و سر انجام پلن B

نویسنده: سید محمد رضا

وبلاگ من
نویسنده: سید محمد رضا
0
کل بازدید: 304,318 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

و سر انجام پلن B

سلام امیدوارم حالتون خوب باشه...
این پستم برمیگرده به سری پست های آرسنال رو چه شده است...اول تبریک بابت قهرمانی تو سوپر کاپ , جدا از حساسیت بازی , به بردن چلسی نیاز داشتیم , از معدود طلسم هایی بود که نشکسته بود و چه موقعی هم شکست , ورود پیتر چک , صحبت های مورینیو و در نهایت در یک بازی فینال گونه....

خب همه این مطالب رو بهتر از من میدونید , پس میرم سر اصل مطلب...

چند تا برد خوب داشتیم
دوتا جلو سیتی , که اولیش سوپر کاپ پارسال بود و دومی تو بازی برگشت لیگ

جلو منچستر تو fa cup

همین چند روز پیش جلو چلسی

میخوام وقتتون رو با بررسی کوچیک این چند بازی بگیرم...

اولین آمار مربوط به بازی با سیتی در لیگ برتر هستش


تصویر دوم متعلق به بازی برابر منچستر در الدترافورد (FA CUP)

و تصویر سوم که مربوط به بازی چند روز پیش مقابل چلسی هستش.در هر 3بازی کمتر از حریف مالکیت توپ داشتیم و البته میزان مالکیتمون داره کم کم زیاد میشه.

دلایل زیادی داره , مثلا فاز دفاعیمون خوب بوده که تونستیم توپ رو بدیم و نتیجه رو نگه داریم و البته عقب بازی کردن بازیکنان به بهتر شدن شیوه دفاع تیم کمک کرده.

میشه گفت پلن B پیدا کردیم ,  جلو تیم های بزرگ به شکل دیگه بازی میکنیم , به اصطلاح فوتبال بازی نمیکنیم , یعنی از میزان مالکیت کم و بسته تر بازی میکنیم.

تا الان نتایج خوبی به دست آوردیم اما این شکل بازی کردن به شدت به قدرت تمام کنندگی بالا بازیکنان هجومی نیاز داره , مثلا ما جلو چلسی چند تا موقعیت خوب هدر دادیم. اگه گلشون میکردیم شرایط خیلی فرق داشت...

شاید یکی ار دلایلی که به مهاجم نیاز داریم همینه اما من هنوز گزینه خوبی تو بازار نمیبینم.

از طرف دیگه با توجه به بازی چلسی میتونم بگم قبل بازی والکات آهنگ ADELANTE از SASH  رو گوش کرده بود!!!! هر دفعه که توپ میگرفت از هر جای زمین میخواست با توپ رو به دروازه حریف استارت بزنه.

آمار جالب بعدی تعداد شوت هامونه که بازی به بازی داره زیاد تر میشه , نشون میده که داریم کم کم به خود باوری میرسیم و میتونیم ضد حملات خوبی بزنیم , به عقیده من تیممون برا حفظ و صد البته اضافه کردن میزان این خود باوری بیش تر از کیفیت به اسم های بزرگ نیاز داره تا باور برنده بودن به تیم تزریق بشه و درجه بعدی بعد از تثبیت این روحیه میتونه خرید بازیکنان با استعداد اما جوان باشه که در کنار تیم تبدیل بشن به ستاره های سال های آینده مون.

مثلا عقیده دارم اگر ما چند سال پیش هازارد رو میخریدیم به این سادگی ها به سطحی که الان داره نمیرسید.همین مثال برای منچستر هم صدق میکنه , مثلا پارسال با خرید دی ماریا به تیم انگیزه دادن و در نتایجشون خیلی تاثیر داشت اما خود دی ماریا براشون کار خاصی نکرد و البته امسال تونستن به خاطر رتبه ای که پارسال به دست آوردن برگردن به لیگ قهرمانان و بازیکنان خوبی رو به تیمشون اضافه کنن.صحبت خاص دیگه ای ندارم , ممنون که وقت گذاشتید و مطالعه کردید , بابت به هم ریختگی مطالب هم عذر میخوام , انشاالله پست های بعدی رو با تمرکز بالاتری مینویسم.

تشکر - پایان.

ثبت نظر شمانظرات پیشین

میثم محمودی در 15/5/1394 | 12:20 گفت:

دقیقا ما چند سال از نداشتن این پلن داشتیم ضربه های بزرگی میخوردیم
دو سال با بایرن بازی کردیم هر دو سال به راحتی حذف شدیم
ارسنال الان داره لیگ برتری بازی میکنه چیزی که بهش نیاز داریم و ایشالله هیچوقت ونگر تغییر سیستم بازی نده

محسن عاشوری در 15/5/1394 | 00:07 گفت:

اتفاقا واس همینه که من یکی دیگه از ونگر انتقاد نمیکنم

باید یه کم تغییر عقیده میداد

Mobinho در 14/5/1394 | 23:34 گفت:

خداییش ونگر خیلی عوض شده، کاش همینطور جاه طلب بمونه.
اگه از بازیکنااا به صورت چرخشی استفاده کنه تا انتهای فصل مدعی میمونیم ان شا الله

mohammad در 14/5/1394 | 09:09 گفت:

