خریدهای آرسن/آل (قسمت دوم)

نویسنده: مغیث

وبلاگ من
نویسنده: مغیث
من اینم
کل بازدید: 11,844 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

خریدهای آرسن/آل (قسمت دوم)

خریدهای مهم آرسنال از ابتدای ورود آرسن ونگر


خب تو این مطلب به ادامه‌ی خریدهای آرسنال در زمان آرسن ونگر می‌رسیم. البته دلم می‌خواست  روند رو تغییر بدم و بیشتر روی اینکه بازیکنا اون موقع در چه حدی بودن تاکید کنم تا دوستان به اشتباه نیوفتن ولی فعلا با همون سبک جلو می‌رم با یه تغییرات کوچیک.

2000/2001
بزرگترین خرید این فصل آرسنال سیلوین ویلتورد با ۱۳میلیون پوند از بوردو بود. ویلتورد ۲۶ساله قبل از پیوستن به آرسنال ۸ بازی ملی داشت و با این مبلغ تا چند سال گران‌ترین خرید آرسنال بود.
رابرت پیرس و ادو هم دو خرید بعدی آرسنال با قیمت مشابه ۶میلیون پوند بودن. پیرس از مارسی به آرسنال اومده بود و ۳۰ بازی ملی هم داشت و خرید مهمی به حساب می‌اومد. اما ادو ۲۲ ساله بود و قبلش فقط ۲۳ بازی برای کورینتیانس انجام داده بود.
تو این فصل مارک اورمارس و امانوئل پتی و داوور شوکر آرسنال رو ترک کردن.

منچستر تو این فصل تقریبا هیچ خریدی نداشت!
لیورپول چند بازیکن با قیمت‌ها ۵-۶میلیون پوند مثل کریستین سیگه، نیک بارمبی و ایگور بیشکان رو خرید. لیتمانن هم به عنوان بازیکن آزاد وارد لیورپول شد.
چلسی لمپارد رو با ۱۱میلیون پوند و گرونشر رو با ۷.۸میلیون پوند و گالاس رو با ۶.۲میلیون پوند به تیمش اضافه کرد.
منچسترسیتی هنوز به چاه نفت وصل نشده بود و فقط چند خرید ۲-۳میلیون پوندی داشت.


01/02
جیووانی ون‌برونکهورست با ۸.۵میلیون پوند مهمترین خرید این فصل آرسنال بود. جیو از رنجرز به آرسنال اومده بود و ۱۴ بازی ملی در کارنامه داشت.
فرانسیس جفرس ۲۰ ساله هم با ۸میلیون از اورتون وارد آرسنال شد که البته خرید چندان موفقی نبود. ریچارد رایت هم با همین قیمت از ایپسویچ تاون اومد.
خریدهای عالی این فصل اما سول کمپل و حبیب کولوتوره بودن که اولی به عنوان بازیکن آزاد از تاتنهام و دومی که فقط ۲۰ سال داشت هم با قیمت بسیار ناچیزی از لیگ ساحل عاج به آرسنال پیوستن.
همزمان با ورود جیو، سیلوینیو به سلتاویگو فروخته شد.

منچستر تو این فصل جبران سال قبل رو کرد و چند خرید گران‌قیمت داشت. خوان سباستین ورون با ۲۸.۱۰۰میلیون پوند، رود فان‌نیستلروی با ۱۹میلیون پوند و دیه‌گو فورلان با ۶.۹میلیون خریدهای این فصل منچستر بودن.
لیورپول هم الحاجی دیوف رو با ۱۱میلیون پوند خرید و طبق معمول چند خرید متوسط ۳-۴میلیون پوندی دیگه مثل یان آرنه ریسه و میلان باروش و یرزی دودک داشت.
چلسی دو خرید خوب با قیمت مشابه ۷.۵میلیون پوند داشت: بودوین زندن و امانوئل پتی.
منچستر سیتی هم که .... :دی خرید خاصی نداشت. فقط چند خرید متوسط که زیاد قابل ذکر نیستن.


02/03
تو این فصل گیلبرتو سیلوا با ۴.۵میلیون پوند از اتلتیک مینیه‌رو به آرسنال اومد. پاسکال سیگان هم با ۲میلیوند پوند از لیل خریداری و هیچوقت بازیکن قابل اتکایی نشد!
لی دیکسون و تونی آدامز تو این فصل از فوتبال خداحافظی کردن و چند بازیکن مثل ریچارد رایت (که فصل پیش اومده بود) و متئو آپسن هم تیم رو ترک کردن.

