تحلیل بازی امشب: بازی سخت در اولین گام

نویسنده: پوریا زمانی

وبلاگ من
نویسنده: پوریا زمانی
چیز جالبی در مورد من وجود نداره! من هم مثل خیلی ها آرسنالی هستم بین این همه طرفدار فوتبال. امیدوارم با هم خوشی ها و ناراحتیهای تیممان را تجربه کنیم.
کل بازدید: 23,581 بار

Arsenal Official website

Arsenal Supporter club

Telegram

Twitter

Instagram

دیگر بلاگ های من
آخرین اخبار کوتاه
 پیام لاکازت برای اوزیل :

آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال  دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند. پیام لاکازت برای اوزیل : آقای پاس گل ، خوشحالم که با شما همبازی بودم و به خصوص آخرین پاس گل تو را را در آرسنال دریافت کردم. در باشگاه جدید موفق باشی، آنها خوش شانس هستند که شماره ۱۰ مانند شما در باشگاه دارند.
 فابریزیو رومانو :

مارتین اودگارد به آرسنال here we go!
امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود. فابریزیو رومانو : مارتین اودگارد به آرسنال here we go! امروز توافق بین رئال مادرید و آرسنال انجام شد.تماس آرتتا کلید متقاعد شدن اودگارد به آرسنال بود. قرضی تا پایان فصل.حقوق اودگارد را آرسنال پرداخت خواهد کرد. تست های پزشکی به زودی انجام میشود و سپس بصورت رسمی این انتقال اعلام میشود.
 مسوت اوزیل :

"می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم." مسوت اوزیل : "می خواهم از باشگاه بخاطر این ماجراجویی شگفت انگیز طی ۷ سال و نیم گذشته تشکر کنم. حمایتی که در این دوره از طرفداران و تیم دریافت کردم واقعا بی نظیر بود و تا ابد قدردان آن خواهم بود. هواداران آرسنال تا ابد در قلب من خواهند ماند. می خواهم از ادو گاسپار بخاطر اینکه راه حلی حرفه ای و محترمانه پیدا کرد تشکر کنم و برای همه در باشگاه در تلاششان برای برگرداندن آرسنال به بهترین جایگاه، جایی که به آن تعلق داریم، آرزوی موفقیت می کنم."
میکل آرتتا :

"دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
میکل آرتتا : "دستاورد های مسوت در آرسنال نابود شدنی نیست و جای بحث ندارد. بازی کردن در کنار او و اخیرا مربی او بودن افتخار بزرگی بود. خلاقیت و دید او منجر به گل های زیادی برای آرسنال شد. مسوت در قلب بسیاری از لحظات بزرگ باشگاه در سال های اخیر بود که شامل ۳ برد در فینال اف ای کاپ هم می شود. این موفقیت ها برای همیشه جزئی از تاریخ ما خواهند بود. از مسوت تشکر می کنیم و برای او با فنرباغچه آرزوی بهترین ها را داریم."
علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است علی كوچ ، مدیرعامل فنرباغچه از هواداران می خواهد كه با اهدا به یك كمك تبلیغاتی پیامکی به ارزش ۲ پوند ، مبلغ ۱۳ میلیون پوند دستمزد مسوت اوزیل را تأمین كنند ، این در حالی است كه این باشگاه تركی بیش از ۴٦۰ میلیون پوند قبل از امضا با ستاره سابق آرسنال در ماه جاری ، بدهی داشته است
مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست مت رایان دروازبان برایتون با انتقالی قرضی تا پایان فصل به آرسنال پیوست
📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد!

⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم! 📱 آرسنال پیش از اعلام رسمی خبر جدایی مسوت اوزیل، ١۶،٩٧٠،١۴٨ فالوئر اینستاگرمی داشته. ببینیم تا روزهای آینده چه تغییری در این تعداد دنبال‌کننده ایجاد خواهد شد! ⚠️ آمار متعلق به صفحه توییتر Orbinho است، و روشی برای راستی‌آزمایی دقت این تعداد فالوئر در اختیار نداریم!
کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی  برگه ها نیز امضا شده است.
مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود. کار انتقال اودگارد تمام شده و تمامی برگه ها نیز امضا شده است. مارتین امروز به عنوان بازیکن آرسنال معرفی می شود.
توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد. توریرا پیشنهاد خوبی از موناکو دریافت کرده است.آرسنال و مدیر برنامه های توریرا فردا درباره ی این پیشنهاد صحبت خواهند کرد.
دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد دیدار تیم بانوان آرسنال با استون ویلا که قرار بود این هفته برگزار شود به دلیل ابتلای یکی از بازیکنان آرسنال به بیماری کووید ۱٩ فعلا کنسل شد
تبلیغات توپچی

     

تحلیل بازی امشب: بازی سخت در اولین گام

   سلامی دوباره! برد خوب مقابل استون ویلا رو به خودمون تبریک میگم. امیدوارم که همه تیمارو اینجوری، یکی یکی در 192 ثانیه نابود کنیم!!! امیدوارم که حال و روزتون خوب باشه. نمیخوام زیاد وقتتون رو بگیرم... راستش خودمم بازیای این تیمو ندیدم. ولی خب به لطف آمار و ارقام خیلی چیزارو میشه دید! امیدوارم بازی امشبو با یه نمایش خوب ببریم...  همونطور که خودتون میدونید تیم ساوتهمپتون، تیمیه پر از بازیکنای جوون و با استعداد. حتی با وجود اینکه در نقل و انتقالات خیلی از بهترین بازیکناشو از دست داد، ولی بازم میشه استعداد های بهتری رو در این تیم پیدا کرد. مطمئنا بارز ترینشون مورگان اشنایدرلین ـه. البته ناگفته هم نمونه ما ولکات، چمبرلین و چمبرز رو داریم که قبلا( اگه اشتباه نکنم) در همین تیم بودند. در مورد وضعیت فعلی این تیمم میشه به 10 امتیازی که تابحال کسب کردند، اشاره کرد. البته این بازی با بازی لیگ بسیار متفاوت است. اما خوب مطمئنا بردن این گونه بازی ها اعتماد بنفس و روحیه ی تیمی را بالا خواهد برد؛ چه خوب که این تیم ما باشیم!
.
.
.
   بازیکنان کلیدی ساوتهمپتون:
.
مورگان اشنایدرلین: این بازیکن 24 ساله فرانسوی رو به جرأت میشه کلیدی ترین بازیکن حال حاضر ساوتهمپتون نام برد. بازیکنی که در همه ی بازی های این تیم در لیگ به میدان رفته است؛ اونم کاملا فیکس. بازیکنی که پست اصلی اون هافبک دفاعی است و در میانه میدان تیمش رو به خوبی رهبری میکنه و اتفاقا مد نظر آروسن ونگر هم بود که او رو به اشبورتون بیاره. آمار هم خوب بودن او رو ثابت میکنه: دادن بیشترین پاس در بین تمام بازیکنان این تیم؛ دادن 74.6 پاس در هر بازی با میانگین دقت 88.7 درصد. او نه تنها پخش کننده ی این تیم بلکه هم در کارهای دفاعی و هم در کارهای هجومی به تیمش کمک میکنه: میانگین تکل 4.8 در هر بازی و همچنین میانگین 1.4 شوت که البته 3 گل هم برای تیمش به ثمر رسونده که واسه یه هافبک دفاعی نسبتا عالی است. علاوه بر اینها او در هر بازی به طور میانگین 1.8 توپ ربایی، 0.2 دریبل موفق و 0.8 پاس کلیدی داشته است... البته در تمام بازیهای این فصل در مرکز میدان بوده به جز بازی سوانسی که بیشتر متمایل به کناره ها بازی میکرد که اونم بدلیل مهار کردن شلوی، بازیکن سوانسی بود که بازی رو هم 1-0 بردند. قطعا چنین هافبک دفاعی خوبی میتونه خرید خوبی برای آرسنال در آینده باشه!

Graziano pelle: مهاجم هدف 29 ساله ی ایتالیایی این تیم هم نقش خوبی رو در این تیم بر عهده گرفته. او هم مثل اشنایدرلین در هر 5 بازی فیکس بوده که آمار 3.8 شوت در هر بازی و 3 گل رو به ثمر رسونده؛ شاید این تعداد شوت های زیاد این بازیکن به دلیل فضاسازی خوب خودش برای شوت کردن باشد. قد بالایی هم دارد: 193 سانتی متر با 89 کیلوگرم.

