به یک قربانی نیاز داریم

نویسنده: محمد دوردی

وبلاگ من
نویسنده: محمد دوردی
سلام. یه دوست آرسنالی دارم. به شدت طرفدار آرسناله.قبلنا بهش می گفتم این موضوعو به بقیه نگه. طرفدار تیم های ترکیه ای هستم و همچنین تیم هایی که روی کاغذ ضعیف ترن و صد البته آرسنال.
کل بازدید: 33,254 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

به یک قربانی نیاز داریمسلام دوستان. حالتون چطوره. ایام رو بهتون تسلیت می گم

دوستان بلافاصله بعد از باخت نیومدم بلاگ بزارم. تمامی این نوشته ها نظرات خودم هست. بعد از باخت با بعضی طرفدارهای آرسنال و حتی منچستر در فضایی دوستانه و پر از احترام صحبت کردم و امروز می خواهم از جانب خودم دلایل باخت را موشکافی کنم.

از همان چیدمان مشخص بود که شاید مویس به کمک استادش فرگوسن از همان فرمولی که همیشه در برابر ما جواب گرفته، استفاده خواهد کرد. وقتی پرس از همان خط جلو با وین رونی آغاز می شود. وقتی خود فرگوسن در استادیوم هست و وقتی در ایام "فرگی تایم" به ساعتش نگاه می کند

در میانه میدان، (تا این بازی)، ندیده بودم که فیل جونز، در نقش هافبک وسط بازی کند. در کنار مایکل کریک که متخصص پاسهای قطری بلند وکوتاه هست تا از کناره ها ، والنسیا و بقیه وینگها بتواند فرار کند. در نتیجه مدافعین کناری ما نمی تواندد به وینگهایمان در حمله کمک کنند. ناچارا، باید در وسط بازی کرد که همان چیزی می شود که مویس (در واقع فرگوسن)

در دفاع  منچسترهم دو عدد به معنای واقعی، مدافع وجود داشت. فقط همان نمانیا ویدیچ حتی اگر در کنار خودش، جنکینسون را در مرکز خط دفاعی داشته باشد، هم خودش عالی کار خواهد کرد و هم جنکینسون.اینقدر که این بشر خوبه. اصلا بهش می گن "صخره ی صربستان"

در مورد مهاجمهای منچستر، وین رونی صرفا بازی می کرد تا اون خائن بتواند بازی کند وکمی آزاد باشد که کار خودش را کرد

و اما در مورد تیم خودمان:

ورمالن اصلا جلو نیامد تا پشت سرش خالی بماند. ممون ونگر از این که قشنگ توجیهش کردی که زیاد جلو نیاد.

کلا به دفاع، نمره قبولی می دهم. چرا؟ چون مهاجمان تیم حریف، مخصوصا رونی در اوج آمادگی بودند.

در مورد هافبکها. اگر کارتون فوتبالیستها را به یاد داشته باشید، تیم سوبا اینا با تیمی بازی داشتند به نام" هیگاشی ایچی" که دفاعی داشت به نام " زوگیتو". البته در نسخه اصلی اسمش این نبود. الان در نظر بگیرید که متیو فلامینی، هر چقدر هم که "سگ" باشد(لقبش)، کلا باید وقت خود را مشغول تحرکات رونی بکند چون برای این بازیکن، صرفا آرتتا کفایت نمی کند. حال تصور کنید که مثلا اوزیل اگر از زوگیتوی اول:"فیل جونز" عبور کرد، بار دیگر با زوگیتویی قویتر با نام " ویدیچ" رو برو خواهد شد. حال تصور کنید با توجه به نبودن"وینگر" در تیم، مجبور میشوید از مرکز حمله کنید که به ترتیب با 1.رونی2.فیل جونز3.ویدیچ. روبرو خواهید شد.

آرسن می گفت که در نیمه اول دستپاچه بودیم. معلوم است. اگردوبار "نفله "شوید، کلا تاآخرمی ترسید. نیمه اول به خاطر همین قضایا از بین رفت.

روند تیم با خروج ویدیچ از شانچستر و ورود گنابری کمی بهتر شد ولی کمی اینکار دیر بود.از طرفی مویس(فرگوسن)، نیز بیکار نبود ومتخصص ضد حمله تیم، گیگز را به زمین فرستاد تا ونگر هنوز حواسش جمع باشد و دستور به حمله دسته جمعی "تیم فورانو" را به بازیکنها ندهد. آن خائن هم جای خود را به فلاینی داد تا بازی مستقیم هم نتوانیم انجام دهیم. متاسفانه با تمام تعصب باید بگویم که وینگهای ما کمی شکننده هستند(پودولسکی در آرسنال وینگ هست بیشتر در مرکز بود سابقا تا جایی که مطلعم. از طرفی ولکات همیشه جایی را برای مصدوم شدن پیدا می کند.(مصدومیت شکم). چمبرلین هم شانس بد ماست دیگه). کلا کمی بدشانسی هم هست.

