شهاب سنگی به نام اوزیل

نویسنده: علیرضا

وبلاگ من
نویسنده: علیرضا
علیرضا هستم.دانشجو.رفیق باز.توپچی ازدوره راهنمایی(آنری و برگکمپ و پیرس و...)فیلم باز وعاشق آل پاچینو.بازیکنان مورد علاقه: آنری دل پیرو رونالدو برزیلیه پیرس جباری عاشق آهنگا وخود سیاوش قمیشی هستم.بعدش ابی نوکر همه توپچی ها هم هستم
کل بازدید: 43,548 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

شهاب سنگی به نام اوزیل

سلام خدمت همه دوستای آرسنالی.امیدوارم هر جا هستین خوش و خرم باشین و روزگار به کام.تو این پست میخوام نگاهی بندازم به عملکرد اوزیل تو فصل قبل و چشم انداز بازیش واسه فصل بعد.مسوت اوزیل متولد 1988 هافبک ترک تبار تیم ملی آلمان که به عقیده خیلی ها آخرین بازمانده از هافبک تهاجمی های کلاسیک و پشت مهاجمه کمی بعد از درخشش تو جام جهانی 2010 تو لباس آلمان به رئال مادرید پیوست و سه فصل فوق العاده رو با این تیم گزروند و به حق به سلطان پاس گل معروف شد و فصل قبل به صورت خیلی ناگهانی و در آخرین ساعات نقل و انتقالات به آرسنال پیوست و همه رو تو شوک فرو برد.
شروع کارش تو آرسنال خیلی خوب بود و با سه پاس گل تو دو بازی اول شروع شدو تو بازی هایی مثل ناپولی و نورویچ هم گلزنی کرد و هم خوب بازی کرد و به نظر میرسید که خیلی خوب تونسته خودشو تطبیق بده با تیم و همینطورم بود و هم اوزیل تو اوج بود و هم آرسنال.به هر حال اون مسوت اوزیل بود و انتظار دیگه ای هم ازش نمیرفت.

ولی تقریبا از اواخر نیم فصل افت این بازیکن شروع شد و هرچیم که جلو تر میرفتیم افتش بیشتر میشد و تاثیرش تو تیم کم و کمتر تا جایی که که عملکرد بسیار ضعیفش تو بعضی بازی ها مثل لیورپول تو آنفیلد یا بایرن مونیخ صدای همه رو در آورده بود و جای هیچ دفاعی رو ازش نمیزاشت.
اوزیل نیم فصل دوم جدا از مسائل آماری خیلی بی حال و بی رمق بازی کرد و انگار یه جورایی بود و نبودش تو تیم تاثیری نداشت و دیگه خبری از اون گلا و پاس گلاش نبود.واین افتش تا آخر لیگم ادامه داشت.
حتی تو جام جهانیم فروغ خاصی نداشت کلا یه گل زد و یه پاس گل داد تو 7 تا بازی و اونجا هم بی حال بازی کرد تا جایی که یکی از پیشکسوتای آلمان (اسمشو یادم رفت)یه بار اشاره کرده بود که آلمان با وجود اوزیل داره 10 نفره بازی میکنه !!
متاسفانه باید اینو بگم که به شدت بدبینم به عملکرد اوزیل تو فصل بعد و معتقدم این بازیکن هنوز تو افته و هنوزم بی حال(یا به قولی مثل ماست)بازی میکنه و باید یه سونامی در خودش ایجاد کنه و اگه بخواد مثل نیم فصل دوم فصل قبل بازی کنه ، من سانتی و حتی توماس رو بهش ترجیح میدم با علم به اینکه  اسم این بازیکن اوزیله و بابتش 42 تا دادیم.
همینجوری که تو عنوان پستمم گفتم اوزیل مثل یه شهاب سنگ بود که اولش درخشید و هر چی جلوتر رفتیم نورش و درخششش کمتر شد.امیدوارم خاموش نشه !!
ممنون از توجهتون.منتظر نظراتتون هستم

تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

Vishka در 25/4/1393 | 14:19 گفت:

یه کم با حواشی و احساساتش مشکل دارم

در کل فصل اول بازیش به دلم نشست . امیدوارم فصل بعد پیشرفت کنه

علی ارشدی در 25/4/1393 | 11:33 گفت:

@علیرضا
شاید تو چند تا بازی خاص و برجسته بشه گفت ناکام بود اما در کل باز هم اونقد بد نبود و همون طور که یارو گفت وقتی نبود کاملا حس میشد

