5 نکته که از بازی یاد گرفتیم

نویسنده: امیرحسین

وبلاگ من
نویسنده: امیرحسین
دانشجو رشته it
کل بازدید: 15,428 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

5 نکته که از بازی یاد گرفتیم

سلام توپچیهای گل بازی مساوی شد اما خوب بودیم.
خب....
خوب بازی تو زمین ما بود و ما در حقیقت ضرر کردیم ولی در یه جاهایی هم خوش شانس بودیم که 3-2 نباختیم ولی خدارو شکر کاچی بهتر از هیچی.
5 نکته مهم از بازی:
1-آرسنال در حمله هماهنگ تر شده ولی هنوز در دفاع نیاز به هماهنگی دارد.
آرسنال امروز با یک ترکیب متفاوت وجوان وارد زمین مسابقه شد و این ترکیب بهترین ترکیب هجومی آرسنال بود و آرسنال هم بسیار خوب حمله میکرد و هافبک ها خوب مهاجمین را تغذیه کردند اما در عقب زمین به جز دو فرانسوی خط دفاع همتای آلمانی و اسپانیایی او بازی خوبی را نداشتند و بسیاری از حملات از سمت آنان انجام میشد.
2-اشتباه در تعویض:
آرسنال باید در تعویض دو کار را انجام میداد اول میتوانست رمزی را با  الکس تعویض و اوزیل را به وسط بیاورد یا مسوت را تعویض کند چون این دو بازیکن به دلیلی خسته به نظر میرسیدند و باید تعویض میشدند اما دیدیم که دنی تعویض شد و الکسیس به نوک رفت.
3-الکسیس میتواند مرد اول باشد.
امروز یه بازی عالی از سانچز دیدیم او خوب حرکت میکرد دریبل میزد خود و بقیه را در موقعیت گل قرار میداد و در ضد حملات بسیار خطرناک به نظر میرسید و توانست مزد زحماتش را با یک گل زیبا بگیرد.از نظر من او بهترین بازیکن زمین بود.
4-ویلشر اعتماد به نفس خود را باز یافته است.
امروز شاهد یک بازی خوب و تاثیر گذار از جک بودیم و او نشان داد که میتواند به یکی از بزرگترین بازیکنان جزیره تبدیل شود او و سانچز موتور تیم را روشن میکردند و رو به جلو بازی میکردند.در این بازی به نظر میرسید که او اعتماد به نفس خود را باز یافته و کم کم داره بازیه خودشو میکنه.
5-اشتباه سهوی اما بزرگ:
آرسن ونگر به مسوت بسیار اعتماد دارد و او نیز این را میداند اما ونگر بدون اینکه بدون اینکه بدونه داره چیکار میکنه با بازی دادن او در پست غیر تخصصیش:
اولا او را در بازی محو میکند.
دوما به خاطر بازی دادن به او فرصت را از وینگهای تخصصی مث لوکاس نبری الکس و کمپل میگره.
سوما اعتماد به نفس بازیکن را کاهش میده و او را از بهترین بازیساز دنیا  به یک هافبک متوسط تبدیل میکنه.
چهارما تیم از لحاظ سرعت و دوندگی پایین می آید.
امیدوارم که از این پست راضی باشین.
نوکر همه توپچیها

ثبت نظر شمانظرات پیشین

حامد **رنگی** در 23/6/1393 | 15:34 گفت:

پس 5نکته از بازی یاد گرفتی!

پیمان در 23/6/1393 | 14:18 گفت:

مشکل از قلب دفاع و هافبک دفاعیمون بود امروز نه دروازه بان . اوزیل خوب بود . تو 3 4 صحنه تو ضد حمله ها واقعا هوشش رو تغییر جهت بازی باید میدیدید اما مشکلش اینه سرعت نمیده به بازی و همیشه دوست داره پشت دفاع توپ بریزه
تیم عالی میشه کم کم . باید دفاع راست از آکادمیمون بزاریم و چمبرز و کوش رو بزاریم دفاع وسط .ناچو هم مشکلش بر نگشتنشه اما بازم با گیبس هم سطحه

javad در 23/6/1393 | 12:50 گفت:

دمت گرم حرف دل منو زدی در مورد اوزیل

محسن عاشوری در 23/6/1393 | 03:10 گفت:

دقیقه 70 بایدباید کازورلا رو بجای اوزیل میاورد ...