این چهار بازی هم نفس تیم را گرفت.

برام یه سوال هم پیش اومد: از اول فصل تا الان مسعود اوزیل و جیرود از یک ربع آخر بازی دیگر غیر فعال می شند. نه دوندگی ای چیزی، پرس، ضربه سری، استارتی، چیزی.

در مورد گل: ون پرسی در این بازی نشان داد که چقدر از نظر فیزیکی و بدنی "قویتر شده". چون در پست قبلی ذکر کردم که به نظر من، وقتی در همه جای زمین، حامی قدرتمندی داری، دیگر تو را ترسی نیست و بیشتر درگیر می شوی.

در مورد خوشحالی این بشر می توانم بگویم با توجه به این که دلایل خوشحالی اش را ذکر کرد و در صفحه فیسبوک فارسی هواداران آرسنال، پاسخ هواداران منچستر تا حد زیادی داده شد که ما را به بی جنبه گی متهم می کردند و ترانسفر ون پرسی را با ترانسفر کریس رونالدو به رئال و بازی های پارسال مقایسه می کردند.،. به نظرم بهترین روش برای این که از خاکستر در بیاییم، "قساوت" است.

بازیکنی مثل ونپرسی، نصری، فابرگاس که در دوران گذار به این تیم آمدند را کنار بگذارید. اکنون برای این که به بازیکنهایی بعد از ونپرسی دیگر خائن نگوییم، بهترین راه این است که اگر بازیکنی دو فصل پشت سر هم مصدوم شد، دیگر "لیلی به لالای" بازیکن نگذاریم تا بازیکن دیگر فکر نکند که اینجا آمده تا صرفا پیشرفت کند و به تیم بهتری برود. تا بفهمد که ما میخوام بهترین باشیم و بهترین ها را می خواهیم. اگر نمی توانید، نیایید. اگر در بازی با چلسی(بازی بزرگ)، اگر زدی کل تیمو به گند کشیدی، می توانی بری در چمپونشیپ (دسته یک انگلیس) بازی کنی. اگر مثال واضح تر بخواهم بزنم، جو هارت رو بردن به نیمکت.

اگر هم بازیکنی که هم وینگ باشد و هم نوک(بیشتر نوک) را داشتیم، عالی میشد. مثل لاوتزی، آگوئرو، توز، مارکو رویس، توز، جرمی منز،بنزما،پاتو، غلامرضا رضایی!، سوکای! و...

کلا سریع در حد والکات باشه. حالا لازم نیست در حد زلاتان قدرت بدنی داشته باشه

بنابراین به یک زهر چشم و "قربانی" نیاز داریم. بیایید از دیابی و جنکینسون شروع کنیم.

تا ژانویه هم دو ماه مونده. اون موقع حتی سوم هم باشیم، غنیمت است.

آرسن! ما منتظریم.

الان بدون عصبانیت بهتر شد؟

تشکر شده توسط :

ثبت نظر شمانظرات پیشین

آرین در 24/8/1392 | 19:08 گفت:

خیلی خوب بود.یه سوال که نزدیک حدودا 7 سال هست برام بی جواب مونده.دلیل این همه مصدومیت هر ساله ی تیم های ونگر چیه؟؟ از 4 تا وینگر تخصصیمون الان فقط نبری رو داریم! من موندم چرا با وجود این همه مصدومیتی که هرسال تیم میده تابستون ونگر پست مهاجم رو انقدر خالی کرد.اگه حداقل ارشاوین یا ژروینیو رو داشتیم الان وضعیت این نبود.

Mamal در 24/8/1392 | 14:28 گفت:

Aaliiiiiiiiiiiiiii bud

T.Vermaelen در 23/8/1392 | 08:31 گفت:

بازم سیاست فرگوسن
...........
خروج کريک و ولبک از فهرست تيم ملي انگليس

مايکل کريک و دني ولبک، دو بازيکن منچستريونايتد، به دليل مصدوميت، از فهرست تيم ملي انگليس براي دو ديدار دوستانه مقابل شيلي و آلمان خارج شدند.

کریک که سالمه ....

Lotfali khan zand در 23/8/1392 | 00:56 گفت:

روز بازی از صبح کار و زندگیمو ول کردم از استرس بعد بازیم که داغون بودم. ولی یه حسی بم میگفت واسه باخت رفتیم اونجا. حسم بم میگفت که تیمتون هنوز اینقد بزرگ نشده که بعد از بردن دو بازی مهم عطششو حفظ کنه. خدایی از یه چیز فرگوسن خوشم میومد اینکه اگه بازیکنا حس جاه طلبیشون میخابید زمین و زمانو بهم میدوخت

حسین ملازینل در 22/8/1392 | 12:58 گفت:

با متنت کاری ندارم...
ولی حداقلش بابت اینکه بلافاصله بعد از باخت تیم نیومدی همه ی تیم رو به باد انتقاد بگیری(مثل پست قبلیت) و با عصبانیت از زمین و زمان بد بگی ازت ممنونم...