علیرضا در 25/4/1393 | 03:41 گفت:

نقل قول : http://arsenal.ir/Newsdetails.aspx?NewsID=9966&title=%D8%A7%D9%88%D8%B2%DB%8C%D9%84%20%D9%86%D8%A7%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%90%20%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%9F

تمام چیزی که میخواستم بگم در این جا هست


پاسخ شما : علی من هرجوری حساب میکنم اوزیل نیم فصل دوم پارسال یه ناکام بود

A.Djahed در 25/4/1393 | 00:53 گفت:

همه بازیکنا فصل اولشون افت میکنن . اوزیل فقط نیاز به اعتماد به نفس داره .

A.Djahed در 25/4/1393 | 00:53 گفت:

همه بازیکنا فصل اولشون افت میکنن . اوزیل فقط نیاز به اعتماد به نفس داره .

leo zadoorian در 24/4/1393 | 23:47 گفت:

امسال اوزیل میترکونه با اختلاف بهترین پاسور لیگ میشه البته اگه مصدوم نشه

leo zadoorian در 24/4/1393 | 23:39 گفت:

امثال اوزیل میترکونه با اختلاف بهترین پاسور لیگ میشه البته اگه مصدوم نشه

حامد در 24/4/1393 | 23:32 گفت:

خوب اوزیل واسمون بعدش رییس بدون تمرین و هیچی 10 بازی فیکس تو بازی بوده اونم لیگ انگلیس اینم سال اولش خب
معلومه شت و پت میشه
به نظرم من خوبه وقتی بازی رو میبری واسه سانت معلومه اوزیل کاراییش رو از دست میده

یه چیز دیگه ک هست نمیدونم چرا میذارنش راست خو پا چپ باید بیاره رو چپ موقعیت از دست میره

ناصر در 24/4/1393 | 23:04 گفت:

ازدواج کنه درست میشه
مشکل عاطفی داره این پسر

abolfazl alayi fard در 24/4/1393 | 21:52 گفت:

نقل قول : کی گفته تو جام جهانی بی حال بوووووووود؟؟؟
یه نگاه به آمار دوندگی و درصد پاس صحیح و .... بنداز میدونی


پاسخ شما : دقیقا موافقم.
آمارای بازی همه تیم ها در سایت فیفا هست به صورت pdf. اونارو بخون تا متوجه بشی داری درمورد جنگدگی و دوندگی اوزیل در جام جهانی اشتباه میکنی. توی دوندگی تقریبا همیشه جز 5تای اول بود و توی 4 بازی آمار تکلش از میانگین تیم بالاتر بود. علاوه بر اون توی پست غیر تخصصیش بازی کرد ولی بازم موثر بود. این جنگندگی و دوندگیشو مدیون حضورش توی آرسناله و لیگ برتره.
اوزیل وقتی حسابی به چشم میاد که توی خط حمله کسی با هوش و قدرت جاگیری رونالدو و بنزما باشه نه مهاجم کندی مثل جیرود(البته جیرود توی جنگندگی و کلافه کردن دفاع وافعا خوبه). با اومدن سانچز و برگشت والکات به تیم و هماهنگ شدن اوزیل با لیگ برتر اوضاع اوزیلم ردیف میشه.

علی ارشدی در 24/4/1393 | 20:41 گفت:

http://arsenal.ir/Newsdetails.aspx?NewsID=9966&title=%D8%A7%D9%88%D8%B2%DB%8C%D9%84%20%D9%86%D8%A7%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%90%20%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%9F

تمام چیزی که میخواستم بگم در این جا هست

علیرضا در 24/4/1393 | 20:01 گفت:

خیلی کلنجار رفتم با خودم که این پستو بدم یا نه و میدونستم مخالف زیاد داره این پستم ولی این چیزی بود که تو دلم مونده بود و باید میگفتم.
ایشالله که پیش بینیه من غلط از آب در بیاد و بترکونه فصل بعد هرچند...

علیرضا در 24/4/1393 | 19:58 گفت:

نقل قول : نقل قول : نقل قول : کی گفته تو جام جهانی بی حال بوووووووود؟؟؟
یه نگاه به آمار دوندگی و درصد پاس صحیح و .... بنداز میدونی


پاسخ شما : دوندگی داره ولی هرز میدوه.


