رویای گلزنی

نویسنده: Saeed Milani

وبلاگ من
نویسنده: Saeed Milani
بچه تهران هستم ، 30 سالمه ، عمران خوندم ، عاشق دنیس برگکمپ بودم و خواهم بود و قبل از اینکه به آرسنال بیاد آرسنالی شدم . به شخصه معتقدم مهاجم تمام عیاری با خصوصیات بازیسازی و هوش بالایی در حد برگکمپ دیگه پا به عرصه وجود نخواهد گذاشت!
کل بازدید: 423,438 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

رویای گلزنی

می خواستم تو قسمت اخبار بذارم حیفم اومد گفتم شاید دوستان بخوان نظر بدن راجع بهش. امیدوارم که مورد پسند واقع بشه.

اولین چیزی که شما در برخورد با تئو والکات مشاهده می کنید ادب اوست ، یک حجب و حیای ذاتی. به وضوح مشخص است که هنر درونی او در این فصل با چاشنی خودباوری همراه گشته است. هنگامی که در تمرینات و در حضور رسانه ها کار می کند بسیار راحت است و گویی این راجر فدرر است که یک ضربه ی بک هند نواخته ست ، اما وقتی موضوع به محلی که باید در آنجا بازی کند مربوط می شود ، به طرز شگفت آوری به شما یادآوری می کند که او 23 ساله شده و دیگر یک بچه نیست.

وقتی از او پرسیدم با گذشت زمان پست مورد علاقه ات تغییر کرده است ، صراحتا گفت : " من همیشه یک مهاجم بوده ام. این جایی است که همیشه بازی کرده ام ، حتی زمانی که برای اولین بار در ساوت همپتون در ترکیب اصلی قرار گرفتم. با ریکاردو فولر در آن پست همبازی بودم و حتی با کنیون جونز بیشتر.  "

" فصل گذشته یازده گل زده بودم. در فصل جاری سیزده گله بودم و امسال چهارده گله شدم.  حس می کنم می توانم بهتر از این هم باشم. اگر در ابتدای فصل به من می گفتند که این تعداد گل خواهم زد حتما این موضوع را تایید می کردم. این یک فرایند تدریجی است و من هر روز به سختی تمرین می کنم تا در بهترین شرایط قرار داشته باشم. می خواهم به ونگر ثابت کنم چه کارهایی از دست من بر می آید. یقینا از توانایی های خودم آگاه هستم. قطعا باور دارم که می توانم مهاجم نوک بازی کنم. می دانم که این اتفاق یک شبه نخواهد افتاد اما از روندی که پیش گرفته ام راضی هستم. "

از بسیاری از جهات این فصل ، یک فصل فوق العاده برای والکات است. مشخصا سهم والکات در تیم آرسنال نسبت به سال گذشته افزایش یافته است اما همه اتفاقات برای او شیرین و نوید بخش نبوده است. این طور به نظر می رسید که رفتن رابین ون پرسی در تابستان گذشته به منچستر یونایتد دروازه های تبدیل تئو والکات به مرد شماره ی یک شمال لندن را به روی او گشوده باشد اما ورود الیویه ژیرو و لوکاس پودولسکی ، همچنین اعتماد ونگر به ژروینیو ، والکات را برای شروع بازی از ابتدا و قرار گرفتن در ترکیب اصلی وارد چالش جدیدی نمود.

والکات تصدیق می کند که " این بالا و پایین فوتبال است. شروع فصل از روی نیمکت ذخیره ها و نداشتن شانسی برای بازی ، بدیهی است که خسته کننده است. اما از سوی دیگر زدن این همه گل و دادن پاس های گل بهترین فصل من را از لحاظ آماری تا به امروز رقم زده است. وقتی همه چیز بر وفق مراد است مسلم است که اوضاع خوب است اما مهم واکنش شما در زمانی است که همه چیز بر علیه شما می باشد. در شروع فصل اوضاع برای من ایده آل نبود اما من می دانستم چگونه با آن موضوع کنار بیایم و در حال حاضر خوشحالم ، زیرا شانس هایی برای نشان دادن قابلیت هایم به ونگر ، در خط حمله به دست آوردم و نشان دادم که چه کارهایی می توانم انجام بدهم. "

اوضاع در حال پیشرفت

جالب است که آمارش ، او را متعجب نمی کند. او آشکارا از اهدافش سخن خواهد گفت و هرچه بیشتر به حرف هایش گوش می دهید می بینید که او خودش را آماده می کند تا قوی تر باشد و هنگامی که درباره ی نحوه بازی شرح می دهد تابلوی نقاشی از یک بازیکن را مجسم می سازد که هیچ چیزی را به شانس واگذار نخواهد کرد.

