قرارداد ترکمانچای!

نویسنده: Saeed Milani

وبلاگ من
نویسنده: Saeed Milani
بچه تهران هستم ، 30 سالمه ، عمران خوندم ، عاشق دنیس برگکمپ بودم و خواهم بود و قبل از اینکه به آرسنال بیاد آرسنالی شدم . به شخصه معتقدم مهاجم تمام عیاری با خصوصیات بازیسازی و هوش بالایی در حد برگکمپ دیگه پا به عرصه وجود نخواهد گذاشت!
کل بازدید: 435,895 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
📊آرسنال امروز عصر برای اولین بار بعد از آوریل تا مه ۲۰۱۵، در پنج بازی متوالی لیگ برتر، بازی را با یک ترکیب یازده نفره ثابت شروع کرد.

📊آرسنال امروز عصر برای اولین بار بعد از آوریل تا مه ۲۰۱۵، در پنج بازی متوالی لیگ برتر، بازی را با یک ترکیب یازده نفره ثابت شروع کرد.
📊میکل آرتتا از زمانی که سرمربی آرسنال شده است، سه بار در گودیسون پارک به مصاف اورتون رفته است که در هر سه بازی شکست خورده است.

📊میکل آرتتا از زمانی که سرمربی آرسنال شده است، سه بار در گودیسون پارک به مصاف اورتون رفته است که در هر سه بازی شکست خورده است.
سدریک سوارز در ساعات پایانی نقل و انتقالات زمستانی با یک قرارداد قرضی به تیم فولام پیوست. تمام دستمزد این بازیکن توسط فولام پرداخت خواهد شد. سدریک سوارز در ساعات پایانی نقل و انتقالات زمستانی با یک قرارداد قرضی به تیم فولام پیوست. تمام دستمزد این بازیکن توسط فولام پرداخت خواهد شد.
 آلبرت سامبی لوکونگا به صورت قرضی به تیم کریستال پالاس پیوست تا ادامه فصل را زیر نظر بیگ پت ادامه دهد. آلبرت سامبی لوکونگا به صورت قرضی به تیم کریستال پالاس پیوست تا ادامه فصل را زیر نظر بیگ پت ادامه دهد.
آرسنال مصدومیت "مهم" زانو محمد الننی را تایید کرد. احتمالا این بازیکن فصل را از دست داده است. آرسنال مصدومیت "مهم" زانو محمد الننی را تایید کرد. احتمالا این بازیکن فصل را از دست داده است.
بر اساس گزارش هایی از کاتالونیا و انگلیس، باشگاه بارسلونا علاقه زیادی به جذب جواهری از آکادمی جوانان آرسنال به نام چارلی پاتینو دارد. بر اساس گزارش هایی از کاتالونیا و انگلیس، باشگاه بارسلونا علاقه زیادی به جذب جواهری از آکادمی جوانان آرسنال به نام چارلی پاتینو دارد.
به نظر می رسد آلسیا روسو پس از رد پیشنهاد ۵۰۰۰۰۰ پوندی آرسنال (٦۱٦۱۰۰ دلار) در منچستریونایتد بماند. به نظر می رسد آلسیا روسو پس از رد پیشنهاد ۵۰۰۰۰۰ پوندی آرسنال (٦۱٦۱۰۰ دلار) در منچستریونایتد بماند.
غیررسمی : جورجینیو با قراردادی به ارزش ۱۲ میلیون پوند به مدت ۱.۵ سال به آرسنال پیوست. غیررسمی : جورجینیو با قراردادی به ارزش ۱۲ میلیون پوند به مدت ۱.۵ سال به آرسنال پیوست.
به گفته دو منبع معتبر، آرسنال برای یک قرارداد دراماتیک برای جذب جورجینیو قبل از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات ژانویه در روز سه شنبه، با چلسی تماس گرفته است. به گفته دو منبع معتبر، آرسنال برای یک قرارداد دراماتیک برای جذب جورجینیو قبل از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات ژانویه در روز سه شنبه، با چلسی تماس گرفته است.
فوری از دیوید اورنشتین : آرسنال برای آلسیا روسو مهاجم منچستریونایتد پیشنهادی در سطح رکورد جهانی ارائه کرده است. فوری از دیوید اورنشتین : آرسنال برای آلسیا روسو مهاجم منچستریونایتد پیشنهادی در سطح رکورد جهانی ارائه کرده است.
تبلیغات توپچی

     

قرارداد ترکمانچای!