Dusan tadic: بازیکن 25 ساله و صربی این تیم بیشترین آمار پاس کلیدی را در تیم داشته: 2.2 پاس کلیدی. هم چنین 2 پاس گل هم برای این تیم داشته است. در مورد پستشم میشه گفت که وینگ چپ است. البته به اندازه ی pelle آمار خوبی در حمله نداشته است: 2.2 شوت در هر بازی و به طور متوسطم در هر بازی 2.4 بار توپ از دست داده است؛ میشه با فشار آوردن بر این بازیکن توپو از این تیم گرفت و بتوان از این طریق به این تیم ضربه زد.

ویکتور وانیاما: بازیکن تکنیکی و کنیایی این تیم هم که بیشترین میزان دریبل موفق را داشته است: 1.5 دریبل در هر بازی که توانسته یه گل هم به ثمر برساند. در کارهای دفاعی هم میشه گفت که: به طور متوسط 1.3 توپ ربایی و 4 تکل رو داشته. این نکته رو هم بگم که در بازی خطاهای زیادی از تیم حریف میگیرد!
.
.
.
چند نکته:
1- این تیم در بازی با لیورپول با سیستم 4-3-3 بازی میکرد که بعد باختشون مربی این تیم سیستم رو به 4-2-3-1 تغییر داد تا محتاط تر بازی کند. که البته بازم سیستمش رو به همون 4-3-3 تغییر داد؛ این بار با هماهنگی بیشتر.
2- هافبکی که در این تیم پاسهای نهایی را خوب ارسال میکند، james ward است: با 1.8 پاس کلیدی در هر بازی.
3-این تیم در هر بازی که برنده شده بیشترین مالکیت توپ رو نسبت به تیم رقیبش داشته؛ در تنها باختشونم که مقابل لیورپول بود مالکیت کمتری داشتند! پس میشه گفت مالکیت توپ میتونه باعث برنده شدنمون در این بازی بشه که البته اون هم مطمئنا با مهار کردن اشنایدرلین محقق میشه که ابزارشو داریم.
4-این تیم میانگین 10 شوت در هر بازی دارد که بیشترین حملاتش رو هم در سمت چپش انجام میده.
5- یکی از حربه هایی که این تیم استفاده میکند این است که پرس را در سمت چپ خودش انجام میده تا فضای خالی رو در سمت راست ایجاد کنه. نمودار های گرافیکی دئر مورد پست بازیکنانم این ادعا را تقریبا ثابت میکند
6- نقطه قوت این تیم در خلق موقعیت است که اونم به لطف اشنایدرلین با پخش کنندگی مناسب توپ. در مقابل نقطه ضعف این تیم دفاع بالایش هست که نشون میده پرس رو میخوان از نیمه زمین حریف انجام بدن که ما میتونیم با ضدحملات خوب و دادن پاسهای عمقی عالی بازی رو ببریم؛ درست مثل بازی با استون ویلا!
7- اینو هم بگم که 61.75 درصد شوت هایشان را در جایی بین کناره های این تیم انجام دادن؛ جایی که pelle و اشنایدرلین حضور دارن!
.
.
.
امیدوارم استفاده ی کافی رو از پست برده باشید. کم و کاستی ها را ببخشید. میدونم دیر این کارو انتجام دادم که اونم بدلیل شناخت نه چندان خوب و وقت کم داشتن بود! امیدوارم که به کمپلم بازی برسه همینطور به عمو دیابی! به امید پیروزی...


"نامم را پدرم انتخاب کرد
فامیلم را اجدادم...
دیگر بس است، راهم را خودم انتخاب میکنم!"
                                                                       دکتر شریعتی


با تشکر
مخلص همه ی توپچی ها

تشکر شده توسط : Armin , arman , koorosh ,

ثبت نظر شمانظرات پیشین

مهدی در 3/7/1393 | 23:34 گفت:

برای اینکه بازی آرسنال و تاتنهام رو پخش کنند
به شبکه ورزش
با شماره پیامک 30000925 پیامک بدین

مهدی در 3/7/1393 | 23:31 گفت:

نقل قول : ديگه خونم به جوش اومده
دارم ديوونه ميشم
بريد ورزش سه زير بازي آرسنال ساوتهمپتون
چه كامنتايي گذاشتن
اون از طرفداراي چلسي كه نوشتن آرسنال با تيم اولش از تيم دوم اونا بأخت!!!!!!!!!

اونم طرفداراي خودمون
كه زدن
ما به ونگر باختيم
ما چه تيمه احمقي هستيم
يكي نوشته من ديگه طرفداره آرسنال نيستم
اون يكي زده من ديگه طرفدار آرسنال نيستم زنده باد تيم اول لندن چلسي!!!!!!!!!!!!!!

يني حيف كه كامنتا رو بسته بودن و گروه ميدونستم چحيكارشون كنم


پاسخ شما : داداش گلم تو عکست عکس بازیکن چلسیه خودت مورد داری؟!؟!
ما هوادارای آرسنال وفا داریمون تو این 10 سال رو همه میدونن 3 ماه دو تا جام گرفتیم بعد بخاطر حذف از جام اتحادیه تیممون ول کنیم خیلی مسخرست بریم طرفدار تیمی بشیم که نصف ما جام نداره
ضایع بود که همشون هوادار چلسی هستند منم میتونم اسمم رو لمپارد بزارم برم بعد از باخت چلسی بگم دیگه هوادارا چلسی نیستم هوادارا سیتی هستم ولی این کارا کار یه مشت بچه مدرسه ای چلسی فن

Henry در 3/7/1393 | 18:12 گفت:

bebinid tarafdare arsenal boodan ye eshghe..man khodam ba kheyli az aghayede wengero ghabool nadaram...vali asheghe arsenalam..wenger ham jozi az arsenale

Henry در 3/7/1393 | 17:10 گفت:

bebinid tarafdare arsenal boodan ye eshghe..man khodam ba kheyli az aghayede wengero ghabool nadaram...vali asheghe arsenalam..wenger ham jozi az arsenale

majid در 3/7/1393 | 16:02 گفت:


داداش اونا همه طرفداره چلسین. الان منم میتونم برم اونجا بگم من طرفداره چلسیم اما از این به بعد طرفداره ارسنالم!!!! طبیعتا هر تیمی که یکمی خوب نتیجه میگیره طرفداراش فعال میشن. مثه الان چلسی

midya در 3/7/1393 | 13:56 گفت:

نقل قول : ديگه خونم به جوش اومده
دارم ديوونه ميشم
بريد ورزش سه زير بازي آرسنال ساوتهمپتون
چه كامنتايي گذاشتن
اون از طرفداراي چلسي كه نوشتن آرسنال با تيم اولش از تيم دوم اونا بأخت!!!!!!!!!

اونم طرفداراي خودمون
كه زدن
ما به ونگر باختيم
ما چه تيمه احمقي هستيم
يكي نوشته من ديگه طرفداره آرسنال نيستم
اون يكي زده من ديگه طرفدار آرسنال نيستم زنده باد تيم اول لندن چلسي!!!!!!!!!!!!!!

يني حيف كه كامنتا رو بسته بودن و گروه ميدونستم چحيكارشون كنم


پاسخ شما : همشون طرفدارای چلسین دارن گه اضافه میخورن حتی اونایی که میگن طرفدار ارسنالیم! خودتو ناراحت نکن!

امير علي در 3/7/1393 | 13:35 گفت:

ديگه خونم به جوش اومده
دارم ديوونه ميشم
بريد ورزش سه زير بازي آرسنال ساوتهمپتون
چه كامنتايي گذاشتن
اون از طرفداراي چلسي كه نوشتن آرسنال با تيم اولش از تيم دوم اونا بأخت!!!!!!!!!

اونم طرفداراي خودمون
كه زدن
ما به ونگر باختيم
ما چه تيمه احمقي هستيم
يكي نوشته من ديگه طرفداره آرسنال نيستم
اون يكي زده من ديگه طرفدار آرسنال نيستم زنده باد تيم اول لندن چلسي!!!!!!!!!!!!!!

يني حيف كه كامنتا رو بسته بودن و گروه ميدونستم چحيكارشون كنم

Armin در 3/7/1393 | 12:03 گفت:


اخه چرا انقدر گیر دادن به بارسلونا و رئال
بیشتر روی کانال سه تاکید کنید چون تایمش خالیه روز بازی

Armin در 3/7/1393 | 12:00 گفت:

بچه ها ارسنال تاتنهام رو هیچ کدوم از کانال های سه و ورزش پخش نمیکنن
برای ورزش برین اینجا درخواست کنید http://varzeshtv.ir/contactus
یا به این شماره اس ام اس بدید 3000091
و برای کانال سه اینجا http://www.tv3.ir/index.php?option=com_rsform&formId=5

پوریا زمانی در 3/7/1393 | 02:32 گفت:

این دیگه چه تبلیغیه
خدا رحم کنه

mohsen abbasi در 2/7/1393 | 02:20 گفت:

نقل قول : چه گل بدی خورد اسپینا ... همش گلهای قشنگ میخوره
تو جام جهانی هم که یکی از داویدلوئیز خورد

بهتر که از جام خستگی آور و کمرشکن اتحادیه حذف شدیم ؛؛ هرچند این جام میتونست درطول فصل محک خوبی باشه برای بازیکنان جوان و ذخیره هایی که کمتر بهشون بازی میرسید

فقط یه سوال بدجور ذهنم رو درگیر کرده
چرا ونگر به سانچز استراحت نداده بود ؟؟؟؟ مگه شنبه مقابل تاتنهام بازی نداریم ؟؟؟
میترسم هفته های بعد سانچز هم ذخیره بشه


پاسخ شما : می خواست تو پست مهاجم نوک امتحانش کنه

محسن عاشوری در 2/7/1393 | 01:28 گفت:

چه گل بدی خورد اسپینا ... همش گلهای قشنگ میخوره
تو جام جهانی هم که یکی از داویدلوئیز خورد

بهتر که از جام خستگی آور و کمرشکن اتحادیه حذف شدیم ؛؛ هرچند این جام میتونست درطول فصل محک خوبی باشه برای بازیکنان جوان و ذخیره هایی که کمتر بهشون بازی میرسید

فقط یه سوال بدجور ذهنم رو درگیر کرده
چرا ونگر به سانچز استراحت نداده بود ؟؟؟؟ مگه شنبه مقابل تاتنهام بازی نداریم ؟؟؟
میترسم هفته های بعد سانچز هم ذخیره بشه

سراج در 2/7/1393 | 00:17 گفت:

این ارسنال بازی هایی که بده. خیلی بده دوستانی که بازی رو دیدن میفهمن چی میگم

سراج در 2/7/1393 | 00:16 گفت:

این ارسنال بازی هایی که بده. خیلی بده دوستانی که بازی رو دیدن میفهمن چی میگم

mohsen abbasi در 2/7/1393 | 00:16 گفت:

ساتمتون با تمام قدرتش اومده بود 6تا 7تا بازی کنار هم انجام داده بودن در حالی که این بار اولی بود که بازیکنایه ما کنار هم بازی می کردن توقعه زیادی هم نداشتم.

کمیل در 2/7/1393 | 00:15 گفت:

بازی همون 2 1 تموم شد و متاسفانه حذف شدیم، من بازی رو ندیدم و نمیدونم تیم چطور بازی کرد، ولی بهتر که حذف شدیم، رقابت های مهمی نیستن این بازی ها و فقط به تیم فشار میاره، حذفی و لیگ رو باید جدی بگیریم، لیگ قهرمانان هم که داریم پس به اندازه کافی بازیامون فشرده هستش، خیلی خوب شد به بازیکن هایی که بازی نمیکردن بازی دادیم، نمیدونم کدوشون خوب بودن، دوستانی که بازیو دیدن یه اطلاعاتی در مورد بازی بدن

Hossein در 2/7/1393 | 00:11 گفت:

باختییییییم

Armin در 2/7/1393 | 00:10 گفت:

شکست خوردیم 2 1

Hossein در 2/7/1393 | 00:05 گفت:

کسی بازی رو میبینه؟

arsenal در 2/7/1393 | 00:03 گفت:

آره متاسفانه

arsenal در 1/7/1393 | 23:46 گفت:

آره متاسفانه

Reza در 1/7/1393 | 23:41 گفت:

هنوز 2-1؟

پوریا زمانی در 1/7/1393 | 23:22 گفت:

نقل قول : سلام داداش پستات خیلی خوبه ولی چرا اینقدر دیر میزاری؟

پاسخ شما : واقعا معذرت میخوام داداش... راستش زیاد وقت ندارم و خواستم این پستم از اون پستای دیگه بهتر باشه... ولی مطمئن باش سعی میکنم دفعه های بعد بهتر کار کنم... بازم ممنون که وقت گذاشتی و خوندیش

علیرضا در 1/7/1393 | 23:09 گفت:

سلام داداش پستات خیلی خوبه ولی چرا اینقدر دیر میزاری؟