" من همیشه از موقعیت ها لذت می برم ، نه به خاطر گلزنی یا خلق آن برای دیگر همبازی هایم. سکه ی بازی روی دیگری هم دارد ، فرار و ایجاد فضا برای هم تیمی هایتان واقعا مهم است. من هنوز هم در حال یادگیری حرفه ام هستم و به اهمیت آن واقفم. یادگیری اینکه وقتی اتفاقات به نفع شما نیستند و جنبه ی کثیف آنها به شما رو می کند چه کاری باید انجام بدهید. شما هنوز هم می خواهید پا به توپ باشید و بازی کنید. اگر من فرصت بیشتری برای ایفای نقش در تیم داشته باشم یقینا می توانم عملکردم را بهبود ببخشم. "

فقدان جنبه ی بازی فیزیکی نزد او و این حقیقت که برای رویارویی با مدافعین لیگ برتر نیاز به این قابلیت ضروری است منجر به این شده که والکات به عنوان یک مهاجم مرکزی تمام و کمال شناخته نشود ، به خصوص برای تیمی مثل آرسنال که تنها با یک مهاجم مرکزی ( پست شماره 9 سنتی ) بازی می کند. وقتی من این سطح از شک و تردید را که روی او سایه افکنده است ، علیرغم اینکه نمی توان آمار فوق العاده ی چهارده گل در پانزده مسابقه ای که از ابتدا به میدان رفته را نادیده گرفت ، با او مطرح می کنم به جای گستاخی و پرخاش گری ، در کمال تواضع محدودیت های خویش را می پذیرد. این اولین بار نیست که چنین بازیکنی در لیگ برتر وجود دارد اما در سطح جهانی من فوتبالیست دیگری را با این سطح از تواضع و فروتنی نمی شناسم.

" هر کسی می داند که من توان مبارزه با آسمانخراش های سرزن را ندارم و بازی هوایی انجام نمی دهم. اما ما گزینه های دیگری برای این موضوع در تیم خود داریم. می توانیم انجام این کار را بر عهده ی ژیرو بگذاریم. چیزی که وجود دارد این است که وقتی تیم بزرگ و بازیکن های با کیفیتی برای انتخاب دارید ، و وقتی نقشه ها مطابق میل شما پیش نمی روند می توانید همه چیز را تغییر دهید. من قبول دارم همیشه همه چیز برای من خوب پیش نرفته است و این موضوع دیگری است که باید آن را یاد بگیرم ، مطمئن هستم. شاید کل فصل برای من رویایی نباشد اما من آماده مواجهه با آن هستم. " بازی برای والکات در لیگ برتر در حال تغییر است ، مردی با سرعت بیشتر و قدرت عضلانی فزاینده تر و بیشتر متمایل به یک تمام کننده. والکات ارزش های خود را در اندازه های بالاتری می بیند و نه به عنوان پاشنه ی آشیل تیم. این همان تئو با یک و دو های کلاسیکش است. مودب درباره ی رقیب هایش قبل از تعریف کردن از خودش. او پسر خیلی خوبی است اما خواندن ذهنش دشوار است.

