واقعا براي آرسنال متأسفم...

نویسنده: سعيد توپچي

وبلاگ من
نویسنده: سعيد توپچي
تيم باشگاهي فقط آرسنال تيم ملي فقط آلمان اسطوره فقط زيدان و البته آنري سلام به همگي من اول استقلالي بودم ولي بعد از کوچيدن به بايرن،بعد يووه و ميلان و رئال، 10 سال پيش ارزشهائي تو آرسنال ديدم که ... تا ابد با اين تيم زندگي مي‌کنم
کل بازدید: 7,005 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

واقعا براي آرسنال متأسفم...

ساخت ورزشگاه فوق مدرن با جيب خالي و پز عالي!


همه ما مي‌دانيم که آرسنال در سال 2004 شروع به ساخت ورزشگاهي کرد که برازنده بهترين تيم لندن با آن تاريخ پر افتخارش باشد وهمينطور با ظرفيتي بيشتر، پذيراي تعداد بيشتري از طرفداران پر شمارش باشد تا درآمد باشگاه هم افزايش پيدا کند.

ولي هنوز پس از 8سال، سايه بدهي‌ها و وامهاي سنگين بر باشگاه سنگيني مي‌کند و آرسنالمان با آن شکوه هايبوري فاصله‌اي بسيار دارد.حالا اين شما و حقايقي تلخ از ساخت اين استاديوم!

احتمالا همه ما فکر مي‌کنيم تنها تفاوت میان هایبری، استادیوم قدیمی آرسنال و امارات، استادیوم جدید توپچی ها در ظرفیت و فضای بزرگتر آن باشد. هایبری ۳۸هزار نفر ظرفیت داشت این در حالی است که استادیوم امارات اکنون ۶۰ هزار نفر ظرفیت دارد. با وجود این، داستان این دو استادیوم بسیار متفاوت تر از آن چیزی است که ما تصور می کنیم. استادیوم امارات گران ترین ورزشگاهی است که توسط یک باشگاه انگلیسی در فوتبال مدرن ساخته شده است!

ارزانترین بلیت های فصل آرسنال (بازی هایی که این تیم در امارات انجام مي‌دهد) برای هر نفر ۸۸۵ پوند است و گران ترین این بلیت ها برای کل فصل برای هر نفر ۶۵ هزار پوند تمام خواهد شد که این مساله از یک طرف نشان دهنده محبوبیت لیگ برتر و از سوی دیگر نشانگر حکومت دنیای تجارت بر لیگ برتر است! البته هایبری هم در نوع خودش نشانه برجسته‌یی از توسعه فوتبال بود. اتاق های مرمرین این استادیوم نشان از غنای معماری این استادیوم داشت. هربرت چپمن یکی از بزرگترین مربیان تاریخ آرسنال در دهه ۳۰، پنج عنوان قهرمانی در لیگ را برای توپچی ها به ارمغان آورد و انقلابی در تمرینات، رابطه با رسانه ها و تغذیه این تیم ایجاد کرد. اما مشهورترین انقلاب او در سال ۱۹۳۲ به وقوع پیوست. او یک ایستگاه زیرزمینی را که جیلسپی رور نام داشت و در نزدیکی هایبری واقع بود به آرسنال تغییر نام داد.اما این مساله با آنچه که امروز در آرسنال اتفاق می افتد کاملاً در تضاد است. امروز آرسنال حتی حق گذاردن نامش بر روی زمین و استادیوم خودش را ندارد. آنها برای تامین هزینه های ساخت استادیوم جدیدشان ۲۶۰ میلیون پوند زیر بار قرض رفتند و این مساله موجب شد برای تامین بدهی هایشان حق نام ورزشگاه خود را به یک شرکت هواپیمایی بفروشند و بدین ترتیب نام استادیوم جدید آنها «امارات» لقب گرفت.اين در حاليست که نقل مکان آرسنال از هایبری به امارات تنها جنبه اقتصادی و مالی داشت!!