پاسخ شما : دیگه وقتی تونی کروس ریده تو بازی فینال و اوزیل دو بار پشت محوطه بهترین پاسو بهش میده ولی خراب میکنه که ربطی به اوزیل نداره


پاسخ شما : من بحثم فقط بازیه فینال نیست.کلا اوزیل یه جورایی گم میشه تو زمین.اون جنگندگیه لازمو نداره.وگرنه پاساش حرف نداره

amin در 24/4/1393 | 19:41 گفت:

بازم میگم که مشکل بیشتر فیزیکیه . اوزیل توی رئال مادرید که بود معمولا دقیقه 60-70 تعویض میشد چون کلا بازیکن 90 دقیقه نبود و زود خسته میشد
حالا شما حساب کتید اوزیل توی آرسنال چه قدر فشار روش بوده چون تقریبا تمام بازی هارو فیکس بود و همشم 90 دقیقه کامل بازی میکرد!!! همونطور که گفتم بهترین پاس گلر فصل قبلمون بود پس واقعا بی انصافیه اگه بخوایم زحماتشو ندیده بگیریم
به یه چیز دیگه هم دقت کنید . توی رئال اوزیل رونالدو و دی ماریا و بنزما و هیگواین رو داشت که دائما در حال فرار از دست دفاع بودن و در نتیجه پاسای عمقی اوزیل خیلی بیشتر بود .
اما تو آرسنال با مصدومیت والکات کسی نبود که اوزیل بخواد راش بندازه . چمبو هم وقتی بود اوزیل خوب راش مینداخت .
در نتیجه اوزیل برای اینکه بازدهش بره بالا نیاز دارع که مهاجما و وینگای سرعتی اطرافش بازی کنن که خدا رو شکر امسال سانچز و والکات و چمبرلین و کمپل رو داریم!!
مطمئن باشید فصل آینده با قدرت بیشتر برمیگرده و تاثیرشو بیش از پیش حس خواهید کرد . بازم میگم اوزیل توی جام جهانی بیشترین موقعیت رو برای هم تیمی هاش خلق کرده بود
امیدوارم آلمانی های تیم با بردن جام جهانی با روحیه تر از همیشه برگردن

محمد مشهدی حسینی در 24/4/1393 | 19:38 گفت:

نقل قول : نقل قول : کی گفته تو جام جهانی بی حال بوووووووود؟؟؟
یه نگاه به آمار دوندگی و درصد پاس صحیح و .... بنداز میدونی


پاسخ شما : دوندگی داره ولی هرز میدوه.


پاسخ شما : دیگه وقتی تونی کروس ریده تو بازی فینال و اوزیل دو بار پشت محوطه بهترین پاسو بهش میده ولی خراب میکنه که ربطی به اوزیل نداره

علیرضا در 24/4/1393 | 19:24 گفت:

نقل قول : کی گفته تو جام جهانی بی حال بوووووووود؟؟؟
یه نگاه به آمار دوندگی و درصد پاس صحیح و .... بنداز میدونی


پاسخ شما : دوندگی داره ولی هرز میدوه.

مهرزاد در 24/4/1393 | 18:41 گفت:

اسیر انتخاب کلمه ی شهاب سنگ شدم. خوده ایهام بود.
من اوزیل رو قبول دارم. تو بازیه فینال جام جهانی هم چند تا موقعیت خوب واسه کروس ایجاد کرد که نتونست کاری کنه(فقط بلده به ما گل قشنگ بزنه!)

محمد مشهدی حسینی در 24/4/1393 | 18:39 گفت:

کی گفته تو جام جهانی بی حال بوووووووود؟؟؟
یه نگاه به آمار دوندگی و درصد پاس صحیح و .... بنداز میدونی

arsenal در 24/4/1393 | 18:22 گفت:

اوزیل یه دونس واسه نمونس

امیر صفای نیکو در 24/4/1393 | 18:09 گفت:

به نظر منم فصل اول برای هر بازیکنی توی پریمیر لیگ سخته.فصل بعد امیدواری زیادی دارم که با تمرین های خوب خودش رو تا 100 درصد تطبیق کامل بده با شرایط تیم...

URAHARA KISUKE در 24/4/1393 | 17:59 گفت:

داداش با عقیدت مخالفم درسته مسوت تو برهه ای افت کرد این افت ناشی از لیگ پرفشار برتره ایشالا امسال با تغذیه درست وانرژی مناسب سه چها هفته مونده به پایان لیگ میزنیم داغون میکنیم.

ماهان ملک در 24/4/1393 | 17:51 گفت:

اوزیل فصل بعد ستاره تیم خواهد بود!!!