سلام بر همگی .من تازه عضو شدم .ولی دوسالی هست که اینجاسر میزنم و تقریبا بعضی هارم میشناسم..........ظ


اون چیزی که تو این بازی اخیر مشهود بود افت کوکلین بود ...فقط تو این چن بازی داشت خطا میکرد...امیدوارم پشیمون نشیم که چرا یه هافک دفاعی نگرفتیم........

mohammad در 14/5/1394 | 02:00 گفت:

وافعا اگر بتونیم تو بازی های بزرگ بیشتر به فکر دفاعمون باشیم تا حمله همه رو میبریم .اینطوری خیلی بهتره

seda zakhmi در 14/5/1394 | 00:35 گفت:

پیتر چک=حداقل 5 فصل تضمین توپ های هوایی و ارسالی
خیالمون راحته...یه دروازه بانیه که جام میاره
در صورتی که کوکلین و ولکات مصدوم شن{بلند مدت}به مشکل میخوریم.اما اگه مقطعی باشه مشکلی پیش نمیاد
خدارو شکر فعلا که سر حال هستن

nima در 13/5/1394 | 23:22 گفت:

عالی سید!
دقیقن این روند بازی هامون تو بازیای بزرگ داره امیدوار کننده میشه! مشکلی که تو دو فصل گذشته به شدت ضربه خوردیم ازش!
به امید بردهای بیشتر تو بازی های بزرگ!

Sajad در 13/5/1394 | 20:19 گفت:

اکپوم هم رفت
سانوگو و پودولسکی هم که رفتن
من که حس میکنم قراره یه مهاجم به تیم اضافه شه.خدا کنه مهاجم بزرگی باشه که با اومدنش شخصیت قهرمانی تیم رو افزایش بده.

mahdi در 13/5/1394 | 17:07 گفت:

عالی بود ...

بازیکنانی با شخصیت قهرمانی ، بحثی هست که ثابت کردنی نیست ولی تاثیرش به وضوح حس میشه


یه مثال در تکمیل عرایض شما بزنم :
تا فصل قبل وقتی بازیکنا به چمبرلین پاس میدادن ، کل تیم نگاه میکرد ببینه چمبو قراره چکار کنه ! یعنی اطمینانی بهش نداشتن (بیشتر احتمال میدادن توپو لو بده) ولی توی این چند بازی اخیر میبینیم که وقتی توپ به چمبو میرسه ، همه بازیکنا به تب و تاب میفتن و جایگیری میکنن و منتظر یه اتفاق هستن .. این یعنی اعتماد به همدیگه
چیزی که قبلا فقط در مورد اوزیل و کازورلا بود ولی الان در مورد چمبو ، رمسی هم صدق میکنه
تیم داره حسابی یه دست میشه (در همه فازها)

-----

یه چیز دیگه که از اواخر فصل قبل به نظر میومد ، اینه که بخاطر رابطه عمیقی که بین ونگر و هاجسون (سرمربی تیم ملی انگلیس) وجود داره .. ونگر هم بدش نمیاد از ویلشر به عنوان هافبک دفاعی استفاده کنه (البته نه هافبک دفاعی صرف)

محسن عاشوری در 13/5/1394 | 15:46 گفت:

مرسی آقا ممد ..

1. الانه که تاثیرات استیو بولد رو داریم تو فاز دفاعی تیم می بینیم
(همونطور که همه میدونید بولد دستیار دفاع بلد ونگره که ونگر اونو برای نظم دادن به دفاع و قدرتمند شدن فاز دفاعی تیم آورد و عالی داره جواب میده)

2 . میزان سرعت و دوندگی تیم به شدت بالا رفته ؛
به طوری که وینگر ها خیلی دارن به بک های پشت سرشون که بلرین و مونرئال باشن کمک میکنن
با جمع تر شدن و عقب تر بازی کردن . و این یعنی خستگی ناپذیری و احساس مسئولیت
صد البته رمسی رو بگم که بی نظیر داره بازی میکنه انقد که میدوه و فضا پوشش میده (یه باکس تو باکس حرفه ای و کاربلد)

3 . من بعنوان یک هوادار تو پست هافبک دفاعی دغدغه دارم ..
چونکه فرض بر این میگیریم که خدایی نکرده کوکلین مصدوم یا محروم بشه
اونوقته که معلوم نیست کسی دیگه ای بتونه به خوبی کوک اونجا بجنگه و قطع توپ کنه
من بعنوان هوادار دلم نمیخواد الان یا اواسط فصل که تیم نظم بالایی پیدا کرده درش خلل ایجاد بشه
از این رو شاید خرید هافبک دفاعی دیگه بد نباشه ؛ هرچند ترافیک بوجود میاد.
.

انشالله این دوندگی ها و نظم تاکتیکی و کارای ترکیبی و همچنین دفاعی تیم تداوم داشته باشه و رفته رفته تکامل بیشتر و بهتری پیدا کنه
در راستای تیمی عالی تر .. زنده باد آرسنا و آرسنالی

سید محمد رضا در 13/5/1394 | 14:42 گفت:

متاسفانه فراموش کردم اسم تیم ها رو بالا تصاویر اضافه کنم , در هر 3 تصویر تیمی که کمتر مالکیت داشته آرسناله , اگه فرصت بشه شب درستش میکنم.