sepehr najafian در 22/8/1392 | 11:19 گفت:

یعنی حاج رضایی بره جلو بوق بزنه

arsenal در 22/8/1392 | 08:08 گفت:

وقتی بازی شروع شد ترکیب را دیدم همان لحظه به یاد بازی با وست برومویچ افتادم و میدانستم که .... اگر بازی با وست برومویچ که بازی رو با هزار زحمت مساوی کردند به یاد داشته باشین در آن بازی فلامینی و آرتتا را در کنار هم و رمزی را هافبک راست گذاشت که در آن بازی با این که وست برومویچ تیم ضعیفی بود خیلی بهتر از ما بازی کرد حالا فکر کنین این اشتباه در مقابل تیمی مثل منچستر باشه. به نظرم مقصر این باخت فقط و فقط ونگره، چون فلامینی و آرتتا را در کنار هم و رمزی را هافبک راست گذاشت و عملاً رمزی رو که فقط در مرکز زمین می تواند کارایی خود را نشان دهد فلج کرد که در نیمه دوم با برگشت به مرکز بازی را آرسنال در دست گرفت. اگر دوباره هم آرسنال در مقابل هرتیمی حتی تیم ضعیف از فلامینی و آرتتا با هم استفاده کند باز هم بازی مثل نیمه اول با منچستر خواهد بود.

ناصر در 22/8/1392 | 02:00 گفت:

دیابی،پارک چو یونگ،بنتنر،جنکینسون اینها همگی باقی مانده ی اون لشکر نخاله ایی که ونگر تابستون از شرشون رها شد.
خرید مهاجم دوم،دفاع راست و مرکزی هم خیلی مهمه تو ژانویه.
کاریکاتور سایت گل هم به موضوع مویس+فرگی بر علیه ونگر اشاره کرده بود،ولی یه سوال،چرا ما در این مواقع یه Plan B نداریم؟؟؟
تیم باید تاکتیک پذیرتر و دینامیک تر باشه.
در ضمن فکر کنم اون ویروسی که مرته و روزیسکی بهش مبتلا شدن نقشه ی فرگی پیر بوده
ون پرسی،نصری و فابرگاس اسماشون برام یه مقدار آشناست،ولی در حقیقت نمیشناسمشون.Gone with the wind

ناصر در 22/8/1392 | 02:00 گفت:

دیابی،پارک چو یونگ،بنتنر،جنکینسون اینها همگی باقی مانده ی اون لشکر نخاله ایی که ونگر تابستون از شرشون رها شد.
خرید مهاجم دوم،دفاع راست و مرکزی هم خیلی مهمه تو ژانویه.
کاریکاتور سایت گل هم به موضوع مویس+فرگی بر علیه ونگر اشاره کرده بود،ولی یه سوال،چرا ما در این مواقع یه Plan B نداریم؟؟؟
تیم باید تاکتیک پذیرتر و دینامیک تر باشه.
در ضمن فکر کنم اون ویروسی که مرته و روزیسکی بهش مبتلا شدن نقشه ی فرگی پیر بوده
ون پرسی،نصری و فابرگاس اسماشون برام یه مقدار آشناست،ولی در حقیقت نمیشناسمشون.Gone with the wind

? در 22/8/1392 | 00:10 گفت:

درود. نوشته ی پر مغزی بود. آفرین.
سبک بازی آرسنال طوریه ک خیلی ب وینگ هاش وابستس!
من عدم موفقیت تو این بازیو 1- خستگی بیش از حد تیم 2- نداشتن وینگ تخصصی
خوب نبودن اوزیل ژیرو و رمسی فقط ب خاطر خستگیشون بود.
البته منچستر هم عالی دفاع کرد

علیرضا در 21/8/1392 | 23:51 گفت:

نیمه اول بازی با منچسترو اصلا کاری ندارم چون به نظرم ترسو بازی کردیم،هر چند انچسترم کاری نکرد.ولی اگه نتونستیم نیمه دوم با این که خوب بازی کردیم نتیجه بگیریم ، دلیل اصلیش نداشتن یه فروارد شش دانگ مثل سوارز بود.توپو تا پشت هیجده میبردیم اونجایی که باید ضربه آخرو میزدیم کسی نبود.البته من منتقد ژیرو نیستم و به نظرم فروارد پر تلاش و خوبیه ولی عالی نیست.
البته اگه مصدومامون بودن قضیه فرق میکرد.مخصوصا تئو و روسیچکی.حیف شد ای کاش از اول بازی مثل 20 دقیقه آخر بازی میکردیم.آرتتا و فلامینیم جفتشون یه کارو میکنن،بهتر بود به جای یکیشون جکی بازی میکرد

محمدرضا در 21/8/1392 | 21:55 گفت:

شوخی کردم گل پسر خواستمحالتو بگیرم باهات موافقم در مورده حرفات

محمدرضا در 21/8/1392 | 21:55 گفت:

اه اه خیلی چرت بود
دیگه ننویس با این نوشتنت