آنها در هایبری نمی توانستند تمامی طرفداران خود را راضی نگه دارند و با فروش کل بلیت های یک فصل با مشکل عدیده‌یی روبه رو بودند و این مساله مشکلات مالی بسیاری را برای این تیم ایجاد کرده بود و تنها هوش و تدبیر استاد ونگر بوده که توانسته این تیم را سرپا نگه دارد. او با پیدا کردن بازیکنانی بی نام و نشان و تبدیل کردن آنها به یک ستاره و فروش آنها به قیمتي قابل ملاحظه، توانسته از سال ۱۹۹۸ تاکنون آرسنال را همیشه در بین تیم های مدعی حفظ کند.

بدون شک یکی از اهداف ساخت اين استاديوم درآمدهای کلان منچستریونایتد بوده است. اولدترافورد با داشتن ظرفیتی معادل ۷۶ هزار نفر موجب شده منچستر در میان ثروتمندترین باشگاه های دنیا قرار بگیرد.

در حدود یک دهه پیش بود که آرسنال تصمیم گرفت ورزشگاهش را توسعه ببخشد. اما برنامه های ابتدایی آنها که در سال ۱۹۹۷ اعلام شد بسیار خام و بی اساس بود. آرسنال که قصد داشت ظرفیت هایبری را به ۴۸ هزار نفر برساند تصمیم به بازسازی جایگاه تماشاگران گرفت البته آنها برای این بازسازی مجبور بودند ۲۵ خانه اطراف ورزشگاه را تخریب کنند! اما این برنامه با مخالفت های همه جانبه‌یی روبه رو شد و مقامات آرسنال هم از تصمیم خود صرف نظر کردند. مقامات آرسنال سپس تصمیم گرفتند یک استادیوم جدید را در اشبرتون گورو در حدود یک مایلی هایبری بنا کنند.
آرسنال برای دریافت مجوز این کار مجبور بود ۴۰ میلیون پوند برای ساخت یک مرکز بازیافت که در نزدیکی محل استادیوم جدیدشان واقع شده بود، بپردازد. این باشگاه در نظر داشت بخشی از هزینه های استادیوم جدید را با تبدیل هایبری به آپارتمان های لوکس تامین کند. آرسنال همچنین تعهد داد برای بهبود دو شبکه حمل ونقل محلی۶/۷ میلیون پوند بپردازد.

این بار در طرح آرسنال هیچ تخریبی در کار نبود و هیچ فردی لازم نبود از خانه اش بیرون رانده شود. اما یک منطقه صنعتی در اشبرتون گورو تخریب شد، در این هنگام شورای شهر لندن به این بخش صنعتی قول داد آرسنال غرامت کافی را به آنها پرداخت خواهد کرد.
اما تاریک ترین بخش ساخت این استادیوم زمانی شکل گرفت که معلوم شد شورای شهر هیچ ضمانتی برای تعهداتش ندارد و این مساله باعث شد که آن شهرک صنعتی اشبرتون گورو تنها به بخش اندکی از مال از دست رفته اش برسد. پس از ۶ هفته بررسی و تحقیق روپرت گرانتام بازرس این طرح اعلام کرد آرسنال نخواهد توانست پروژه های محلی اش را عملی سازد. وی اعلام کرد طرح آرسنال تنها منافع خصوصی این باشگاه را تامین خواهد کرد و هیچ نفعی برای مردم محلی نخواهد داشت.
 بنا به گفته گرانتام ساخت ورزشگاه جدید بحرانی اجتماعی - اقتصادی را برای منطقه دربرداشته به طوری که مردم فقیر مجبور شده اند در جاده های اطراف کارخانه بازیافت سکنی گزیده و افراد پولدار هم از آپارتمان های لوکس ساخته شده در هایبری استفاده کنند، البته جان پرسکات معاون نخست وزیر هیچ توجهی به توصیه های گرانتام نکرد و ساخت ورزشگاه جدید آرسنال آغاز شد. در شرایطی که ویمبلی جدید هنوز به بهره برداری نرسیده است آرسنال در فصل ۲۰۰۷ - ۲۰۰۶ کارش را در استادیوم امارات آغاز کرد. آرسنالی ها از حضور در ورزشگاه مدرن خود بسیار خوشحال و راضی هستند.