ابعاد قرارداد با شرکت هواپیمای فلای ایمیریتس
با اینکه در ابتدای امر به نظر می رسید قرارداد با این شرکت اماراتی ، با توجه به پیشرفت روزافزون اقتصادی امارات به خصوص شهر دبی که کعبه آمال مردم دنیا در پانزده سال آینده نامیده می شود ، به سود باشگاه انگلیسی آرسنال خواهد بود اما بعد از گذشت هشت سال از انعقاد این قرارداد  15 ساله این موضوع ابعاد پیچیده تری به خود گرفته است.

طبق مفاد این پیمان نامه ، کمپانی فلای ایمیریتس موظف شده علاوه بر تامین مقداری از هزینه های تاسیس استادیوم جدید باشگاه لندنی در منطقه اشبرتون گراو ،  مبلغی بالغ بر 100 میلیون پاوند را بابت 15 سال حمایت از آرسنال و همچنین گذاشتن نام امارات روی ورزشگاه جدید التاسیس ، به این تیم بپردازد. در نگاه اول با توجه به تاریخ انعقاد این پیمان در سال 2004 میلادی و عدم شروع بحران اقتصادی در دنیا ، بخصوص منطقه یورو ، این قرارداد به مثابه برنده شدن بلیط بخت آزمایی برای سران باشگاه لندنی می نمود ، اما به ناگاه با برهم خوردن معادلات سیاسی و اقتصادی در دنیا کم کم  باشگاه آرسنال تبدیل به سنگ زیرین آسیاب در این معاهده گردیده است.
در این میان صحبت های تیم کلارک ، مدیر شرکت هواپیمایی امارات نیز به روشن شدن دلایل عدم نتیجه گیری و رازگشایی روند فعلی آرسنال کمک شایانی می نماید. وی در مصاحبه ای با رویترز گفت :  ما از انعقاد این قرارداد طولانی مدت با آرسنال بسیار خوشحالیم! ما انتظار نداریم آنها لیگ قهرمانان اروپا را ببرند یا حتی قهرمان لیگ برتر شوند! همین که فصل را در نیمه بالایی جدول به پایان برسانند برای ما عالیست!
وی در پاسخ به این سوال که آیا کمپانی شما مایل به سرمایه گذاری روی تیم های دیگر نیز هست ، گفت : ما در حال بررسی این موضوع هستیم.

نکته قابل توجه در این مصاحبه بیان واضح سیاست های کلان باشگاه توسط اصلی ترین اسپانسر تیم یعنی فلای ایمیریتس است! بعد از دخالت های کمپانی نایکی در خصوص بازی کردن رونالدو در فینال جام جهانی 1998 فرانسه به زور آمپول ، فقط و تنها فقط به خاطر اعتلای نام نایکی در دنیا ، این گونه دخالت های اسپانسرها در سیاست گذاری های کلان باشگاه های فوتبال امر عجیبی به نظر نمی رسد.جالب توجه است با توجه به کاهش تمایل مردم بعد از حوادث 11 سپتامبر و بحرانی مالی در دنیا به استفاده از هواپیما ، کمپانی اماراتی در تازه ترین اظهار نظر خود اعلام نموده قصد دارد سرمایه گذاری بالغ بر 55 میلیارد دلار در زمینه نوسازی ناوگان هوایی و جذب مسافر انجام دهد که مشخصا از بازی برد-برد این شرکت در سرمایه گذاری اندک ( درمقایسه با ارقام نجومی سود و سرمایه گذاری های اعلام شده در زمینه گسترش شرکت ) در دنیای فوتبال پرده بر می دارد. جالب تر اینکه روند ناکامی های آرسنال دقیقا بعد از انعقاد قرارداد با این شرک آغاز شد و تا به امروز نیزادامه داشته است و به نظر می رسد تا زمان پایان این قرارداد نیز به طول خواهد انجامید.گزارش بی بی سی به وضوح نشان می دهد مبلغ دریافتی آرسنال در حال حاضر بسیار کمتر از از سایر رقبای خود در لیگ برتر می باشد . با توجه به شیوع بحران اقتصادی در دنیا و بدهی های سرسام آور ، باشگاه روبه فلج اقتصادی گام بر می دارد. بنا بر اعلام گاردین باشگاه با بدهی بالغ بر 416 میلیون پاوند در مرز ورشکستگی قراردارد و 242 میلیون پاوند نیز برای ساخت ورزشگاه هزینه شده است. نکته اینجاست که با این حجم بدهی پرداختی شرکت فلای ایمیریتس تنها 6.7 میلیون پاوند در طول این دوره 15 ساله خواهد بود!