" اگر به مهاجمین خوب این فصل نگاه کنیم ، آن ها بزرگترین ها نبوده اند. لوئیز سوارز باور نکردنی است. هر کاری با توپ بلد باشید او بهتر از شما آن را انجام می دهد. من کنار فابرگاس بازی می کردم. او همیشه در میانه ی میدان یا عقب تر بازی می کرد. آن برای من عالی بود زیرا او راه فرار از کناره ها به داخل را برای من باز می کرد و فضا در اختیارم می گذاشت. امروزه شما چیزی شبیه به آن نمی بینید که تمامی توپ ها برای استفاده ی مهاجمین بلند قد و سرزن به داخل محوطه ی جریمه ارسال شوند. "

او ادامه می دهد : " فوتبال در لیگ برتر به طور مداوم در حال پیشرفت است. چلسی سه بازیکن دوست داشتنی دارد که رویایی هستند ، واقعا شگفت انگیز هستند. ما خیلی شبیه آنها هستیم. ما هم بازیکن هایی داریم که می توانند توپ را در شرایط سخت حفظ نمایند و با هر شرایطی کنار بیایند. بازیکن های بزرگ می توانند اینگونه رفتار کنند و آن اعتمادی است که از هم تیمی هایتان انتظار دارید. این سبک بازیکن ها هستند که می توانند استانداردهای یک لیگ را ارتقاء ببخشند. "

بعد از اینکه او را متهم نمودم ، پس تئو والکات یک گلزن بالفطره نیست؟ مطمئن بودم که در درونش مایوس شده اما هرگز با تندی پاسخم را نخواهد داد و او به من گفت : " می دانم که مردم به این صحبت ها گوش می کنند. مربی ، هم تیمی هایم و خانواده ام ، آنها مهمترین افراد در زندگی حرفه ای من هستند. گلزنی فوق العاده است و من چگونگی آن را آموخته ام. وقتی این روزها شانسی نصیب من می شود مطمئن هستم که می توانم از آن استفاده کنم. اگر به خودتان اعتقاد داشته باشید ، می توانید از هیچ ، همه چیز بسازید. من همیشه می دانستم که می توانم گلزنی کنم حتی از خیلی قبل تر و مساله اساسی دانستن همین مطلب است. من اهمیتی نمی دهم که دیگران در این باره چه فکری می کنند. "

شما نظرات و عقاید آنها را می دانید و یقینا در مورد والکات مصداق دارند. روزنامه نگار ساندی تایمز ، جاناتان نورت کرافت ، به تازگی در توئیتر خود و در ذیل مطلبی با عنوان پا به پا ، با اشاره به آمار فوق العاده والکات توجه خواننده ها را به تفکر در باره ی موضوعات دیگری معطوف نموده است. نورت کرافت می پرسد : " چرا مردم از تئو والکات انتظار دارند که بی عیب و نقص باشد ، اما از سایرین چنین انتظاری نمی رود؟ از هم سن و سال های او مثل استوریج و یا ولبکی که یک سال از او بزرگتر است و بقیه ، از همگی آن ها به عنوان بازیکن های در حال پیشرفت و آموختن یاد می شود اما چرا والکات را در این چهارچوب قرار نمی دهیم؟ " نکته ی خاصی در این بین نهفته است و وقتی از من درباره والکات سوال می شود ، سخت است که به عنوان یک بازیکن 23 ساله و مانند هم سن و سال هایش در مورد او قضاوت کنم و دائما سابقه ی حرفه ای او در ذهنم خطور می کند. او می پذیرد که وقتی شما خیلی زود وارد دنیای حرفه ای می شوید ، فشار دو چندانی در ادامه ی راه بر روی شما خواهد بود.

" وقتی شما از سنین جوانی در کانون توجهات قرار می گیرید ، توقعات مردم خیلی زود از شما بالا می رود. خیلی از بازیکن ها تازه در 22 یا 23 سالگی وارد دنیای حرفه ای می شوند ، اما من در این سن ، در عرصه ای مانند جام جهانی حضور داشتم ، رقابت های سنگینی را تجربه کرده بودم ، بیش از 200 بار پیراهن آرسنال را به تن کرده بودم و گل های زیادی به ثمر رسانده بودم. من 23 ساله هستم و هنوز در حال یادگیری حرفه ام می باشم اما آنها می گویند من نمی خواهم تغییر کنم هر چند که من تازه در شروع زندگی حرفه ای خود هستم. "