چرا باید اوزیل 90 دقیقه فیکس باشه ؟؟ واقعا چرا ؟؟؟
یعنی همه میدونن که کازورلا باید به جای اوزیل میومد تو زمین ولی ونگر با خریت تمام این کارو نکرد ..

محمد حسین در 23/6/1393 | 01:17 گفت:

لیورپول تو خونه باخت. چلسی بازم برد

محمد حسین در 23/6/1393 | 01:15 گفت:

تیم امروز خیلی خوب بازی کرد ولی واقعا گل مفتی خوردیم اونم از چه کسی!!! به علاوه این که حتی میتونستیم سه یک کنیم ولی یکی دو بازیه که رمزی اصلا خوب نیست.
ولی خب شاید خوش شانس هم بودیم که نباختیم با توجه به تک به تک سیلوا و تیرک ادین ژکو و تک به تکی که کلیچی نزد(شاهکار مرته ساکر) و اون گل آفساید نصری. سیتی آخرای بازی بدجوری داشت فشار میاورد
یه مسئله اینکه نمیفهمم ونگر تازگی چرا اینقدر دیر تعویض میکنه. مثلا چمبرلین که از 88 میاد تو دیگه فرصت میکنه چیکار کنه بنده خدا. تازه فکر کنم تعویض اجباری هم بود و اگه مجبور نبود اینم انجام نمیداد اصلا
ولبک به جز اون تک به تکه کار دیگه ای نکرد. کاملا محو بود.
دبوشی هم تا بازیش قشنگ شد مصدوم شد بیچاره. کلا شانس نداریم ما.
یه نکته خوب دیگه هم این بود که از اول به آرتتا بازی نداد. واقعا خوشحال شدم وقتی دیدم نیست
به شزنی هم زیاد گیر میدید. گل بد خورد وبی سیو های خوبی هم داشت انصافا

abolfazl alayi fard در 22/6/1393 | 23:27 گفت:

اینجوری که چلسی لعنتی داره صاف میکنه میره جلو و 4 تا 5 میزنه به همه، بدون تعصب باید گفت شانس اوله تا حالا

ما تو فاز تهاجمی خوب بودیم به نسبت ولی تو کار دفاعی انگار تعطیله تیم.

اوزیلم پستش شماره 10 هست اگه میخواد سمت چپ بازی کنه، gnabry جاش بازی کنه بهتره.42 میلیون پوند پول داده براش ونگر حالا قرار نیست بتونه همه جا خوب بازی کنه.
تو سایت گل یکی خطاب به ونگر نظر گذاشته بود اوزیل وینگ نیست، دروازبانه!!!!!!! همه دیدن وقتی اومد وسط مفید بود ولی گویا چشمامونم درست نمیبینه چون یه اصل قدیمی میگه آرسن میدونه.

تا زمانی که بخواد از سه نفره اوزیل و رمزی و ویلشر همزمان توی ترکیب استفاده کنه اوضاع اوزیل همینه، چون باید بره سمت چپ جایی که نمیتونه بازی کنه.

مهدی در 22/6/1393 | 23:19 گفت:

خدا کنه دبوشی زیاد مصدوم نشه
خیلی ناراحتم براش

Whirlwind در 22/6/1393 | 22:55 گفت:

به نظر من بازیه خوبی بود و انصافا خیلی خوب و روان بازی کردیم و با وجود تساوی من از این بازی تیم راضیم.
اگر بخوام خط به خط بررسی کنم به نظرم شزنی امسال عملکرد ضعیفتری رو داشته و بعید نیست با این عملکرد ونگر از اسپینا استفاده کنه با وجود اینکه نمیشه دروازه بان رو 100% رو گلها مقصر دونست اما شزنی امسال اصلا مطمئن عمل نمیکنه.
تو خط دفاع بعد از خروج دبوشی تو سمت راست به مشکل خوردیم ولی در کل بد نبود دفاع.
خط هافبک باز هم ضعف هافبک دفاعی رو داشتیم که توپهایی که مدافعانمون دفع میکردن کسی نبود که بتونه اپنجا رو پوشش بده و توپها همش به بازیکنای سیتی میرسید عملکرد ویلشر هم که عالی بود ولی رمسی روز خوبش نبود و زیاد آماده نبود. در مورد مسوت اوزیل نظرم اینه که سانتی کازورلا میتونست خیلی مفیدتر باشه و باید به جای اوزیل بازی میکرد . متاسفانه عملکرد اوزیل رو اصلا نمیپسندم و به نظرم خیلی ضعیف و بی انگیزه و بی روحیه بازی میکنه و برای تیم اون تعصب لازم رو خرج نمیکنه.
ولبک هم خوب بود . یادمون نره اولین بازیش بود ولی مطمئنم این بازیکن تو تیم ما جواب میده و موفق میشه حتی بهتر از ژیرود.
سانچز هم مثل همیشه خوب و جنگنده بازی کرد.
به امید موفقیت تو اولین بازی مرحله گروهی روبروی دورتموند.
بچه ها به نتایج سایر تیمها توجه نکنید مهم عملکرد خود ماست. یادتون نره پارسال ما بیشتر از همه صدر جدول بودیم ولی متاسفانه هفته های آخر اونو از دست دادیم .