این در حالیست که اکثر رقبای آرسنال قراردادهای کوتاه مدتی با مبالغ کلان تری امضا نموده اند ، برای مثال منچستر یونایتد سالانه 20 میلیون پاوند از بابت قرارداد 4 ساله خود با شرکت بیمه " ای اون " دریافت می نماید یا چلسی سالانه 10 میلیون پاوند بابت قرارداد 5 ساله با " سامسونگ " ، یوونتوس سالانه 15 میلیون پاوند بابت قرارداد 5 ساله با شرکت " تام اویل " ، بایرن مونیخ سالانه 17 میلیون پاوند بابت قرارداد 4 ساله با " تی هووم " ، رئال مادرید سالانه 12.6 میلیون پاوند بابت قرارداد 3 ساله با " بی وین " و حتی لیورپول سالانه 7.2 میلیون پاوند از شرکت " کارلسبرگ " دریافت می نمایند.


نکته آخر ، این جریانات بیشتر مرا به یاد قراردادهای ننگ باری مثل ترکمانچای و ... می اندازد و بعید می دانم تنها مسائل فوتبالی در انعقاد این قرارداد طولانی مدت سرتاسر ضرر برای باشگاه آرسنال و آینده آن دخیل بوده باشد. با توجه به وضع مالی تیم و طراز منفی باشگاه رفتن ستاره ها از تیم در قبال دریافت پول برای بهبود بخشیدن به این اوضاع نا به سامان امری طبیعی خواهد بود. ضمنا سوء مدیریت مالی مدیران تیم و عدم اشراف آنها بر وضعیت اقتصادی دنیای امروز به وضوح در این گونه رفتارها مشهود است ، به شرطی که شخصا ذینفع نبوده باشند.

منابع : رویترز ، بی بی سی ، گاردین ، سی بی اس


نویسنده مقاله : سعید میلانی


لینک هایبوری : http://highbury.ir/showthread.php?tid=5378   
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

Saeed Milani در 30/10/1390 | 22:49 گفت:

خواهش می کنم.

♥Arsenal♥ در 29/10/1390 | 17:38 گفت:

ممنون از سعید میلانی عزیزززززززززززززز

Saeed Milani در 29/10/1390 | 14:55 گفت:

علی جان کم کم دارم رابطه برقرار می کنم :-)

علی ارشدی در 29/10/1390 | 11:12 گفت:

سعید راستی شما رو چه به هایبوری؟

محتشم تمیزی در 29/10/1390 | 10:29 گفت:

یاد jvc , o2 بخیر هر موقع jvc میبینم یاد یان رایت می افتم

محتشم تمیزی در 29/10/1390 | 10:27 گفت:

به جون خودم از این مقاله درست تر ندیده بودم
بعد مدتها درمورد یه چیز درست و حسابی مطلب اومد
واقعا این قرارداد حتی روی ترکمنچای سفید کرده ، از اون موقعی که ورزشگاه با اسم امارات شروع به فعالیت کرد و آرسنال به اون رفت دیگه تعصب از تیم رفت من یادمه توبازیهایی که تو هایبوری برگزار می شد ؛ چه با جون و دل بازی میکردن واقعا یاد مارتین کیون بخیر از این بشر مردتر ندیدم هر موقع تو بازی بود از جون و شاید فراتر از اون واسه تیم میذاشت
اسم این عربا باعث بی غیرتی بازیکنا شده

Saeed Milani در 29/10/1390 | 04:39 گفت:

اشکال نداره hamidtoopchi عزیز

♥Arsenal♥ در 29/10/1390 | 01:07 گفت:

اگه اجازه بدی مقالتو با ذکر نام نویسنده و لینکش تو یه جا به کارش ببرم!!؟

محمد اصغری در 29/10/1390 | 00:02 گفت:

واقعا جالب بود.بهقول علی اقا کلای گشادی سرمون رفته.خب معلومه با این کلاه تا یک قدمی مون رو هم نمی تونیم ببینیم چه برسه به اینده مون رو

علی ارشدی در 28/10/1390 | 23:16 گفت:

با کمترین دانش اقتصادی میشه فهمید که چه کلاه گشادی(البته حق مطلب با این کلمه ادا نمیشه ولی کلمه بهتری پیدا نکردم) سرمون رفته به قول سعید ترکمانچایه واسه خودش :(((((

Saeed Milani در 28/10/1390 | 22:51 گفت:

خواهش می کنم ، قابلی نداشت.

sam baygan در 28/10/1390 | 21:21 گفت:

عالی بود سعید عزیز،به اطلاعاتمون افزودی.

Sajad در 28/10/1390 | 21:10 گفت:

Nice Note!

حمید فرازی در 28/10/1390 | 20:21 گفت:

مرسی سعید جان.مثل همیشه عالی بود.فکر کنم خیلیا از شرایط تیم آگاه شدن و متوجه شدن که فوتبال کثیف شده و برای عدم موفقیت یه تیم باید یه مجموعه رو زیر سوال برد نه فقط یه شخصو

Saeed Milani در 28/10/1390 | 19:05 گفت:

در ضمن ما آرسنالیم اگه میخوایم جایی بین تیم های بزرگ دنیا داشته باشیم نباید از این جور مقایسه ها انجام بدیم

Saeed Milani در 28/10/1390 | 19:02 گفت:

اصلا قرارداد خوبی نیست! هم طولانی مدته هم مبلغش کمه! برای ورزشگاه 242 میلیون پاوند وام داده به باشگاه که یکمش رو گفته پس نمی گیریم به خاطر اسم امارات! این یعنی برده داری مدرن! این قراردادهایی که بالا اشاره کردم حتی بعضی هاش مال اسپانسر اصلی اون تیم ها نیست! مثل لیورپول که الآن اسپانسر اصلیشون شرکته استاندارده اما دنیا کارلسبرگ و با لیورپول میشناسه برای همین سالی 7.5 میلیون پاوند میده بهش! خودت جواب خودت رو دادی نمی دونستن وضع اقتصادی چی میشه! خوب این که بیای 15 سال قرارداد ببندی یعنی حماقت!
تازه تمام این قراردادها الآن سال های آخرشونه ولی از ماله ما 7 سال مونده هنوز ، و تیم های درجه یک بعید می دونم زیر 25 میلیون پاوند قرارداد ببندن اما ما تا 7 سال دیگه 6.5 میلیون پاوند با کلی بدهی!

محمود در 28/10/1390 | 18:51 گفت:

100 میلیون پاوند برا 15 سال میشه سالانه 6.5 میلیون پاوندحلا تو ساخت ورزشگاه چقد پول داده معلوم نیست دیگه. اگه 50 تا برا اون داده باشه میشه متوسط 10 میلیون پاوند سالانه ( حلا چقد داده ؟) 10 تا میشه متوسط همونیه که بقیه تیم ها قرارداد بستن .برا 8 سال پیش با ساخت ورزشگاه به این خوبی قرارداد خیلی خوبیه ولی الان با بحران اقتصادی کمی فرق میکنه که اون هم پیش بینی نمیشد واقعا. بعدش من جایی خوندم اسم ورزشگاه برا 7 ساله بعدش قراردادش تو این مورد تمومه شاید برا موندن اسم امارات باز قرارداد دارن وخیلی جزئیات دیگه که معلوم نیست. شما توضیح بدین

♥Arsenal♥ در 28/10/1390 | 18:40 گفت:

دستت درد نکنه انقدر از این اسپانسر بدم میاد که حد نداره!!!
وقتی فهمیدم رو لباس دارن مینویسند اهههههههههه
تلخه تلخ

(Hooman sam (Dark metal در 28/10/1390 | 18:07 گفت:

خداییش آدم گریش میگیره...