کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران


یک دهه ی اخیر لیگ قهرمانان اروپا یادآور روزهایی خوب برای فوتبال انگلستان است، دوره ای که چهار نماینده ی لیگ جزیره همواره در مراحل بالای رقابت ها حضور داشته اند.
با وجود این دوره ی طلایی، فصل پیش فصل چندان جالبی برای چهار بزرگ انگلستان نبود و همگی تا پیش از رسیدن به مرحله ی نیمه نهایی حذف شدند اما ...
مجموعه ی نمایندگان انگلستان هم چنان بالاترین درآمدهای لیگ قهرمانان را به خود اختصاص دادند، این بار فصل 2009/2010. بر طبق گزارش اتحادیه ی فوتبال اروپا، تیم های آرسنال، منچستر یونایتد، چلسی و لیورپول، تنها از درآمدهای حق پخش تلویزیونی و پاداش حضور در مسابقات، در مجموع 114 میلیون پوند کسب کرده اند. این در حالی است که تیم های ایتالیایی با 95 میلیون و اسپانیایی ها با 88 میلیون، هم چنان فاصله ای زیاد با فوتبال پیر انگلستان دارند.
به نظر می رسد این درآمدزایی شگرف، بازتاب حق پخش بالای دریافتی تیم های انگلیس از شبکه های "sky" و "itv" باشد، جایی که مبالغ دریافتی برای آرسنال، لیورپول و منچستر یونایتد با وجود نتایج ضعیف تر، نسبت به سال گذشته بین 10 تا 15 درصد افزایش داشته است.
بدین ترتیب در رده بندی اختصاصی تیم ها نیز پس از تیم قهرمان، اینتر میلان ایتالیا، که 39.8 میلیون پوند درآمد کسب کرده است، منچستر یونایتد تنها با 2.4 میلیون اختلاف دوم است و آرسنال با فاصله ای بیشتر، 27.3 میلیون عایدی داشته است. پس از آرسنال چلسی با 26.3 و لیورپول با 23.6 رده های بعد را در اختیار گرفته اند.
نکته ی جالب توجه دیگر در محاسبات ارائه شده ی یوفا، اختلاف فاحش درآمدهای لیگ اروپا در قیاس با لیگ قهرمانان است. این اختلاف به حدی بالاست که تیم رنجرز اسکاتلند با حضور در لیگ قهرمانان درآمد 14 میلیون پوند کسب کرده است اما در سوی دیگر سلتیک در مجموع حضور در لیگ اروپا تنها 1.4 میلیون بدست آورده است!!
فولام نایب قهرمان این مسابقات در فصل 2009/10، 8.1 میلیون پوند و اورتون و لیورپول به عنوان دیگر نمایندگان انگلیس به ترتیب 2.8 و 2.3 میلیون به صندوق خود اضافه کردند.

تگ ها

ثبت نظر شما
13+6=

نظرات کاربران

دیگر خبرهای آرسنال

داستان زندگی مک کیب از زبان خودش  (قسمت آخر)
فکر نمیکردم عاشق دفاع کردن شوم ...
ردینگ 0 آرسنال 4 The Fa WSL
٦ بازی و ٦ برد برای تیم یوناس ایدوال
کنفرانس مطبوعاتی آرتتا پس از پیروزی 1-0 مقابل نوریچ
اولین برد آرسنال در فصل جدید رقم خورد
شش شروع بد آرسنال در یک فصل از لیگ برتر
آرسنال بدترین شروع خود در یک فصل از لیگ برتر را پشت سر گذاشته است و در هر سه بازی ابتدایی خود شکست خورده است.ما به شش بدترین شروع آنها در لیگ برتر قبل از فصل ۲۰۲۱/۲۲ نگاهی انداخته ایم تا ببینیم در ادامه چه اتفاقی برای آن‌ها افتاده است
اسلاویاپراگ 0 آرسنال 4 (بازی برگشت دور مقدماتی لیگ قهرمانان اروپا)
توپچی ها به دور گروهی لیگ قهرمانان صعود کردند ... میدیما در لباس آرسنال صد گله شد

آخرین نظرات

مرتضی در تاریخ ۱۴۰۰/۰٦/۱۳ نوشت :
سرمربی فاجعه است!خیلی زود بود سرمربی گری براش!اونهم آرسنال!هیچ طور دیگه نمیشد اینقدر خوب فاتحه آرسنال رو خوند! یک سرمربی خوب نیاز داره اقعا! اگر پیدانشد آرسن ونگر رونمیدونم چرا اخراج کردند!البته سرمر...

مربوط به مروری بر لیست خروجی های آرسنال در ددلاین
حاج مهدی آرسنالی در تاریخ ۱۴۰۰/۰٦/۰۸ نوشت :
متاسفم برای این مربی
هر سال بد و بدتر

مربوط به کنفرانس مطبوعاتی آرتتا پس از شکست 5-0 مقابل منچسترسیتی
محمد در تاریخ ۱۴۰۰/۰٦/۰۷ نوشت :
آرسنال خیلی وقته که تبدیل به یه تیم معمولی شده
بنظرم دیگه هوادار این تیم بودن یه خوش خیالی مفرطه

مربوط به کنفرانس مطبوعاتی آرتتا پس از شکست 5-0 مقابل منچسترسیتی
همیشه توپچی در تاریخ ۱۴۰۰/۰٦/۰٦ نوشت :
به جز این حرفای بیخود کار دیگه ای هم بلدی آقای آرتتا؟چرا خودت نمی ری؟
Arteta out

مربوط به کنفرانس مطبوعاتی آرتتا پس از شکست 5-0 مقابل منچسترسیتی
در تاریخ ۱۴۰۰/۰٦/۰٦ نوشت :
بعد از تقریبا دو فصل با این مربی، بازیکنان نمی تونن چهارتا پاس به هم بدن توپ را ببرن تا محوطه حریف. تو 90 دقیقه بازی با منچسترسیتی یه توپ نبری تا محوطه حریف واقعا شاهکاره و فقط از دستان توانمند این م...

مربوط به کنفرانس مطبوعاتی آرتتا پس از شکست 5-0 مقابل منچسترسیتی
کانون رسمی هواداران آرسنال در ایران از سال 1385 طراح و برنامه نویس آرمان امیراحمدی