کیت ادلمن مدیر اجرایی آرسنال از درآمدی که در این فصل و فصل های آتی نصیب تیمش خواهد شد بسیار خوشحال است. اما مردم محلی از ساخت این ورزشگاه به هیچ وجه راضی نیستند. استادیوم امارات اکنون به نوعی بر تمامی این منطقه احاطه یافته است. این ورزشگاه مثل یک سفینه فضایی از یک سیاره دیگر در منطقه خودنمایی می کند!

مردم محلی همچنین از قول هایی که پیش از ساخت این مجموعه داده شد اما هرگز عملی نشد هم بسیار عصبانی هستند. آرسنال به هیچ یک از تعهداتش عمل نکرد. بهبود دو ایستگاه حمل و نقل محلی هرگز عملی نشد. آرسنال که قول داده بود یک مجموعه ورزشی جدید در این منطقه بسازد پس از دریافت مجوزش این قولش را هم به فراموشی سپرد. البته هیچ کدام از این مسائل دقیقاً تقصیر آرسنال نیست آنها همان کارهایی را انجام دادند که از آنها خواسته شده بود و فقط برخی از قول هایشان را فراموش کردند. در هر حال آنچه مسلم است استادیوم جدید آرسنال تنها منافع این باشگاه را (آنهم تا حدودي) تامین کرده و این همان چیزی است که باشگاه های امروزی بدان توجه دارند.

حال مشخص نيست که مدير اجرائي ساخت اين استاديوم چه هدفي را دنبال مي‌کرده؟ وضعيت مالي آرسنال که نگران کننده است و درآمدي که مديران آرسنال از ساخت پر دردسر اين استاديوم انتظار داشتند به واقعيت نرسيده است!اي کاش درهمان هايبوري بوديم و  با ستاره‌هايمان براي قهرماني مي‌جنگيديم نه که با جيبي خالي و سياستهاي اشتباه حسرت پوندهاي ميليوني من يو را داشته باشيم!

برگرفته از irlister.com

در پايان ببخشيد که ناراحتتون کردم به اميد روزهائي بهتر

تا ابد آرسنالي باشيد

تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

مجتبی عابدی در 11/1/1391 | 15:22 گفت:

میدونین امیرتس رو کاملا از روی استادو دالوز ساختن .

مجتبی عابدی در 11/1/1391 | 15:11 گفت:

خاطرات هایبری ..... هایبری چیزه دیگه ای بود . قدیمی تر ها کاملا میدونن منظورم چیه . مث زمین گل کوچیک توش بازی میکردیم هر تیمی میومد هایبری واسه این میومد که ابرومندانه ببازه . کلا با فاصله ی زیاد بین زمین و تماشاگرا مخالفم . هایبری خیلی باحال بود بازیکنامون چسبیده به تماشاگرا بودن و این خودش یک امتیاز مثبت بود اما امیرتس اینجوری نیست و جو ترسناک و خفن و باحال هایبری و نداره .

سعيد توپچي در 11/1/1391 | 13:09 گفت:

الآن که چيزيمون نيست ابوالفضل. تازه تيممون اوج گرفته و بهترين تيم لندن هم هست که مبارک هممون بهشه. ولي مشکلاتي که اين استاديوم به همراه خودش آورد باعث عقب افتادن تيممون از بقيه رقبا شد. و همينطور با دردسري که براي منطقه پيش آورد باعث نگاههاي ملامت بار مردم به تيم شده.
البته اميدوارم اين حرکتي که از 7 بازي قبل شروع کرديمو بتونيم فصل بعد هم ادامه بديم.

abolfazl در 11/1/1391 | 12:30 گفت:

الان مگه چمونه اقا سعید.خیلی هم وضعمون خوبه.با تعصب ترین هوادارم داریم.من خیلی تعصبی ام.هیچگونه انتقادی هم نمیپذیرم

سعيد غلامي در 11/1/1391 | 11:57 گفت:

ما كاري رو انجام داديم كه شاهكار بوده و عالي.....................
زنده باد ارسنال و امارت

