کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران

همه‌ی هواداران اون عکس معروف در رختکن هایبیری را به یاد داریم. عکسی پر از بازیکنان شاخص، که یک جوان میان آنها بود. جوانی با سرعت بی نظیر و تکنیکی فوق‌العاده که تازگی از ساوتهمپتون به آرسنال آمده بود. در حالی که فقط ۱۶ سال داشت.

فصل ۲۰۰۶/۲۰۰۷ یک شروع به طور نسبی معمولی داشت ، بایک گل و ۵ پاس گل، اما فصل دوم حضورش در آرسنال با ۷ گل و ۷ پاس گل نشان دهنده یک روند صعودی بود که به حقیقت تبدیل نشد. تئو فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرد و اغلب، مانند بازیکنان دیگر آرسنال، با مصدومیت هایی چه جزئی چه شدید مواجه میشد. ولی یک روند صعودی، هرچند با نوسان، را تجربه کرد.

Theo walcott


فصل ۲۰۱۲/۲۰۱۱ فصل درخشانی برای او بود با ثبت رکورد ۲۱ گل و ۱۴ پاس گل هواداران تیم کمکم امیدوار شدن که شماره ۱۴ باز برای آن‌ها خوش یمن باشد. در این دوران والکات بارها اذعان کرد که دوست دارد به عنوان محاجم هدف بازی کند ، حتی این موضوع یکی از شروطش برای تمدید قرارداد بود. والکات در حالی که بهترین فصل خود از لحاظ آماری را به  پایان رسانده بود وارد فصل جدید شد، فصلی که به هیچ وجه مطابق میل او نبود. مصدومیت جلوی اورا گرفت، او تنها ۱۸ بازی، کمتر از نصف تعداد بازی‌هایش در فصل قبل، در طول آن فصل انجام داد.

آمار نوسان دار او ،مانند بقیه هسته های بریتانیایی تیم، ادامه داشت. او بار دیگر در فصل۲۰۱۶/۲۰۱۷ یک فصل خوب را شروع کرد که امید بخش بود، اما بعد از ژانویه و مصدومیت کوچکی که داشت دیگر نتوانست به فرم خوب خود باز گردد و حتی نتوانست سرعت فوق‌العاده خود را دوباره پیدا کند و فصل را در فرم بدی به پایان برد. در فصل جدید او نتوانست اعتماد سرمربی تیم را جلب کند و در عمل تبدیل به یک نیمکت نشین شده بود.

با باز شدن پنجره نقل و انتقالات زمستانی شایعه هایی به گوش میرسید که تیم‌هایی خواهان او هستند. در های خروج برای او باز بود و او از این فرصت استفاده کرد و سر انجام با یک انتقال به تیم اورتون که سم الاردایس را در جایگاه مربی تیم میدید پیوست. این انتقال با توجه به نیاز تئو برای بازی بیشتر برای رسیدن به جام‌جهانی روسیه نه تنها یک اقدام عقلانی برای او به شمار میرود بلکه برای باشگاه هم این چنین تلقی میشود، به همین دلیل اکثر طرفداران باشگاه از این انتقال استقبال کردند. تئو والکات بعد از ۱۲ سال با تمام ۱۰۸ گل و ۷۲ پاس گلی که از خود به جای گذاشت، از آرسنال رفت.

شاید خاطره های منفی که از او به یادگار مانده زود فراموش شود، اما شاید اون ۰_۲ که بعد از مصدومیت روی برانکارد در حال حرکت در زمین اصلی‌ترین دشمن، تاتنهام، با دست نشان داد که بیانگر عشق او به باشگاه بود همواره در خاطر هواداران بماند و هرگز از خاطرشان پاک نشود.