آرین در 22/6/1393 | 22:03 گفت:

بعد از مدت ها یه بازی قشنگ از تیم دیدم...البته باز هم با ارسنال ایده ال فاصله داریم ولی انصافا از سیتی بهتر بودیم و حقمون برد بود.
باز هم خلا هافبک دفاعی مشاهده شد...
خط حمله خیلی خوب شده و مطمئنا بهتر هم خواهد شد...
الکسیس و ولبک دقیقا همون چیزایی بودن که تو حمله کم داشتیم...فقط مونده اضافه شدن ولکات
چندبار گفتم باز هم میگم,به نظرم ونگر باید اوزیلو یه مدت نیمکت نشین کنه تا برای جایگاهش بجنگه...با این روند تا اخر فصل هم اوزیل بشو نیست!!! روسیچکی و سانتی میتونن جاشو پر کنن
به این تیم خیلی امیدوارم...
به نتیجه سایر تیم ها هم کاری ندارم... اول از همه برام مهم زیبا بازی کردن تیمه (اولین و مهم ترین دلیل ارسنالی شدنم) که خداروشکر بازی به بازی داریم بهتر میشیم...

مهدی در 22/6/1393 | 21:20 گفت:

حیف شد گل دوم رو خوردیم
این شزنی به نظرم افت کرده بازی با لستر هم با اشتباه او گل خوردیم
به امید موفقیت تو بازی بعدی
ولبک واقعا خوب بود ازش خوشم اومد
مرسی پستت

mehdi در 22/6/1393 | 21:03 گفت:

نقل قول : کاستا یه تنه داره چلسی رو تو بازی ها پیروز میکنه، چقدر داشتن یه مهاجم خوب تاثیر داره تو تیم، چلسی امسال خیلی قویه بچه ها، امیدوارم هفته بعد منسیتی دیگه ترمزشونو بکشه

پاسخ شما : اصلا دوس ندارم این جمله رو تو سایت آرسنال بزنم ولی بنظرم چلسی یکی از شانس های اصلی قهرمانیه...............

در ضمن یادتون نره که فصل قبل همین موقع رمزی و رییس جایزه بهترین مربی و بازیکن ماه رو گرفتند.
زمان ثابت می کنه که کی قویتره!

midya در 22/6/1393 | 20:44 گفت:

نمیدونم چرا همتون به اوزیل گیر الکی دادین زمانی که اوزیل وسط بود بازی رو باز میکرد واسه مهاجمان و میتونستیم خطر جدی ایجاد کنیم و گل میزدیم با وجود بازی خوب اوزیل تو این دیدار بازم بهش گیر میدین هرچند نیمه اول خوب نبود اما نیمه دوم عالی چون بیشتر در وسط بازی میکرد!!

سید حسین در 22/6/1393 | 20:28 گفت:

گند بزنن به این شانس ما ......یه بازی رو ندیدیم خوب بازی کردیم

کمیل در 22/6/1393 | 20:17 گفت:

کاستا یه تنه داره چلسی رو تو بازی ها پیروز میکنه، چقدر داشتن یه مهاجم خوب تاثیر داره تو تیم، چلسی امسال خیلی قویه بچه ها، امیدوارم هفته بعد منسیتی دیگه ترمزشونو بکشه

majid در 22/6/1393 | 20:06 گفت:


دلم واسه سانچز میسوزه که گل به اون قشنگیش پرپر شد. تنها مشکل تیممون تو دفاعه

A.Djahed در 22/6/1393 | 19:40 گفت:

ژسنی و رمسی افت شدید کردن ، ویلشر و فلامینی و سانچز عالی بازی کردن . انگار ونگر به پولدی و کمپل اعتقاد نداره اصلا به تعویض اعتقاد نداره اوزیل هم که باید 90 دقیقه فقط توپ لو بده و هیچ کاری نکنه . دبوشی حیف شد مصدوم شد . جلو دورتموند چه کار کنیم ؟؟ تیم تو خلق موقعیت ضعف داره چرا هیچ کس پرسینگ نمی کنه . ولی بازی خوبی بود هماهنگی تیم بالا رفته و زیبا بازی کردیم ، سانچز هم با تیم مچ شده و ولبک هم خوب کار کرد یه ذره سرعت تیم پایینه که اونم با اومدن ولکات بهتر میشه .
@respect

مهرزاد در 22/6/1393 | 19:31 گفت:

می تونست پدولسکی رو با اوزیل تغییر بده.

Ehsan در 22/6/1393 | 19:27 گفت:

خدا وکیلی آرسنال امروز خیلی خوب بازی کرد. به غیر از اوزیل که اصلا بازی کردن بلد نیست جکی و الکسیس واقعا عالی بازی کردند.بقیه تیم هم خوب بودن و فقط باز هم تو دفاع مشکل داریم. مشکل ما اینه که تا حریف اراده میکنه به ما گل میزنه! نمونه بارزش لستر و من سیتی. با این حال تیم خیلی خوب بازی کرد و بازیه خیلی خوبی از تیم دیدم.

Hossein در 22/6/1393 | 19:10 گفت:

خداییش اصلا دلم دلم نمیخواد اسم منحوس چلسی رو توی این سایت بیارم. اما خدا وکیلی خودتون نگاه کنید با فابرگاس و کاستا دارن چیکار
میکنن... اونوقت ما؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حالا یه عده میان میگن داداش اگه ناراحتی برو طرفدار چلسی شو!!! من از وضعیت تیمم ناراحتم. من الان 12 ساله طرفداره آرسنالم.... اما خودتون قضاوت کنید

امید (آنتی فرانسوی) در 22/6/1393 | 18:49 گفت:

خدایا رحم کن
دبوشی رو از خودت بهمون برگردمن

با تشکر از فلامینی و مونریال و مرتساکر که واقعا درخشیدند

سراج در 22/6/1393 | 18:39 گفت:

نمیدونم ونگر چرا اوزیلو تعویض نمیکنه ......چرا دو تا بازی نمیذارتش رو نیمکت . دوستانی هم که میگن پستش مشکل داره شاید درست باشه ولی به نظره من مشکله اوزیل این نیست .. اصلا پیگیره توپ نیست اصلا با بازیکنه حریف موقع دفاع درگیر نمیشه وا میسته نگاه میکنه چطوری پاس میدن به هم . توپ رو هم که از دست میده به جا اینکه برگرده حسرت میخوره که چرا توپ رفت ..........تیم امروز عالی بود با ارنج عالی ونگر ...مرسی از پستت

کمیل در 22/6/1393 | 18:36 گفت:

سانچز که حرفی برا گفتن نگذاشت، عالی بود، ویلشر هم اگه همینجوری ادامه بده خیلی خوبه، واقعا شد همون ویلشر 3 سال پیش، از یه طرف اوزیل تو پست غیر تخصصیش واقعا بد کار میکنه و خیلی از کاراییش کاسته میشه از یه طرفم ویلشر اون وسط داره عالی بازی میکنه، ونگر نمیتونه از ویلشر دست بکشه و اوزیل رو بزاره جاش، در کل ونگر یه فکری باید برا پست اوزیل بکنه چون نا امید کننده ظاهر شده تا اینجا، مونرئال که فاجعست امیدوارم از بازی بعد دیگه نبینمش، فلامینی هم که دیگه نمیدونم چی بگم، واقعا تیم به یه هافبک دفاعی نیاز داره شدید، فلامینی و آرتتا خیلی تو اون پست ضعیفن، سنشونم بالاست، خط دافعیمونم خیلی کند تشریف دارن با وجود مرتساکر، خیلی مشکل داریم با این کند بودن مرتساکر، این فصل بر خلاف فصل قبل خیلی راحت داریم گل میخوریم