(Hooman sam (Dark metal در 11/1/1391 | 09:26 گفت:

در مورد ورزشگاه بزرگ داشتن هیچ عیبی بهشون وارد نیست...
اما در مورد پست دیروز کیوان : اگه من مسئولامون رو میدیدم میگفتم به کجا چنین شتابان؟!!!!
LIKE LIKE

حمید فرازی در 11/1/1391 | 05:11 گفت:

همه ما مدت ها با خاطرات هایبوری زندگی کردیم و قطعا هیچ وقت فراموش نخواهند شد ولی به هرحال دیر یا زود باید به فکر یه ورزشگاه با استاندادرهای جهانی میبودیم که خوشبختانه این کار با موفقیت انجام شد و ارزش این کارو چندفصل آینده متوجه خواهیم شد و این آرسنال هست که همیشه خواهند ماند.

سعید جان در مورد جو ورزشگاه که دست هواداراست و فط بازی سال قبل با بارسا و این فصل مقابل میلان رو به خاط بیار که چه جو وحشتناکی درست کرده بودن.در مورد تعصب هم قبول دارم نسبت به گذشته کم تر شده وین مختص تیم ما نیست و فوتبال با تزریق پول های کلان به این سمت کشیده شده و در دیگز تیم ها هم این مساله رو شاهدهستیم.

فرهاد در 11/1/1391 | 01:54 گفت:

ای خدا چی میشد اگه تو هایبری می موندید

سعيد توپچي در 11/1/1391 | 01:34 گفت:

گل گفتي مجتبي
بهترين خاطرات من مربوط به همون استاديوم بود همون 49 بازي معروف، سوپر گل آنري به من يو.
اصلا تو هايبري تماشاگرها و بازيکنا خيلي متعصب‌تر بودن

مجتبی عابدی در 11/1/1391 | 01:18 گفت:

باورت میشه اسم هایبری مخصوصا خاطرات فصل اخرش با لباس مخصوصش میاد اشک تو چشام جم میشه . گل حبیب به ویارئال 5تاییه ویلا 7تاییه گمونم اورتون... رابین با اون استوک سفید مشکیش تی تی له من .... من با خاطرات هایبری زندگی می کنم . وقتی به این فکر میکنم که دیگه هایبری در کار نیست ......

سعيد توپچي در 11/1/1391 | 01:10 گفت:

مجتبي منم دوس دارم خوش‌بين باشم ولي امان از بي‌تدبيري و خيانت مديران ناکارآمد، بهر حال با اميد به روزاي بعد زنده‌ايم...

مجتبی عابدی در 11/1/1391 | 01:04 گفت:

من این پست و خوندم انگار نشادر یه جام کردن !! دارم اتیش میگیرم واقعیت تلخیه .

محمدرضاجاشي در 11/1/1391 | 00:59 گفت:

کاشکی این پستو نمیخوندم

مجتبی عابدی در 11/1/1391 | 00:58 گفت:

ما تو شرایط خوبی هزینه ی ساخت امیرتس رو قبول کردیم . چلسی و لیورپول هیچ وقت با این شرایط اقتصادی دیگه نمی تونن استادیوم جدیدی بسازن اگر هم بسازن مطمئنا ورشکست میشن . فقط ای کاش طراحیه امیرتس دقیقا مثل هایبری تو ابعاد بزرگتر بود !!!

مجتبی عابدی در 11/1/1391 | 00:52 گفت:

ممنون از پست سعید جان .

مجتبی عابدی در 11/1/1391 | 00:51 گفت:

امارات خیلی درامد زاست درسته اقساط وحشتناکی داره اما به همون اندازه درامد زا هم هست . اما بی صفت هایی مثل اده بایور و نصری و کلیشی یا حتی سسک تو اوج نیاز تیم تنهامون گذاشتن . حتی نگاه هم نکردن اگه ارسنال و ارسن نبودن الان هیچی نبودن .

مجتبی عابدی در 11/1/1391 | 00:47 گفت:

بدبین نباشین اگه کارلینگ 2006 2007 یا کارلینگ پارسال و برده بودیم این حرفا نبود . درسته سعید جان اما همه خسته ایم از ناکامی ها من ترجیح میدم لااقل خوشبین باشم . جداااااان از 2005 به بعد که جام نبردیم افسردگی و افت ورزشیم تو اوج بلوغم شروع شد . قول میدم به دوران طلایی بر میگردیم اگرم تو هایبری میموندیم توان هزینه کردن مثل تاتنهم و من شتی و چلسیخ و نداشتیم . هر چی ضربه شدیم از بی صفتیه بعضی ستاره هامون بود که تو اوج نیاز تیم ول کردن رفتن قاطیه او کاتالان های کثیـــــــــــــــــــــــــــــــــف و من س

♥Arsenal♥ در 11/1/1391 | 00:42 گفت:

این ورزشگاه نحسه :دی

سید محمد رضا در 11/1/1391 | 00:36 گفت:

بهت تبریک میگم چون اینقدر انتخاب عنوانت خوب بود که من رو مجاب کرد که تمام متن رو بخونم ( آخه من اصلا پست های طولانی رو نمیخونم)
بعد هم هیچ کاری در دنیا صورت نمیگره که 100% خوب باشه و در اون هیچ عوارض یا پسماند بدی وجود نداشته باشه
البته من فکر کنم مقصر های این کار کسانی هستند که در آرسنال به جای کسب عنوان و پای بندی به تعهد های خودشون به فکر کسب درآمد هستند

سید سجاد حسینی در 11/1/1391 | 00:32 گفت:

آه همان انسان هایی که بی خانمان شدند دامن تیممون رو گرفته و این تیم طلسم شده

فرهاد در 11/1/1391 | 00:31 گفت:

من شک ندارم اگه تو هایبری مونده بودیم چندین جام دیگه رو بالای سر می بردیم و اسطوره ما رو ترک نمی کرد

سعيد توپچي در 11/1/1391 | 00:18 گفت:

درسته، ولي به چه قيمتي؟
اين هزينه سنگيني‌ که به باشگاه و همينطور منطقه تحميل شده تا سالها جبران نمي‌شه.
اصلا مگه انگليسيا معروف نيستن به سياستهاي زيرکانشون؟ حالا چرا نوبت آرسنال که رسيد، وارسيد؟!!

محسن در 11/1/1391 | 00:05 گفت:

تاثیرشو تو آینده نه چندان دور میبینیم

حمید فرازی در 11/1/1391 | 00:05 گفت:

مسأله ترک هایبوری فقط افزایش جمعیت نبود. یک باشگاه مدرن و موفق یک سری شاخصه ها داره که یکیش یک ورزشگاه مدرن هست. هایبوری در محلی قرار داشت و ابعادی داشت که امکان توسعه و بازسازیش نبود. الدترافورد هم که از 68 هزار نفر طی دو مرحله به 75 هزار نفر رسید گوشه های فوقانی ورزشگاه که شکل مستطیل مانند شیشه ای داشت رو برداشتن و صندلی گذاشتن و چند اقدام دیگه وگرنه خیلی کار ویژه ای نداشت اما هایبوری حتی نه فقط برای افزایش جمعیت که بلکه برای افزایش استانداردها نیازمند سرمایه گذاری بسیار ویژه ای بود و این که در محلی بود که این امکان در اون وجود نداشت.

این جوابی بود که همه مسئولین دادن و کاملا هم منطقیه

sepehr najafian در 10/1/1391 | 23:59 گفت:

بايد کليه امو بفروشم تا بازي رو ببينم

علی ارشدی در 10/1/1391 | 23:50 گفت:

مطمئنا بهترین کارو کردیم اما با بدترین قرارداد :((

بزودی بقیه تیمها هم این کارو خواهند کرد شک نکنید

میثم در 10/1/1391 | 23:27 گفت:

هیچ چیز ساخته نشده مگر با تخریب و فراموش نکنید هر انقلابی کشته داره بیشمار ولی وارص داره فقط یکی


زنده باد آرسنال

دانیال در 10/1/1391 | 23:07 گفت:

مرسی