در طول مکالمه ما این نکته مشهود بود که او می خواهد به ونگر اثبات نماید مراحل دگردیسی را از یک گوش کلاسیک به یک مهاجم مرکزی طی نموده و اکنون آماده ی پرواز به سوی این نقش جدید می باشد. واضح است با اینکه ممکن است آنها دائما در دید هم نباشند ،  اما والکات سعی دارد بهترین نمایش خود را در زمین به اجرا بگذارد. والکات ، محبت واقعی یک مربی را زمانی که تنها 17 سال سن داشت به عینه دیده است. وقتی که فقط 21 بازی برای ساوت همپتون به میدان رفته بود ، ونگر در سال 2005 ، با یک انتقال 9.1 میلیون پاوندی او را به آرسنال آورد.

رابطه ی مرد فرانسوی آرسنال با هواداران بیش از هر زمان دیگری شکننده به نظر می رسد. والکات معترف است که شنیدن انتقادات برای مردی در این سطح که حتی تاثیر گذاری او بر فوتبال انگلستان بیش از انقلابی است که طی 17 سال گذشته در آرسنال ایجاد کرده کمی دشوار است.

" او یکی از بزرگترین مربی های این بازی است. " والکات از مردی سخن می گوید که برای اولین حضور او در ترکیب آرسنال هفت ماه صبر کرده است. " او در صدر مربیانی است که شما دوست دارید برای آنها بازی کنید و هنوز جاذبه ای خاص در اطراف خود دارد. او نکات را در لحظه متوجه می شود و این ممکن است دشوار باشد. او آن ها را پیش خود نگه می دارد ، حتی وقتی بازیکن ها در زمین خوب بازی نمی کنند. ما متوجه می شویم که خوب نیستیم و قتی او ناراحت است و این ناراحتی در چهره اش نمایان است. این موضوع شخصیت خاصی به او می بخشد. "

این یک دفاع جانانه و همه جانبه از مربی تیم است. " به عنوان بازیکن ، ما نیاز داریم که مسئولیت پذیر باشیم. ما نیاز داریم که او به ما اعتماد به نفس بدهد و ما هم به او اعتماد کنیم ، زیرا این چیزی است که ما همیشه نشان داده ایم. شما دوست دارید برای او بازی کنید. شما می خواهید هرچه در توان دارید برای او بگذارید. "

وقتی او از صحبت هایش با ونگر در مورد مکانی که قرار بوده در آرسنال بازی کند می گوید ، نا خود آگاه به یاد قرارداد نا خوشایند بلر – براون یا همان گرانیتا می افتم که سال 1994 در رستوران اسلینگتون منعقد گردید. جایی که وعده ی رهبری حزب به براون داده شد اما بلر هرگز به این قرارداد احترام نگذاشت و آن را انکار کرد و نهایتا بی نتیجه ماند. هر چند که والکات شباهت های این دو موضوع را سریعا انکار می کند.

" او همیشه به من گفته است که هر چه زمان بگذرد بیشتر از من در خط حمله استفاده خواهد کرد و این حقیقتی است که امسال در حال به وقوع پیوستن است. وقتی شما مهاجمینی نظیر تیری آنری ، امانوئل آدبایور و رابین ون پرسی در تیمتان داشته باشید ، رقابت برای گرفتن جایگاه آنها در تیم بسیار دشوار خواهد بود. من در طول سالهای گذشته از آنها آموخته ام اما وقتی شما از سنین پایین بازی کردن را آغاز می کنید فقط دوست دارید که بازی کنید و اینکه در چه پستی این اتفاق بیفتد زیاد برایتان مهم نیست. هر جا که بشود بازی می کنید. "

احتمالا او باقیمانده ی فصل را به عنوان مهاجم بازی خواهد کرد ، در هر صورت او در حال حاضر ، در کار خود موفق است و بهترین گلزن تیمش محسوب می شود.