 

لینک های مربوط به این نقل و انتقال

 

 

نویسنده: عرفان ابراهیمی

 

ثبت نظر شما
10+0=

نظرات کاربران

Michael Jackson در تاریخ ۱۳٩٦/۱۰/۲۸ گفت »
1
خیلی پر سر وصدا به جام جهانی 2006 دعوت شد...ولی متاسفانه مصدومیت های لعنتی باعث افتش شد...هیچ وقت بازی برگشت با لیورپول تو سال 2008 یادم نمیره ...از زمین خودمون استارت زد و تا محوطه لیورپول رفت و پاس گل داد به آدبایور...اون حرکت و گل چقدر منو خوشحال کرد...حیف شد اون بازی :(
یه خاطره خوب دیگه که ازش دارم بازی با ردینگ بود که 7-5 بردیم ...گل اول و ششم آرسنال رو زد...کرنرها رو هم عالی زد...در کل خیلی دوسش داشتم و امیدوار بودم به ستاره تیم تبدیل بشه ولی نشد... و فکر میکنم جداییش هم به نفع هر دو طرف بود. برام جالبه مگه لیورپولی نبود ؟ چطور حاضر شد بره اورتون ؟ :))

دیگر خبرهای آرسنال

شش بازیکن سابق آرسنال که هنوز در سال 2021 در حال بازی کردن هستند
آرسنال بازیکنان سابق زیادی دارد که از دنیای فوتبال خداحافظی کرده‌اند ، اما برخی از آنها هنوز در حال بازی هستند.ما شش بازیکن سابق آرسنال را پیدا کردیم که نمی‌توانیم باور کنیم هنوز در سال ۲۰۲۱ فوتبال بازی می‌کنند.
داستان زندگی مک کیب از زبان خودش  (قسمت آخر)
فکر نمیکردم عاشق دفاع کردن شوم ...
ردینگ 0 آرسنال 4 The Fa WSL
٦ بازی و ٦ برد برای تیم یوناس ایدوال
کنفرانس مطبوعاتی آرتتا پس از پیروزی 1-0 مقابل نوریچ
اولین برد آرسنال در فصل جدید رقم خورد
شش شروع بد آرسنال در یک فصل از لیگ برتر
آرسنال بدترین شروع خود در یک فصل از لیگ برتر را پشت سر گذاشته است و در هر سه بازی ابتدایی خود شکست خورده است.ما به شش بدترین شروع آنها در لیگ برتر قبل از فصل ۲۰۲۱/۲۲ نگاهی انداخته ایم تا ببینیم در ادامه چه اتفاقی برای آن‌ها افتاده است

آخرین نظرات

همیشه توپچی در تاریخ ۱۴۰۰/۰٦/۲۷ نوشت :
تیم داره تکمیل میشه.ببینم بهانه دیگه ای داری؟هرچند بردیم ولی بازی اصلا جذاب نبود.ما فوتبال آرسن ونگر رو می خوایم

مربوط به کنفرانس مطبوعاتی آرتتا پس از پیروزی 1-0 مقابل نوریچ
مرتضی در تاریخ ۱۴۰۰/۰٦/۱۳ نوشت :
سرمربی فاجعه است!خیلی زود بود سرمربی گری براش!اونهم آرسنال!هیچ طور دیگه نمیشد اینقدر خوب فاتحه آرسنال رو خوند! یک سرمربی خوب نیاز داره اقعا! اگر پیدانشد آرسن ونگر رونمیدونم چرا اخراج کردند!البته سرمر...

مربوط به مروری بر لیست خروجی های آرسنال در ددلاین
حاج مهدی آرسنالی در تاریخ ۱۴۰۰/۰٦/۰۸ نوشت :
متاسفم برای این مربی
هر سال بد و بدتر

مربوط به کنفرانس مطبوعاتی آرتتا پس از شکست 5-0 مقابل منچسترسیتی
محمد در تاریخ ۱۴۰۰/۰٦/۰۷ نوشت :
آرسنال خیلی وقته که تبدیل به یه تیم معمولی شده
بنظرم دیگه هوادار این تیم بودن یه خوش خیالی مفرطه

مربوط به کنفرانس مطبوعاتی آرتتا پس از شکست 5-0 مقابل منچسترسیتی
همیشه توپچی در تاریخ ۱۴۰۰/۰٦/۰٦ نوشت :
به جز این حرفای بیخود کار دیگه ای هم بلدی آقای آرتتا؟چرا خودت نمی ری؟
Arteta out

مربوط به کنفرانس مطبوعاتی آرتتا پس از شکست 5-0 مقابل منچسترسیتی
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی