خریدهای آرسن/آل (قسمت اول)

نویسنده: مغیث

وبلاگ من
نویسنده: مغیث
من اینم
کل بازدید: 11,845 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

خریدهای آرسن/آل (قسمت اول)

خریدهای مهم آرسنال از ابتدای ورود آرسن ونگربه عنوان اولین مطلب می‌خوام یه نگاهی داشته باشیم به خریدهای مهمی که آرسن ونگر تو این سال‌های حضورش تو آرسنال داشته. نیم‌نگاهی هم به خریدهای تیم‌های منچستر - لیورپول - چلسی و منچسترسیتی توی همون فصل‌ها داریم.

96/97
این فصل اولین فصل حضور ونگر تو آرسنال بود.
پاتریک ویه‌رای جوان تو این فصل از میلان که ۲ بازی بیشتر براش انجام نداده بود با ۳.۳میلیون پوند به آرسنال اومد.
پل مرسون با ۴.۵ و جان هارتسون هم با ۳.۳میلیون پوند آرسنال رو ترک کردن. 
+ جمع مبالغ فروش: ۹.۲ میلیون پوند

تو این فصل مهمترین خرید منچستر تدی شرینگهام با ۳.۵میلیون پوند بود.
- مجموع خرید: ۵میلیون پوند
لیورپول هم پل اینس با ۴.۲میلیون پوند، لئوناردسن با ۳.۵، پاتریک برگر با ۳.۲۵ و دنی مورفی با ۳میلیون پوند بودن.
- مجموع خرید:  ۱۴.۳۵۰میلیون پوند
چلسی هم با ۴.۵میلیون پوند جیان‌فرانکو زولا رو و بابایارو و دی‌گوی رو هرکدوم با ۲.۲۵میلیون پوند خریده بود. گوستاو پویت هم تو این فصل به چلسی اومده بود که البته هزینه‌ای نداشت.
- مجموع خرید: ۱۰.۸۰۰میلیون پوند
منچسترسیتی هم اون موقعا هنوز آدم نشده بود.
- مجموع خرید: ۴.۹۵۰میلیون پوند 


97/98
مهم‌ترین خرید آرسنال تو این فصل مارک اُورمارس بود که از آژاکس به آرسنال
اومد. اورمارس اون موقع ۲۴ساله بود و قبل از اومدن به آرسنال با آژاکس که
اون موقع تیم خیلی خوبی بود چندین عنوان تیمی و شخصی کسب کرده بود. همینطور
حدود ۳۰ بازی ملی برای تیم ملی هلند انجام داده بود. این بازیکن با قیمت
۷میلیون پوند (به روایتی ۵.۵میلیون یورو!) به آرسنال اومد که مبلغ زیادی
بود.
خریدهای مهم دیگه‌ی تو این فصل امانوئل پتی و ژیلس گریماندی بودن که با
۲.۲میلیون پوند از موناکو به آرسنال اومدن.
- جمع مبالغ خرید: ۱۳.۷۵۰میلیون پوند
+ ۷۵۰هزار پوند

تو همین فصل منچستریونایتد هنینگ برگ رو با ۵میلیون پوند خرید.
- ۶.۱۵۰میلیون پوند
لیورپول خرید بیشتر از ۲میلیون پوندی که شون داندی بود نداشت.
- ۴.۹۵۰میلیون پوند
چلسی اما گرمی لاسو رو با ۷میلیون پوند، کازیراگی رو با ۵.۴ و آلبرت فرر با ۲.۲ میلیون خرید. ضمنا توره آندره فلو فقط با ۳۰۰هزارپوند و برایان لادروپ رو هم به عنوان بازیکن آزاد خرید.
- ۱۴.۹۰۰میلیون پوند
منچسترسیتی هم لی بردبری رو با ۳میلیون پوند به تیمش اضافه کرد.
- ۷.۵۰۰میلیون پوند


98/99
نوانکو کانو که یه دوره‌ی سه ساله‌ی ناموفق با زدن فقط ۱ گل تو اینتر گذرونده بود و البته قبلش تو آژاکس نسبتا موفق بود با ۴.۵میلیون پوند به آرسنال اومد.
فردریک لیونبرگ محبوب هم این فصل با ۳میلیون پوند از لیگ سوئد به آرسنال اومد. فردی قبل از اومدنش حتی تو تیم ملی سوئد هم بازی نمی‌کرد!
کابا دیاوارا و جرمی پنات از بوردو و ناتس‌کانتی با ۲.۵ و ۲میلیون پوند هم خریدهای قابل ذکر دیگه‌ی آرسنال بودن.
کابا دیاوارا البته تو همین فصل با ۳میلیون پوند به مارسی فروخته شد.
- ۱۳.۸۰۰میلیون پوند
+ ۴.۸۷۰میلیون پوند

تو این فصل منچستر کولاک کرد! دوایت یورک با 12.6میلیون پوند به منچستر رفت. یاپ استام هم با 10.75میلیون پوند دومین خرید گرون‌قیمت منچستر بود. جسپر بلومکویست هم با 4.4میلیون پوند خرید بعدی سر آلکس فرگوسن بود.
- ۲۷.۷۵۰میلیون پوند
لیورپول هاگم رو با 3.5 میلیون و سامی هیپیا با ۳میلیون پوند و ریگوبرت سانگ (عموی الکس سانگ خودمون بود فک کنم!) با ۲.۶میلیون پوند خریدای دیگه‌ی لیورپول تو این فصل بودن.
- ۱۲.۰۵۰میلیون پوند
چلسی تو این فصل خرید خاصی نداشت.
- ۳۳۰هزار پوند
من‌سیتی هم که هنوز آدم نشده بود همینطور.
- ۱.۴۸۰میلیون پوند


99/2000
تو این فصل تیری آنری با 10.5میلیون پوند از یوونتوس به آرسنال اومد. آنری تو یووه فقط ۱۶ بازی و ۳ گل زده داشت و چندان موفق نبود و تو ۲۲سالگی به آرسنال اومد.
لورن دفاع راست کامرونی با ۷میلیون پوند از مایورکا به آرسنال اومد.
برای دفاع چپ هم سیلوینیو با ۴میلیون پوند از کورینتیانس جذب شد.
داوور شوکر ۳۱ساله هم از رئال مادرید با فقط ۵۰۰هزار پوند به آرسنال ملحق شد.
نیکلاس آنلکا و استفان هیوز هم تو این سال از آرسنال جدا شدن.
- ۲۲.۸۵۰میلیون پوند
+ ۲۹.۰۳۰میلیون پوند

منچستر فابین بارتز رو با ۷.۸میلیون پوند رو به عنوان مهمترین خرید این فصلش به تیمش اضافه کرد. ماسیمو تایبی و مایکل سیلوستره با ۴.۵ و ۴میلیون پوند هم خریدهای مهم دیگه‌ش بودن. مارک بوسنیچ هم به عنوان بازیکن آزاد به منچستر رفت.
- ۱۷.۸۰۰میلیون پوند
لیورپول امیل هسکی رو با ۱۱میلیون پوند و دیتمار هامان رو با ۸میلیون پوند به بندر برد. با خرید چند بازیکن ۳-۴میلیون پوندی دیگه مثل اسمیچر و وسترولد لیورپول تو این فصل ۳۵.۸۵میلیون پوند خرج کرد که در هزینه‌ی زیادی بود.
- ۳۵.۸۵۰میلیون پوند
چلسی با ۱۵میلیون پوند هاسلبنک رو و با ۱۰میلیون هم کریس ساتن رو خرید. غیر از این دو خرید گرون‌قیمت، ایدور گودیانسن، ماریو استانیچ، دیدیه دشام و ماریو ملچیوت هم خریدهای دیگه‌ی چلسی بودن که خرج این فصل این تیم رو خیلی بالا بردن.
- ۴۵.۱۰۰ میلیون پوند
منچستر سیتی هم که هیچی!
- ۷.۴۵۰میلیون پوند


ادامه‌ی این داستان اگه فرصتی بود در قسمت بعدی! البته فک کنم چون الان آرسنال بازی داره این مطلب زیاد دیده نشه که امیدوارم اینطور نباشه.
منبع آمار نقل و انتقالات به تفکیک فصل رو از http://www.transferleague.co.uk می‌ذارم و اطلاعات بازیکنای مختلف رو از ویکی‌پدیا. شاید بهتر باشه برا قسمت بعدی به جای این همه نوشتن از قسمت‌ها موردنظرم عکس بگیرم بذارم. ببینم چی می‌شه حالا!
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

مغیث در 10/9/1391 | 15:15 گفت:

خواهش می‌کنم
اتفاقا تو مطلب بعدی از این بازیکنا مفت داریم! سول کمپل با اون هیکلش دو بار مفتکی اومد آرسنال! البته اینکه کلا کم از این خریدا داشتیم درسته. دلیلش هم احتمالا اینه که وقتی یه بازیکن رو آزاد می‌خری، تنها پارامتر مالی که تو اومدن یا نیومدنش تاثیرگذاره دستمزدشه که آرسنالم سیاستش مبتنی بر سقف محدود برای دستمزداست. اما وقتی یه بازیکن رو می‌خوای از یه تیمی بخری فقط خود بازیکن نیست که تصمیم می‌گیره و تیمی که براش بازی می‌کنه هم سعی می‌کنه هم مبلغ رو در نظر بگیره و هم سعی کنه به تیم حریفش بازیکن نده.