او افزود : " من در حال انجام دادن اهدافم هستم و صادقانه باید بگویم که در طول این فصل به آنها نزدیک شده ام. من می خواستم حدود 15 گل به ثمر برسانم و 20 پاس گل بدهم. من از آنها دور نیستم. دیگر اینکه می خواهم هر سال آماده باشم و ممکن است این برای من کمی سخت باشد. برای تیمم ، حدس می زنم صاحب ذهنیتی باشیم که حتی اگر خوب هم بازی نمی کنیم ، بتوانیم نتایج را از آن خود نماییم. هر هفته سه امتیاز ، این چیزی است که من می خواهم. "

و این طور شد که وقت اختصاصی ما برای مصاحبه با او به پایان رسید و من حتی فرصت نکردم راجع به فیلی که در اتاقش دارد از او سوال کنم.


By Alex Dunn
Sky
مترجم : سعید میلانی

تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

milad در 8/11/1391 | 14:29 گفت:

لطفا در نظرسنجی:بهترین بازیکن آرسنال درسال2012 انتخاب کنید شرکت کنید فقط40 نفر رای دادن
http://arsenal.ir/Blog/post.aspx?BlogId=536&PostID=6023

milad در 8/11/1391 | 14:28 گفت:

لطفا در نظرسنجی:بهترین بازیکن آرسنال درسال2012 انتخاب کنید شرکت کنید فقط40 نفر رای دادن
http://arsenal.ir/Blog/post.aspx?BlogId=536&PostID=6023

milad در 8/11/1391 | 14:27 گفت:

لطفا در نظرسنجی:بهترین بازیکن آرسنال درسال2012 انتخاب کنید شرکت کنید فقط40 نفر رای دادن
http://arsenal.ir/Blog/post.aspx?BlogId=536&PostID=6023

farshad khadem در 8/11/1391 | 13:04 گفت:

ممنون مهندس جان از پست زیبات. گفتنیهارو دوستان گفتند .امدم بگم شرمنده ات هستم ولی فراموشت نکردم خوشحالم خواهی کرد اگر مطلعم کنی از اوضاع. موفق باشی توپچی صمیمی .

sepehr najafian در 7/11/1391 | 15:08 گفت:

سرعتش به کارش مياد.تا بتونه از آفسايد فرار کنه.البته يک بازيساز باهوش مثل کازورلا حياتيه

masoud mahmudpur در 7/11/1391 | 14:55 گفت:

مرسی

HOSSEIN در 7/11/1391 | 14:44 گفت:

ونگر:" ما در لیگ قهرمانان اروپا هم حضور داریم. می دانم که شما ما را خارج از این تورنمنت می دانید ولی ما در بازی با بایرن مونیخ شما را سورپرایز می کنیم."
------------------------------------------
تکه ای از سخنان ونگر.چه سورپرایزی دارد عایا؟!!!میتوان در برابر بایرن اونم این بایرن که یکی از بهترین و آماده ترین تیم هاشون تو ایندهه اس(البته خداروشکر تمرکزشون با اومدن گواردیولا خیلی کمتر از قبل شده و شاید یه کورسوی امیدی برای ما باشد.)پیروز شد؟!
من میگم معلوم نیست یا میبریم یا اگه هم باختیم وحشتناک میبازیم.
حیاتی ترین دقایق این بازی 45 دیقه اوله تو امارات که گل نخوریم.

ehsan zoola در 7/11/1391 | 14:01 گفت:

مرسی از سعید جون ک این مطلب رو اینجا هم گذاشت تا بخونیم

من زمانی که به والکات علاقه مند شدم اکثر دوستام مسخرم میکردن ک اخه بابا اینم شد بازیکن ک شده محبوب تو ؟؟ تا3-4 سال پیش جواب محکمی نداشتم تا بهشون بدم ... کلا چند تا نکته اعجاب انگیز ازش میگفتم و طرفمو تا حدودی قانع میکردم مثل
1- هت تریک جلوی لهستان تو مقدماتی جام جهانی تو کشور لهستان تو اون شب بارانی و اون زمین لغزنده

2- رکوردار دوی سرعت در بین فوتبالیستهای جهان

3- اون حرکت مارادوناییش جلوی لیورپول تو لیگ قهرمانان سال

4- جوان ترین بازیکن تاریخ انگلیس تیم ملی انگلیس و همچنین جوان تریم بازیکن انگلیسی حاضر تو جام جهانی

و چند تا چیز دیگه که اون موقع ازش دیدم

یادمه همیشه آرزو داشتم یه روزی تئو شماره 14 آرسنال رو بپوشه و پا جای هنری بزاره الان اولیش محقق شده و بی صبرانه منتظر دومیش هستم ...