منچستریونایتد ریو فردیناند رو با قیمت گزاف ۲۷.۵۵۰میلیون پوند خرید. ریکاردو و ریچاردسون رو هم خرید که چندان گران قیمت نبودن.
لیورپول همچنان دوران آرامی رو می‌گذروند و باز هم فقط چند خرید متوسط مثل سلیف دیاوو و سینما پونگوله و برونو چیرو  داشت.
چلسی هم هیچ خرید خاصی نداشت.
منچسترسیتی روش جدیدی اتخاذ کرد: خریدن نعش ستاره‌های سابق! پیتراشمایکل و رابی فاولر رو تو این فصل به تیمش اضافه کرده کرد. البته نیکلا آنلکا هم که بعد از آرسنال در سراشیبی سقوط به سر می‌برد با ۱۳میلیون پوند به من‌سیتی اومد!


03/04
این فصل فصل مهمی برای آرسنال بود.
آرسنال تو این فصل یک خرید نسبتا گران‌قیمت داشت: خوزه انتونیو ریس ۲۱ساله با ۱۳میلیون پوند (یا ۱۰.۵میلیون پوند) از سویا وارد آرسنال شد. ریس جوان دو سه فصل موفق در لالیگا گذرونده بود و ۴ بازی هم برای تیم ملی اسپانیا انجام داده بود.
رابین فن‌پرسی جوان و سرکش با ۳میلیون پوند از فاینورد خریداری شد.
فیلیپ سندروس و ینس لمن هم با حدود ۲میلیون پوند خریدهای بعدی آقای ونگر بودن.
اما چند خرید عالی خاص ونگر دیگه هم در کار بودند! گایل کلیچی با حدود فقط ۲۵۰هزار پوند از فرانسه اومد. سسک فابرگاس از بارسا به آکادمی جوانان آرسنال پیوست و مهمتر از همه استاد یوهان جورو با قیمت گزاف ۰میلیارد پوند به آرسنال اومد.:دی
تو این فصل دیوید سیمن کهن‌سال به من‌سیتی رفت. جیو هم به بارسلونا رفت.

منچستر در ادامه‌ی خریدهای وحشیانه این فصل ۵۳میلیون پوند هزینه کرد! کریستیانو رونالدو و لوئیز ساها با حدود ۱۲.۵میلیون پوند، گابریل هاینزه و آلن اسمیت با حدود ۷میلیون پوند و کلبرسون با حدود ۶میلیون پوند خریدهای مهم این فصل آقای فرگوسن بودن.
لیورپول هری کیول و استیو فینان رو با ۵ و ۳.۵میلیون پوند خرید.
چلسی ناگهان رم کرد! آقای خرمایه به این تیم اومد و ۱۵۳میلیون پوند ناقابل بازیکن خرید! دامین داف با ۱۷میلیون پوند، هرنان کرسپو و کلود ماکه‌له‌له با بیش از ۱۶میلیون پوند، ورون و آدریان موتو با حدود ۱۵میلیون، پائولو فریرا و آرین روبن با ۱۳ و ۱۲میلیون پوند، اسکات پارکر، پیتر چک، جرمی و جو کول و وین بریج هم خریدهای دیگه‌ی آبراموویچ بودن که از ۶ تا ۱۰میلیون پوند قیمت داشتن!
من‌سیتی در ادامه‌ی روند مرده‌خوری استیو مک‌منه‌من و میشاییل تارنات رو از رئال و بایرن مونیخ خرید. دیوید جیمز و ترور سینکلر هم خریدهای دیگه‌ی من‌سیتی بودن که البته با توجه به سنشون هیچ کدوم گرون نبودن.


04/05
امانوئل ابوئه تو این فصل کشف شد و به آرسنال آورده شد و با ۱میلیون پوند خریداری شد.
مانوئل آلمونیا با ۲.۵میلیون پوند از سلتاویگو و متئو فلامینی ۲۰ساله هم با ۱میلیون پوند از مارسی وارد تیم شدن.
مارتین کیون، ری پارلر، سیلوین ویلتورد، نوانکو کانو و فرانسیس جفرس هم آرسنال رو ترک کردن.

منچستریونایتد وین رونی رو با ۲۷میلیون پوند به تیم خودش آورد و خرید خاص دیگه‌ای نداشت.
لیورپول بالاخره با آوردن رافا بنیتز تغییرات مهمی ایجاد کرد تا بتونه به دوران طلایی خودش برگرده. تو این فصل جبرئیل سیسه با ۱۴میلیون پوند، ژابی آلونسو با ۱۰.۵میلیون، فرناندو مورینتس و لوئیز گارسیا با ۶میلیون وارد به لیورپول پیوستن.
چلسی دیگه قابل مهار به نظر نمی‌رسید! دروگبا رو با ۲۴میلیون پوند و ریکاردو کاروالیو رو با نزدیک به ۲۰میلیون پوند به لندن آورد. تیاگو و متیو کژمان هم تو این فصل به چلسی اضافه شدن.
منچسترسیتی که دیده بود مرده‌خوری هم جواب نمی‌ده این فصل رو ساکت موند و فقط دنی میلز رو آورد.


05/06
آرسن ونگر یه بار دیگه وارد بازار شد و چند خرید خوب داشت.
الکساندر گلب با ۱۱.۲میلیون پوند از اشتوتگارت به آرسنال پیوست. گلب ۲۴ ساله بود و به عنوان یکی از تکنیکی‌ترین بازیکنای بوندس‌لیگا مطرح شده بود.
تئو والکات هم با ۹.۱میلیون پوند از ساوت‌همپتون به آرسنال اومد. والکات فقط ۱۶سال سن داشت و تو همه رده‌های سنی پایه تیم ملی انگلیس بازی کرده بود.
امانوئل آدبایور هم با ۷میلیون پوند از موناکو وارد آرسنال شد. آدبایور تو ۷۸ بازی برای موناکو ۱۸ گل زده بود و فقط ۲۲سالش بود.
ابو دیابی ۲۰ساله هم خرید دیگه‌ی آرسنال بود که از اوسر با ۲میلیون پوند خریده شد.
خریدهای دیگه‌ی آرسن ونگر به سبک خودش بودن: ویتو مانونه، نیکلاس بنتنر و آرماند ترائوره که جمع مبالغ خریدشون به ۱میلیون پوند نرسید!
در عوض پاتریک ویه‌را و دیوید بنتلی و جرمن پنات از آرسنال رفتن.

منچستر نمانیا ویدیچ، پاتریس اورا، پارک جی سونگ و ادوین ون‌درسار رو خرید که بالاترینشون ۷میلیون پوند قیمت داشت.
لیورپول هم پیتر کراوچ، کریگ بلیمی، پپ رینا، دنی اگر، محمد سیسوکو و مارک گونزالز رو خرید که اونا هم همه زیر ۷میلیون پوند بودن.
چلسی همچنان دست‌بردار نبود و ۱۱۱میلیون پوند خرج کرد! برای آندری شوچنکو ۳۰میلیون پوند، برای میشل اسین ۲۴میلیون، برای شون رایت‌فلیپس ۲۱میلیون پوند هزینه کرد و ابی میکل رو با ۱۶میلیون پوند از منچستر خرید. سالومون کالو و اسیر دل‌هورنو هم خریدهای دیگه‌ی آبراموویچ بودن. میشاییل بالاک هم به عنوان بازیکن آزاد به چلسی پیوست.
منچسترسیتی باز هم کار خاصی نمی‌کرد جز خریدن بازیکنای مسن. داریوژ واسل و اندی کول رو خرید و البته ساماراس هم با ۶میلیون پوند به این تیم رفت.


تو قسمت بعد می‌ریم به یه مقطع زمانی مهم: انتقال آرسنال به ورزشگاه جدیدش. تا امسال جلو میایم و بعدش هم اگه شد یه مطلب تحلیلی می‌نویسم در مورد نقل و انتقالات این چندین ساله‌ی باشگاه.
تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

T.Vermaelen در 11/9/1391 | 14:36 گفت:

@ masoud
آره این واقعا نکته‌ایه که می‌خواستم بگم. الان خیلیا می‌گن که ما نسبت به فلان تیم کمتر خرید می‌کنیم و به خاطر همینه که ضعیفیم. اما واقعا اون سال‌هایی که تو اوج بودیم هم تیمایی مثل چلسی و منچستر خیلی بیشتر از آرسنال خرید می‌کردن. استعدادی که فرگوسن می‌تونه ادعا کنه رونالدوییه که با ۱۲میلیون پوند خریدش اما ونگر کلی بازیکن گمنام به قیمت بز خرید و آدم کرد و تحویل جامعه داد!
///////////////////////////////////,
ما واقعا به آرسنال و ونگر باید افتخار کنیم که همچنین خرید هایی داشتع و همچین ستاره هایی ساخته که هنوز هم دارن بازی میکنن و مطرح هستن ت اروپا..
حالا قیمت خرید های منچستر رو ببینید...( تنها کریس رنالدو تاپ شده وگرنه بقیشو به این گرونی خریده فرگوسن .. هیچی هم نشدن.. کلیچی 250 هزار خریده حالا چیشده؟.....)
مشکل آرسنال این چند سال قهرمانی بوده وگرنه همین الان هم داره گوسفند میخره جاش ستاره تحویل میده...

سید حسین در 11/9/1391 | 10:06 گفت:

وای یادش بخیر جه بازیکنایی میخریدیم خیلی عالی بود پسر

مغیث در 11/9/1391 | 00:30 گفت:

اولا از همه دوستان ممنونم
@محمد مهدی:
دیگه تیکه تکراری شده بود آخه! از اینجا به بعدم کم کم می‌رسیم به جاهایی که خرپول شدن و نمی‌شه بهشون تیکه انداخت!

@ masoud
آره این واقعا نکته‌ایه که می‌خواستم بگم. الان خیلیا می‌گن که ما نسبت به فلان تیم کمتر خرید می‌کنیم و به خاطر همینه که ضعیفیم. اما واقعا اون سال‌هایی که تو اوج بودیم هم تیمایی مثل چلسی و منچستر خیلی بیشتر از آرسنال خرید می‌کردن. استعدادی که فرگوسن می‌تونه ادعا کنه رونالدوییه که با ۱۲میلیون پوند خریدش اما ونگر کلی بازیکن گمنام به قیمت بز خرید و آدم کرد و تحویل جامعه داد!

@ حمید
آره جیو بازیکن خوبی بود ولی اشلی کول آماده‌تر بود. هرچند کلا سبک بازی جیو رو زیاد دوس نداشتم! دفاع چپ باید مثل سگ بدوه نه اینکه فقط سانتر و شوتش خوب باشه!

@ sepehr
آره واقعا رسوندن کولو توره از اونجا به اینجا که الان هست خیلی کار خفنی بود! البته قبل از اومدن به آرسنال ظاهرا تو تیم ملی ساحل عاجم بود ولی حتی تیم ملیشونم زیاد مطرح نبود اون سالا!

sepehr najafian در 10/9/1391 | 21:43 گفت:

خريداي سال 03/04 واقعا منو شگفت زده کرد.

sepehr najafian در 10/9/1391 | 21:41 گفت:

واقعا اين ونگر پروفسوره ها.رفته تو ليگ ساحل عاج يازيکن پيدا کرده.
حالا چرا يه سر ايران نمياد

امیر صفای نیکو در 10/9/1391 | 21:32 گفت:

عالی بود...

حمید pires در 10/9/1391 | 19:26 گفت:

فن برنکهورست بازیکن بدی نبود ولی دوست نداشت ذخیره باشه و زود جدا شد اما همیشه و همه جا از ونگر تشکر کرد و اونو بهترین مربی دنیا دونست.
مرسی مغیث عزیز.

ناصر در 10/9/1391 | 19:12 گفت:

جوب و جالب بود

masoud mahmudpur در 10/9/1391 | 15:56 گفت:

عالی بود.
کلا نسبت به منچستر اصلا خرید نمیکردیم.خاکتوسر فرگوسن که اونموقع ها پایین تر از ما بود یا به زور بالاتر از ما میشد

محمد مهدی در 10/9/1391 | 15:37 گفت:

پستت عالی بود. مرسی. حالا تیکه هایی که حال کردم

منچستر سیتی هم که .... :دی***********

منچسترسیتی روش جدیدی اتخاذ کرد: خریدن نعش ستاره‌های سابق!************

منچسترسیتی که دیده بود مرده‌خوری هم جواب نمی‌ده این فصل رو ساکت موند ********

حالا یه انتقاد هم دارم. اون جمله خفن و پر معنیت که میگفتی:
منچسترسیتی هم اون موقعا هنوز آدم نشده بود
اونم بهش اضافه کن. بار فنی پست میره بالا

Farhad Rahbari در 10/9/1391 | 14:23 گفت:

سیر نزولی داشتیم...
کارت خوبه

maryam در 10/9/1391 | 14:07 گفت:

عالی!یادش به خیر!