حمید pires در 10/9/1391 | 11:50 گفت:

مرسی داداش گل.
یک عکس خوب برای خودت انتخاب کن تا پستات بهتر به چشم بیاد.
راستی مغیث یادم نمیاد هیچ وقت ونگر بازیکنی رو مفت خریده باشه منظورم آزاده جز توماس روسیچکی که تو زمان خودش خیلی تعجب کردم چون همه انتقالش به رئال رو قطعی میدونستن وبعد پای چلسی اومد وسط اما توماس به یکباره سر از تیم ونگر درآورد و دلیلش رو فلسفه فوتبال آرسن دونست.

مغیث در 10/9/1391 | 11:09 گفت:

البته بازم من تاکید دارم که خرید پاتریک ویه‌رای اون موقع و امانوئل پتی و لورن و داوور شوکر و سیلوینیو و ... هیچ کدوم تو اون زمان خیلی استثنایی به حساب نمی‌اومده چون هیچ کدوم ستاره‌ی فوق‌العاده‌ای نبودن موقع اومدنشون. تو این خریدایی که تا حالا نوشتم فقط مارک اوورمارس قبلش کارنامه‌ی درخشانی داشت و بعد از اون تیری آنری سرشناس بود که اونم نه در حد اون بازیکنی که تو آرسنال دیدیم. یه چیزی بود تو مایه‌های سباستین جووینکو که الان تو یوونتوسه یا یکم پایینتر حتی! تازه اون فصل که آنری اومد بلافاصله نیکلا آنلکا که خیلی آماده بود از آرسنال خارج شده بود. پس اینطوری هم نیست که شما می‌گین. یه مقداری حس نوستالوژی و یه مقدار بیشتری هم تصوری که الان از یکی مثل آنری یا ویه‌را دارین باعث می‌شه فک کنین اون موقع چه خریدای شاخی می‌کردیم.
اگه خواستین باز تک به تک در مورد بازیکنا بحث کنم و بررسیشون کنیم ببینیم موقع اومدنشون چی بودن و موقع رفتنشون چی شدن!

ehs در 9/9/1391 | 22:33 گفت:

عالی بود
این خاطرات خوش و این خریدهای استثنایی تا 2003 ادامه داره و بعد ....!!

محمد مهدی در 9/9/1391 | 13:22 گفت:

ولی تاکید بر ادم نشدن منچستر سیتی حال داد

sepehr najafian در 9/9/1391 | 11:41 گفت:

اون موقع قيمتا پايين تر بود.منچستر يونايتد هم زياد خرج نميکرد الان يه چند ساليه پر رو شده

آرمان الهیاری در 9/9/1391 | 07:24 گفت:

عالی بود
دمت جیلیز ویلیز؛

محمد مهدی در 9/9/1391 | 02:19 گفت:

واقعان ناراحت کننده بود.

سید محمد رضا در 9/9/1391 | 01:33 گفت:

عالی بود , ممنون
در مورد قیمت بازیکن هم میشه گفت این گرونه اثرات تحریم هاست!!!!!

Farhad Rahbari در 9/9/1391 | 00:14 گفت:

باریک

این نیز بگذرد...

حاکم 26 در 8/9/1391 | 23:23 گفت:

واقعاً عالی بود ممنون. یک بلاگ کامل و خواندنی... حتماً بقیه قسمتهاشم بذار

مغیث در 8/9/1391 | 23:12 گفت:

آره قیمتا خیلی کم بود. ولی هرچی جلو میریم میره بالاتر. اون موقع آدم می‌تونست مثل بچه‌ها خوب یه بازیکن نشون کنه بره بخره. ولی الان هرکی رو دست بذاری روش فورا چلسی و من‌سیتی و آقای هدایتی و آقای ایکس ۱۵برابر پیشنهاد تو به بازیکن پیشنهاد می‌دن دیگه مجبور می‌شی بی‌خیالش بشی!

masoud mahmudpur در 8/9/1391 | 22:58 گفت:

مرسی.قبلا چقدر قیمت بازیکنا پایین بوده

میثم در 8/9/1391 | 22:44 گفت:

مرسی کولاک و عالی بود خیلی خاطرات شیرنی بود
و البته منچستر سیتی هنوز آدم نشده بود

سید حسین در 8/9/1391 | 22:44 گفت:

جالب بود مرسی

سید حسین در 8/9/1391 | 22:44 گفت:

جالب بود مرسی

سید حسین در 8/9/1391 | 22:44 گفت:

جالب بود مرسی

سید حسین در 8/9/1391 | 22:43 گفت:

جالب بود مرسی