فک نکنم هانری تو 23 سالگی اینقد برای آرسنال گل و پاس گل داده باشه !؟ انا نکته ی مهم ادامه ی راهه ... جایی ک هنری تو بازیهای بزرگ یه تنه تیمو نجات میداد و گلای شگفت انگیزش همه رو وجد می اورد

من بی صبرانه منتظر (( تـــــــــــــئو هانری )) هستــــــــــممحمد مهدی در 7/11/1391 | 13:51 گفت:

انری دوم که نه. ولی به نظرم اگه وینگ بازی کنه تو 26 سالگی یک از بهترین وین های جهان میشه.
به نظرم وینگ بیشتر بدردش میخوره

tofigh در 7/11/1391 | 13:51 گفت:

کی حوصله داره اینو بخونه..

محمد مهدی در 7/11/1391 | 13:51 گفت:

انری دوم که نه. ولی به نظرم اگه وینگ بازی کنه تو 26 سالگی یک از بهترین وین های جهان میشه.
به نظرم وینگ بیشتر بدردش میخوره

ramin در 7/11/1391 | 13:47 گفت:

آنری دوم

♥Arsenal♥ در 7/11/1391 | 13:43 گفت:

اول یه تشکر از سعید جان

جا داره بگم که من هیچوقت ولکات برای بازی دادن در نوک قبول نداشتم و چند دلیل داشتم.

1- قدرت ضربه زنیش پایینه نسبت به بقیه نوکه ها مثل بنزما ، رونالدو ، مسی ، ون پرسی و ابراهیمویچ.

2- قدرت بدنی کمی همیشه داشته و در درگیری ها توپ رو راحت از دست میداده

3- بخاطر سرعتش به راحتی از کناره ها فرار میکنه ، اینو همتون دیدید بارها.

ولــــــــی

الان نظرم 180درجه چرخیده

الان میگم ولکات بهتره نوک بزنه و دلایلم

1- تازگی ها یه چیزهای توی تئو دیدم که نشون از یک بازیکن حریص نسبت به گلزنیه و این خیلی خوبه برای یه نوک

2- قدرت بدنیش که افزایش یافته و تو درگیری ها هم گل میزنه

3- چون قدرت بدنیش زیاد شده سرعت زیادش واسه درگیری های میانه ی زمین هم پرورش داده شده و آمادست واسه بازی کردن و جنگیدن در وسط زمین.

4- تئو همیشه دوست داشته مرکز خط حمله باشه و همیشه زیر سایه بازیکنانی چون ون پرسی و ادواردو و بندتر و هانری بوده و البته سن کمش........

5- ولکات اعتماد به نفس فوق العاده ای پیدا کرده که میشه بهش فرصت داد تا جای ون پرسی رو پر کنه.

6- ولکات تنها 23 سال سن داره و اگه نوک بزنه به مدت بالا به صورت دائمی توی سن 25یا 26 از بهترین نوک های جهان میشه.

7- سبک فوتبال تئو من رو یاد إتئو میندازه فقط قدرت بدنی ساموئل بیشتر بود


پ.ن : تئو تا یک نوک کلاسیک شدن راه درازی داره ولی مطمئنم یه روز میتونه مثل ساموئل أتئو یا تیری هانری میشه.

محمد مهدی در 7/11/1391 | 13:21 گفت:

دمت گرم

مهران کاظمی در 7/11/1391 | 13:18 گفت:

تیکه خوبی تو آخرین جمله بهش انداخته.
آمریکایی ها و انگلیسی ها یه ضرب المثل دارن که وقتی تو بحثی که میونشون هست یه قضیه خیلی مهم و بزرگ وجود داره اما نادیده گرفته میشه تشبیهش می کنن به فیل تو اتاق، به انگلیسی میشه The elephant in the room، اینجا هم این یعنی اینکه این همه حرف زدیم ولی در مورد اصلی کاری یعنی جام حرف نزدیم.