com منظورم بود , قبلا سایت عکس آرسنالی های اندونزی رو گذاشته بود.

sajad coyg در 25/12/1393 | 11:48 گفت:

سلام داداشی عکس های میتینگ مقابل من یو در گالری سایت قرار داره

محسن عاشوری در 25/12/1393 | 02:58 گفت:

تشکر ..

مهرزاد در 25/12/1393 | 00:40 گفت:

نه خیر! به این راحتی از شاهکار جیرود نمی شه گذشت.

جیرود با احساسات ما بازی کرد. نمی تونیم بگیم فقط یک بازی این طوری شده پس اشکال نداره. منتخب جهان هم جمع بشن شاید نتونن به تیمی که فقط نیاز به حفظ نتیجه داره گل بزنن.
-----------
بعد عمری خوردیم به یه یه تیم نسبتا متوسط(کم نام و نشان تر)
مورینیو به کریس رونالدو گیر داده بود چرا پنالتیشو نویر گرفته که واقعا هم خوب زد. حالا ایشون بازیه بعد موناکو دقیقه های اخر یه ضربه سری که کسی حتی نزدیکش هم نبود رو گل نکرد ما داریم به به چه چه می کنیم. باید ولبک بازی کنه.

ittch

mohammad در 24/12/1393 | 15:05 گفت:

همین که شزنی ذخیره شد آرسنال نتیجه گرفت

mohsen abbasi در 24/12/1393 | 12:35 گفت:

عملکرد تیم از ژانویه تا به حال نشون میده که قهرمانی این فصل رویا نبوده و ما باید با چلسی بر سر قهرمانی رقابت می کردیم ولی شروع نا امید کننده مصدومیت ژیرو و اوزیل باعث شد قهرمانی از دست مون در بیاد

این مسئله. ایه که ونگر بهش اعتراف کرده

این سومین قهرمانیه که از دست میره
اولیش اون فصلی که ادواردو نابود شد
فصل پیش که تمام هافبکامون مصدوم شدن جلو چلسی چمبرلین رفت هافبک دفاعی و با بیشترین روز صدر نشینی چهارم شدیم
این فصلم بخاطر امتیازاتی که تو نیم فصل اول از دست دادیم از چلسی جا موندیم

البته اینا همه رو کاغذه ......

محمد در 24/12/1393 | 11:29 گفت:

مرسی یه سوال داشتم تیم اول و دوم توی لیگ جایزه نقدی هم میگیرن

سيد حميد در 24/12/1393 | 11:02 گفت:

یکی ار حرفه ای ترین پست ها از لحاظ چارچوب نگارشی...
به نظر من نگرش بازیکنا از همه مهمتره، تیم داره به تکامل میرسه؛ حفظ، ادامه و بهبود این روند میتونه فصل آینده ی فوق العاده ای رو واسمون رقم بزنه فقط امیدوارم نتیجه بازی امشب خط بطلانی بر هدف دار بودن روند مثبتمون نکشه که این نتایج، اتفاقی قلمداد بشه
ممنون بابت پستت

کمیل در 24/12/1393 | 09:22 گفت:

پیشرفت قابل ملاحظه ژیرود در امر گلزنی، پیشرفت فوق العاده مونرئال چه تو دفاع چه حمله، جایگزینی اوسپینا به جای ژسنی درون دروازه، و از همه مهم تر ظهور بازیکن جنگنده و دونده و سختکوشی مثل کوکلن که جای همچین بازیکنی تو تیم خیلی احساس میشد از مهم ترین دلایل خوب نتیجه گرفتن و ثباتمون تو این چند وقته اخیر، البته هماهنگی خوب بازیکن ها نسبت به اوایل فصل هم یکی دیگه از دلایل پیشرفت تیم بوده از نظر من

علیرضا در 24/12/1393 | 03:06 گفت:

به جز برنامه پیش فصل اشتباه که نفهمیدم برا چی برنامه پیش فصلمون اشتباست با بقیش موافقم و اینارم بولد میکنم
بازگشت مصدوما +درخشش کوک و سانتی+باور ذهنی از نوع مثبت+تغییر رویه تو بعضی بازیا(بخصوص جلو سیتی)که توپو دادیم و فضا و نتیجه رو با هم گرفتیم
اینم بگم به شخصه بازگشت ژیرو رو خیلی تاثیر گذار میبینم تو عملکرد و نتایج تیم ولی اوزیل رو نه.درسته دوندگی زیادی داره و تو آمار همیشه جزء چند تای اول ولی به نظرم پِرت میدویه نه تاثیر گذار!سانتی رو تو پست هاف هجومی بهش ترجیح میدم

توپچی جنوب در 24/12/1393 | 02:42 گفت:

برنامه پیشفصل اشتباه!!!!
بهتر بود میگفتی به خاطر جام جهانی بوده هماهنگ نشدن بازیکنامون نه پیشفصل اشتباه.

هیچوقت دیابی رو به عنوان یه بازیکن فیکس حساب نکردیم نمیدونم چطوری میگی خود فریبی و تکیه بر دیابی
اگه بر دیابی تکیه میکردیم هیچ وقت واسه خرید مورگان اشنایدرلین تو تابستون قبل اقدام نمیکردیم و تو روز های آخر هم سر خرید کاروالیو چک و چونه نمیزدیم.


ما از باکسین دی تا حالا همینجوری ک خودت گفتی ثبات داشتیم یکی از مهمترین دلایل این ثبات هم ک بهتر شدن وضعیت دفاعی تیم بود چیزی ک اول فصل نقطه ضعف بود واسمون و تغییراتی ک انجام شد(برگردوندن کوک از چالتون و فرصت دادن بهش ،با ثبات شدن ناچو ، و فرصت دادن به اوسپینا، و بلرین ک به خوبی جای خالی د بوشی رو پر کرده) این تغییرات باعث شد آرامش رو به خط جلو تیم نیز منتقل بشه طوری ک اوزیل با کوکلین و بدون کوکلین قابل مقایسه نیست.
یا دوباره به اوج برگشتن سانتی....
و البته ژیرود ک واقعا خوب کار کرده هرچند هنوز معتقدم ژیرود واسه مهاجم هدف آرسنال خوب هست ولی عالی نیست کافی نیست.ژیرود اگه بازی های بزرگ و حساس رو برامون در بیاره میشه قانع شد.

در کل ثبات به تیم برگشته و بازی با موناکو توی فرانسه میتونه امتحان خوبی باشه واسه اینکه بدونیم این تیم آیا از لحاظ روحی هم روبه تکامل هست یا نه.

مرسی از پست خوبت.